Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
marslako2
marslako2 2019. 11. 25. 22:44
Előzmény: #1919  Emzeperix
#1920
Idáig úgy volt ahogy írod, de most fordulni fog innen akarnak pénzt és az a pénz jön az AWba.
Emzeperix 2019. 11. 25. 22:33
Előzmény: #1916  kupec
#1919
Nem tudom de az az érzésem h az AW Kárára futtatják fel az Alteot (kvázi kicsit beáldozzak) de lehet h tévedek....
marslako2
marslako2 2019. 11. 25. 22:29
Előzmény: #1917  kupec
#1918
AW nál már megvolt a tömés, itt meg most fog kezdődni.
kupec 2019. 11. 25. 22:25
Előzmény: #1915  marslako2
#1917
Szvsz az AW-nál nagyobb tömést nehéz elképzelni....
kupec 2019. 11. 25. 22:24
Előzmény: #1914  Emzeperix
#1916
Azt nem tudom, van-e köze. Arról viszont volt szó a prezin, hogy banki projekthiteleket vesznek majd igénybe, és ehhez a szüksége önrésszel rendelkeznek. Nem a teljes 20 milliárddal!
marslako2
marslako2 2019. 11. 25. 22:22
Előzmény: #1908  feel
#1915
Hetek óta reklámozzák, mint opust 800nál, óriási tömés várható.
Emzeperix 2019. 11. 25. 22:22
Előzmény: #1906  blumen
#1914
És vajon honnan az a 20yard cash, miközben folyamatosan vásárolnak ?? Szerintem köze van  az AW. 266-93 ig való eséséhez....
kupec 2019. 11. 25. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#1913
Ebben sajna igazad van, remélem az Alteo lesz a kivétel. Hosszútávra tervezek velük, már 2 éve.
Bekes 2019. 11. 25. 22:12
Törölt hozzászólás
#1912
kupec 2019. 11. 25. 22:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#1911
Szvsz van egy apró, de igen lényeges különbség: az AW egyelőre és lényegében autókkal kereskedik, igen csekély hozzáadott érték mellett, míg az Alteo gyakorlatilag a jövő energiaellátási problémája megoldásán dolgozik, jelentős hozzáadott érték mellett. Az AW a múlt, az Alteo a jövő, ha leegyszerűsíthetem a cégek jellemzését.
kupec 2019. 11. 25. 22:04
Előzmény: #1906  blumen
#1910
Igen pontos összefoglalás!
Bekes 2019. 11. 25. 22:04
Törölt hozzászólás
#1909
feel
feel 2019. 11. 25. 22:00
Előzmény: #1907  lukskypoker
#1908
vagom en...
lukskypoker
lukskypoker 2019. 11. 25. 21:58
Előzmény: #1898  feel
#1907
Ez nem az AW részvény:-)))
Erre már holnap rá káll néznem megint (sokadjára)!
blumen
blumen 2019. 11. 25. 21:41
#1906
A mai előadást Debreczeni Csaba MKB-s elemző kezdte. A beszéde elején kitért arra, hogy az energetikai szektorban óriási átalakulás vette kezdetét. A technológia fejlődésével lehetőségünk nyílt decentralizált szolgáltatások létrehozására, azaz lokálisan tudjuk biztosítani az energiaellátást. Tulajdonképpen ma már egy háztartásnak is lehet saját energia stratégiája, ezáltal csökkenthető függőség egyes szolgáltatóktól. Már vannak közösségek ún. microgridek, ahol a megtermelt áramot egymást közt képesek az emberek lekereskedni. (USA) Ő a közszolgáltatást mint befektetést egyfajta menekülő szektornak címkézte, nagyon jól látszott a statisztikán h a válság idején viszonylag nagy tőke áramlott ebbe a szektorba, de e-mellett is elég jó megtérüléssel kecsegtet hiszen kb-3-5%-os osztalékot fizető vállalatok ezek. A gazdaságot különböző ciklusokra bontva, 5 nagyobb egységet rajzolt ki, 1. Gőzgép, pamut; 2. Vasút, acél; 3. Elektromosság, vegyipar; 4. Petróleum, autózás; 5. Infokommunikáció; 6. nagy ciklusnak pedig az energetikai változást rakta be, mint zöld energia, és biotechnika. Az Alteo egy úgynevezett impact investment, azaz a fenntarthatóságot szem előtt tartva kíván befektetni, termelni és szolgáltatni. Ez például nekem és a korosztályomnak egyre fontosabb, amennyiben biztosított a hozam, akkor a befektetők egyre inkább el fognak fordulni a környezetet és a társadalmat károsító, terhelő folyamatoktól és cégektől. Chikán Attila utána tulajdonképpen a ma kirakott növekedési stratégiát mutatta be, a legnagyobb hangsúlyt a szabályozó rendszerre irányítva. A K+F osztályuk kifejlesztett egy olyan Európában egyedülálló energiaszabályozó rendszert, ami jelenleg 15 percenként optimalizálja az energia szolgáltatását, magyarán a lehető legolcsóbb leghatékonyabb energiamixet hozza létre. Itt van a fejlődésük és terjeszkedésük kulcsa is, 2020-ra 1 percenkénti optimalizációt szeretnének megvalósítani, 2022-re pedig 4másodpercenkénti optimalizálást várnak. Ezzel az innovatív megoldással szeretnének külföldi piacokon is terjeszkedni, ez a fő csapásirány. E-mellett belépnének a földgáz nagykereskedelembe is ami szintén óriási piac, plusz az elektromobilitásban is látnak potenciált. Gondolok itt töltőhálózatok fejlesztésére, telepítésére.
Kovács Domonkos az Alteo pénzügyi igazgatója is tartott egy kb fél órás beszédet, innen a lényeg igazából a részvényvásárlási program, a munkavállalói program keretén belül, ami már volt és lesz is, illetve várható egy másodlagos rv kibocsátás is, a BUX tagság miatt, de ezek egyelőre távlati tervek, nem ezen az árfolyamon szeretnének rv-t kibocsátani.  Az elkövetkező 5 évben 20Mrd-os befektetést terveznek végrehajtani, amihez a tőke rendelkezésre áll, ahogy Chikán mondta tulajdonképpen a vállalat tele van cashhel. Ami nekem még külön tetszett, hogy a partnerek nagy része nem állami, azaz politika semlegesen tudnak működni, nincsenek kiszolgáltatva az éppen regnáló hatalomnak.
kupec 2019. 11. 25. 21:41
Előzmény: #1901  kövesi
#1905
Tökéletesen egyetértek Veled. Ráadásul az alternatív energiagazdálkodásé a jövő, egyre nagyobb hányada lesz az elhasznált energiának megújuló eredetű. És egyre több támogatás is lesz ebben a szektorban. Ahogy én látom az Alteo KK-Európában ebben a szektorban igen versenyképes, és szvsz remekül pozícionálja magát. Emellett az ügyfélköre túlmegy az állami megrendeléseken, így alapvetően kormányfüggetlen is. Ráadásul a szabályozási megoldásai egyre inkább megkerülhetetlenné teszik: szép jövő állhat előtte! 
kupec 2019. 11. 25. 21:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#1904
Ott voltam a prezin, nekem nem ez jött le. Elmondták, hogy kb 20 milliárdnyi fejlesztést akarnak a következő 5 év alatt, de ehhez az önrész rendelkezésükre áll. Terveznek továbbá rábicsátást, de nem most, mert elegendő tőkével bírnak. A prezin egyébként jól bemutatták a céget és a tevékenységét. Én csupán attól tartok, hogy - mivel az AW a legnagyobb befektető - előbb-utóbb ráteszi a kezét erre is, hogy sz...á változtassa. 
kövesi 2019. 11. 25. 21:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#1903
ML okosabb??
Nagyon túlbecsülöd.
Bekes 2019. 11. 25. 21:06
Törölt hozzászólás
#1902
kövesi 2019. 11. 25. 20:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#1901
Pozitívabban látom a dolgot.
Az Alteo vezérigazgatója Ckikán Attila az első Orbán kormány miniszterének Chikán Attila egyetemi
tanárnak (üzem- és vállalatgazdaságtan) a fia.
Ennélfogva a tehetsége, ambíciója és kapcsolatrendszere is meg lehet ahhoz, hogy az egyébként is rohamosan előtérbe kerülő alternatív energiagazdálkodás területén hosszútávon eredményes céget vezessen.
Néhány % erejéig célportfóliómban is helyet kapott.

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek