Topiknyitó: ecofun 2020. 09. 01. 13:14

KARÁCSONY TAKARODJ !!!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2020. 09. 03. 11:33
Előzmény: #237  WLM
#240
Én a tegnapi nap után toltam, másik 5 kerékpáros viszont nem. Autó egyébként nem tudja ott elütni, mert nekik piros van, amikor a gyalogosnak zöld, tehát konfliktus nincs.
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 11:32
Előzmény: #232  Peterbond
#239
Felesleges vitatkozni vele, érzi hogy szar van a palacsintában és az ő fidesze egy mocskos tolvajbanda, ezért próbálja maga előtt azzal mentegetni, hogy a többi is lopna.
gazmber 2020. 09. 03. 11:26
Előzmény: #218  signal2
#238

azt mondanám, ha a kerékpáros megáll és meggyőződik (akár a gyalogos), hogy elsőbbséget kap az autóstól és ezt kihasználva kel át akár kerékpárral akár gyalog, akkor azt nem kellene túldramatizálni, főleg, ha a kerékpárút is ott vezet a gyalogos út (zebra) mellett...
tiltást, illetve a pontosítást ott kellene foganatosítani, hogy a kerékpáros nem mehet át a 'zebrán' u.mond lendületből, ész-nélkül, csak ha meggyőződött róla, hogy minden OK...
az autóstól ugyanis nem várható el, hogy az akár 30-40-el száguldó biciklisnek 'gyalogosként' elsőbbséget tudjon adni, ha megjelenik hirtelen a 'semmiből'...szvsz
WLM 2020. 09. 03. 11:26
Előzmény: #234  signal2
#237
Te kis kamikaze ezt már egyszer megbeszéltük, vedd be az agyserkentődet.
signal2
signal2 2020. 09. 03. 11:19
Előzmény: #235  Peterbond
#236
Az atlétikai stadion építése miatt eleve lezárták az eurovelo 6-os út Rákóczi-híd - Kvassay-híd közötti szakaszát, és a MÜPA mellett a Közvágóhíd felé terelnek, így elég sok lett a kerékpáros most a közvágóhídon, ami alapvetően teljesen alkalmatlan kerékpáros közlekedésre. Sajnos a terelésen kívül nem festettek fel semmit, nem állítottak át lámpákat, így kicsit kaotikus ott átmenni biciklivel. 
A rendőrök szerintem csak a reggeli csúcsban vannak ott, mert mind a Soroksárin, mind a Weiss Manfréd úton befelé elég intenzív szokott lenni a forgalom. 
Peterbond 2020. 09. 03. 11:08
Előzmény: #234  signal2
#235
Annyit beszéltek róla hogy kedvet kaptam eltekerni úgy sincs annyira messze :). Kinézek a kopaszira munka után. Én is letesztelem a dolgot.
signal2
signal2 2020. 09. 03. 10:59
Előzmény: #233  sanka
#234
Gondoltam, hogy beírom, ma reggel a Közvágóhídnál ismét áll kint két rendőr. Kb. 5 kerékpáros tekert át a zebrán. Le sem szarták őket.
sanka 2020. 09. 03. 10:56
#233
Ma nem biciklizünk?:))
Peterbond 2020. 09. 02. 20:01
Előzmény: #222  globaltrend
#232
"Tudom ezt már átbeszéltük TE ellopnád ha tehetnéd te magad monddtad. Ebből következtettél hogy mindenki más is eltenné. Ez RÓLAD mond el véleményt nem mindenki másról.” sohasem állítottam ilyet, ez csak a te csúsztatásod! tehát ez rólam semmit nem mond el mert nem is mondhat! "
.
Konkrétan emlékszem a beszélgetésre. Mikor rákeresek a Google-al megtalálja az én válasz hsz-em. Még idézetet is kirak belőle itt van ni:
"Mondom attol hogy TE szerinted mindenki lopna ha volna lehetosege nem mindenki gondolkodik igy. Az meg vicc hogy a tuti milliardos lopo maradjon mert a madik is ugyis lopna. Elso biztos de elnezed. Masodik lehetoseg de azt nem kockaztatjuk meg inkabb "
.
De ha rákattintok a linkre csak a portfóliós nickem főoldalát dobja be. Talán törölték a topikot vagy a hszt ahol ment a beszélgetés?
.
Szóval rendben visszavonom mert nem tudom visszkeresni. Viszont a válaszom akkor is áll rá.
.
Vicc hogy aki tuti lop és MESSZE többet mint bárki eddig az maradjon mert SZERINTED mindenki lopna. És igen ez a TE értékrendedről mond el véleményt nem MINDENKI MÁSRÓL.
.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 02. 19:03
Előzmény: #229  WLM
#231
Én is kellemesen csalódtam, pacsi, lépek én is.
Peterbond 2020. 09. 02. 18:55
Előzmény: #222  globaltrend
#230
"de, az ellenzéknek kampányolsz folyamatosan – a momentumot szoktad népszerűsíteni leginkább az ellenzékből,  továbbá karácsonyt szoktad védeni - a szocikat szoktad kritizálni meg némileg még gyurcsányt is, de folyamatosan azt beszéled itt meg elvbarátaiddal, hogyan kell majd szervezni a fidesz ellen a listát."
.
És ha emlékszel pont azt magyaráztam és most is azon a véleményen vagyok hogy nem a Fidesz mindenáron legyőzése a cél hanem a jobb ország kiépítése. Ezért pl én pont nem azt néztem hogy melyik listánál vernénk meg legjobban a Fideszt. Hanem hogy mi az ami a választási lehetőséget adja a magyaroknak, akár kockázatva azt is hogy nem annyival nyerne az ellenzék. Szóval igen beszélgettünk DE pont ellenkező megközelítésből néztem mint amit hiszel.
.
A másik hogy nem lehet AZ ELLENZÉKNEK kampányolni. Mivel nem egy párt. És általában nem védem pl a momentumot vagy karácsonyt hanem a hazugságot teszem helyre amit mondanak. Tőlem nem olvastál olyat hogy Karácsony milyen jól vezette ezt vagy azt vagy hogy király a bicikliút. ezekről is megvan a véleményem és ha megkérded el is mondhatom de sose kampányoltam itt vele. Ellenben ha leírnak egy hazugságot akkor azt rendbeteszem. Akár a szoci kormányról is ha éppen azzal a Fidesz a saját hibáit akarja elkenni. Vagy amikor államadósságról beszélnek de valahogy mindig kihagyják hogy alattuk is nőt csak ők a GP 10%-ára tehető Magánnyugdíjat törték fel ami a Szocik alatt képződött tartalék de ők használták fel és a bruttó adósság ezért nem nőtt pl 2011-ben. Ezzel nem a szocik 8 évét védem mert az olyan volt amilyen. De a Fidesz hazugságot nem hagyom szó nélkül.
WLM 2020. 09. 02. 18:54
Előzmény: #227  PusztaPutyin
#229
Az utóbbi hozzászólásaid kellemes csalódást okoztak,nehéz is velük vitázni nem is biztos ,hogy érdemes már a markánsságuk miatt de ez is rendben van nálam sőt.A zavarodottságot visszavonom és köszönöm a megtisztelő kulisszatitkokat viszont most én is bandázni fogok Úgyhogy lépek folyt.köv.remélem.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 02. 18:38
Előzmény: #226  WLM
#228
Amikor korábban írtam az egy decathlonos ügyfélszolgálaton volt, azután vezettem, és most ismét előkerültem. De nem lesz ez mindig így, lesznek szünetek. Van, hogy napokig.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 02. 18:37
Előzmény: #225  WLM
#227
Miért ártana nekik? Az a helyzet hogy az ha valaki homoszexuális még nem jelenti azt hogy agyilag penge, ez két különböző dolog. Elhiszem, hogy némelyiket jobban felzaklatja hogy Bayer Kurvaanyátok Zsolt vagy más gyökerek nyílt gyűlölködésre ragadtatják magukat ennek kapcsán és ez harag formájában rajtuk is lecsapódik, és akkor azt mondják, jobb lenne csendben meghúzódni, nem kell hogy bárki velük foglalkozzon. Szinte logikus. Csak közben a lényeg vész el, mert joguk lenne az egyenlő élethez minden tekintetben, annak meg nem az a módja, hogy bekussolnak és akkor nincsenek bántva. Hihetetlen sötétség van, látszólag értelmes emberek azt hiszik, hogy egy elfogadó környezetben majd az ő gyerekük is "megbuzul" ahogy fogalmaznak, vagy majd divatból elterjed az, ami szerintük nem egy biológiai állapot hanem egy felvett viselkedés. A szivárványos zászlóra különben tényleg nem nekik lmbtq embereknek van nagyobb szükségük, hanem a többségi társadalomnak, ez igaz.
WLM 2020. 09. 02. 18:29
Előzmény: #224  PusztaPutyin
#226
Ok csak eltelt x idő és türelmetlen voltam bocsi, de imádok kommunikálni  de csak akivel érdemes
WLM 2020. 09. 02. 18:26
Előzmény: #220  PusztaPutyin
#225
Szóval semmi bajom a langyikkal az ismeretségi körömben is vannak,tök jó arcok.De ez a propaganda kampány ami "értük" zajlik szerintem nekik árt a legtöbbet.Sokan közülük is ezen az állásponton vannak.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 02. 18:24
Előzmény: #223  WLM
#224
Mit kell rajtam előcsalogatni? Kérdeztél, válaszoltam. Nálad ez nem így megy?
WLM 2020. 09. 02. 18:22
Előzmény: #221  PusztaPutyin
#223
Ne haragudj,de kíváncsi voltam a véleményedre és tudtam,hogy ezzel előcsalogatlak.Amúgy enyhébb jóval mint a faszparaszt.
globaltrend 2020. 09. 02. 18:19
Előzmény: #114  Peterbond
#222

  „Én nem az ellenzéknek kampányolok. Most se tudnád megmondani melyik pártnak kampányolok.”
de, az ellenzéknek kampányolsz folyamatosan – a momentumot szoktad népszerűsíteni leginkább az ellenzékből,  továbbá karácsonyt szoktad védeni - a szocikat szoktad kritizálni meg némileg még gyurcsányt is, de folyamatosan azt beszéled itt meg elvbarátaiddal, hogyan kell majd szervezni a fidesz ellen a listát. ne beszélj már mellé mert csak még jobban hitelteleníted magad!
 „Hát becstelenebbül már nem nagyon lehene. 2010-ben nem volttak ilyen kijelentések. akkor simán elhitted róluk hogy menne és most hogy kiderült hogy nem e NAGYON nem akkor meg jössz azzal hogy á más még rosszabb lenne.” azt te nem tudhatod én mit hittem 2010 ben, oké? és azzal sem jövök, hogy a fidesz ellenzéke az rosszabb lenne – én azt írtam és fenntartom, hogy jobb az biztosan nem lenne! és ezt támasztják alá a közvéleménykutatások is, miszerint a megkérdezettek szintén úgy gondolják mint én, és nem úgy ahogy te, ahogy ti!!
„Tudom ezt már átbeszéltük TE ellopnád ha tehetnéd te magad monddtad. Ebből következtettél hogy mindenki más is eltenné. Ez RÓLAD mond el véleményt nem mindenki másról.” sohasem állítottam ilyet, ez csak a te csúsztatásod! tehát ez rólam semmit nem mond el mert nem is mondhat! én azt állítom most is amit korábban: 30 éve volt a magyar rendszerváltás, és azóta mindenki tudja, hogy bárki kormányzott, az őt leváltó mindig azzal kezdte, „no akkor most kivizsgáljuk, ezek mennyit loptak el, mivel éltek vissza, stb.” ezt ugye nem tagadod? és ha nem tagadod, akkor ez azt bizonyítja, hogy nekem van igazam: nevetséges azt állítanod és feltételezned, hogy hogy orbán mai ellenzéke ha holnap kormányra kerülne, akkor nem azzal kezdené hogy mindent lenyúl amit csak tud és szétosztogatja a haverok és talpnyalói között (az általa megnyert önkormányzatokban máris ezt teszi)! ezt Hofi gGéza úgy fogalmazta meg még pár évvel a rendszerváltás után: „...igen, elhessegetheted magadról az aktuális vészívókat ha szenvedsz tőlük, de ne kergess illúziókat: utánuk midnig a még sokkal éhesebbek jönnek!!!” és te, ti, ezt szeretnétek, mert naívak vagytok és nem értetek a társadalomlélektanhoz sem meg a politikához sem! tehát tudatos szemfényvesztő vagy, éppolyan, amilyenek egykor a bolsevikok voltak. elhitették a  néppel hogy létezhet igazságosabb társadalom (a szocializmusból idővel kinövő  kommunizmus), amiben megszűnik majd a hatalommal való visszaélés, lopás és becsületesek lesznek benne a politikusok.. mi már tudjuk, te is, hogy ez kudarcot vallott, mert bizony a komcsi vezetők újabb és újabb generációi is mindig csak  még éhesebbek voltak!! )pedig ők azt hazudták, hogy csak a kapitalisták az éhesek): lásd épp azt a gyurcsányt, aki jelenleg is az általad hatalomra juttatni kívánt ellenzék vezetője, ő, aki 89-90-ben épp az államtól lenyúlt pénzből és ipari cégekből lett milliárdos!! és annak a momentumnak kampányolsz (azzal a dajkamesével hogy ők még nem kormányoztak), amiről mindenki tudja, hogy ex szocik és szdsz-esek gyerekeiből áll a vezetésük nagyrésze (Donáth A és a többiek)! és amely momentum 2-3 éve még elhatárolódott gyurcsánytól, ma meg már a közös listájukat egyeztetik!
de a lényeg  változatlan, és ismét megkerülted : 1. ciklusfélidőben elég magabiztosan vezet a fidesz a felmérésekben és ez továbbra is azt bizonyítja hogy 2. nem hisznek sem neked, sem a pártjaitoknak a választók azaz nem hiszik el, hogy orbán ellenzéke becsületesebben és vagy legalább jobban kormányozna – hiszen ezt nem tudjátok nekik garantálni, csak ígérgetni vagy hazudni (de ők nem buták),
és 3. nemrég Csepeli györgyöt is beidéztem már neked Peterbond immár Csepeli Györgynél is megbukott, nemcsak nálam (Csepeli aközismert szociálpszichologus aki szintén közismerten nem fideszes hanem ellenkezőleg): Csepeli az Atv-ben volt vendég pár napja (a video az atv.hu-n megnézhető), és többek közt a következőket mondta, amikor arról esett szó hogy ami most van az látszólag akár egypártrendzser is lehetne, ám!, amint felhívta rá a figyelmet Csepeli: „ megnéztem és megállapítottam, hogy a fidesz minden alacsony és magasabb, legmagasabb  iskolai végzettséggel rendelkező  választói csoprtban IS magasan vezet...ez azt jelenti, hogy ennek a rendszernek nagyon sok haszonélvezője van faluban és városokban is egyaránt, tehát nemcsak legfelül, a felső rétegekben”   szóval akkor ez kell nekünk? , kérdezte a műsorvezető, egy ilyen paternalista jellegű rendszer? hiszen ez minden hatalomnak megvan, megvolt, de egyszer mégis meg szoktak bukni, megbuktak, tette hozzá csalódottan a műsorvezető.
   „igen, mondta erre Csepeli, persze, megbuktak a múltban az ilyen hatalmak, de aztán mindig jön egy hasonló hatalom amely épp ugyanolyan mint az előző, tehát itt a csöbör-vödör paradigmáról lehet beszélni..”
tehát Csepeli is velem ért egyet, hiába kampányolsz és kóklerkedsz itt!!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 02. 18:18
Előzmény: #219  WLM
#221
Én lennék vajon a zavarodott testőre? Látod, az én furcsa elképzelésem a tiszteletről az, hogy az ilyeneket a másik szemébe mondom, még akkor is, ha ezzel moderációs kihívás elé állítom magamat, nem pedig áttételesen minősítek.

Topik gazda

ecofun
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek