Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elrow ma, 17:42
Előzmény: #111269  w3rk
#111272
Ha be is ismered, hogy nem tudsz jól számozni, akkor nehogy már te oktasd ki pomperj-t, aki itt az egész fórumon kb. a legprofibb elliott-os. Nem hanyagságból számozta úgy ahogy, hanem mert nem talált rá más értelmesnek tűnő struktúrát. Ez nem azt jelenti, hogy a jelenlegi számozása biztosan jó, ez később változhat ahogy mozog a piac.
w3rk ma, 17:33
Előzmény: #111270  w3rk
#111271

Diagonálban végződhet a 4-es hullám az 1-2 zónában, ezt benéztem elnézést! 
Az 5-ös hullámnak viszont nagyon rövidnek kell lennie, mert a 3-as itt sem lehet a legrövidebb és az 1-es alapból hosszabb.
w3rk ma, 17:18
Előzmény: #111268  pomperj
#111270
4-es VÉGE és nem átfedés amiről beszéltem.
w3rk ma, 17:17
Előzmény: #111266  Mek-Elek
#111269

Nem tudok jól számozni, de ismerem a szabályt és kismillió charton végigrágtam magam.
Nekem több bonyodalmat bizonytalanságot hozott, egyes elemei egyszerűek másik meg nehezek.
A rossz számozás viszont felismerem. 
Nem kell ahhoz profi futballistának lenned, hogy objektívan tudjál értékelni egy játékost vagy egy meccset.
pomperj
pomperj ma, 17:14
Előzmény: #111265  w3rk
#111268
A Diagonalokban nemcsak atfedhet 1/4, de egyenesen kotelezo.
guantanamo
guantanamo ma, 17:02
Előzmény: #111265  w3rk
#111267
Ajjaj, nyitogatod a pofonladat :)))
Mek-Elek ma, 17:01
Előzmény: #111265  w3rk
#111266
Most akkor tudsz számozni vagy nem?
w3rk ma, 16:56
Előzmény: #111264  pomperj
#111265

Nem tudok jól számozni, próbáltam, de nekem több bizonytalanságot hozott a kereskedésembe és felismertem a korlátaimat.
Szerintem Elliottosokkal konzultálj, csoportosan dobjátok fel a chartokat stb, abból sokat lehet fejlődni vagy megvilágosodni, ha valami nem megy.
Egy 3-as hullám dinamikus, kiszúrja a szemed, pl az alsó zárójel nélküli simán lehet 3-as (ebből a képből) azt, hogy a tetőt hova számozod már véleményes. De láthatod teljesen más, mint a felső zárójeles 3-as.
Valamint az 1-es mérete nagyobb, mint a 3-as. Ez már eleve gyanús lehet indexeknél, bár szabályt nem szeg, de akkor a 5-ösnek rövidnek kell lennie.
A 4-es hullám vége nem lehet az 1-2 zónán belül, a te rajzod alapján pedig oda van feltételezve.
pomperj
pomperj ma, 16:35
Előzmény: #111263  w3rk
#111264
OK.
orulnek, ha feltenned a jo szamozasodat.
Nekem se nagyon tetszik ez, ezt tobbszor leirta, hogy felre alltam egyelore.
Szerintem ebbol  nyilvan  lehet majd  ED vagy JD, vagy mas extrem Diagonal, de nem tudom melyik.
Mutasd meg a kollegaknak, mi a jobbik szamozas.
w3rk ma, 16:24
Előzmény: #111260  pomperj
#111263

Én nem vagyok egy nagy Elliott master, de sok esetben nagyon pongyola a számozásod.
Ebben az esetben is a felső résznek a 3-as hullámnak semmilyen dinamikája nincsen, szinte kizárt, hogy egy 3-as hullám legyen.
Nagyon fontos, hogy teljesen objektíven csináld "és" "ha" szcenárióval, tudd elengedni, újra számozni és ne a pozícióid szerint próbáld belelátni amit szeretnél.
pomperj
pomperj ma, 16:18
Előzmény: #111258  HuTi
#111262
Short poziciok volumene ma a nyitasban, NYban
BABA  4.6   napnyi forgalomnak megfelelo volumen
BILI   3.3
NIO   3.4
JD  2.7
PDD 2.7
.
Szerintem hasonlo volumen van HK-ban is, szoval osszesen mondjuk ketszer ennyi.
Ha feltesszuk, hogy a napi veteli ero 50-60% resze shortcover, akkor egesz baratsagos 1-2, inkabb 2
hetnek nezunk elebe.
HuTi ma, 16:16
Előzmény: #111259  Kapzsidözsi
#111261
Az sem baj, nem szálltam ki teljesen. De nem kell telhetetlennek lenni, néha jobb eltenni a nyerőt.
pomperj
pomperj ma, 16:12
#111260
SPY daytrade
A csutortoki csucs ota korrekciosan esett, nem impulzivan.
Es eddig annyit esett, hogy itt lehet egy paralel csatorna support,  ami eleg lehet a fordulat beinditast
meginditani felfele.
Ha kis fantaziaval folytatom az eddigi kiserleti szamozast,  akkor ez a mikro fokozatos  (iv) hullam
 is lehet; akkor innen felfele kellene fordulnia.
.
https://imgur.com/a/gSzsc6O
.
Kapzsidözsi ma, 16:12
Előzmény: #111258  HuTi
#111259
Megy ez még egy kicsit... 
HuTi ma, 15:42
Előzmény: #111256  kozi723
#111258
Én ma könnyítettem a BABA pozimon nyitásban. Szerintem rövid távon nagyon túlvett és az elmúlt években elég sokszor megbántam, hogy nem tradeltem le a lokális csúcsokat.
Rray ma, 15:22
Előzmény: #111256  kozi723
#111257

Igen, nekem NIO, XPEV és LI pakkom is van, meg HOLO-ből bővítettem, hátha ott is lecsapódik egy kis likviditás, múlt hét végén volt meeting, meglátjuk, ha nem lesz Reverse Split, akkor megránthatják felfelé...
Rá kéne még vennem, János szerint még ezek mennek októberben, de nem merek... lehet maradok AMD, PYPL-nál,
Rray
kozi723
kozi723 ma, 15:14
Előzmény: #111254  Rray
#111256
Bennem nagyjabol megvan az elkepzeles arra, hogy 50%-ot eladok, viszont nem tudom hol tegyem ezt. 120 $ jonak tunik mar, technikailag ott akar el is akadhat, viszont olyan lendulet van itt most minden kinai papirban, hogy nem biztos hogy egy korabbi csucs fogja megallitani. 138-140 $ a masik ahol kiszallnek, de szerintem addig nem tart ki a lendulet korrekcio nelkul. Huzkodom a vonalaimat, es gondolkodok, de szerintem nagyon nehez lesz ezekbol most jo pillanatban kiszallni. 
lngnl ma, 14:01
Előzmény: #111254  Rray
#111255
Nekem van egy jokora YINN pakkom multhetrol, de en siman adom az elso piros napon, mondjuk ez mas mint BABA tartani hosszu tavra. 
Rray ma, 13:14
Előzmény: #111248  kozi723
#111254

Szia Kozi,
Pont ezek a gondolatok foglalkoztatnak engem is egész nap, hogy vegyek még bele a rallyba, vagy próbáljak majd jókor kiszállni, vagy üljem ki a korrekciót....  nehéz kérdés...
Rray
Zedisdead ma, 10:19
Előzmény: #111252  Kapzsidözsi
#111253
Izrael nem támadta meg Iránt, ezért közvetlen válaszcsapás nem lesz. Irán részéről a válasz az lenne, ha növelnék a katonai jelenlétüket Szirában és Libanonban, kiprovokálva ezzel egy Izraeli közvetlen csapást Szirában és Libanonban iráni csapatokra, amire válaszul jöhetne a közvetlen csapás Izraelre Iránból, amire válaszul jöhetne egy csapás Izraelből az iráni olajlétesitményekre. De ahhoz, hogy Irán növelje a jelenlétét Sziriában, ahhoz Irakból és Nyugat Sziriából el kéne tüntetni az amerikai bázisokat. Erre meg egyelőre nem túl hajlamosak, valszeg először megérné nekik megcsinálni az atombombát, illetve meg kellene erősiteniük a légvédelmüket. Erre orosz segitség kellene nekik, viszont az ukrán háború végéig ez nem reális, illetve az iráni atomnak meg a szaudiak nem örülnének, akiknek barátságára Oroszország épit, tehát ezért nem fog.
Elég nyakatekert 17D sakk lenne ez.
 Talán megérné nekik egy kicsit odadörgölőzni az arabokhoz és megtámogatni az olajárat, de azt is csak november 5 után, mert Trumpot baromira nem akarják győzni segiteni a választásokon az irániak.
Kapzsidözsi ma, 10:09
Előzmény: #111250  Zedisdead
#111252
Az első pontoddal nem értek egyet. 
Irán reakciókészségét és hajlandóságát egy közvetlen konfliktusra ne becsüld alá. - Más szóval van olyan lépés, határ ahol már hajlandó belemenni Izrael elleni akár nyílt háborúba is. Szerintem. Első körben persze újabb közvetlen rakéta és dróntámadásokban kell gondolkodni, ahogy pár hónapja azt megpróbálták. Bár az nem volt sikeres.
Ezt azért gondolom, mert nem szabad elfelejtenünk az ideológiák és érzelmek racionalitást felülíró szerepét a politikai döntésekben. Erre az elmúlt években jópár példa volt. Lsd. Putyin támadása vagy akár a Hamasz határon áttámadó akciója. Az sem feltétlen volt racionális a részükről ha azt nézzük mit értek el vele. (Bár lehet, hogy egy nagy terv része.) ---Márpedig ha valamiben egységes az iráni vezetés , az Izrael gyűlölete.
kajli_man
kajli_man ma, 09:49
Előzmény: #111243  pomperj
#111251
Nem védve a médiát, de azért még nem tudhatjuk előre, hogy tényleg sikerülni fog-e a kínai stimulus. A részvényárak felrobbanása egy dolog, annak mostanában egy elejtett félmondat is elég, de hogy tényleg beindul-e a kínai fogyasztás, vagy japán módra takarékoskodnak, azt csak később tudjuk meg. Bőven lehet, hogy 1-2 negyedéves jelentés múlva kiderül, hogy nem sikerült a nagy terv és a most emelkedő cégek -20-30%-ban nyitnak majd. Illetve felmerül bennem az a kérdés, hogy ha ilyen könnyű lenne a kínai gazdaságot kihúzni a vergődésből, akkor eddig miért nem lépett a párt?
Zedisdead ma, 09:48
Előzmény: #111249  pomperj
#111250
Nem értek egyet a fundás értékeléseddel.
1. Nekem pont úgy tűnik, hogy minden eddig gondoltnál alacsonyabb egy nagy Közel Keleti háború valószinűsége, Izrael bármit csinál, nincs válasz Irán részéről.
2. Kina olajkereslete ez évben konkrétan csökkent ezidáig, Indiában a benzin fogyasztás növekedése is megállt. Terjednek az EVk. Hogy a jövőben újraindul e a növekedés az kérdéses, a piac szerint nem.
3. Szaud Arábia az FTn keresztül megüzente, hogy vége a nyalókának, nem tartják tovább a hátukon az olajpiacot, le fogják tekerni a vágásokat januártól.
Ennek ellenére az olajpiac jelenleg jól ellátott, nincs felesleg, backwardation van.  A shale termelés tetőzni látszik. A pénzügyi piac viszont ultrabearish az olajjal szemben, a 2000es évek eleje óta ennyire bearish nem volt a hangulat.
pomperj
pomperj ma, 09:37
Előzmény: #111246  Zedisdead
#111249
Most 2 tenyezo megvaltozott az olaj piacon.
1)megnovekedett  egy KozelKeleti haboru, vagy olaj embargo, vagy lebombazott olajmezok eselye.
2)Kina es India olajkereslete tovabb novekszik. Kina bull marketbe fordult. A Commodity piac is.
.
A lento olaj chart arra utal: az utolso honapban nem tudott  beesni a TA alapon vart 60$ koruli szintre,
es egyre probal az esesbol felfele atfordulni. Es ekozben minden commodity ara emelkedni kezdett.
.
https://imgur.com/a/bQit2rG
kozi723
kozi723 ma, 09:26
Előzmény: #111243  pomperj
#111248
Nagyon durva ami megy. A jó értelmében :) . Már előre parázok attól, hogyan menedzseljem a pozíciót napi 3-5-10%-os konstans emelkedések mellett. Felmerül a kérdés, hogy mikor fogy el a lendület, mekkora lesz a korrekció, van-e egyáltalán értelme kiszállni a korrekcióra, mekkora lesz vajon a realizálási szándék az első emelkedés tetején, stb. Izgalmas.. Persze a legegyszerűbb ha az ember rá sem néz, de ezt kb. lehet lehetetlen kivitelezni ilyen zúzásnál. :))
Zedisdead ma, 08:53
Előzmény: #111246  Zedisdead
#111247
Mindenki arra játszik, hogy az OPEC januártól elárasztja a piacot +2.2mbpd olajjal és akkor a papiron kölcsönadott hordókat olcsón vissza lehet venni.
Zedisdead ma, 08:14
Előzmény: #111245  pomperj
#111246
Az agyonshortolt olaj/olajrészvények proftálhatnak ebből? Már nettó shortban vannak a pénzügyi szereplők a Brent és a WTI piacán is, ilyen a statisztikák vezetése kb 2008 óta nem volt.
pomperj
pomperj ma, 07:48
Előzmény: #111244  naneee
#111245
A heten nagyon orrbavagtaak a shortos hedge-alapokat.
Nemcsak a Japanok jelentettek be hogy emelik a kamatokat (es ezzel a carry-trade mufajt  megfojtjak)
de a masik oldalon a kinai short kinai poziciokbol sem birnak kimenekulni, mikozben 
az napi +10% megy szembe veluk.
.
A neekik hitelezo bankok mar nyilvan levagtak a hitelkeretuket, zerora.
Nem lenne meglepo, ha ezen a heten nehany hedge-fund csodbe menne.
Ebbol latvanyos nagy  botranyok varhatok.
Ha a bankok nem vagtak le oket idoben, ebbol banki megzuhanasok is kialakulhatnak. 
naneee
naneee ma, 07:39
Előzmény: #111243  pomperj
#111244
A NIO Inc (9866) +21%!! is valami profi dobbantót használ. 
pomperj
pomperj ma, 07:34
Előzmény: #111241  pomperj
#111243
HangSeng  ma reggel  +3.5%, 
de  a bankok es a telecom szektor minuszban van.
.
BABA  9988  +10% 
JD  9618      +10%
BIDU 9888   +6%
Li auto 2015 +10%
.
++++++++++++++
Es mi van a mediakban?
.
Haldoklik a kínai vállalkozó szellem
2024. 09. 29. HOLDBLOG
„Az egész iparág a szemünk láttára halt meg. A vállalkozói szellem halott. Nagyon szomorú látni.
”Ezt a mondatot egy pekingi gazdasági-politikai tisztségviselő mondta a Financial Timesnak
amikor a helyi kockázatitőke-befektetésekről beszélt.
pomperj ma, 07:28
Törölt hozzászólás
#111242
pomperj
pomperj vasárnap, 23:10
Előzmény: #111238  kajli_man
#111241
Meg kellene nezni a short poziciok meretet.
Nyilvan nemcsak a kinai kormeny elenkitese emeli gap-up nap-nap utan az arfolyamot,
de van ebben most egy masszivan nagy short-squeeze is.
Szerintem  3-900 olyan hedge fund is lehet, akik most probalnak elpucolni,  es menekulnek kifele 
az eddig jol hozo short poziciokbol. Dehat nincs elado most Kinaban. Igy minden dollar shortcovering
jo nagyot emeli az arfolyamot: minden short fedezes direktben emeli feljebbre az arfolyamot.
Ez  a helyzet meeg nemcsak napokig, de talan hetekig is eltarthat. 
Jo lenne egy lista a short poziciok mereterol; abbol talan meeg jobban latni, melyik papirban van
tobb kakao.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók