Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 05. 29. 12:56
Előzmény: #14639  pampa
#14640
Leírod, hogy csúsztatás, viszont mégsem cáfolod, hogy a céljai nem változtak. salve egyértelműen azt írta, hogy Soros 2015 óta sokat változott. A valóságban a magyar kormány változott nagyon sokat. Ennek egy nagyon egyszerű és kézzelfogható bizonyítéka, hogy 2013-ban a magyar kormány olyan migrációs stratégiát fogadott el, amely vonzóvá kívánja tenni Magyarországot a betelepülők előtt, és igénybe kívánja venni a civil szervezetek segítségét a migráció kezelésében. 
Persze felfoghatjuk úgy is a dolgot, hogy a világ megváltozott, amelyre a kormány reagált jól. Csak azt ne írjuk már, hogy Soros változott nagyot. A nyílt társadalom fogalma teljesen mást jelent, mint migránsok befogadását és megsegítését, a céljai, a definíciója ma is ugyanaz.
pampa 2018. 05. 29. 12:47
Előzmény: #14636  Peterbond
#14639
Látod ez megint az a szokásos csúsztatás ami itt mindennapos......
.
Miért találták meg akkor?Mert kiállt a nyilvánosság elé és elmondta azt a véleményét amit azután visszavont illetve módosított!.
.
Azt hitte, hogy eljött az az idő amikor  nyíltan lehet erről beszélni , "vevő" erre Európa lakossága....már mint az amerikai modellre épülő új Európára!
Az emberek is akarják azt amiről ő már nagyon régóta álmodik!.
.
EurópaiEgyesültÁllamok.
.
Tévedett, korán, idő előtt állt ki ezen ötletével a közvélemény elé!
Itt hibázott, és azóta is "tűzoltás" zajlik.
Próbálják menteni a még menthetőt,  hogy legalább a régi formában egyben tartsák az EU-t!
A migránsok pedig beérkeztek és minden országban társadalmi feszültséget generálnak!2019 májusában pedig EP választás lesz!.
.
Ebben a politikai környezetben kellene valahogyan kihúzni a mostani vezetésnek!.
.
Nem lesz egyszerű dolguk!
Nagyot hibáztak a migránsok befogadásával.
.
.szvsz
peter_s 2018. 05. 29. 12:43
Előzmény: #14634  salve
#14638
Bajnaiékat nem a Demokrata párt támogatta közvetlenül, hanem a Center for American Progress (CAP), amelyik egy a demokratikus párthoz köthető szervezet. USA-ban ez teljesen normális, hogy pénzemberek, szervezetek nyíltan támogatnak egy pártot. Sokan a Republikánusokat és a Demokratákat is támogatják egyszerre, valamelyiket több pénzzel, másikat kevesebbel. De ne tegyünk úgy, mintha a Fidesznél ne lenne ilyen, őket az izraeli Likud támogatja, ezt pedig a párt a magyarországi zsidó hitközségekhez juttatott állami támogatásokkal mindig meg is köszöni a Fidesz-kormány. Tehát a jelenség - mármint, hogy külföldről támogatják őket -, mindkét oldalon létezik.
-pny
-pny 2018. 05. 29. 12:17
Előzmény: #14636  Peterbond
#14637
Tökéletesen jól leírtad.
Peterbond 2018. 05. 29. 11:57
Előzmény: #14634  salve
#14636
Aha. Szoval 20
15ben Soros valtozot ( 79 evesen ) nagyott. Ekkor alapitotta a Ceut igaz. Ja nem vagy 2 evtizede. Akkor az alapitvanyait. Nem azok is rendszervaltas koriak. Semmi nem valtozott a vilagnezeteben vagy celjaiban.
 Az Open Society celjai kb azonosak a kezdetektol.
 2016tol csak ot talaltak meg mint bunbakot akire mindent ra lehet fogni hogy a patas ordog. Akik ossze vissza valtoznak az pont a Fidesz es Orban. A komcsibol lett nagy liberalis majd konzervativ kereszteny. A 2015ben meg globalis kvotat kovetelo 2016ban kvota elleni harcos. A 2008ban orosz ellenes 2010 utanra mar oroszparti es a tobbi palfordulas.
Peterbond 2018. 05. 29. 11:49
Előzmény: #14632  salve
#14635
Bocs de ez is kb olyan vagdalkozas mint par hete Budfox sirasa hogy a portfolio nem hagyja a jobb oldali nezeteket leirni itt es az alapjan tiltott le vele egyutt tobb jobboldali hozzaszolot is. Erre direkt megneztem 8-8 napos idotavban az o tiltasa elotti es utaniakat. 2 jobboldali es 2 Fidesz kritikus felhasznalo tiltas volt a tobbi nem is politikai topikban volt. Budfox is honapokig sot evekig irhatta a jobboldali nezeteit. Lathatoan belekepzeltek dolgokat de a ti dolgotok.
salve 2018. 05. 29. 11:47
Előzmény: #14633  peter_s
#14634
ne keverjük a szezont a fazonnal
többször ki lett itt fejtve már az, hogy 1. Soros nagyon is pozitív szerepet játszott pl. a magyar rendszerváltás előmozdításában többek közt a fideszeseknek (is) adott ösztöndíjaival - ezt maga fidesz is a mai napig is elismeri és meg is ksöszönte neki  korábban, 2. ugyanakkor azt is tudjuk, hogy 2015 óta  Soros nagyon sokat változott, megváltozott: azóta egy egy másik Sorost ismerhetünk aki előjött azzal a bizonyos plannal amiről itt a portfolión egy külön topikok is nyíltak: no és a bevándoroltatásban játszott szerepét nomeg az Európának tett javaslatait, no és azt hogy rendszeresen Brüsszelben trágyal/mutyizik az EU csúcsvezetővel zárt ajtók mögött, a nyilvánosság teljes kizárásával - no ezen jelenségeket és az open society ideológiáját a mai formájában viszont már nem támogatja sem a fidesz, sem sok más egyéb európai ország több pártja sem, képzeld el!
a bájolgáson/kapcsolatba kerülésen nem tudom mit értesz, én inkább tényeket említenék: a Demokrata párt nálunk az itóbbi években 2 fontos belpol. személyiséget támogatott: 1. Bajnai 2012-14-es választási kampányát többszáz millióval (a párt alapítványaitól kapta a pénzeket Bajnai pártja), 2. Googfriendet, a Bp.-ti amrikai nagykövetség ügyvivőjét aki nyíltan beszállt a magyar belpolitikába az ún. kitiltási ügy bedobásával és tematizálásával a magyar médiában, amivel Bajanaiék sikerét igyekezett előmozdítani a 2014-es választáson
nem hinném hogy ilyen tényeket tudnál felsorolni fideszeseknek nyújtott demokrata párti pénz vagy egyéb konkrét adományokról - ha lettek volna ilyenek akkor azokról már régen tudnánk
peter_s 2018. 05. 29. 11:18
Előzmény: #14630  salve
#14633
Tehát aki kapcsolatba kerül a Demokrata párttal az közvetve Soros, oké. Sorolhatom azokat a fideszes képviselőket, politikusokat akik ott bájologtak a Demokraták körül amikor Obama volt az elnök? Esetleg őket is elküldjük németbe örökre? Vagy ismét arról van szó, hogy a fideszesre ez nem vonatkozik, mert ők kivételek, hiába tanultak soros ösztöndíjjal , végeztek a CEUn vagy legyeskedtek Obama körül, őket akkor sem lehet sorosozni, mindenki mást meg igen...
salve 2018. 05. 29. 11:17
Előzmény: #14631  signal2
#14632
de
ezt az érintettek, a cenzúrázott posztolók valamennyi esetben ki is emelték, hogy megfeleltek a felhasználási feltételeknek
tehát politikai okokból  cenzúrázta őket a facebook
signal2
signal2 2018. 05. 29. 11:08
Előzmény: #14630  salve
#14631
Arra nem is gondolsz, hogy a posztok valamilyen szempontból nem feleltek meg a facebook felhasználási feltételeinek? 
salve 2018. 05. 29. 10:56
Előzmény: #14629  salve
#14630
emlékeztettelek arra is, hogy a facebookon Zucker elvtársad (akiről tudni lehet hogy az amerikai Demokrata párt tehát így közvetve Soroshoz közelálló) hogyan cenzúráztatja a pribékjeivel azon magyar jobboldali/fideszes vélemnyformálók posztjait = letilttatja őket több napra (a profiljuk addig nem látható vagy nem posztolhatnak semmit), blokkoltatja azaz nem megnézhetővé teteti az adott posztot
salve 2018. 05. 29. 10:50
Előzmény: #14613  berlini
#14629
én nem arról beszéltem hogy mely hjírnek kell venni a felét vagy a harmadát, ok?! olvasd vissza
én azt írtam: minden média elhallgat(!) híreket, olyanokat, amik kínosak lennének azon politikai oldal számára, amit ő kiszolgál!
érthető? ezért emlékeztettelek arra is, hogy a facebookon Zucker elvtársad (akiről tudni lehet hogy az amerikai Demokrata párt tehát így közvetve Soroshoz közelálló) hogyan cenzúráztatja a pribékjeivel azon magyar jobboldali/fideszes vélemnyformálók posztjait amelyekről tudni lehet  - ezt persze ők mérik, látják - hogy a szokásosnál erősebben befolyásolhatják, -ják, -hatnák a közvéleményt
erre xx példa volt a választási kapmpányban is ápr. 8. előtt
még 1x jó utat Németországba, szerintem egy migránstáborban lehetnél ügyintéző vagy táborvezető, nagyon testhezálló feladat lenne az neked mert akkor tetsközelből élvezhetnéd és tobzódhatnál a "nagy eszme, az emberiség megmentője", vagyis az open society ideolgia gyakorlati megvalósításában  :-)
salve 2018. 05. 29. 10:39
Előzmény: #14615  berlini
#14628
nagyon gyenge érvelés
indulhatsz Németországba, jó utat és visszajönnöd már nem kell
ja és viheted magadd pl. -pny-t is :-)
gazmber 2018. 05. 28. 20:20
Előzmény: #14598  Karvalytokes
#14627

"Terjeszük fel Nobel dijra vagy Becsületrendre?"
ezeket, ha nem is de Francia állampolgárságot kapott Macrontól, soron kívűl...
(☺ mostantól lehet naponta fognak lelógatni egy gyereket az erkélyekről?? ☺)
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 19:15
Előzmény: #14592  gazmber
#14626

Hát lehozta. Akit érdekel és hányni akar keressen rá! (A 888 nem ismeri a mélységet)
"A kerítésmászó migránsnak most az egyszer jól jött a tudása", említi még a "majmokat megszégyenítő ügyességét" is. :(
https://merce.hu/2018/05/28/elobb-kirakta-majd-torolte-a-gyerekmento-menekultrol-szolo-hirt-az-origo/
berlini
berlini 2018. 05. 28. 16:56
Előzmény: #14622  Karvalytokes
#14625

berlini
berlini 2018. 05. 28. 16:55
Előzmény: #14622  Karvalytokes
#14624

Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 28. 16:35
Előzmény: #14622  Karvalytokes
#14623
Hát ilyen a német média:))
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 28. 16:34
Előzmény: #14621  Karvalytokes
#14622
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 28. 16:34
Előzmény: #14615  berlini
#14621
Úgy látszik nem lehet elégszer bemásolni:https://www.youtube.com/watch?v=XySZ4VaQtnA
pampa 2018. 05. 28. 16:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#14620
Jó lenne olcsó...... de már mindennek örülnének!
Nem érkezik a kelet-európai olyan számban ami kielégíteni  az igényeket.
Ahogyan náluk is öregedik a lakosság kell a fiatal!
Amivel nem kalkuláltak.....azok a szírek akik már a németeknél alapítanak családot nem NÉMETNEK fogják magukat vallni!
.
Az előbb megtudtam, hogy hosszú idő mire beilleszthetőek....hmmmm... a magyar, nyelvet nem beszélő szakmunkások kb. 1-2 nap után már dolgoznak.....a szírek esetében ez az időszak 1-11 év közé van tippelve.....
.
Addig miből élnek? Mármint kinek a pénzén?
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 15:43
Törölt hozzászólás
#14619
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 15:40
Törölt hozzászólás
#14618
pampa 2018. 05. 28. 14:56
Előzmény: #14616  berlini
#14617
A matekkal semmi gond!  :)
.
Arról olvastam az előbb, hogy Szíriából a képzett fiatalok érkeztek. A nyelvhez nem kell 2-3 év,hogy valaki beszélje .
Ahogyan ahhoz sem, hogy átképezzék a középfokú végzettséggel rendelkezőket szakmunkássá.
.
Maradjunk abba,hogy erre visszatérünk 4-5 év múlva.
Akkor majd kiderül a német munkaerőpiac ki tudja e elégíteni az igényét saját forrásból.
berlini
berlini 2018. 05. 28. 14:41
Előzmény: #14614  pampa
#14616
Hát igen... néha kétségeim vannak arról, hogy az elemi matematikával tisztában vagytok.
Szerintetek meddig tart egy idegen nyelvet megtanulni felnőtt fejjel? (1-3 év)
Mennyi ideig tart, ameddig a szakmatanuláshoz szükséges alapismereteket NÉMETÜL elsajátitják? (Nagy a szórás, mert a felkészültségben is, ezért: 1-5 év)
Mennyi ideig tart a német iparnak alkalmas szakmunkás képzése a kivánt szinvonalra? (Ha valamilyen középfokó végzetsséggel már rendelkezik a jelült: 1 év, ha nem akár 3 év is lehet.)
Ha összegezzük mennyi jön ki összesen?
3-tól 11-évig. (Ahol a felső határ inkább ott érvényes , ahol a felnőtt már a saját anyanyelvén sem volt komolyan irástudó.)
Mennyi év telt el a nagy migráns hullám után? (2015-től 2017-ig: 1-3 év)
Mekkora annak az esélye hogy tömegével átképzett használható dolgozól legyenek már most a gyárakban?
Szinte nulla. (Csak szinte, mert ha valaki fitalon jó szakmával, diplomával és kellő ambiciókkal jelent meg Németországban, ott a felkészülés és a munkába állás ideje akár 2 évre is leredukálódott. Erről irt a német sajtó is már többször.)
berlini
berlini 2018. 05. 28. 14:31
Előzmény: #14612  salve
#14615
Halvány gőzöd nincs arról, hogy mi a helyzet a német médiában. Igy erről értelmetlen vitát nyitni. Nézd a királyi tv-t és legyél boldog vele.
pampa 2018. 05. 28. 14:15
Előzmény: #14609  pampa
#14614
A tömeges migráció 2015-ban indult meg Európa felé.
Annak már lassan 3 éve.
Ennyi idő alatt kitanulhat bárki egy szakmát  nem "sebészetre" gondolok hanem pl. villanyszerelésre.
Így adódik a kérdés, ha annyira jó Európának a migráció által beérkező fiatalok tömege akkor miért kelet-Európából viszik még mindig a szakmunkásokat nyugatra?
.
Miért hiánycikk a villanyszerelő,hegesztő,kőműves, burkoló,ács-állványozó stb?
berlini
berlini 2018. 05. 28. 14:02
Előzmény: #14612  salve
#14613
Azt azért elárulhatnád, hogy hogyan állapitod meg, hogy kedvenc médiád éppen mekkorát hazudott?
Veszed a felét, vagy a harmadát?
Mi van akkor, ha az egész egy tömény butaság és rosszindulatú hazugság keveréke?
Köszönöm az ötletet, de hidd el hogy  jobban járnánk, ha Ti költöznétek ki.
Kint kinyilna a szemed és nem dőlnél be mindenféle propagandának.
salve 2018. 05. 28. 13:22
Előzmény: #14605  berlini
#14612
egyik médiát sem azért olvasom/nézem hogy megállapítsam akár azt hogy hazudik, akár az ellenkezőjét, ok?!
és semmi gond, neked is szsbad kiköltözni Németországba (-pny nek is többször javasoltam már hogy menjen ki és dolgozzon itt ahelyett hogy az élehetetlen szörnyű orbansiztánban koptassa itt ezerrel a klaviatúráját miközben vereséget vereségre halmoznak a kedves ellenzéki pártjai), szóval ha költözni akarsz én nem tartalak vissza az tuti :-)
a valóság pedig biztos vagyok benne hogy a kettő között van: te rószaszínnek látod a német helyzetet, nekem meg van oylan orvosismerősöm más német városban, akinek majdnem homlokegyenest mások a tapsztalatai, ok?! ha elhiszed , ha nem
ő pl. azt mondja amit egyébként is tudtunk: a német médiában öncenzúra van, kussolni kell migránsügyben mert aki meg merné írni a nem rózsaszínet is, akkor lehet hogy msánap már nem kell bemennie dolgozni..
-pny
-pny 2018. 05. 28. 13:21
Előzmény: #14610  pampa
#14611
Nem a személyeddel foglalkoztam, hanem kizárólag azzal, amit írtál. Az pedig ellentmond egymásnak, akárhogy magyarázgatod.
pampa 2018. 05. 28. 13:20
Előzmény: #14608  -pny
#14610
Ne látod ez az a bizonyos PISZKÁLÓDÁS amiért már többször is pihenőre küldtek!
.
Dolgoztam vele, hogy megértessek  veled egy beszélgetést.....:))))
Ettől dedósabban már tényleg nem lehet elmagyarázni.....
.
Te pedig folyamatosan a személyemmel foglalkozol!
pampa 2018. 05. 28. 13:16
Előzmény: #14605  berlini
#14609
Még annyit, ha ennyire jó a német gazdaságnak a migráns miért akarja RÁERŐLTETNI AZON ORSZÁGOKRA AKIK NEM KÉRNEK BELŐLE?
.
ERRE VAN VALAMI ÖTLETED?
-pny
-pny 2018. 05. 28. 13:16
Előzmény: #14606  pampa
#14608
Kár volt ennyit írogatnod, mindenki értette, hogy lent ellentmondtál magadnak.
pampa 2018. 05. 28. 13:15
Előzmény: #14605  berlini
#14607
A jövőbeni fejlődés motorját pedig egyértelműen ezek a százezrek adják majd. Nem véletlenül a német vállalkozók voltak a leglelkesebbek a migráns hullám megérkezésekor."
.
Erre ne fogadjál nagy tételben.
pampa 2018. 05. 28. 13:12
Előzmény: #14604  -pny
#14606
-pnypéntek, 16:02 előzmény: #14503  pampa #14512"Megoldotta volna a 25% befizetés magánszámlára utalása a várható nyugdíjösszeomlást?"
.
Ezt kérdeztem!
25%-al csökkentette volna a jövőbeli nyugdíjkiadást. Tehát igen: sokat javított volna.
.
Ezt válaszoltad!.
.
.
És most visszakérdezek: az MNYP lenyúlással javult a helyzet a várható összeomlás tekintetében vagy sem?
.
Ezt pedig te kérdezted!.
.
Én ezt válaszoltam:
.
"pampapéntek, 16:14 előzmény: #14512  -pny #14513
Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást.
.
.
A válaszodból összefoglaltam a lényeget, hogy szerinted sem megoldás a 25% magánszámlán gyűjtése.Egyedül arra jó, hogy kitolja az összeomlást.Ahogyan te fogalmaztál, 
SOKAT JAVÍTOTT VOLNA
Nem én írtam! Én csak összegeztem a te véleményedet erről!.

.
Én ezt írtam:
.
Ez a lépés ugyanúgy időhúzás, ami pozitív hatás a másikkal szemben, hogy a költségvetés így jobban jár. A MNYP rendszerben pedig a magas jövedelmű tag és a pénztár járt volna jól..Egyik sem megoldás.
.
.
.Itt pedig arról írtam, hogy mi lett volna egyedül az életképes megoldás!
.
Egyedüli megoldás a 90-ben elszalasztott lehetőség lett volna!
.
A befeketített részek a segítés az értelmezéshez!.
.
Mint a dedóban!!!!   :))))
berlini
berlini 2018. 05. 28. 12:56
Előzmény: #14601  salve
#14605
De nagy a baj, amikor az akarja megértetni a dolgokat, aki a legnagyobb sötétségben él.
A 444-et csak azért olvasod, hogy megállapitsd, hogy már megint hazudnak, elhallgatnak valamit, amit kedvenc kormánypárti propaganda ujságaid megirtak.
Van némi tapasztalatom Németországban. Szemenszedett hazugság a kormánypárti propaganda arról, hogy a német nők már csak kisérettel mernek kimenni az utcára. Haagenben voltam most pár hete 5 napon át, ahol az országos átlagnál többszöröse a migránsok száma (Csökkenő lakosság, üres lakások és ráadásul olcsón.)
A legkisebb jelét sem tapasztaltam a leirtaknak.
Ha nem tettszik Zuckerberg szélsőséges véleménytiltása, akkor tényleg nincs más megoldás, olvasd a Pesti Srácokat.
A migránsok közül sajnos kb 12% nem rendelkezik alapfoku végzettséggel (főleg afgánok), de a sziriaiak több mint fele mnimum középfoku végzettségű. Teljesen félre van tájékoztatva az aki azt hiszi, hogy Sziriából a legszegényebbek jutottak el Németországba. (Illetőleg addigra lehet hogy elszegényedtek, de az út pénzbe került amit a középosztály engedhetett meg magának és a legszegényebb milliók még mindig a török menekülttáborokban vannak.)
Megsúgom neked, hogy a migránsok folyamatosan lépnek be a munkaerőpiacra (első lépés az elismert menekültstátusz ami nélkül nem lehet munkát vállalni és igy 40% már ki is esett és ezek előbb vagy utóbb visszakerülnek Afganisztánba, Iránba stb.) 
Már most a német GDP emelkedés 0,4%-át ennek köszönhetik (Ez egyenlőre csak kb 14 milliárd euró és a teljes menekültügy belekerül nekik kb évi 28 milliárdba.) A jövőbeni fejlődés motorját pedig egyértelműen ezek a százezrek adják majd. Nem véletlenül a német vállalkozók voltak a leglelkesebbek a migráns hullám megérkezésekor.
-pny
-pny 2018. 05. 28. 12:40
Előzmény: #14600  pampa
#14604
Ezt bizony te írtad.
-pny
-pny 2018. 05. 28. 12:40
Előzmény: #14600  pampa
#14603
pampa péntek, 16:14előzmény: #14512  -pny#14513
Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást....”
.
https://forum.portfolio.hu/topics/bevandorlas-tarsadalmi-es-gazdasagi-hatasa/22325?oldal=684
#14513
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 12:33
Törölt hozzászólás
#14602
salve 2018. 05. 28. 12:13
Előzmény: #14592  gazmber
#14601
segítek hogy jobban értsd, remélem nem baj
1. igen, vszínű nem írja meg a kormáynhoz közelálló média ezt a hírt,
2. de a 444 ugyanígy szándékosan elhallgatja  azon migránshíreket amelyek arról számolnak be, hogy ők mennyi bűncselekményt, nemi erőszakot, stb. követtek már el és követnek el folyamatosan a helyiek sérelmére - és ami miatt nagyon sok német nő ma már nem mer kimenni este 7-8 után az utcára még kísérővel sem feltétlenül..
tehát mindkét oldal médiája szűri a saját érdekei szerint (is) a híreket = ha téged érdekel a valóság = nem akarsz véleménybuborékban élni (pl. a FB-on ahol Zuckerberg szándékosan lefojtja, korlátozza  és a jobboldalt és annak véleményvezéreit), akkor arra avgy ítélve, hogy ne csak a 444-et fogyaszd hanem a másik oldal médiáját is
utolsó megjegyzés: szerinted a hírek hány %-a szól arról hogy a migránsok jót tesznek - és hány % szól az ellenkezőjéről?
megsúgom: könnyen kitalálhatod ha tudod, hogy a migránsok kb. 90%-a a mai napig sem dolgozik hanem segélyeken él a németeknél, és többnyire nema zon törik a fejüket hogy mivel segíthetnék a német társadalmat..hiszen pl. a nyelvtanulást is szabotálja a döntő többségük..
pampa 2018. 05. 28. 11:11
Előzmény: #14594  -pny
#14600
Te írtad, keresd vissza.
.
Bekapcsolódtál egy beszélgetésbe és én rákérdeztem, hogy megoldás lenne a MNYP? Erre írtad te, hogy KITOLNÁ az összeomlást, de nem lenne KIVÁLTÓ VÉGLEGES megoldás.
.
Én erre reagáltam, csak továbbra sem tudsz folyamatában értelmezni egy beszélgetést!
.
Továbbra sem értem, hogy ennek mi értelme?
-pny
-pny 2018. 05. 28. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#14599
Ugye ezt nem komolyan írtad?
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 28. 10:30
Előzmény: #14592  gazmber
#14598
Miért adná le?Ettől még illegális bevándorló marad.Legalább megszolgálta a kosztot meg a kvártélyt amit kap.Miért mit vártál ?Terjeszük fel Nobel dijra vagy Becsületrendre?
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 10:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#14597
Úgy látom itt megengedett a rasszista megnyilvánulás. :(
ts3 2018. 05. 28. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#14596
Orbány is a természetes szelekciót támogatja az egészségügy züllesztésével.
-pny
-pny 2018. 05. 28. 09:46
Előzmény: #14587  pampa
#14595
Az nem piszkálódás, hogy nem érteni, mit is állítasz, mert egyszer ezt mondod, utána meg az ellenkezőjét.
-pny
-pny 2018. 05. 28. 09:45
Előzmény: #14587  pampa
#14594
Az elsőt is te írtad, nem én...
Törölt felhasználó 2018. 05. 28. 08:56
Törölt hozzászólás
#14593
gazmber 2018. 05. 28. 08:37
Előzmény: #14590  kukker
#14592
én csak azt írtam, hogy ov 'lakájmédiája ezt biztos nem fogja leadni'... ellenben a 'hír(?)adásaik' 2/3-át kitevő olyan közlésekkel, hogy pl. 'egy migráns 5 méterre megközelítette a kerítést', vagy '3 migráns együtt nézett át sóvárogva a kerítésen'..-:) szvsz
gazmber 2018. 05. 28. 08:27
#14591

Két feltételt kap a Fidesz, hogy ne zárják ki az Európai Néppártból
https://www.portfolio.hu/gazdasag/ket-feltetelt-kap-a-fidesz-hogy-ne-zarjak-ki-az-europai-neppartbol.286858.html
Nem hinném, hogy ez fogja érdekelni a főg@cit, csak azért is még szigorúbban fog eljárni mindkét esetbe, és majd dörzsöli a tenyerét - új ellenség a láthatáron - lám-lám már a néppárt is a 'Soros-Soros' kottájára táncol..(?)szvsz
kukker 2018. 05. 28. 08:26
Előzmény: #14589  gazmber
#14590

Fantasztikus.
És ez mit fog megindokolni?
Hogy nyugodtan jöjjenek ide milliószámra? 
gazmber 2018. 05. 28. 08:21
Előzmény: #14588  pampa
#14589
pampa 2018. 05. 28. 07:34
Előzmény: #14583  Karvalytokes
#14588
Erről is hallgat a nyugati média!
.
.
."Az ellenzék – és különösen az emberi jogi fundamentalisták – által gyakran hivatkozott, de részleteiben szinte soha nem idézett genfi egyezmény és az azt kiegészítő jegyzőkönyv a valóságban egyáltalán nem ró befogadási kötelezettséget hazánkra a Közel-Keletről vagy Afrikából érkező menekültek esetén, és nem igaz az sem, hogy a migránsok nem büntethetők az illegális határátlépésük miatt.
A konvenció ugyanis szó szerint azt mondja ki:
.
 „A Szerződő Államok az országba való jogellenes belépésük vagy tartózkodásuk miatt nem sújtják büntetéssel azokat a menekülteket, akik közvetlenül (!) olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk (…) veszélyeztetve volt, (…) feltéve, hogy haladéktalanul (!) jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják (!) jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.”
.
A fenti kritériumoknak egyetlen, Euró­pába érkező migráns sem felel meg, mert nem közvetlenül olyan területről érkeztek, ahol életük vagy szabadságuk veszélyben volt, nem jelentkeztek haladéktalanul a hatóságoknál, és nem tudják kellőképpen megindokolni azt, hogy miért tettek meg több ezer kilométert, léptek át akár tucatnyi államhatárt – illegálisan. A genfi egyezmény és az azt kiegészítő jegyzőkönyv minden migránst védelmünkbe kell vennünk típusú interpretációi tehát hazugok.
.
Ahogy hazug az ’56-os magyar menekültek és az ­ázsiai, szubszaharai migránsok között vont minden párhuzam is, hiszen az ’56-os emigránsok közvetlenül a szovjet megszállás alatt álló Magyar Népköztársaság területéről érkeztek a szomszédos Ausztriába, ott haladéktalanul jelentkeztek a hatóságoknál, és kellőképpen megindokolták jogellenes belépésüket, illetve jelenlétüket.
.
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ vezetője szerint is egyértelmű, hogy a genfi menekültügyi egyezmény szerint a menekültstátus a háború, üldözés elől menekülő számára egy ideiglenes védelemhez való jog, amely csak és kizárólag az első biztonságos országban jár.
.
A szakértő kiemelte: bár az uniós jogszabályok is adnak arra lehetőséget, hogy egy állam megtagadja a védelmet arra hivatkozva, hogy az illető azt megelőzően járt már biztonságos harmadik országban, sajnos az üldözés fogalmát a különböző emberi jogi fundamentalista szervezetek, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága és nemzetközi bíróságok annyira kiterjesztően értelmezik, hogy abba valamennyi, emberi vágyból kreált emberi jog sérelme beletartozik."
pampa 2018. 05. 28. 07:12
Előzmény: #14585  -pny
#14587
“pampa péntek, 16:14 Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást."
.
”.
EZ A TE HOZZÁSZÓLÁSODBÓL VAN KIMÁSOLVA!
NEM ÉN ÍRTAM! TE VÉLEMÉNYED!
,
.
"“pampa péntek, 16:44 Ha marad a MNYP rendszer hamarabb következik be az összeomlás."
.
Ezt én írtam, ez az én véleményem!
.
Ezt miért csinálod?
Mi értelme ennek?
.
Látod ez az a bizonyos PISZKÁLÓDÁS ami jellemez téged!
Erre én nem vagyok vevő!
-pny
-pny 2018. 05. 27. 17:02
Előzmény: #14579  pampa
#14586
Szóval nem értelmeztem én bármit is tévesen, hanem te fél órán belül pontosan az ellenkezőjét írtad!
-pny
-pny 2018. 05. 27. 17:01
Előzmény: #14579  pampa
#14585
Tökéletesen alátámasztottad, amiről beszéltem. Íme a 2 teljesen ellentmondó állításod:
.
“pampa péntek, 16:14 Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást..”
.
Tehát az MNYP csak időben későbbre tolta volna az összeomlást - írtad 16:14-kor. Majd fél óra múlva:
.
“pampa péntek, 16:44 Ha marad a MNYP rendszer hamarabb következik be az összeomlás."
.
Tehát az MNYP nem kitolta volna, hanem hamarabbra hozta volna az összeomlást.
Törölt felhasználó 2018. 05. 27. 16:07
Előzmény: #14583  Karvalytokes
#14584
Hej, azok a régi dolgok - miép, magyar gárda - hogy elmúltak, ugye? :)
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 27. 15:40
Előzmény: #14582  pampa
#14583
Kiváncsi leszek mikor indul meg Svédország ellen egy uniós vizsgálat amely inditványozná a hetedik cikkejt a sajtószabadság lábbal tiprásáért és a jobb oldali gondolkodok üldözéséért.Szijjártóéknak már rég javasolni kellett volna egy ilyen bizottság felállitását.Szerintem Varsóban,Rómában és Bécsben is megértő fülekre találnánk.
pampa 2018. 05. 27. 15:21
Előzmény: #14580  Karvalytokes
#14582
Ők azt a liberalizmust szeretik ahol minden SZABAD amit a HATALOM enged!  :))))
ts3 2018. 05. 27. 14:36
Előzmény: #14580  Karvalytokes
#14581
Nyugati"demokráciák" meg csak sajnálkozva nézik az olyan hígagyú hozzsászólásokat mint tiéd.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 27. 14:22
Előzmény: #14577  kukker
#14580
Elképesztő hogy hová süllyedtek ezek a nyugati"demokráciák"Igen jó intőjel a jövőre nézve ,ezért kell (kéne)a liberálfasizmust minden szinten üldözni az aktivistáktól Sorosig bezárólag.
pampa 2018. 05. 27. 14:06
Előzmény: #14578  -pny
#14579
A beszélgetés kezdete:
.
"pnypéntek, 16:02 előzmény: #14503  pampa #14512
"Megoldotta volna a 25% befizetés magánszámlára utalása a várható nyugdíjösszeomlást?".25%-al csökkentette volna a jövőbeli nyugdíjkiadást. Tehát igen: sokat javított volna..És most visszakérdezek: az MNYP lenyúlással javult a helyzet a várható összeomlás tekintetében vagy sem?".
.
"
pampapéntek, 16:14 előzmény: #14512  -pny #14513
Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást..Ez a lépés ugyanúgy időhúzás, ami pozitív hatás a másikkal szemben, hogy a költségvetés így jobban jár. A MNYP rendszerben pedig a magas jövedelmű tag és a pénztár járt volna jól..Egyik sem megoldás.Egyedüli megoldás a 90-ben elszalasztott lehetőség lett volna!."
.
-pnypéntek, 16:35 előzmény: #14513  pampa #14514
“Tehát nem oldotta volna meg,hanem "kitolta" volna az összeomlást.”.NEM. 25%-al javította volna a nyugdíj egyenleget, tehát könnyebben elkerülhető lett volna az összeomlás..Válaszolnod viszont nem sikerült: az MNYP államosítás javított a várható összeomláson?".
.
"pampapéntek, 16:44 előzmény: #14514  -pny #14516
Ugyanúgy a kasszában marad az összeg!.Ellenben a MNYP rendszernél a magasabb jövedelműek "többet" utalnak a magánszámlára így a közösben "átlagosan" nagyobb hiány lenne mint ha minden járulék a közösbe megy!.Így "tovább" lehet működtetni a felosztó-kirovót.Ha marad a MNYP rendszer hamarabb következik be az összeomlás."
.
.
Ez az utolsó, hogy időt szánok téves értelmezés magyarázására.
-pny
-pny 2018. 05. 27. 13:39
Előzmény: #14568  pampa
#14578
“Ezért szoktál belekeveredni mert több hozzászólásból raksz össze véleményt.”
.
Értem, tehát szerinted az én hibám, ha te az egyik hozzászólásodban állítasz valamit, a következőben pedig az ellenkezőjét írod. Logikus. Ja, nem...
kukker 2018. 05. 27. 11:07
#14577

Élő videót készített a Leeds Crown Court előtt, ahol szexuális erőszakkal vádolt muszlimok tárgyalása folyt. Elítélték az English Defence League alapítóját a „béke megsértéséért”.  Tommy Robinson élő videót készített az érkező vádlottakról a Leeds Crown Court előtt, ahol a szexuális erőszakkal vádolt muszlimok tárgyalása indult. A jobboldali aktivista gyorsított eljárásban 13 hónapos börtönbüntetést kapott.  Robinson már több halálos fenyegetést is kapott, ráadásul már letartóztatása napján több muzulmán banda bejelentette, hogy ha bevonul börtönbe, akkor elteszik láb alól.  
  Az angol kormány tiltására a következő lapok vonták vissza a cikküket Robinson letartóztatásáról: "Articles from the Daily Record, Birmingham Live, The Mirror, RT and even Breitbart News were all taken offline in the hours following his detention."
ts3 2018. 05. 27. 10:50
Előzmény: #14569  pampa
#14576
A Magyar Református Egyház Generális Konventje Lillafüreden ülésezett csütörtökön és pénteken, zárónyilatkozatukban üzentek a magyar politikai elitnek. "Hisszük és reméljük, hogy a tavaszi országgyűlési választások hangneme, gyűlölködő megnyilvánulásai minden politikai oldalban megbánásra és megbocsátásra találnak, hogy készek és képesek legyenek olyan országot munkálni, ahol lehet és érdemes élni, politikai hovatartozástól függetlenül,"
.
Még a reformátusok is jobban látják, mint te, hogy most nem jó itt élni politikai hovaztartozástól függetlenül.
ts3 2018. 05. 27. 10:41
Előzmény: #14569  pampa
#14575
"Te tényleg el is hiszed, hogy az a 20 éves fiatal aki a kint élő haverjai után utazik előtte hónapokig ezeket a rendszereket tanulmányozza és kiválasztja a számára legmegfelelőbb országot, térséget,várost?"
Te tényleg ennyire tudatlan vagy, hogy azt gondolod, hogy csak a 20 éves fiatal migrál nyugatra?
Szóval te úgy gondolod, hogy az összes szakmunkás, akiket annyira hiányolsz Magyarországról, mind 20 éves.
Ellentmodásba keveredtél.
pampa 2018. 05. 27. 09:14
Előzmény: #14573  Törölt felhasználó
#14574
"Szükség esetén lezárná Ausztria határait Herbert Kickl szabadságpárti osztrák belügyminiszter, aki aggódik a balkáni útvonalon érkező menekültek számának növekedése miatt: ehhez júniustól rendelkezésére áll a belügyminisztérium hatáskörébe delegált határ- és idegenrendészeti egység – írta az APA osztrák hírügynökség vasárnap.
Kickl biztonsági forrásokból származó információkkal indokolta aggályait, amelyek szerint újra emelkedik a balkáni útvonalon át Európa szíve felé tartó migránsok száma. A belügyminiszter leszögezte: nem ismétlődhet meg a 2015-2016-os menekültválság, ezért meg kell tenni minden előkészületet. A tárcavezető szerint naprakész helyzetértékelésre van szükség, és ha a jelenlegi határvédelmi keret nem elég, akkor bevethető lenne a feltöltés alatt álló határ- és idegenrendészeti egység."
Törölt felhasználó 2018. 05. 27. 08:52
Előzmény: #14572  pampa
#14573
pampa 2018. 05. 27. 08:51
Előzmény: #14571  Törölt felhasználó
#14572
Biztos.....,.,
.
Idáig  amit csinált (vízi taxi szolgáltatás) nem egyezett Magyarország elképzelésével az illegális migráció megállításáról.
.
Mi inkább KÖZVETLENÜL támogattuk az útvonalon lévő nem EU országokat a határvédelmükben. Technikával és emberekkel.
Törölt felhasználó 2018. 05. 27. 08:38
Előzmény: #14570  pampa
#14571
Ez az  a Frontex, aminek a közös tevékenységében Magyarország nem volt hajlandó rész venni? (Egyetlen Uniós országként).
pampa 2018. 05. 27. 08:29
Előzmény: #14569  pampa
#14570
"Sebastian Kurz osztrák kancellár az európai uniós határvédelmi ügynökség (Frontex) határőreinek afrikai bevetésével akadályozná meg a migránsok Európába jutását – olvasható az osztrák kormányfőnek a Welt am Sonntag című német lap vasárnapi számában megjelenő interjújában, amelyből hírügynökségek előzetesen részleteket közöltek.
Kurz az interjúban kiemelte, hogy egy a Frontexnek adandó új politikai felhatalmazás lehetővé tenné az uniós határvédelmi ügynökségnek, hogy “a helyi kormányok engedélyével harmadik államok területén működhessen”. Kurz egyben a Frontex gyorsabb bővítését sürgette. Úgy fogalmazott, hogy a 2027-es céldátum 10 ezer Frontex alkalmazott foglalkoztatására “túl késő” lenne. Mint mondta, ennek jóval gyorsabban meg kell történnie, ha a jövőben meg akarjuk akadályozni az illegális bevándorlást. Hangsúlyozta, hogy a Frontexnek ezen felül világos politikai felhatalmazásra is szüksége van, amely lehetővé teszi dolgozóinak, hogy hatékonyan felléphessenek az illegális migránsokkal szemben.Az illegális bevándorlókat az uniós külhatárokon kell megállítaniuk, ellátniuk, és ideális esetben haladéktalanul visszaküldeniük hazájukba vagy egy tranzitállamba” – mondta Kurz a német újságnak. A 31 éves kancellár újfent amellett foglalt állást, hogy a menekültek EU-tagállamok közötti elosztásáról szóló vitát “végre” be kell fejezni, mert nincs realitása annak, hogy egyezség születne a kérdésben. “Nem látom, hogy Ausztria hozzájárulását adná menekültkvótákhoz, különösen, ha ezek nem veszik figyelembe a korábbi évek bevándorlását” – jelentette ki Kurz."
.
.
Lassan felébred Európa nyugati része is!
pampa 2018. 05. 27. 08:17
Előzmény: #14567  ts3
#14569
ott van normális egészségügy, van normális oktatás, van jogbiztonság, szóval jobb ott élni."
.
Te tényleg el is hiszed, hogy az a 20 éves fiatal aki a kint élő haverjai után utazik előtte hónapokig ezeket a rendszereket tanulmányozza és kiválasztja a számára legmegfelelőbb országot, térséget,várost?
.
Amennyiben ez így lenne akkor mi a magyarázat pl. arra,hogy haza járnak orvoshoz?
pampa 2018. 05. 27. 08:12
Előzmény: #14566  -pny
#14568
Figyelmesebben olvasd amit írok és akkor tudod értelmezni.
.
Mind két esetnél beszakad a rendszer.
Amennyiben hagyjuk az eredeti terv szerint a MNYP rendszert akkor kivonsz a felosztóból pénzt így VÁRHATÓAN előbb dől össze.
A mostani esetben pedig,hogy ÁTNEVEZTÉK a járulékot és az ÁLLAM fizeti a nyugdíjat VÁRHATÓAN tovább tudja ellátni a feladatát.
.
Figyelj arra, hogy egy válasz melyik kérdésre, felvetésre íródott.
Ezért szoktál belekeveredni mert több hozzászólásból raksz össze véleményt.
ts3 2018. 05. 26. 16:57
Előzmény: #14560  pampa
#14567
Ne magadból indulj ki, látod a fidesz ugyanúgy nem érti a fiatalokat mint te.
Azért még pár dolgot elfelejtettél megemlíteni, a nagyobb fizetés mellett, ott van normális egészségügy, van normális oktatás, van jogbiztonság, szóval jobb ott élni.
-pny
-pny 2018. 05. 26. 16:09
Előzmény: #14564  pampa
#14566
Tegnap még azt írtad, hogy az MNYP kitolta volna időben az összeomlást. Most azt írod, hogy a full államira visszatérés teszi ezt. Belezavarodtál a Fidesz kampányba...
-pny
-pny 2018. 05. 26. 16:07
Előzmény: #14564  pampa
#14565
“Nem javít.
Összeomlik így is, de később mint ha hagyták volna a MNYP rendszert.”
.
Pont fordítva. 
pampa 2018. 05. 26. 15:54
Előzmény: #14563  -pny
#14564
Nem javít.
Összeomlik így is, de később mint ha hagyták volna a MNYP rendszert.
Ezt már előbb is írtam.
-pny
-pny 2018. 05. 26. 15:26
Előzmény: #14562  pampa
#14563
Nem. Csak úgy tettél...
.
A kérdés ez volt: az MNYP beszántása javít az állami nyugdíj várható összeomlásán vagy sem?
pampa 2018. 05. 26. 14:20
Előzmény: #14561  -pny
#14562
Válaszoltam.
-pny
-pny 2018. 05. 26. 14:03
Előzmény: #14529  pampa
#14561
Még mindig nem válaszoltál a tegnapi kérdésre...

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek