124 forintos oszalékjavaslat. Nem erős. 8655 millió forint készpénzzel zárták az évet, ebből nagyvonalúan 671 milliót fizetnek ki. . A vicc az, hogy ha a teljes összeget kifizetnék osztalékban, és egy fillér bevétele nem lenne a BÉTnek egész évben, akkor is puszán a KELERtől kapott osztalékokból is az összes költségüket fedezni tudnák, a maradékból pedig a javasolt osztalék sokszorosát kifizethetnék, mindezt anélkül hogy anyagi nehézségekbe ütköznének. .https://bet.hu/newkibdata/129219742/BET_eves_rendes_kgy_20250428.pdf
Hát a sárkánynak sok feje van és nem mindig tudja az egyik fej hogy a másik mit gondol :) . Amikor a Kulcs-Soft átalakult Zrt-vé és kiment a tőzsdéről, törvény szerint már nem vonatkozott rájuk a kötelező rendszeres részvény- és szavazatszám összefoglaló publikálása. Ezért kértek az MNB-től felmentést hogy ne kelljen többet publikálniuk. . Márciusig mégis lelkesen publikálták, mivel az MNB azt tanácsolta nekik, hogy amíg az MNB nem hagyja jóvá a felmentést, addig ne hagyják abba, mert akkor az MNB megbünteti őket a mulasztásért.
Ezt vajon honnan lehet tudni? Sem a BÉT-en, sem az MNB közzétételeken, sem az MNB sajtóközlemények között nem találtam semmit. Remélem nem bünteti meg az MNB a BÉTet azért mert piacnyitás előtt elfelejtette közzétenni a vezérigazgatójának közös megegyezéssel való kirugását.
Lehet hogy valahogy félreérthető volt a kérdésem, de nem az érdekelt, hogy hol szerepel a "Szerémi" szó a jelentésben, hanem hogy az onnan befolyó bevételek az 5+1 szegmens közül melyikben vannak kimutatva. Azért lenne érdekes, mert a szegmensbeli változás alapján meg lehetne becsülni hogy mennyi az onnan befolyó bevétel, és mire lehet számítani ha 100%-os tulajdonossá válik a cég.
Én sem látom a nagy dobást benne, ezért is kérdezem az itteni szakértőket hogy mit látnak ebben ami akkorát fog szólni. Nehéz elképzelni, hogy évente 1 milliárd forintot fizetnének az emberek azért hogy ilyen tőzsdejátékot játszanak, de ezt a részét egyelőre nem akarom az elemzésnek vitatni, mert nincs jobb becslésem rá.
Érdekes, mert amit én olvastam a WhiteIT üzleti tervében, abból nem nemzetközi Random rajzolódott ki. Egy e-learning csomagot csinálnak amiben Virág elmagyarázza hogy hogy működik a tőzsde, és egy tőzsdejátékot csinálnak ahol ki lehet próbálni szimulátorral a dolgokat.
Én azt tartom érdekesnek a WhiteIT-ban, hogy kértek egy független szakértői vállalatértékelést. Az különféle becsléseket használva 688 és 856 millió forint közé számította a vállalat értékét. . A becslések azzal számoltak, hogy 3 alkalmazottal 2025 január elsejére működő (bár nem teljeskörű) szolgáltatást nyújtó szintre fejleszti a szoftvert, a végtermék állapotot 2025.06.30-ra jósolta. Március vége van, de még nincs nyoma hogy bármilyen szolgáltatást is nyújtana a WhiteIT, így felmerül a kérdés hogy a 2025-re várt 370 milliós árbevétel tartható-e. Ezen kívül a 2024-re 3.4 alkalmazott lett a valós átlagos létszám, így a becsültnél nagyobb költségek várhatóak. .Az eredeti becslésnél alacsonyabb árbevételre és magasabb költségre lehet számítani, mindkét hatás csökkenti a vállalat valós értékét. Tehát az eredetileg 688 és 856 millióra becsült értéknél valószínűleg kevesebbet ér. Az ENEFI 1000 milliós értékelésen vette meg Virágéktól az részesedését. Ezért érdekel, hogy mi az a nagy durranás, amire számítasz, amivel a szakértő nem számolt és esetleg az egész negatív tendenciát megfordíthatja.
Marosvásárhelytől 124 millió RON-t pereltek. 5 évig tartott a per. 16 millióval zárult, a követelt összeg 13%-a, ami Marosvásárhely 2021-es költségvetésének 2.6%-át tette ki. . Gyergyószentmiklós hetedakkora mint Marosvásárhely. 10 éve zajlik a per. Jól értem, hogy úgy számolsz, hogy a követelt összeg 100%-át fogják megnyerni, Gyergyószentmiklós teljes 2025-ös költségvetésének 140%-át?
A perek már kifutottak, viszont a hőértékesítés azóta is kitartóan termeli a veszteséget. Átnevezték az RFV-t E-Starrá, aztán ENEFIvé, de lényeg nem változott, Soós Csaba teremti az értéket a részvényeseknek immár 16 éve folyamatosan, évi -4%-ot. Ha azt gondolod, hogy 2500 lesz év végére az MTELEKOM, akkor vegyél azt 1742 forintért, és az upside 100%-át megkapod. Ha nagyon magabiztos vagy akkor Turbo Long warrantot, és több mint 100%-ot is elérhetsz, vagy elbukhatod az egészet ha nem volt mire olyan magabiztosnak lenned. Ha ENEFI részvényt veszel, akkor bruttó 90%-os MTELEKOM kitettséged lesz. Nettó 85% mert 5%-ot az igazgatóság megtart magának nyereségből a javadalmazási politika rendelkezései szerint. Lesz ezen kívül 10% kitettséged egy csomó veszteséges bizniszben. Persze ez feltételezi azt, hogy az a 85% tőkepiaci nyereség valahogy visszajut a kisbefektetők felé. Erre eddig nem volt példa 16 év alatt, de ez most már tényleg bármelyik pillanatban megváltozhat, ugye? Ugye? Szóval ha ENEFI-t veszel MTELEKOM helyett, akkor az a kérdés hogy a 10% egyébtől mit vársz. Több embert is kérdeztem már itt akik nagy profitokat láttak, de egyiknek sem sikerült válaszolnia arra hogy mire alapozza a várakozásait.
Miért 2021 április a referencia árfolyam? 2011 áprilisban 11000 forint volt, oda is várhatnád ennyi erővel. 2021 januárban 280 forintról húzták fel két nap alatt 400-ra. Miért? Mert jött egy hír arról hogy Marosvásárhely fizetni fog 1.1 milliárd forintot készpénzben. Az sok pénz, csak jut belőle a befektetőknek is valamennyi, ugye? Azóta elhóágyúztak belőle 900 millió forintot, elégettek hőszolgáltatásra 700 millió forintot, mindkettő Soós érdekeltsége. Jutott belőle a Whiteless Rocknak az Épduferrért és a WhiteIT-ért, ez Virág érdekeltsége. Osztalékban pedig kifizettek... semennyit. Akik 2021-ben a nagy pénz hírére ENEFI részvényt vettek, azok végignézték hogy 400-ról leesik az árfolyam 260-ra. A bejelentés előtt egy héttel 318 forint volt az egy részvényre eső saját tőke. 2024H1-ben 286 forint volt az egy részvényre eső saját tőke.
Sok részvény esetén megcsináltam, de nem látom hogy ez miért releváns, a kérdés az volt hogy te mire alapozod a 480 forintos várakozást a MTELEKOM részesedésen felül.
124 forintos oszalékjavaslat. Nem erős. 8655 millió forint készpénzzel zárták az évet, ebből nagyvonalúan 671 milliót fizetnek ki.
.
A vicc az, hogy ha a teljes összeget kifizetnék osztalékban, és egy fillér bevétele nem lenne a BÉTnek egész évben, akkor is puszán a KELERtől kapott osztalékokból is az összes költségüket fedezni tudnák, a maradékból pedig a javasolt osztalék sokszorosát kifizethetnék, mindezt anélkül hogy anyagi nehézségekbe ütköznének.
.https://bet.hu/newkibdata/129219742/BET_eves_rendes_kgy_20250428.pdf