Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
brand 2003. 03. 26. 15:47
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Az utód szerintem is 99%, hogy belső ember lesz, ezzel nem igen fog a piac foglalakozni. Sőt a piac a Rábával nem is foglalkozik, csak az aki felvásárolni szeretné :)
No meg az néhány tucat ember aki ebben bízik :)
Törölt felhasználó 2003. 03. 26. 13:49
Előzmény: #78  brand
#79
Béla két ser közt a következő pletykát terjeszti.
Rövidesen HM szerződés és mintegy 1000 gépjármű a megrendelés.
Továbbá belső egyed lesz a vezér utódja.
No ezzel mit kezdjen a piac?
P.lama
brand 2003. 03. 26. 07:42
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Amennyire emlékeim nem csalnak a RÁba 1997 november végén jött tőzsdére és 1475-ért lehetett jegyezni. Az ár december közepére elérte az általam említett szintet és én éltem a kiszállás lehetőségével.
Ajánl om figyelmedbe az eco.hu-un a grafikonokat azon láthatod, hogy a tőzsdei bevezetés napján már kb. 2800-on állt, s decemberig cirka 3500-ig ment.
De a jelenlegi helyzet izgalmasabb, akkor egy részvényvásárlási láz volt és egy jól prosperáló cég a Rába, most több sebből is vérzik a cég, s a tőkepiaci környezet kissé labilis.
De bízunk egy szebb jövőben.
Törölt felhasználó 2003. 03. 25. 18:04
#77
brand te vagy kamuzol vagy nem jol emlekszel az arra
brand 2003. 03. 25. 16:33
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Te nem veszed Láma?
Mi van ha a Wallis nincs egyedül?
Én utoljára 97-ben vettem a papírból 1475-ért, és el is attam rá három hétre 3500 körül, az jobb vásár volt mint ami szerinted itt hamarosan lesz. :)
Törölt felhasználó 2003. 03. 25. 15:38
Előzmény: #74  brand
#75
Az az érzésem, hogy te vagy ti veszed (itek) a papírt.
Vagy esetleg túl negatív kisugárzás vesz körül?
Semmi gond a Vallissal ))
Jó helyre tette a pénzét és jó pénzért meg is szabadul tőle.
Béla szerint legalább is ez így van.
P.lama
brand 2003. 03. 25. 14:57
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
A felvásárlás ellenséges lesz?
És vajon van-e csontváz a szekrényben, és mennyi?
A HM tender másodlagos, a két üzletág teljesítménye a döntő, s egyik sem muzsikál fényesen, sőt az Alkatrész lassan kivérzik...,
Lehet, hogy Rába Futómű Rt. lesz a Rába Rt. majd egyszer... vagy Wallis Futómű Rt.?
Mikor aktualizálja a Rába a részvénykönyvét?
Csa k pár kérdés még az ivóba gondolatébresztőként Láma, egy-egy hideg sör mellé, az egyre tikkasztóbb tavaszi zsongásban.
Törölt felhasználó 2003. 03. 25. 13:33
Előzmény: #72  brand
#73
Megkérdeztem Bélát.
A felvásárlás, "ha megvan a szerződés........."
ergó, már leosztott téma.
Az időpont a kérdés csak.
Hm Béla sem láthatta előre, hogy okoskodik az Ikarus ((
Lé pedig van a kormánynak ere félre téve.
A közbesz. is azt mondja, pályázat csak a fedezet megléte után irható ki.
Tehát a szárnyaláshoz minden adott.
P.lama
brand 2003. 03. 25. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#72
Lehet, hogy megerősítették, de a Holding szervezet kissé recseg-ropog.
Újabb elbocsájtások? Nem csak a menedzsmentben?
Üzle tágak kontra Holding?
Alkatrészüz letág mi lesz veled?
Mind olyan témák, melyeket fel kellene dobni az ivóban Láma.
A háború a kisebbik rossz a Rábának, a nagyobbik saját maga.
Önerőből nem hiszem , hogy a részvény szárnyalna a jövőben, ahhoz egy felvásárlás kell, ha az nincs akkor a 2065, nem árfolyam, hanem dátum lesz, amire eléri a Rába (ha még lesz) a 2003 Ft-ot. :)
De azért becsületből Hajrá Rába! :)
oszlopos 2003. 03. 25. 12:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
A Rába jó lesz, de nem(kizárólag) a hadi megbízások miatt. Kombináláshoz ajánlom figyelmetekbe, hogy milyen cégek szándékoznak tőzsdére jönni a közeljövőben(Tőzsdek épes társaságok...)
lehoka 2003. 03. 25. 09:32
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2003. 03. 25. 08:46
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Béla szerint, ha így halad a „háború”, no meg a közbeszerzés, akkor háborús részvény lesz a RÁBA.
Én tartom az álláspontom, csak a részvény is tartsa.)))
P.lama
Törölt felhasználó 2003. 03. 24. 14:03
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Szia Láma, közeleg az idő... Mindjárt április 12. van. Tartod még magad az állitásodhoz, vagy már bizonytalanabb vagy? Két szemszögből tekinthetjük: rövid az idő, de azt is mondhatjuk, hogy "time is young", hogy egy barátomat idézzek:) Tehát, már nem sokat kell aludni addig... Előre, fel a kakas ülőre!:)
Törölt felhasználó 2003. 03. 24. 06:49
#67
hasonló kinai üzem 185 ft--talán még az igazgató rokonai sem shortolják
Törölt felhasználó 2003. 03. 21. 08:34
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Ez az igazgatósdi egy kicsit idegesít.
P.lama
Törölt felhasználó 2003. 03. 20. 23:10
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Béla és a háború.
Csend honol a füstös, borgőzös müintézményben ( kisbüdös).
Ledöbbenv e sajnálkozva hallgatják a vendégek az olajkályhára rakott SOKOL rádiót.
A háborús tudósítást a füstelvezető csőre tekert drótból készült antenna okozta recsegés, illetve Lajos, az ügyeletes totál… alkalmankénti horkolása zavarja csak meg.
Miért …..? miért?
Kérdi Ica (Ö a csapos).
Tágra nyílt szerelmes kék szemeit Bélára szegezve.
Miért kell embereknek halnia?
Miért kell ennyi energiát, technikát ölésre elhasználni?
Béla elhessegetve korsójában habosodó sörén piruettező legyet, nagyot kortyol italából.
Majd sörhabos szájából kitódul az okosság.
- Olaj
- Re cesszió
- No meg aztán ez a világ rendje.
Ica (Ö a csapos) két kezével megigazítja hatalmas kebleit és lesz, ami lesz, felteszi a kérdést Bélának.
-Bélus az utóbbit, miszerint „ez a világ rendje” még úgy, ahogy értem.
De az olaj meg a receszijó az már magas nekem.
Hogy jön ide az olaj?
Meg mi a köze a receszijónak a háborúhoz?
Ha ezt elmagyarázod nekem, egy ingyen hétvégi takarítás a legény odúdban és
pár órára a nejed is leszek.
Béla, ki oldalborda nélkül tengeti vidám életét, a felajánlkozásra köpni se nyelni nem tudván, gyermekkorát idézvén, egy halkat böffentet, és férfiként felvállalva a ritka ajánlatott, felmérve azt a kockázatott, hogy Ica (Ö a csapos) a légyott után nyakán marad és házastársi közösség veszélye fenyegeti az eddigi „legénységben” telt vidám napjait.
- Olaj? Hm….. ott van. Világos?
- Recesszió ? Kel a munka. Új terepjárók, fegyverek, új ruhák……..stb
Itt jegyzem meg, most már érted a Rábát?
Az a sok homok abban a fránya sivatagban sok melót ad még a Rábának.
Ica (Ö a csapos) málán maga elé nézett és halkan megjegyezte.
-Rendben, hétvégén nálad vagyok.
p.lama

Törölt felhasználó 2003. 03. 18. 19:10
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Éles meglátásra vall a megállapításod.
Ha egy kicsit növekedik az eladói oldal érdemes „ráönteni” a papírt a vevőre.
Majd lejjebb ismét vétel.
Ha esetleg nem jön be majd Bélára kenjük. )))
Neki amúgy is vastag bőre van és viseli az ilyesmit.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 03. 18. 14:29
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Ha nagy hal vásárol, de kidobni való pénze kevés, akkor most hagyja visszacsorogni egy kicsit az árfolyamot, amíg 1100 alatt megint lesz 10-20000 eladó? Csak kérdezem. Eddig úgy tűnt, hogy a két legalsó eladási árlépésközön kell legalább 10000 db, hogy megmozgassa a fantáziáját.
Mire megírtam, már esik is.
Törölt felhasználó 2003. 03. 18. 11:36
#62
Láma! Fut a Rába! Lassan már kiönt. :))
Törölt felhasználó 2003. 03. 17. 21:20
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
Tudom,hogy kicsit unalmas, de a türelem most nagyon hasznos dolog!A legjobb amit most tenni lehet, a RÁBA-nál az adok-veszek! De most bizony csak inkább lesek,hogy késöbb csak adjak és majd NABIT vegyek! 2900 alatt zsákom tele, aztán mint a Rába az is mehet! Ica vajon mit szól hozzá? Legyintene-s mondá: ez bizony most nagy baromság!? Üdv nektek és nézem tovább, mint hoz majd a nagy okosság!Remélem lesz majd zsozsó vékaszám és ihatunk majd egy éjjen át! Üdv nektek!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek