Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kreta
kreta 2024. 01. 23. 14:01
Előzmény: #6963  kreta
#6980
Érdekes ha a BUX erősödik akkor itt nincs semmi,
A BUX esésből azért ki veszi a részét….
Amúgy ide nem  ir senki???!!!!!
Labanc
Labanc 2024. 01. 19. 19:23
Előzmény: #6977  ZSETON70
#6979
Én csak annyit láttam, hogy egy csomó eladó megjelent...
oldrider 2024. 01. 19. 18:51
Előzmény: #6975  kerge
#6978
Nem néztem minden nap ki mit válaszolt a befektetők késdéseire. Egyszer belevettem, aztán eladtam nyerővel. Azt viszont látom, hogy minden emelkedik, ez meg stagnál vagy esik.
ZSETON70
ZSETON70 2024. 01. 19. 18:40
#6977
Egész jò forgalomba volt,meg fog indulmi,Van tér felfelé,..
csuloktata 2024. 01. 19. 16:58
Előzmény: #6972  eszpe2
#6976

Szerintem nem kellene ezen lelkizni. Olyan nincs, hogy valaki 8-17- ig IT tag, azon kívül haza megy felveszi a mamuszt, aztán realizál. Ifj. Cs. A. is ember, ki tudja mit hoz a jövő meg a szökött fegyenc a Mol élén és persze az üzleti zseni vejkó...
Szerintem az a helyzet, hogy az jó ár volt. Nem akarták, hogy a kisbüfik oda adják, mert nem a kivásárlás volt a cél, csak a nagytulaj váltás.
Nem akartak ők bizonyos határt átlépni.
Majd, ráér.
Ez azért elgondolkoztató...
kerge
kerge 2024. 01. 19. 16:56
Előzmény: #6969  oldrider
#6975
ezt Chikan mar 100x megvalaszolta
eszpe2 2024. 01. 19. 16:07
Előzmény: #6973  oldrider
#6974
Rákerestem azóta a véleményre is, szó szerint ez így szerepelt benne:
Az ALTEO Nyrt. Igazgatóságának véleménye a kötelező nyilvános vételi ajánlat kapcsán - Bet site
.
"6. A Társaság Igazgatóságának javaslata a vételi ajánlat elfogadására, vagy annak elutasítására a javaslat részletes indokolásával  
A Társaság Igazgatósága a rendelkezésére álló dokumentumok és információk alapján NEM javasolja az Ajánlat elfogadását. Az Igazgatóság javaslatával a határozat meghozatalában résztvevő igazgatósági tagok egyhangúlag egyetértettek. A Ptk. vonatkozó szabályaira tekintettel az igazgatósági tagok ügyvezetési tevékenységüket a Társaság érdekének megfelelően kötelesek ellátni, erre tekintettel a jelen javaslat kialakítása során is a Társaság érdekeinek elsődlegessége alapján jártak el. Az Igazgatóság ugyanakkor felhívja a Tisztelt Részvényesek figyelmét arra, hogy az egyes igazgatósági tagok részvényesként, a személyes körülményeiket figyelembe véve, adott esetben az Ajánlat elfogadásáról is dönthetnek."
oldrider 2024. 01. 19. 16:02
Előzmény: #6972  eszpe2
#6973
És milyen jól tetted! Nekem hasznos volt, hogy ilyen alaposan és tárgyszerűen körbejártad. Köszönöm!
eszpe2 2024. 01. 19. 15:38
Előzmény: #6969  oldrider
#6972
Ezzel kapcsolatban nekem kettős gondolataim/érzéseim voltak, kis bizalmi zökkenő volt akkor, de már megbékültem vele. El is tudom fogadni meg nem is, de nem voltam a helyükben.
Csányi, Hernádi bármikor tud realizálni egy nagyobb pakkot, de kis papírban ez csak több évente, hasonló alkalmakkor lehetséges (vételi ajánlat, aukción eladni, új nagy beszálló, aki átvesz egy kis pakkot tőlük stb.). Chikán és Kovács azt nyilatkozták, ha jól emlékszem, hogy nekik "magánemberként", "befektetőként" ez az ő egyéni döntésük volt. Benne van/volt sok év munkájuk, saját vagyonuk, most volt lehetőség, hogy részben kivegyék az eredményét (kb. a pakk felét (?) adták oda, de azóta kaptak még MRP-ben újakat). Nem igazgatósági sapkában realizáltak. (Még akkor is, ha nyilván sokkal több infóval rendelkeztek és rendelkeznek a cégről, mint a többi befektető.)
Az normális dolog volt, hogy az IG-ből/cégből kiszálló, kivásárolt "régi Wallisos" delegáltak odaadták.
.
"Igazgatósági tag" sapkában, mint testületi tag, mi lett volna a jó megoldás? Elemzők (ERSTE, stb.) kihozták, hogy 3800-900 körül van a fair ár. Látják a növekedési potenciált, ismerik a működést, tehát "független elemzők szerint" is tényleg többet ér a cég.
Ha az igazgatóság (testület) egyhangúlag azt mondja, hogy kicsik, fogadjátok el az ajánlatot, akkor lehet, hogy sikerül a 90%, kiszorítás, és bezártuk volna ezt a jó kis topikot. :)
Ha azt mondják, hogy 3-2 arányban az az igazgatóság véleménye, hogy adjátok oda - ne adjátok oda, akkor azt láttuk volna, hogy ők sem egységesek, szintén sokan odaadták volna, lehet, hogy kiszorítás vagy mégjobban kiszárad a likviditás.
Azt mondták végül, hogy többet ér a cég (ERSTE és szerintük is), nem javasolják az eladást, de emellett felsorolták a kockázatokat is, hogy mindenki mérlegeljen. Szerintem csak ezt lehetett/tudták tenni, nyilván nem nézett ki túl jól, hogy ezután Chikán és Kovács is adott, de sok szempont volt.
(most egy hétre kiírtam magamból mindent, megyek még dolgozni...) :-Đ
Donqatto
Donqatto 2024. 01. 19. 15:15
Előzmény: #6969  oldrider
#6971
Mert el kellett...:D
eszpe2 2024. 01. 19. 15:09
#6970
A cikk írója nem szeretne kistulajdonos lenni, ez is egy vélemény, elfogadom. :)
Ha a kivezetés lehetősége zavarja a TVK-nál mutatott MOL viselkedés alapján, akkor szerintem itt (még) messze nem ugyanaz a helyzet, mint ami a TVK-nál volt. (TVK évekig gyengélkedett, 95%-ban MOL leány volt, és amikor kezdtek helyrerázódni a dolgok, akkor vitte ki a tőzsdéről a MOL, a kb. 5%-nyi kisbefektőnek alacsony árat fizetett a kiszorításnál, nem akart már osztozkodni velük, amikor látta, hogy a TVK termőre fordul. A kisbefektetők pedig osztalékra vártak vagy kiszorításra, csak alacsony (kötelező minimum?) árat kaptak és osztalékot már nem. Aláírom, hogy a MOL egy kemény, profi cég, szeret nyomott áron vásárolni, nem szeret sokat fizetni, nem foglalkozik nagyon a kisbefektetők érdekeivel, de ez kb. minden más nagytulajdonosra, befektetőre jellemző.)
.
Viszont az Alteonál nem egy 95%-os MOL tulajdonos van, aki egy ajánlat után egyből kiviheti kiszorítással 3-4 hónap alatt, hanem egy 74%-os MOL+Jellinek+Vej konzorcium. Együttesen dönthetnek, adhatnak el, vehetnek, úgy rémlik, hogy azonos arányban, egymás pakkjaira elővásárlási joga van a másik kettőnek. (MOL-ra tekintsünk elsősorban szakmai befektetőként (zöldítés, szinergiák), a többiekre pedig pénzügyi befektetőként, "potyautasként". MOL sok mindenben érdekelt, a másik kettő pedig elsősorban árfolyam emelkedésben vagy osztalékban, de náluk is lehetnek más szinergiák.)
Ez a TVK-téma felmerült a takeover idején is (én is említettem), nem lehet teljesen kizárni egy kivezetést pár év múlva. De ehhez kellene egy új ajánlat, amivel egyáltalán 90% fölé tudnának kerülni. Tavaly ez 3040 Ft-on nem sikerült nekik, kb. csak 12%-ot szereztek meg a kicsiktől. MOL cashből meg tudta volna venni az egész céget jó áron, egyedül is, nem ez történt.
Most a féléves/éves átlagárak 2850/2830-on állnak, ez lenne a minimum takeover ár, ami kb. a mostani piaci ár is. 2800-on minden elszórt papírt megvesznek az utóbbi hónapokban (nem a nagyok, de lehet, hogy  egy baráti kéz csipegeti fel nekik 5% alatt maradó pakkként), tehát szerintem innen egy "gyorsan jött" kiszorításnál sem lehetne nagyot bukni, de "gyors kiszorításra" meg nincs esély. 
Most egy növekedési fázis van, nagy beruházások és projektek előtt állnak, ilyenkor sokat segít még, hogy tőzsdén van a cég (EU-s pályázatok, transzparencia, rating, kötvényprogram, hitelek, ESG, stb.).
Mégegyszer, én sem zárom ki, hogy pl. 2-3 év múlva nem kerülhet erre sor, de akkor az Alteo már egy teljesen másik cég lesz. És ha jönnek a pénzek, projektek, akkor már az árazás sem itt lesz egy takeover/kiszorításnál. Ha marad még sokáig az oldalazás/csorgás, van még idő átgondolni a pozit. De ha addig megkínálnak egy kellemes vételi árral, nem fogom eltolni magamtól. :)
.
Mai eladói oldalra meg lehet, hogy csak a topik pillanatnyi hangulata ragadt át, és jövő hétre elmúlik. :)
oldrider 2024. 01. 19. 14:52
Előzmény: #6967  bitKain
#6969
Én azt nem értem, hogy amikor a menedzsment kinyilatkoztatása a kicsik felé az volt, hogy többet ér a részvény, mint a megajánlott ár, akkor ők miért adták mégis el a részvényeik nagy részét?
Boavista 2024. 01. 19. 14:46
Előzmény: #6967  bitKain
#6968
Lehet hogy a bekebelezésnek az "előszobája" ez a leszorított árazás..?
bitKain
bitKain 2024. 01. 19. 14:34
Előzmény: #6966  BalogTibi
#6967
Míg a Wabinál nem értem, hogy mit keres a MOL, itt azt nem értem, hogy a Jellinek-Tiborcz páros mit keres.
Anno a TVK-ban a MOL-nak 95%-a volt, itt erről szó sincs.
Van pár papír aminek a tulajdonosi szerkezete nem túl megnyugtató és mégis emelkedik (Opus, Appeninn, Waberers).
Én logikusnak tartom a MOL megjelenését az Alteoban. Szerintem az egészet be kellene kebeleznie, de ehhez kellene egy értelmezhető ajánlat is.
BalogTibi
BalogTibi 2024. 01. 19. 14:00
Előzmény: #6965  oldrider
#6966
Igen, én is olvastam ezt, köszi, hogy megosztottad. A tulajdonosi összetétel nagyon hajaz a waberersére, ami éppen az űrbe készül. szóval ez szerintem nem lesz akadály, a többi frankó
oldrider 2024. 01. 19. 13:50
#6965
Egy független pénzügyi szakértő az AutoWallisról írt, de pár sorban véleményezett más részvényeket is. Az Alteoval a következőképpen hasonlította az AutoWallist:
"Ilyen alacsony árazással jelenleg csak az Alteo forog még a BÉT-en, de ott az új tulajdonosi összetétel miatt óvatosabb lennék a vétellel. A TVK 2015-ös tőzsdei kivezetésére visszagondolva konkrétan, a MOL-hoz bármilyen formában köthető tulajdonos mellett én nem szeretnék kisrészvényes lenni."         
eszpe2 2024. 01. 19. 11:58
#6964
Időnként át kell gondolni a pozikat, egyébként néha nekem is megfordult a fejemben egy részleges realizálás, de ha nem léptem meg nyáron (mert itt vártam és bíztam a szept-dec. jó hírekben, amik tolódnak), akkor most már nem fogom, ülök tovább a pakkon pluszban, oldalazva. Látom a papírban a sok plusz lehetőséget, és a néhány negatívumot is. Indexek, sok más midcap/smallcap új csúcsra ment vagy legalább helyreárazódott, és vannak itthoni papírok, amiket az emelkedések/hír nélküli felrántások ellenére én nem merek piszkálni. 
Úgy érzem, most aközött választhatok, hogy itt várok és oldalazok tovább (összességében szép) pluszban az újabb megindulásig, vagy máshol könnyen belefuthatok most egy másik oldalazásba vagy korrekcióba/beragadásba. (Wabi, OTP, kis Richter is van, de azokból kevesebb). 1 évvel ezelőtt az MTEL és a Wabi menetelését sem látta előre senki, Alteo lemaradó és alulárazott, nagy potenciállal 2024-re, helyére kerül ez is.
kreta
kreta 2024. 01. 19. 11:43
Előzmény: #6962  eszpe2
#6963
Az mire jó nekik?
eszpe2 2024. 01. 19. 11:37
Előzmény: #6961  Boavista
#6962
Akkor készülhetünk valami nagyobb hírre? :-Đ (Lehet, hogy el akarják dobatni a maradékot, energiatárolós pályázat stb. előtt.)
Boavista 2024. 01. 19. 11:32
Előzmény: #6960  salaxx
#6961
Közben fullra pakolva az eladói oldal, nem néz ki túl jól...17k  2900-ig!

Topik gazda

tigus7313
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek