Rákerestem most más szűréssel is a hírekre 😁, (most nem saját részvényként, mert akkor nem maga az Alteo vette), így látom már, h pl. ‘21-ben WAM adott el a tőzsdén és az MRP pedig vett tőzsdén. Aztán ‘22-ben a Daytontól meg WAM-tol is vett az MRP. Ezeket mai viszonyok között sztem nem tudják megcsinálni, ezért kell az MRP részvény igény kielégítésére ez a “körforgásos gazdálkodás” a pakkal. Igen, ez nem értékteremtés (mint pl. Tkom aukció/bevonás, RG visszavásárlási program), de technikailag meg kell oldani a közép- hosszútávú ösztönzők miatt. Sztem jobb, ha piacon most nem vesznek, mert teljesen kiszáradna. (Nem az a szitu itt, mint a blueknál, és a Pannynál is van 46% közkéz.)
Balog Tibinek tetszene, amit írsz. 😀 . Korábban, amikor a Wallisnak volt kb 60%-a, akkor megvehették volna full piacin az egészet, most valóban nehezebb lenne, de ez az MRP-s hóka-móka csak egy technikai megolás, és nem teremt részvényesi értéket. . Megjegyzés: 1.) '21-ben még volt srv piacin is. Kifejezetten jó volt, mert fontos szinteken lökte át az árfolyamot (lásd 1300 környéke) 2.) '22-ben valamelyik igazgatósági tagtól is vettek (2200 Ft/rv), meg Wallistól. 3.) Majd jött a részvénykibocsátás. (Részvényhígítás ösztönzés miatt, érthetetlen.) . Az ösztönző program rendben van, de a hozzávaló részvények egy részét vehetnék piacon is (lásd OTP, MOL, Richter, Pannergy ... ) . Annó, amikor '20-ban leesett az árfolyam, akkor 700 körül az egyik igazgatósági tag is vett piacin. Azóta sem hallottam, hogy bárki a cég vezetéséből egy darabot is vett volna ..
Ezt meg annyival javítom, hogy most úgy látom, hogy 2018-2019-ben (még MRP előtt) volt egy kisebb részvény-visszavásárlási program, amit akkor munkavállalói juttatáshoz használtak fel. De ezt leszámítva tényleg nem nagyon vettek piacon srv-t. (néha MRP-től vettek vissza még papírt) . Belegondolva, ez az "Alteo srv -> MRP -> kiosztják -> Alteo megveszi srv-nek -> MRP -> kiosztják" nekem a mostani viszonyok között logikus megoldásnak tűnik. 1. ha emiatt időnként tőkét emelnének, mindenkinek kis hígítást jelentene, 2. nagytulajoktól nem tudnak venni, 3. ekkora mennyiséget nehezebben szednének össze piacról, és még szűkítené a mostani likviditást is; 4. vezetők/dolgozók non-cash juttatási pakkjaira van vevő (Alteo/MRP); 5. szerintem logikus, hogy ezt a pakkot így körbe forgatják.
Nem akarok hülyeséget írni, és jó lenne az, ha néha piacon is vennének, de sztem régen sem vettek nagyon piacról srv-t. Nem úgy volt, hogy régen a WAM (mint nagytulaj) adott el egy kisebb pakkot és az került az alakuló MRP-hez? (most nem tudom visszakeresni).
A vevő személye nem jön le a közzétételből számomra. De egy gyors matek alapján a mol csapat eléri ezzel a pakkal a 76,4%-ot ha ők vették meg.. Az pedig gondolom az alapszabályban rögzítettek miatt biztos fontos. Ha nem ők voltak a vevők akkor itt ,,vadnyugat,, lesz rövid időn belül, de nagyon meglepődnék.
Hát igen, ez az a tranzakció, ami a tulajdonosi kör megváltozása előtt másként zajlott volna - az MRP részére a piacról vették volna meg a megfelelő mennyiségű részvényt.
Egyébként az Alteo szempontjából ennek szerintem nincs most akkora jelentősége, az lehet, hogy mivel az MRP kiosztott részvényeket és 5% alá csökkent, kicsit nőtt a közkéz, és most ezt súlyozzák át. Kb. 9-10% súlya lehetett az Alteonak a BUMIXban, ha jól emlékszem.
Alteo Nyrt.
egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).
a menedzsment is jónak tűnik.
ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.
A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.
ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.
Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)
Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.
A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.
A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.
Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.