Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
don_king
don_king 2021. 01. 24. 09:17
Előzmény: #99978  Casali
#99980
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. A Rába menni fog. Korrekció vagy egy hosszabb oldalazás után.
Researcher
Researcher 2021. 01. 24. 09:12
#99979
Itt az idő Rába esetében is a paradigma-váltásra . " ez így volt , meg úgy volt , ez nem lesz másképpen , úgyse megy 1600 -nál feljebb , ez ilyan meg olyan cég , ez volt 2011-ben is , a telek eladásra kerül .....nem a telek nem lesz eladva ..... de igen , és osztalékként kifizetik , nem , nem fogják , ennél feljebb nem fog menni az  árfolyam , mert pont itt fog lefordulni és visszaesik a felére" .......... 
Nos , szóval tessék ezt elfelejteni ! Kár olyan cégekkel hasonlítgatni , amiknek a P/E -je így is 40-50 -en mozog . Ez egy még be nem indult cég ( árfolyam tekintetében ) és most fog jönni az ami még nem volt ....jó a cég , eladható termékeket gyárt , minőség ok. , tanúsítások szinte mindenre ...rendben , vezetőségváltás jó szakgárda felépült , pénz lesz a fejlesztésre , prémium a cég .
Ha azt mondom Tesla ! Igen , amikor vettem én sem gondoltam , hogy ekkorát fog emelkedni , de sokan ...." te autóipari rv.-t vettél ? Nézd meg mekkorát estek , hol vannak , haldoklik az ipar ! Igen , én akkor vettem azt. Nem vártam vele korán adtam el és lám tessék most hol van . Ha nem adom el akkor hanem most , hát  ,,,,
de ezt volt a bitcoinnál is  pár dollárnál már temették és most hol van ! 
Tehát almát az almával lehet hasonlítani , de olyan meg nincs ! RÁBA jó és szép jövő előtt áll ! 
Casali 2021. 01. 24. 09:04
Előzmény: #99977  don_king
#99978
Ez így van. Rheinmetall lassan ott van  mint 1 éve volt.Mondjuk jó olvasni a hatalmas ugrásokat is legalább ennyire érthetetlen számomra a 2500 meg ilyenek .Speka felhúzás lehet majd 15-20% max. valamikor aztán ennyi, jön a visszacsorgás 1300-1500-re.Rába stabilan tartja ezt ezért jó, nincs itt semmi látnivaló.
don_king
don_king 2021. 01. 24. 08:50
Előzmény: #99976  don_king
#99977
3 legnagyobb hadiipari cég chartját hasonlítani egy elmaradott céghez, ami most fog a fejlődés útjára lépni nem túl logikus.
don_king
don_king 2021. 01. 24. 08:48
Előzmény: #99974  balentum
#99976
Énis így gondolom! Bár a korrekció oké.
dönci88
dönci88 2021. 01. 24. 08:43
#99975
Hírre akkor is fel fog menni 2-2,5k-ig, és valóban ez sokkal inkább reálisabb mint az 5-8 k. Persze a híren sok minden múlik, mennyi, mikortól, célok, hova, kinek gyártás... Ha lesz konkrétum többet tudunk majd , de a korrekció a jelenlegi helyzetben, túlzott, talán érdektől vezérelt pesszimizmus...
balentum
balentum 2021. 01. 24. 08:05
Előzmény: #99973  pomperj
#99974
Úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes elgondolkodni azon, amit leírtál.
pomperj
pomperj 2021. 01. 24. 06:36
Előzmény: #99965  pancserlama.
#99973
1)Remelem nem erezted  bantasnak, semmikepp nem az volt cel. 
Ha megis, bocsi.
.
2)Hadi ipar? mint hatalmas fejlodes es hamarosan sok penzben uszo szektor?  Tenyleg?
.
A)Talan megis, " Oltakozz, hogy vegre beindulhasson a recovery ! "  ez most a jelszo. Mindenhol a vilagban.  Mo-on talan meg inkabb mint mashol.  Mert 1 ev mulva valasztas.
.
B)Mostantol a penzt legalabb 2 evig nem uj haditermekekre fogjak kolteni. Egesz vilagos, hogy masra.
.
C)Raneztel a 3 legnagyobb hadiipari ceg chartra? 
Lockheed, Northrope, General Dinamics?  Mifele trend latszik?
Az utolso egy evben 440--->340,   380 --->280,  230 --->150 (!)
,
Mikozben a vilagon mindennek felfele ment az ara, a hadi ipar nagyot esett? 
Sehol senki nem akar ujabb konfliktust.
Szoval en ovatos lennek a nagy fundas hatszel varakozassal. 
.
3)Igen, van telek spekulacios potencial.
Tenyleg azt gondolod, az a penz valahogy tomegesen atmegy  a  reszveny arfolyamba, egyenest a kisbufiknek?    Mert ugye,  ML, folyton ezt csinalja, minta jelleggel is,  az OPUSban?
.
4)Szoval, igen, szep recovery rally volt. VOLT, de keszen van. 
Jon a korrekcio. Es nem 1-2 naprol beszelek.
Tovabbra is, ez velemenybeli kulonbseg volt. Semmi mas.
pancserlama.
pancserlama. 2021. 01. 24. 05:39
Előzmény: #99971  VUK1980
#99972
?
VUK1980
VUK1980 2021. 01. 23. 20:52
#99971
Szitakötő Doji gyertya!!!!!
pancserlama.
pancserlama. 2021. 01. 23. 15:35
Előzmény: #99967  medve4444
#99970
Egyes számok irreális árfolyamot is sugallhatnak
Hogy melyik mutatók P/E ,VBPS XPS ..stb érvényesülnek, hogy árazódik be , melyik ársáv lesz a Rábáé ?
Nem tudni.
De ma még álomszerű számok is képbe kerülhetnek.
Csak egy anekdota:Korcsmatagunk (Ákosz) 1 USD ért vett xx bitcoint, és Bélától ajándékba xx opusz.
Ma megalapozott életű érdemi befektető , korcsma tag lett a fiatalból.
Mama mondta
Ha már egyszer álmodozol  akkor azt tedd nagyvonalúan, elegánsan, magasban szálló sasként.
Researcher
Researcher 2021. 01. 23. 15:20
#99969
Felesleges rába már TA alapon nézni.  Jön a hír és szétcsapja a tankönyvből tanultakat.
medve4444
medve4444 2021. 01. 23. 14:25
Előzmény: #99940  VUK1980
#99967
Amúgy nem adtam el - bár tény, hogy már csökkentettem és lassan a bővítésen gondolkozom ismét. Viszont az ilyen 10k-s elképzeléseket nem tartottam reálisnak. És az ilyen levegőbe mondott célárakkal nehogy be legyenek ültetve azok akik MOST olvassák a fórumot. Attól, hogy pozitívak a kilátások még túlhúzott értékelés esetén nem ártana majd kiszállni és aztán természetesen visszaesve visszavenni mindenkinek aki most itt van. A fórumnka legyen nnyi előnye, hogy informáltabbak vagyunk, mint a későn értekzők. A master is jó, meg jó is volt.......viszont látszik, hogy ha valami megindul akkor a fórumon is már csak a végtelenbe és tovább hangulat uralkodik el.....főleg, hogy jönnek a teljesen vakon lévők akik csak az árfolyam alapján szállnak be. Ilyen esetben gondoltam jó lenne megosztanunk egymással, akik most MÁR itt vagyunk, hogy mik a várakozásaink. Vállalva azt is, hogy természetesen nem lesz belőle új Apple 2 hónap múlva.
Amúgy eltérő mértékben, de a jelenlegi árfolyamon felteghetőleg, aki olvassa ezt a fórumot inkább vélekedik optimistán mindenki a jövőbeli lehetőségekkel kapcsolatosan.....
pancserlama.
pancserlama. 2021. 01. 23. 13:22
Előzmény: #99961  nyuszibroker
#99966
Városrétre ipar semmiképpen nem települ
Max egy kettő torony iroda...
pancserlama.
pancserlama. 2021. 01. 23. 12:56
Előzmény: #99960  pomperj
#99965
.Csak talan nagy a szakadek az egy evvel ezzelotti,,   es mai hangulatod között, “
.
Változott a cég, menedzsment,jövőkép
800 tükrözte a piaci és az én hangulatom is igazolta.
A “Rába jó” pedig a Rába 800 Ft on több mint jó (volt) mondhatni ki@&€úl jó (volt).
Remélem nem voltam bonyolult .
pancserlama.
pancserlama. 2021. 01. 23. 12:33
Előzmény: #99960  pomperj
#99964
Ezt nagyon pesszimista verziónak érzem
Idea 2021. 01. 23. 12:17
Előzmény: #99960  pomperj
#99963
Ez egybecsengene azzal az elképzelésemmel, hogy miután átvilágították, rendbeteszik. És amíg rendbeteszik az egy keserves időszak lesz/lehet.
nyuszibroker 2021. 01. 23. 12:06
Előzmény: #99960  pomperj
#99962
Te vagy a példaképem, tőzsdés témában. 
nyuszibroker 2021. 01. 23. 12:05
Előzmény: #99957  pancserlama.
#99961
Hadiipar! 
A telek állítólag a városé lesz, már mint ha az Árkád mögötti telekről beszélünk. Bár több verziót is hallottam, 1. lakó parkot terveznek oda, ezt rábás mondta (de neki is adhattak rossz tippet) 2. Dézsi szeretne oda kultútális negyedet, 3. itt azt írjátok, hogy lehet el sem lesz adva, amit én személy szerint nem hiszek, mert szinte a belvárosban van, oda ipari létesítményt már nem fognak építeni, max esetleg irodaházat lehetne. 
Én nagyon nagy lehetőséget látok a Rábaringbe, ha azt fejlrsztenék, megcsinálnák pl a nagyovált ami be van szakadva, az autógyártók jöhetnének nagysebrsségű tesztekre, a katonai járműveknek meg ott a régi tereppálya, nagyon komoly cucc! 
Ahogy írtam lejjebb, novemberbe paksi üzemhez szállítandó vasszerkezetekről pletykáltak a gyárban. 
Viszont tudni kell, hogy nemrég sokkal embert elküldtek a jármű részről, nagyon gyengék a fizuk, nagy a káosz, nem hatékony a gyár. Van mit fejleszteni. Remélem hétfőn még nem száll el az árfolyam, még venni szeretnék kb 2millioft értékben. 
A Csabacastos vezető tudtommal csak májusig van megbízva, 

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek