Topiknyitó: GoldGym 2019. 10. 16. 17:27

Globalis SzOpus Nyrt.  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BadJoe 2020. 01. 03. 08:43
#9860
Jó reggelt!
Ind. 320
cikcak
cikcak 2020. 01. 02. 21:28
Előzmény: #9857  Clemenza
#9859
És ennek a csoportnak nagyobb hatalma van mint a Mészáros— Orbán birodalomnak ???? Na neeeeee Ez inkább az ő érdekük valamiért
neokn 2020. 01. 02. 21:26
Előzmény: #9857  Clemenza
#9858
Szerintem ML-ék nem akarnak minket kicsinálni, legalábbis remélem. Inkább van egy csoport, akik keményen shortolják az Opust. Ha viszont javulna az eredmény akkor nem tudnak ők sem mit tenni. Kitartás, ne adjátok fel! Ha kibírtuk a 2019-as szívást, akkor idén jobbnak kell jönnie az Opusban!  Sok érték van Opusban! Hajrá Opus!
Clemenza 2020. 01. 02. 20:12
Előzmény: #9853  cikcak
#9857
Maximálisan egyetértek! Az árfolyam beszél, a többi csak süketelés. Főként ha azt vesszük figyelembe, hogy ez a trágya már közel 2 éve csak esik, sokszor meg zuhan. Ilyen hosszú távon ez csak akkor történik,  ha valami nagy gáz van. Nyilván van egy érdekcsoport,  amelynek az a célja hogy a szopust földbe döngölje állandóan, és mindig nyomás alatt tartva, minél lejjebb tolja az árfolyamot.  Ez a csoport nagyon keresztbe akar tenni ML-nek, a NER-nek, meg még a jófene tudja kinek. És ehhez csak pár milliárd kell azzal odateszik ezt a mocskot, ahová akarják. 
oaxaca 2020. 01. 02. 19:29
Előzmény: #9851  BUXopoly
#9856
Na, már megint lebuktam... a +2%-nak tényleg jobban örültem volna ma mint a -4,5%-nak... :)
Törölt felhasználó 2020. 01. 02. 19:28
Előzmény: #9853  cikcak
#9855
Amerikában lennénk, akkor kihegyeznék a szerszámukat ezeknek a mocskoknak,
RoyStampler66 2020. 01. 02. 19:07
Előzmény: #9852  oaxaca
#9854
Én jóndulatúan azt feltételez(t)em, hogy egyszerűen ment (és bizonyos mértékig még most is megy) az ötletelés/rögtönzés. Az Opust, mint működő és prosperáló tőzsdei céget komolyan gondolták (pénzmosodaként és osztalékfizető helyként éppúgy, mint NER gazdasági hátországként ínségesebb időkre és a tőzsdefejlesztés éllovasaként), de nem volt egy jól felépített tervük arra, hogy részleteiben miként is fessen az egész. Ezért 2018-ban kisgömböc módjára kezdtek beletolni mindent: média és kandallók mellé erőmű és építőipar, meg kisebbségi részesedések erejéig IT és tucatnyi egyéb dolog, amit a fúzió bejelentésekor megfejeltek a turizmussal és mindazzal, ami a Konzumban volt. Aztán rájöttek, hogy ez így nem fog menni, több okból sem, illetve egyes területek / vagyonelemek esetében kiderült, hogy - különböző okoknál fogva - egyáltalán nincsenek jó helyen egy NER Nyrt-ben (lásd tavalyelőtt a médiát, aminél nem annyira jó a transzparencia vagy tavaly/idén az erőművet, ami nem kapta volna meg az EU-s támogatásokat Opus-vagyonként). Plusz benne van a pakliban az is, hogy a telkó ugyanazért hiúsulhatott meg, mint amiért (talán) a T-Sys sem akar összejönni a 4iG-nél: a németek nem szívesen adnak el bármit egy "kormánycégnek". (A 4iG leválasztása az Opusról és a Jászai-Mészáros összeveszésről szóló pletykák is szolgálhatták annak a látszatnak a keltését, hogy a T-Sys ott nem kerülne "kormánykézbe". Egyelőre nem tudni, hogy ennek ellenére miért nem jött össze az üzlet, talán csak az árban nem sikerült megegyezni.)
...
A rossz hír az, hogy ha az előbbiekben igazam van, akkor ez alig kedvezőbb az érintettekre nézve, mint az a verzió, hogy simán csak hazudtak, de legalább még magában hordozza annak a reményét, hogy lesz még ebből valami, ha kialakul a végleges felállás. Annyi mindenesetre biztos - szerintem -, hogy eddig marhára nem tettek semmi olyasmit, amiből kiderült volna, miért is jöttek egyáltalán a tőzsdére.
cikcak
cikcak 2020. 01. 02. 19:05
Előzmény: #9851  BUXopoly
#9853
Az összes fasz ki van evvel a le pattanás meg jó lesz idén meg hogy ez egy le kör volt ki lehet jelenteni hogy jó beültettek minket és pont leszarnak minket dehát ez a bagázs hazudott hazudik és hazudni is fog!!!!! Az árfolyam beszél!!!
oaxaca 2020. 01. 02. 18:40
Előzmény: #9847  RoyStampler66
#9852
Én az elmúlt egy év alapján egyre kevésbé tudnám megmondani, hogy ha van valami nagy ívű cél, akkor az mi lehet és afelé megyünk-e egyáltalán (feltételezve, hogy valós cégépítés folyik) vagy csak ötletszerű vállalatvezetés zajlik és történnek a dolgok ahogy épp történnek (persze nem vagyok naív, azt tudom, hogy ML meg még sokan mások jól jártak és jól fognak járni).
Pár példa:
1. jön telko cég - hazugság vagy pillanatnyi elgondolás volt?
2. jön bank - hazugság vagy pillanatnyi elgondolás volt?
3. külföldi tőzsdei bevezetés 2019-ben -  hazugság vagy pillanatnyi elgondolás volt?
4. Mátrai Erőmű adás-vétele - trükközés volt az osztalék miatt vagy hibás stratégiai döntés, majd annak korrigálása?
Most a nagy dolgok küzül ezek jutottak eszembe, de biztosan volt még más is.
Jól fog-e valaha is járni egy ebben a papírban ücsörgő kisbefektető mondjuk 400-as beszerzési árral (szándékosan kerültem a túl alacsony vagy túl magas beker árat)? Ha lesz ebből valami, milyen időtávon fog bekövetkezni? Mikor fognak plusszos eredményt jelenteni? Az egy dolog, hogy mi nem tudjuk ezekre a a választ, de lehet még a management sem, és az azért nem kicsit aggasztó...
BUXopoly
BUXopoly 2020. 01. 02. 18:29
Előzmény: #9850  korrektluvi
#9851
Szerintem jó hírek jönnek egyébként idén. Az MNB majd akkor zárul le amikor le kell zárulnia szerintem. A kérdés, hogy a rengeteg pénzt mire költik a cégben. A jövő szép, és ha ma csak 2% plusz lett volna akkor mindenki jól érezné magát. Vagy lesz megint egy le karika, és január végén felpattanunk 400 fölé... 
korrektluvi
korrektluvi 2020. 01. 02. 18:22
Előzmény: #9849  BUXopoly
#9850
és mi van az MNB vizsgálattal? hamarosan böföghetnének róla valamit!
BUXopoly
BUXopoly 2020. 01. 02. 18:18
Előzmény: #9848  Clemenza
#9849
Csak valami ilyen jellegű érdekcsoport csinálhatja ezt. November óta ezt többször leírtam, a cél, hogy ne legyen jó. De akkor mi a pöcsért nem támasztanak oda neki minden nap pár mill db-ot?
Clemenza 2020. 01. 02. 18:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#9848
Valami nagyon nincs itt rendben, de hogy mi az óriási probléma, arra csak tippelni tudnék. Valakinek, valakiknek nagyon az az érdekük, hogy ezt a trágyát földközelben tartsák. Minden más a csúcson,  az egekben,ez több mint másfél éve csak esni tud. Valószínűleg ez soros vagy gyurcsány miatt van, várom, hogy dákóék mikor fogják ezt kimondani. Arra meg gondolni sem merek, hogy mi lesz akkor, ha véletlenül majd dákó klára lesz a miniszterelnök. :)) Mint ahogy egyik fórum társunk ezt korábban már vizionálta. 
RoyStampler66 2020. 01. 02. 18:15
Előzmény: #9836  oaxaca
#9847
Ha csak ez lenne a cél, akkor egyáltalán miért jöttek volna a tőzsdére? Mindazt, amit az elmúlt két évben kavartak, megtehették volna egy Zrt-ben is, csak ott nem kellene bajlódni a tranzsparenciával, és Dakóra sem lenne szükség. Azt sem hiszem, hogy a kisbefektetők pénzének elszedése lenne a cél - amint ez néha itt felmerül -, mert meggyőződésem, hogy a forgalom nagy részét (már amikor van egyáltalán forgalom) nem a kisbefektetők generálják, és ami pénzt eddig elvehettek (volna) a kisbefektetőktől, az még kétéves összesítésben is smafu ahhoz képest, amit egyetlen (nagyobb összegű) közbeszerzés elnyerésével tudnak zsákolni (amihez pedig ugye szintén nem kell Nyrt-nek lenni). Pénzmosodaként és hosszabb távú vagyonkimentési eszközként is csak úgy tudna hatékonyan működni a cég, ha lenne benne jelentős kisbefektetői érdeklődés és forgalom, de ilyen teljesítmény mellett nemcsak a nagyobb intézményi befektetőket nem tudják bevonzani (hogy a külföldi terjeszkedésről ne is beszéljünk), de szerintem jó ideje már újabb kisbefektetőket sem nagyobb számban.
Törölt felhasználó 2020. 01. 02. 18:05
Törölt hozzászólás
#9846
Clemenza 2020. 01. 02. 17:57
Előzmény: #9822  oaxaca
#9845
Én is ugyanezt érzem. A kisbüfik már az első nap után érezhetik: ebben az évben tovább folyik a globális SZOPus (szopás).Az árfolyam csak minket érdekel, ők a száz milliókat zsebre vágják akkor is, ha 40 Ft  lesz ez a sz.r. Mindegy, hogy mit bűvészkednek dákóék, ez innen képtelen lesz jelentősen emelkedni, hiszen olyan szövevényes, átláthatatlan katyvasz ez a cég, hogy senki nem bízik ebben. Ja, és igen....hogy fordulnának fel.
oaxaca 2020. 01. 02. 17:45
Előzmény: #9840  HoStrucc
#9844
Én nem akarok egyáltalán a leírt fikcióm mellet érvelni. Nem is szeretném ha bekövetkezne. De már minden eszembe jutott 300 alatt. És fog ismét ha alámegyünk.
Persze az is lehet, hogy 10 év múlva egy iszonyat prosperáló tőzsdei cég lesz ebből hatalmas profittal. Csak győzzük idegekkel kivárni...
Törölt felhasználó 2020. 01. 02. 17:44
Előzmény: #9842  oaxaca
#9843
Így is azt tesz oda amit akar, mármint a saját zsebbe. Ehhez nem kell opust kivezetni a tőzsdéről.
oaxaca 2020. 01. 02. 17:42
Előzmény: #9838  HoStrucc
#9842
Szerintem nem lenne nagy botrány. Mire eljutnánk a pincéig maradna mondjuk a 4000 kisrészvényesből (úgy rémlik annyi volt nemrég) mondjuk 1000, az nem olyan nagy szám. És nem azt mondom, hogy vége lenne a cégcsoportnak, meg szélnek eresztenék a sokezer dolgozót. Csak már tőzsdén kívül menne az élet fullban saját zsebbe.
zelcsi 2020. 01. 02. 17:42
Előzmény: #9838  HoStrucc
#9841
Arra van a kommunikációs csapatuk.  Ráfognak fletora,  meg a párhuzamosra,  a többség ugyis elhinné. 

Topik gazda

GoldGym
GoldGym
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek