Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 12. 07. 14:43

Bitcoin  

Sziasztok!
Olyan kérédsem lenne, hogy ha bitcoint veszek ATM-ben papír alapon és csak a jövő héten érkezik meg a TREZOR tárcám, akkor azt a bitcoin-t amit megvettem ATM-en keresztül simán eltudom küldeni magamnak a TREZOR tárcára később? (Még nincs semilyen tapasztalatom és csak kis fagyipénzzel játszanék, hogy jobban megértsem.) 
Köszi!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2017. 12. 07. 21:15
Előzmény: #39  kukker
#40
"Az internet felrobbant a Bitcoin-láz miatt. A kriptovaluta idén óriásit ralizott, érthető a felfokozott érdeklődés. Mindeközben a Valve bejelentette, hogy a mostantól nem lehet Steam áruházában Bitcoin-nal fizetni. A cég az okok közt a Bitcoin értékének nagy volatilitását és a magas tranzakciós költségeket jelölte meg"
Szuperpénz.
Blokcsén.
Innováció.
Valamelyik hype-os odaszólhatna már a Steames srácoknak, hogy nem értenek hozzá, meg "nem látják a jelentőséget"
kukker 2017. 12. 07. 21:13
Előzmény: #38  pitcairn2
#39
pitcairn2 2017. 12. 07. 21:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#38
a BTC láz szerintem a végét járja - max pár viharos hét lehet hátra - a Goldmoney Inc azonban csak most indul
a mai nemesfémzuhanás ellenére is plusz 14%-on áll...
ez lenne a 100%-ban fedezett digitális arany
https://www.goldmoney.com/
pitcairn2 2017. 12. 07. 21:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#37
most én adok neked egy tippet
https://finance.yahoo.com/quote/xau.to?ltr=1
pitcairn2 2017. 12. 07. 20:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
dehogynem, röviden összefoglalva:
pénznek álcázott korlátlanul reprodukálható piramisjáték
pitcairn2 2017. 12. 07. 20:51
Előzmény: #21  pomperj
#35
de az is lehet, hogy a mostani BTC buborékkal pusztító utóhatásaival példálózva fognak "jótékonyan" közbeavatkozni, ha majd a későbbiekben elvadul a nemesfémrali
ki tudja?
bármi lehet
mindenesetre ennek nagyon csúnya vége lesz, a 90-es években Albániában polgárháború lett a piramisjátékok összeomlásából
igaz azokat senki sem titulálta "új pénznek"...
kerge
kerge 2017. 12. 07. 20:50
#34
amúgy 1,01 az odds arra, hogy nem fogunk érdemi hozzászólást olvasni a pro oldalról...
pitcairn2 2017. 12. 07. 20:48
Előzmény: #24  butcher
#33
21 millió mi?
uncia arany? :)
pitcairn2 2017. 12. 07. 20:47
Előzmény: #21  pomperj
#32
"Vegkepp nem ertem, mi a haszna az allamoknak abbol, hogy hagyjak tovabb burjanzani? Akkor akarnak majd beavatkozni, amikor meg nagyobbak  lesznek a karok? "
pedig teljesen nyílvánvaló
1. a nemesfémszektortól vonja el a pénzt, az a mostani virtuális pénz rendszer valódi ellensége
2. a következő nemesfémrali előtt brutális leckét adnak a "wannabe" spekulánsoknak
a BTC és a kriptók semmilyen veszélyt nem jelentenek a mostani rendszerre
ez nem pénz hanem a pénznek álcázott piramisjáték
pitcairn2 2017. 12. 07. 20:43
Előzmény: #21  pomperj
#31
sziklaszilárd meggyőződésem, hogy ez a nemesfémmanipuláció része és a mostani felfutás időzítése sem véletlen
a 2011-es BTC robbanás az ezüst árfolyamán összeomlásához kapcsolódott
a 2013 tavaszi BTC robbanás a nemesfémszektor rombadöntéséhez
a 2013 őszi BTC robbanás pedig a nagy tőzsdei rali kezdetét jelezte, amely előtt hosszú évekre el kellett intézni a nemesfémszektort...
a mostani buborékfújás szerintem a 2009-től megindult tőzsdei rali csúcsát jelzi
az is lehet, hogy a lejtmenetet majd a BTC összeomlására fogják fogni ebben az esetben még magasabbra kell felvinni az árfolyamot
a következő cél szerintem a 25000-es zóna
hogy miért?
azért mert ez a Dow mostan szintje
1980-ban a Dow-arany arányszám 1:1 volt
ezen a ponton amondó vagyon, hogy ezt a bitcoin is meg fogja csinálni
talán még túl is megy rajta
utána azonban szerintem az egész össze fog omlani
2009-ben találták ki ezt a "remek" terméket a mostani nagy tőzsdei rali elején
ki is fog múlni ez a szemfényvesztés ezzel a ralival...
-bubu-
-bubu- 2017. 12. 07. 20:38
Előzmény: #29  feel
#30
feel
feel 2017. 12. 07. 20:29
Előzmény: #28  pomperj
#29
igy igaz 
pomperj
pomperj 2017. 12. 07. 20:27
Előzmény: #27  kerge
#28

Tudod, mi az orulet? A Biblia azt mondja "Jobb gazdagnak lenni es tevedni, mint szegenynek es igaznak"
Persze, a gyoztesnek igaza van...csak meg nem tudni egesz biztosra ki a gyoztes, a buborek kidurranhat...a kerdes az, el lehet-e majd adni a bitcoint (es tarsait) idoben?  Akiknek nem, az tuti elkeruli 30 evre  a tozsdet utana.
Az erv, hogy szetveri a vilag penzugyi rendszeret, ahogy ismerjuk...az  olyan jo lesz ?? Es megszunteti a kettos konyveles szuksegesseget, eleg egy oldalon konyvelni blockchain-ben? Melyik NAV fogja ezt elfogadni AFA es adofizeteskor?
De a legjobb az a ficko, aki pizzat rendelt bitcoin-ert, es nem kert ra sonkat...ebbol lett mostanra  35 M USD-je;-)
kerge
kerge 2017. 12. 07. 20:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
ne vicceljünk már, nem azt mondtam, hogy ismertesd a working papert, amit gondolom el se olvastál. annyit kértem, írj mondjuk 5 nyomós érvet, miért ér annyit ez a dolog amennyit. (az nem érv, hogy maximalizálva van a darabszám)
Például olyan érvekre gondolok, mint: abban hiszünk, hogy ez lesz a globális fizetőeszköz vagy bármi hasonló... egyébként ez is nettó hülyeség, de ilyesmiket várok, magvas gondolatokat...néztem már pár videót elhiheted.
Értekezzünk róla, pro-kontra, hátha rá tudsz dumálni minket, szkeptikusokat...
andare 2017. 12. 07. 19:56
Törölt hozzászólás
#26
andare 2017. 12. 07. 19:52
Törölt hozzászólás
#25
butcher
butcher 2017. 12. 07. 19:50
Előzmény: #20  pitcairn2
#24
max 21 millió lehet majd
andare 2017. 12. 07. 19:48
Törölt hozzászólás
#23
kerge
kerge 2017. 12. 07. 19:31
Előzmény: #21  pomperj
#22
Pomper úr, osztom a véleményét!
pomperj
pomperj 2017. 12. 07. 19:13
Előzmény: #19  pitcairn2
#21

En rosszul vagyok a bitcoin tematol.
1)Nemcsak BTC, hanem egy egesz blockchain tozsdecsoport uzletag  alakult ki, es a bitcoin tozsdeken penzsovar emberek jatszanak vele. A BTC allomany 98% nehany ember kezeben, a tozsdei "vallet" penztarcajaban van, es virtualis milliardokat keresnek naponta. Cikkek ezreit iratjak, hogy fenntartsak az erdeklodest. A kis naiv, moho penz-sovar "invesztorok" a hozam remenyeben megveszik toluk. A BTC coin-ok 2% van csak a kicsik kezeben, azok hajtjak fel egymas elott az arat. A nagyok rohognek es kaszalnak. Az egesz struktura kivaloan alkalmas extremen nagy buborek kialakulasra. 
2)A buborek atterjedt mas teruletekre: ahol  hasonloan nagy hozamu igeretek vannak, ott hasonlo buborekok alakultak ki. Lad pl.  ML papirok. Egsz szerencsejatek -iparag alakult ki ebbol. Eleg a crypto, blockchain szavakat beirni, es a ceg es digitalis penze azonnal milliokkal er tobbet.
3)Ez a 21. szazad legnagyobb tulipanmaniaja lett. Egybevag idoben a valos tozsdek csucsaval is.  Ahogy a tulipanhagyma nem lett igazi penz, (pedig 400 eve annak latszott 2 evnyi idore), ugy vegzi a bitcoin is. Rengeteg kisember bukja el majd a penzet.
Vegkepp nem ertem, mi a haszna az allamoknak abbol, hogy hagyjak tovabb burjanzani? Akkor akarnak majd beavatkozni, amikor meg nagyobbak  lesznek a karok? 

Topik gazda

Lorant001
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek