Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Van az a meme, hogy a nagypapa vezeti a kocsit és az unoka kérdezi, hogy hova sietünk ennyire. Mire a nagypapa: a nagymamához. (aki halott ugye) Na, Trichet is így vezette akkor az euró zónát. :DDD
Ami biztos, a vilag jegybankjai - okulva 2008. kudarcaibol - sokkal felkeszultebbek es golyoallobbak az ilyen bankcsodokkel kapcsolatban. Ha lesz is gond, 1-2 napig tart majd a panik es megvesznek mindent is. Brutalis mennyisegu penz van a rendszerben, amit direkt modon kiszivni nem lehet, elinflalni annal inkabb…az utobbi mellett teszem le a voksom.
Varhato volt, hetfo delutan - miutan minden visszarangattak a CS bedolese utan - ereztem, lof@sz lesz itt, nem megtisztulas. Mondjuk az EKB-ban meg lehet bizni, ilyenkor szoktak vagy 3X emelni:) Lasd 2008-as esemenyek.
Nem olvastam, de pl. emlékszem talán 99-es, vagy mikori Newsweek címlapra (Committee to save the world), amely az orosz, vagy az ázsiai kistigriseket sújtó aktuális pénzügyi válsággal kapcsolatos amerikai lépésekről szólt. Az, hogy kakis időkben a jegybankok, a pénzügyminisztériumok és pl. nagyobb bankok összehangoltan lépnek fel, azért korántsem meglepő. De te nem csak ennyit szoktál állítani, hanem mindenre, háborúkra, zavargásokra, ellátási problémákra, stb. próbálod ráhúzni a "nagytőkéseket", mint akik az aktuális helyzet mögött állnak, azt mozgatják. Tegnap is négy forgatókönyvet próbáltál vázolni (elfeledkezve egy ötödikről, hogy esetleg az érintett szereplők nem teljesen dilettánsak, de kényszerpályán mozognak és korlátozott az eszköztáruk), amiből három arról szólt, hogy "feladatot teljesítenek". Tudom, mostanában ultima ratio-ként Schiffer Andrást szoktad bedobni, de speciel ő már a 90-es évek végén is erősen újbalos kapitalizmusellenes szövegeket nyomott és az utóbbi években már kényszeresen contrarian pozíciókat vett fel, a rendszer hasznos idiótája szerepbe kormányozva magát, szóval nem feltétlen olyan szaktekintély, aki hiteles minden kérdésben.
Azt javaslom barátom, hogy baktass be valamelyik antikváriumba, és vásárold meg Greenspan Zűrzavar kora című könyvét. El kéne olvasni. Igen, melós dolog, kényelmesebb konteohívőzni. És láss csodát, ez a kevéssé ismert ember leírja, hogy miként ültetett a válságokban néhány tucat nagytőkést, bankárt egy asztal mellé, és eldicsekszik, hogyan mentették meg a világot az összeomlástól. Tudod Greenspanről úgyis azt mondják, hogy nagy konteohívő...
A konteóhívők minden cáfolatban pont, hogy az elméletük megerősítését látják, legfeljebb beletesznek némi szellemi gimnasztikát. Holott a gazdasági és politikai történésekben sokkal, de sokkal több a hübrisz és az esetlegesség, mintsem háttérhatalmak tervezése és manőverei.
Gondolom a gondolatmenetbe passzol az USA(ukran) - orosz konfliktus. En csipem a szabadkomuves tortenelmet, szeretem a konteokat, de ez igy nekem picit sok(k). Ezt a teoriat minden egyes problemara ra lehet huzni, legyen az egeszsegugyi, haborus, tarsadalmi vagy gazdasagi es a nagy szamok torvenye alapjan egyszer majd bejon.
Az biztos, hogy 2020-ban nagytőke beavatkozásával, rendkívül durva eszközökkel machináltak meg mindent, hogy ne szakadjon darabjaira a kapitalizmus. Hajlok rá, hogy van egy jó adag kóklerség bennük, azt aligha hiszem, hogy pl. 2008 szándékos lett volna (ha akkor benézték ma miért ne tehették volna). DE biztos, hogy vannak olyan nagytőkés körök, akik meg kifejezetten érdekeltek abban üzeltileg, hogy letérdeljen a világgazdaság, hiszen a gazdasági ciklusokkal lehet a legjobban sakkban tartani a munkavállalókat és megszerezni az emberek vagyonát.
Backtest és ami mögötte van