Raadasul emerald nagy tapasztalata a "fizikai ekszer" mufajban mindenkinek jol johet. Mert ehhez a fiuk nem szoktak konyitani se.
Kell egy gyonyoru nyaklanc vagy gyuru? Kerdezd ot.
szerintem nagyon veszelyes ilyen szinten vasarolni, kevesbe tapasztalt kereskedoknek, befektetoknek....
(ez csak szemelyes velemeny), bocs emerald...
ha viszont mindenkeppen vasarolgatni szeretnel az esesekben nez utana a:
High-Low kereskedesi strategianak...
(szerintem szarvasvadasz is ismeri...)
;)
persze nem artana a kockazat kezeles sem ehez...(stop jo lenne, kulonben csunya vege lehet),de minimum 1 jo kiszalasi strategia...
Nem kell mo-on venni es nem is kell ott tarolni....
Conclude-tol Juhasz Gergely is emlitette, vagy az oldalan olvastam....
vagy elmennek veled 1 aukciora es bevasarolnak...persze az picit mas....
;)
szerintem tudnatok egymasnak segiteni...
te kiokosithatnad ezustbol, o ( Roland) pedig segitene neked kicsit a kereskedesben ill. o hogyan latja a piacot es miben hisz...
ket ertelmes ember ha osszedugja a fejet, jo dolgokat tudnak am kitalalni ill. jo otleteik lehetnek....
Szia Pomperj
Az elemzeseid felulmulhatatlanok.Kosz ertuk.
1/Igaz lehet a hatterpletyka hogy marc.31-ki lejaratu fed kotvenyeket nem tudtak kifizetni,haladekot kertek aprl17-ig.Mikozben pont apr.16-18 kozott volt IMF+VB szokasos tavaszi osszejovetel es ezuttal szokatlanul szuper gyorsan meg osszeboronaltak G2O-ast hozzajuk,ami nem rég volt.Ki tudja mi lehetettt ott a hatterben?
2.ami az USD cash illetti rengeteg USD sterilizaltak az oroszok a krizis elejen amikor minden orosz/ukran akinek penze volt USD vasarolt es most sifonerekben csucsul biztosan egy ideig,nem kerul be a korforgalomba .Pont abban az idoben neztem az orosz ROSSIJA 24 kanalist,az valami hihetetlen vol,Moskva es Vladivostok kozott 150 % -os elteresek voltak az arban.
3.Itt valszeg elkepeszto sok folyamat zajlik ,egyesek erositik egymast,masok meg elleniranyba mennek a jo eg se fogja ezt osszerakni
"3)Radasul igy is megmarad egy csomo penz a kozponti bank penzebol akereskedelmi bankban. Na, azt meg kikolcsonzik a margin szamlakra, es azokon is reszvenyeket vesznek. Ettol megtovabb emelkednek az arfolyamok.
Mind pl. most Kinaban HK-ban: szinte az egesz rally margin penzbol finanszirozodik. Ezert reagalnak olyan hevesen a Kinai Bank minden szavara. "
Hát igen, gondolkodtam is, h lehet nem az emelkedésbe kéne belevenni hanem az esésbe.
Ha figyelembe vesszük hogy estleg a 200-as mozgóig visszakorigál....
Hát akkor jó nagy zuhé kerekedhet benne bármikor....
Ha pedig még sokat húzzák annál biztosabb és nagyobb kori jöhet(ne)
ja 6% a spread a Singapure Metal exchangen, de ezek uj barok...
egyebkent a spread nem szimetrikus, mint a legtobb termeknel...
tehat nem kell 12%-ot mennie hogy breakevenbe legyel; de fizikai ezustnel lehet szamolgatni 6-10% kozott a spreadet....
szoval ...:silver spot price is not the price of the silver (fizikai tombok)
Amit irtam, hogy kb. 5-6% premium az a vilag nagy reszen igy van sot van ahol ennek 1,5-2,5szerese....
(nyilvan a premium azert magasabb mert az ezust joval volatilisebb es a szallitasa ill. tarolasa is koltsegesebb mint az arany tomboke)
lehet venni a spot price-on felul 1-2%-al,de ha szallitast kersz ill. kikered a tomboket sok helyen akar 10% kezelesi koltseget is felszamolnak.....
az en ill. cegem pozicioinak bekerulesi atlag ara ha jol emlekszem 15,38$....
(en ezustben jobban hiszek mint 1 orszag kormanyanak akik az esetek tobbsegeben nem kepesek break-evenbe hozni a koltsegvetest az esetek 90-95%-ban ill. nyakig ulnek az adosagban)
ezustnek lesz ara amig ki nem futunk belole, 1 reszveny ill. reszveny index ara eshet 20,30,50 akar 80%-ot is...
egyebkent a 3-3,5 evvel ezelotti "mini lufi" de en inkabb eros bull marketnek hivnam na onnan esett az ezust ara majd nem 70%-ot....
kitermelesi koltsege 17-20$ korul volt tavaly, iden en ezt 14-16$-ra becsulom) a legnagyobb termelok itt au-ban 20-25A$-al szamoltak...
McDee emlitett 1 ceget ami szepen bemutatja az arany es ezust banyaszatot akik ebben a temaban nem jaratosak, szerintem neked is felkeltene az erdeklodesedet, legalabbis kicsit mashogy tekintenel ra....:
persze ez csak a jeghegy csucsa....
(a legjobb technologiai reszvenynek is szoktak az ezustot nevezni...szerintem hamar rajossz miert), persze picit mas fajta megkozelitest igenyel mint reszveny ill. etf-ek....
SLV nem rossz rovidtavra, nem tul nagy tokeattetellel ( max 1,2-1,5)
en SLW-t jobban kedvelem kicsit aszimetrikusabb felfele, tekintheted mint 1 opciot, ami mogott fizikai ezust van es meg osztalekot is fizet, ebben en nem hasznalnek tokeattetelt...
de az igazi penz a fizikaiban van raadasul nagyobb alapok nem tudnak igazan komoly pozit felvenni benne mert a tarolasa picit korulmenyesebb mint az aranye.....
JP Morg-ek vettek aprilisban majdnem 9millio ounce fizikai ezustot...
(persze nekik ez 1 apro morzsa)
Nálunk meg még rosszabban mert van áfa is......;)
Amit mikor veszel felszámolnak, amikor eladod akkor meg nem fizetik ki....:DD
De többször nem ajánlom h kiokítlak, mindent nem írhatok itt ám le.
És ingyen se tenném!-cserébe nekem is van ám kérdésem.
1)A penzugyek tortenelmeben meg soha nem csinaltak olyant, ami most folyik.
A kozponti bankok hosszu ideje, 6 eve lent tartjak a kamatokat zeronal. Ez sem volt eleg a gazdasag elenkitesehez, ezert kitalaltak a QE programokat,es Trillio dollarokat pumpalnak USA, JAPAN, Europa es mas gazdasagokba.
Mostanara letrejott olyan kornyezet,hogy az adosok ingyen kapnak penzt, es vadul veszik fel a kolcsonoket. Es a rengeteg penzt rengeteg rossz projektbe fektetik be. A tulzott penzkinalat tulzott lakaskinalathoz, iroda kinalathoz, tulzott nyersanyag, vaserc, olaj, gaz, szen, stb. kinalathoz vezetett.
Es most mar akkora a kinalat szinte mindenben, hogy igy viszont nem kepes a cegek nagy resze tobb profitot termelni, ezert csokkennek is a profit varakozasok.
2)A cegek menedzsmentjet viszont arra osztonzik, hogy a reszveny arfolyama nojon. Ezert a megtermelt penzt mar nem uj projektekbe fektetik, hanem resznyeket vasarolnak vissza a sajat cegukben. Ettol az arfolyam meg tovabb emelkedik. Egymasra epulo priramisjatekrol van szo, annak kulonbozo emeleteit latjuk felepulni:
zero kamat-->QE-->rossz projektek-->profit csokkenes-->Reszveny visszavasarlas-->tozsde emelkedik.
3)Radasul igy is megmarad egy csomo penz a kozponti bank penzebol akereskedelmi bankban. Na, azt meg kikolcsonzik a margin szamlakra, es azokon is reszvenyeket vesznek. Ettol megtovabb emelkednek az arfolyamok.
Mind pl. most Kinaban HK-ban: szinte az egesz rally margin penzbol finanszirozodik. Ezert reagalnak olyan hevesen a Kinai Bank minden szavara.
4)Pillanatnyilag 1.91% a 10 eves US treasury kamat, es ennek megfeleloen alacsony a cegek kotvenyeinek kamata is. Csakhogy a TLT kamat 100 eves atlagos erteke joval magasabb, 4.62%.
Tehat annak ellenere, hogy az egesz vilag 2.7%-al kevesebb kamatot fizet most, mint szokott, nagyjabol 200 Trillio gazdasagi adossagra, megsem tud a gazdasag profitot novelni, elerkezett a falhoz; sot eppenseggel csokken a profit.
5)A nagy kiserlet meg tart, es nem tudhato, mi lesz a vege. Most a SP500 reszvenypiac P/E=21, es a tortet megforditva ez meg mindig 4.8% hozam. Vagyis 2.9%-al magasabb, mint a 10 eves bond hozama.
Es tudjuk hogy 100 eves atlagban ez a hozamkulonbseg (=reszvenyek kockazati extrahozama) is eppen 2.8%. Tehat innan nezve a reszvenyek nem is tulertekeltek.
6)De: lehet-e orokke fenntartani a zero kamatot es a QE sorozatokat?
Nem lehet. Mert akkor a bankok altal nyomtatott egyre tobb papirpenz ugyanannyi aru vasarlasara egyre kevesebbet er, es beindul az inflacio.
Valojaban mar ez folyik, igaz, meg csakis a reszvenyek es kotvenyek piacan. De ki fog terjedni masra is: elemiszerre, olajra, gepekre, stb. Es akkor nincs mese: kamatot kell emelni. A profit meg gyorsabban kezd esni, hiszen a megtermelt jovedelembol a merlegben a kamat kiadasra is elmegy tobb penz.
Ha kevesebb a penz, eloszor megszunik a reszvenyek margin hitele, es megszunik a sajat reszveny visszavasarlas.
A kotvenyek ara zuhanni kezd, es a 3 tenyezo egyutt meg tovabb viszi lefele a reszvenyek arat is.
7)Senki nem tudhatja, melyik nap lesz ez. En azt gondolom, a kotvenyek ernek eloszor a csucsra. Sot, azt gondolom, valojaban most vannak a csucson.
Ennel “negativabb” kamat nehezen kepzelheto el. (csak egy esetben, ha a keszpenzt betiltjak!). Elobb utobb kiderul: tul sok penz van ugyanannyi arura. Es ilyenkor bizony elindul az inflacio. Eloszor nagyon lassan. Es aztan lassan emelkedni fog a kamat.
Azutan esik a reszvenypiac. Indul az egymast erosito ciklus:
inflacio--> kamat emelkedes--> tozsde eses .
Az Arany ara az egekbe szokik. Az elegedetlenseg vilagszerte megno, jon az instabilitas korszaka. Sokaig ugy fogunk emlekezni, hogy nagyon jo idok voltak azok a 2000-2015 evek.
jól értelmezem, hogy 15.75-ös középárnál 16.82 lehet fizikai ezüstöt venni? ez kb 6% a vásárlásnál? eladásnál is 6%, az 12% a spread? akkor 17.65 körül lesz 0-ban?
az összehangolt jegybanki akciók és a plunge protection team idejében csoda-e ha ilyenné válik a hozamgörbe?
az általad linkelt dolgozatban olvashatjuk:
"...A bankközi piacon kialakult kaotikus helyzet és magas kamatok miatt a bankok
finanszírozásra szinte ellehetetlenült, és erre a reálgazdaság szempontjából is fontos kérdésre adtak választ a jegybankok közös akcióikkal. Volt már példa az együttműködésre korábban is a piacok likviditásának biztosítása céljából, viszont arra még soha ami október 8-án történt, vagyis egy összehangolt kamatcsökkentésre (coordinated or joint rate cut). A FED, ECB, Bank of England, Bank of Canada, Swiss National Bank, és a svéd Riksbank úgy döntöttek, hogy mindannyian fél százalékkal csökkentik irányadó rátáikat. A különutas kínai központi
bank sem szeretett volna kimaradni a jóból és még aznap vágott 0,27%-ot. Az év végig az
Egyesült Államok alapkamata 0-0,25%-ra csökkent további két lépésben. (Az utolsó,
eredetileg 75-ös bázispontos vágással negyed százalékon álló ráta valójában 0 és 0,25%-ot
takar, mivel nem fix kamatot szabtak meg, hanem ebbe a sávba esik a federal funds rate
aktuális szintje.)
Engem leginkább az ejt gondolkodóba, hogy SPY-TLT immáron több mint 1 éve erősen korrelál (0,7-0,8 koefficiens éves ablakon követve). Ez eddig (2006 óta) nem fordult elő.
Talán ez az eszetlen pénzbőség? Ki érti ezt?
Tavaly az egyik legjobb befektetes a 100 eves Mexico-i kotvenyek voltak....
En nem hiszek a FED kamatemelesi mesejeben es a piac sem...
korabban irtam ill. osszehasonlitottam hogy a piac mit var ill. a FED-ben a 17 kormanyzo tanacsanak velemenye iden, jovore es 2017-re milyen FED funds rate-et varnak...
Hogy milyen elmozdulasokra milyen esely van a kotveny piacon arrol pomperj-t kellene megkerdezni, szerintem pomperj van ott a legjobban a temaban....
En annyit tudok ha a FED megis csak elkezdene kamatot emelni akkor a kotveny alapok vesztesegeket fognak elszenvedni, irtozatos penzek aramlottak ide....
likviditasra se lehetet panaszkodni...
de a likviditas csokkenhet, ha pedig az emberek elkezdik kivonni a penzuket a gyengebben teljesito kotveny alapokbol ill. ETF-ekbol ezek kezeloi kenytelenek lesznek csokkenteni a pozikat 1 olyan kornyezetben ahol amugy is lecsokkent a likviditas...
ez pedig 1 spiralba vezet ahol is a leggyengebb lancszemek szakadnak....
Ha pedig ez megtortenik ki fogja finanszirozni azokat az orszagokat aki evrol evre melyebre sulyednek az adossagban es gazdasagilag is gyengen szerepelnek....
persze fogjak de nem 1,5-ert a 10 eves olasz vagy spanyolt ill. nem 0,42-ert a franciat mondjuk inkabb 4-5-ert, ha pedig ez tortenne akkor milyen eredmenyeket fognak produkalni ezek a kotvenyek??? (300-450bp emelkedes azert az tudna 1 kisebb panik hangulatot okozni a kotveny piacon)
ill. az emberek kozott akik ilyen alapokba fektettek....
A jegybankok sem mindenhatoak, lasd SNB-nek is fel kellett adnia az EUR/CHF rogzitett arfolyamot...
Az en becsleseim nagyon elnagyoltak kotvenyekkel kapcsolatban, mert nem szamolgattam ill. modeleztem kulonbozo kotveny portoliokat,de a kockazat szerintem nagyobb mint mondjuk a nemesfemeken...(arany es ezust)....
arany az egyik leglikvidebb piac es amikora piac zarva van akkor is lehet ertekesiteni, ez nem igaz reszvenyekre, kotvenyekre...
fizikai arany ill. ezuston nincs kockazat kivetel a privat vaultok biztonsaga, ahol mi vagyunk ott a biztonsag kb. 10%-al nagyobb mint a legbiztonsagosabb bankokban itt au-ban...
en nagyon alacsonyra teszem annak eselyet, hogy arany ill. ezust kepes lenne a mostani szintrol 15-20-nal tobbet esni, amire van esely 5-10% lefele....
szerintem 10 ill. hosszabb lejaratu kotvenyeken ennel nagysagrendileg ill. tobbszorosre teszem a kockazatot, es akkor meg nem beszeltunk a penz intezetek kockazatarol...
persze azzal en is egyetertek, hogy senki nem tudja hogy meddig nem valtozik a helyzet ill. mikor lesz a fordulo pont....
nekem a kockazat kerules fontosabb mint hogy a kovetkezo 1-2 evben keresek 15-20%-ot ugy hogy kozben flortolgetek 25-30%-os esetleg nagyobb DD-vel...
"A csak kötvényekből álló portfolió igen ritka, ha egyáltalán van értelme. Részvényekbe fektetni hosszabb távon nagyobb potenciált rejt magában és az esélye is magasabb, hogy tőkénket az infláció felett tartsuk. A kötvények szerepe inkább a részvények volatilitásának kisimítása, a tőkepiac ciklikusságainak csökkentése. Próbáljuk meg megtalálni az egyensúlyt a részvények és a kötvények között. Egy kötvényt nélkülöző portfólió szintén jóval nagyobb kockázatot rejt magában."
egy összehasonlítás a SPY 2007 csúcsától. nem is a hozam, inkább a volatilitást és a DD-t érdemes figyelni. ki melyikben ülne szívesebben? link
;)
Teljes mértékben egyetértek veled, ez az elmélet, amivel egyébként nem árt valamilyen szinten tisztában lenni, ha kötvényspekulációra adjuk fejünket. Nem nagyon tudom, hogyan közelíthetném meg empirikus oldalról, hacsaknem 2014 év eleji PMÁK kamatból 6% körüli hozamszinten vett 2028/A-t nézzük. Egy év múlva eladáskor 30%+ hozamot realizáltam (egyébként véletlenül, mert addig rá sem néztem a viszonylag kis kitettség miatt).
Olvasom, hogy egyfajta gondolatmenet szerint a központi bank kamatemelése a hosszú kötvényhozamokra ellentétesen (csökkenő irány) hat. Erre még nem gondoltam, de nem tűnik légből kapottnak a teória. Mindössze azzal gondolnám kiegészíteni, hogy ez szerintem (viszonylag) magas inflációs környezetben működhet. Jelenleg legfeljebb néhány feltörekvőnél tudnám ezt elképzelni, de ott meg a központi bankok hitelessége (prsze FED-t és EKB-t sem kell kitenni az ablakba) kérdőjelezi meg az egészet.
Törölt felhasználó2015. 04. 26. 11:40
#7822
silver spot price: 15.757/oz
price of silver: 16.82/oz (1000ounce bars)
es 2-3 heten belul szallitjak...
;)
Arany-Ezüst