Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 12. 07. 14:43

Bitcoin  

Sziasztok!
Olyan kérédsem lenne, hogy ha bitcoint veszek ATM-ben papír alapon és csak a jövő héten érkezik meg a TREZOR tárcám, akkor azt a bitcoin-t amit megvettem ATM-en keresztül simán eltudom küldeni magamnak a TREZOR tárcára később? (Még nincs semilyen tapasztalatom és csak kis fagyipénzzel játszanék, hogy jobban megértsem.) 
Köszi!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:57
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#80
nem lehet az, hogy a kriptókból a smart money ott rotál át most éppen a nemesfémekbe?
csak kérdés, mert egyszerűen nem tudom mire vélni ezt az elvadult ralit
ráadásul pont akkor amikor esnek a nemesfémek...
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:55
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#79
szerinted miért robbant fel a Goldmoney Inc. árfolyama?
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:52
Előzmény: #52  dodoanyul
#78
A Goldmoney Inc részvénye különben tegnap 15%-al ment föl és az utóbbi 4 hónap tekintetében közel 230%-os ralin van túl
2,42-ről ment föl 7,95-re...
http://schrts.co/YghWPc
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:49
Előzmény: #52  dodoanyul
#77
minden további nélkül fizethetsz vele a boltban...
https://www.goldmoney.com/
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:48
Előzmény: #64  -bubu-
#76
ez általában csúcsközeli állapot szokott lenni
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:48
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#75
technikai alapon lehet rá tippelni, szerintem a sikeres spekulánsok többsége is azt néz ebben a játékban
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:47
Előzmény: #71  dodoanyul
#74
a fiat money járja a végét, de a rendszerre nem ez a hülyeség (kriptók) jelent veszélyt hanem a nemesfémek...
bár a konkurencia megfogalmazás pontosabb lenne, mivel a fiat money rendszerre a rendszert működtetők folyamatos visszaélései jelentik a legnagyobb veszélyt
pitcairn2 2017. 12. 08. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#73
mindössze a "jövő pénze" mantrát vonta kétségbe és egy pillanatig nem tagadta, hogy egy efféle pénznek álcázott piramisjátékkal is remekül lehet keresni egy ideig...
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 09:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#72
Nekem van olyan rossz érzésem, hogy az emberiségnek az internek egy óriási visszafejlődést hoz. Ami évezredeken át kialakult, most egy évtized alatt akarjuk megváltoztatni. A kényelem lustává, butává és hiszékennyé teszi az embereket és egy kis réteg adja majd az utasításokat a birkáknak, mi a jó és mi nem. Egy szekta rendszer alakul, ahol a média fog irányítani. A gyerekek szókincse csökken, az érzelmeket szmájlikkal fejezik ki. Face helyettesíti a közösséget(ezernyi reklámmal), lassan a családot, a simogatás már nem divat.Az érzelmek és a valódi kapcsolatok megszűnnek, egy virtuális vailágba menekülünk, mert ott mindenki sikeres lehet- virtuálisan.
Ha ez a fejlődés útja, akkor az évszázad végére kihalunk. Már olvastam olyan elemzést, hogy ez az oka a fiatalok terméketlenségének, mivel a hormonok nem tudnak lépést tartani a fejlődéssel.
Visszatérve a bitcoinra, ez a valami semmire sem megoldás, egy divat, amiért most mindenki majd meg döglik. Teljesen biztos vagyok benne, hogy már jópáran dolgoznak rajta, hogy meghekkelhessék és valahogy kijátszva a sokszázezer számítógépet ellopják a bitcoinokat, vagy zsarolóvírussal megtámadva megbénítsák a rendszert. Most még TALÁN nem lehetséges, de lesz idő, mikor ez is elkövetkezik. Lehet éppen a központi bankok fogják megtenni, mert ugye konkurenciát meg kell semmisíteni.
dodoanyul
dodoanyul 2017. 12. 08. 09:30
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#71
Akkor ezek szerint a Mercedes vezére is spekuláns és még sokan mások akik szerintem nincsenek rászorulva a spekulációra. Az igaz, hogy divat lett,de a hagyományos "pénz" a végét járja. Amikor valaki az érintős kártyájával fizet akkor azt nem egy digitális jel idézi elő. Az a gondja a mostani vezetőknek, hogy nem tudják befolyásolni a világot a régi eszközeikkel, mert a bitcoint nem lehet országokhoz és egyéb dolgokhoz kötni.
andare 2017. 12. 08. 09:23
Törölt hozzászólás
#70
kukker 2017. 12. 08. 09:12
Előzmény: #68  kukker
#69
https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/1464096684955433613
Steam is no longer supporting Bitcoin december 6. - Kurtis As of today, Steam will no longer support Bitcoin as a payment method on our platform due to high fees and volatility in the value of Bitcoin.
kukker 2017. 12. 08. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#68
".. A Btc jelenleg már egyre többen használják és egyre több helyen fizethetsz vele úgy, hogy átváltanod sem kell és ráadásul globálisan is elfogadott értéke van."
A Steam tegnap előtt jelentette be, hogy annyi, nem támogatják a BTC-s fizetést a továbbiakban, az ugráló árfolyam miatt.
Egy számteches cég, nem kis név.
Mert szabályzást igényel a dolog, szabályzásért kiált.
A mantra megint bukik.
Újfent.
Speka van, nyugodj bele, keresel vele, ügyi vagy, de a hittérítő fanatizmus az nem kell hozzá.
kukker 2017. 12. 08. 09:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#67

andare 2017. 12. 08. 09:04
Törölt hozzászólás
#66
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 08:55
Előzmény: #61  kerge
#65
Van egy másik bitcoinos fórum, olvass vissza benne. A célár maghatározhatatlan 3 éve 1000 volt azóta versengenek a vitcoin befektetők, ki mer magasabbat mondani.
Most a bitcoin a divat, a csapból is ez folyik. Gondold el, micsoda üzlet ez a spekulánsoknak. Óriási lehetőség pénz keresni.
Ezt a mondatot már sokszor leírtam. Amíg emelkedik hisznek benne és amíg hisznek benne emelkedni fog, de most hozzáteszem, a meggazdagodásben hisznek és nem a fizetőeszköz mivoltjában.
-bubu-
-bubu- 2017. 12. 08. 08:49
#64
A bitcoin őrült száguldására figyel az egész világ és amikor épp nagy emelkedés van, akkor érthető módon egyre több embernek fáj, hogy kimarad a száguldásból. Lassan ott tartunk, hogy már a háziasszonyok is bitcoint akarnak, ezt meg mi sem mutatja jobban, hogy tegnap az Apple amerikai alkalmazásboltjában egy bitcoin adásvételét lehetővé tévő alkalmazás, a Coinbase volt a legtöbbször letöltött iPhone-alkalmazás.
Törölt felhasználó 2017. 12. 08. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#63
Ki van a kifli ára írva az üzletben bitcoinban? Elfogadják, mint ahogy az Erzsébet utalványt, csak az persze stabilabb. Dollárt váltasz bitcoinra, fizetsz és ha a rendszer nem leterhelt, akkor a kereskedő gyorsan visszaváltja dollárra. Aztán megnézzi, hogy nyert, vagy vesztett az üzleten. Ja a tranzakciós díjat elkárolja.
Ha fizetőeszköz, akkor fizetőeszköz. Nem csak a nemzetközi nagy átutalásokból áll a világ.Fizessetek a kifliért meg a gyufáért is ezzel. Nagyon megéri! Vagy azért ilyenekre maradjon az értéktelen forint?
Itt a bitcoinról írtam, vannak már más cryptok, amik ezt jobban kezelik, de most ezeket a dinoszaurusz bitcoin a földbe döngöli.
Én eddig sem és ezután sem osztogatok sem  mínuszokat sem plusszokat, feleslegesnek tartom ezt a funkciót.
kerge
kerge 2017. 12. 08. 08:40
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#62
Egyébként sok jó gondolatot írtál, amikkel egyet is ertek, hasonló szintűeket várok a másik oldalról is...
kerge
kerge 2017. 12. 08. 08:38
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#61
A hátrányait látom én is, arra volnék kiváncsi, hogy azok az emberek akik veszik milyen megfontolásból teszik (a piramisjatekon kívül)? Miért jobb a btc, mint az 1300 másik kriptocurrency? Miért pont ez lesz szerintük a befutó? Mennyi a célár, vagy olyan nincs is? Szerintem ahhoz, hogy a btc globálisan elfogadott dolog legyen, kb egy antiutopiaba kene csöppenni... mindenki szidja a szabályozó rendszereket, de azért be kell látni, nélkülük anarchia uralkodna...na ott pont jó a btc

Topik gazda

Lorant001
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek