Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Falsoo szerda, 15:08
#97220

Nem tudom volt-e már ez, de olyan 19:20-tól érdekes:
https://www.youtube.com/watch?v=uq0t7JTOqzA
boomax szerda, 14:59
Előzmény: #97217  signal2
#97219
Az EPS nem véletlenül negatív hiszen a cég masszív akvizíciós és beruházási hullámon ment keresztül. Ezek a felvásárlások és fejlesztések rövid távon terhelik az eredményt (értékcsökkenés, finanszírozási költségek), miközben a bevétel és az EBITDA már brutálisan nő. A cég nem veszteséges működésű, hanem épp hogy egyre nagyobb pénzt termel, csak a könyv szerinti eredményt lenyomják az egyszeri tételek és az amortizáció. Amikor ezek a beruházások elkezdik termelni a hozamot, az EPS onnantól durván fog fordulni. Szvsz aki most elhiszi, hogy ez a cég képes a fordulatra, az fog igazán nagyot szakítani. 💪
Sehmet
Sehmet szerda, 14:53
Előzmény: #97215  Rellim
#97218
Megvolt a Minsky-pillanat? Szerintem nem. 
signal2
signal2 szerda, 14:37
Előzmény: #97216  boomax
#97217
Hát nem tudom. EPS -11,6 az elsö negyedévben, az 1 részvényre jutó saját töke pedig 430 Ft. Ahhoz, hogy a mostani ár igazolható legyen, ezt a -11,6-t kellene +40-be fordítani nagyon gyorsan. Szerinted reális?
boomax szerda, 14:29
Előzmény: #97204  jofej
#97216
Ilyen árfolyamon, ilyen fundamentumok mellett az első komoly intézményi befektető, aki rálát erre a történetre, nagyot fog szakítani. Nem kell 5000-ig gondolkodni – elég csak a realitásokhoz visszatérni. És ehhez pont az kellene, hogy a cég elvigye a történetet a befektetőknek – akár egy komoly nemzetközi roadshow keretében, Londonba, New Yorkba, Frankfurtba. A cégnek nincs veszítenivalója, a részvényesek viszont nagyon sokat nyerhetnek rajta. Ne a befektetők bújják a híreket – a menedzsment vigye oda a sztorit, ahol a pénz van… szvsz. (És az arab világ sem véletlenül van a látókörben – onnan is jöhetnek komoly befektetők.)
Rellim
Rellim szerda, 14:28
Előzmény: #97214  Sehmet
#97215
Ebben sokan reménykedünk, de ez esik tovább.
R: 1830 ma is mínuszba fordult.
Szerintem, itt jódarabig nincs esély emelkedésre, legjobb esetben is oldalazni fog.
Sehmet
Sehmet szerda, 14:22
#97214
Reméljük, megáll az esés, mert itt van egy komolyabb ellenállás. Szerencsére 2k körüli árfolyamon kezdtem el venni, utána hígítottam, de így is 1,9k körül van az átlagom. 
vaczak szerda, 14:19
Előzmény: #97181  KNZilium
#97213
Komoly mínuszban vagyok én is ezzel a csodával (persze tudtam, hogy erősen spekulatív, senkit nem hibáztatok), de ez a butthurt politikai narratíva teljesen félrevisz és nincs sok köze a valósághoz. Illetve el kellene dönteni, hogy akkor a német tulajdonrészt biztonsági hálónak tekintjük -e, vagy fröcsögünk amiatt, hogy az RHM is kap majd a leendő magyar megrendelésekből. 
Marina5
Marina5 szerda, 14:16
#97212
Vételi DbV. Ár     Eladási ÁrE. Db
1721,8301,835428
151,8241,8367
3411,8221,840800
2,0001,8211,8411,000
1,8091,8201,8441,000
4441,8191,8471,000
1,0001,8181,84834
5501,8161,8492,521
2001,8151,8501,485
1,0001,8141,8511,000
Piaci információk
Napi min1,825 HUF5 napos vált.-3.37%
Napi max1,894 HUF13 hetes vált.-33.60%
Nyitó ár1,865 HUF26 hetes vált.-54.42%
Utolsó kötés1,830 HUF52 hetes vált.6.73%
Utolsó kötés ideje2026.06.24. 14:15YTD árfolyam vált.-53.98%
Napi változás (HUF)-30.0000052 heti min. záró1,600 HUF
Napi változás (%)-1.61%52 heti min. dátuma2026.05.15.
Előző záró1,860 HUF52 heti max. záró4,965 HUF
Forgalom (db)61,31752 heti max. dátuma2025.11.12.
Forgalom (HUF)113,583,07110 napos átl. forg.98 e db
Piaci kapitalizáció574 Mrd HUF3 havi átl. forg.4,713 M db
PiacBÉTBéta (S&P500-hoz mérten)0.63
DevizanemHUF
Ecpec
Ecpec szerda, 14:08
Előzmény: #97209  Ecpec
#97211
Persze értem az iróniát.
jofej szerda, 14:08
#97210
Nem vagyok tisztában a nemzetközi kötvénykibocsátás feltételeivel. Aki tudja, világosítsa meg az elmémet. Van e jelentősége az árfolyamnak és ha igen, mi a jó, ha magasabb vagy ha alacsonyabb? Van e jelentősége a napi forgalom nagyságának? Lehet, hogy ezek is befolyásolják a mostani mozgását az árfolyamnak.
Ecpec
Ecpec szerda, 14:08
Előzmény: #97208  nyugdijas
#97209
Nos, hát ezzel is tudnék vitatkozni, egyik kutya, másik eb. 
nyugdijas szerda, 14:02
Előzmény: #97205  Ecpec
#97208
Németh Balázst és Pocs Jánost remélem a FIDESZ megtartja. Emeljék csak ott a színvonalat.
Ecpec
Ecpec szerda, 13:48
Előzmény: #97204  jofej
#97207
Igen ,természetesen ezzel mint tisztában vagyok és ezért is bízok még a papírban! 
Amit hinni szeretnék arról ,hogy most mi folyik: a covid-nál is tele voltak a médiumok plusz az ilyen topicok azzal hogy világvége,az államoknak vége, great reset és hasonló baromságokkal, és példának vegyük mondjuk Otikát amilyen szépen beesett,-aminek mondjuk nyilván több oka is volt- de a világ komolyabb tőkéit mozgatóknak ez rendkívül  jó beszállási alap volt, amiből aztán másfél két év alatt óriási profitokat realizálhattak. Ezek mentén merem remélni, hogy e kis ország kormányváltással kapcsán a bizonytalanságot kihasználva ugyanez a forgatókönyv ,kicsiben. Tehát a bizonytalanságot kihasználva lenyomják ,de majd nézzük meg másfél év múlva , hogy hogyan is állnak a dolgok! Hajrá 4ig!
jofej szerda, 13:47
#97206
Nem tudom, hogy kapitánynak van e helyettese, de nagy poén lenne, ha felkérné Jászait a posztra, miután pozitív eredménnyel lezárulnának a felülvizsgálatok. :)))
Ecpec
Ecpec szerda, 13:38
Előzmény: #97185  KNZilium
#97205
Tényleg minden politikai felhang nélkül, de a "fidesz selejtje" az a "tisza elitje" . És most ezt árazzák a piacok. Többször leírtam már máshol is, jelenleg nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal , és fordítva. Ezt tükrözi ma szinte az egész magyar tőzsde . 
jofej szerda, 13:36
Előzmény: #97201  Ecpec
#97204
Tényleg érthetetlen. Aki bizonytalankodik annak az ilyen hírek nem gyanúsak, hogy Jászai energia ügyekben tárgyal az arabokkal. A kormányváltás után hetekkel is járja a világot, nem úgy viselkedik mint egy kegyvesztett üzletember.    "Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke 2026 júniusában Abu-Dzabiban tárgyalt energetikai befektetésekről és stratégiai partnerségekről a régió egyik legbefolyásosabb globális vállalatával. A megbeszélések célja az energetikai szektorban rejlő üzleti lehetőségek feltérképezése és a 4iG közel-keleti kapcsolatainak elmélyítése volt. A legfontosabb részletek a következők:
  • Tárgyalások fókusza: Az energetikai szektor, az új technológiai és infrastrukturális befektetések, valamint a távközlési és informatikai portfólió bővítése.
  • Előzmények: 2026 februárjában a mintegy 330 milliárd dolláros portfóliót kezelő Abu-Dzabi székhelyű Mubadala Investment Company stratégiai befektetést hajtott végre a 4iG Csoportban."
HunSuccess szerda, 13:30
#97203
Igen! Az egyik EUR a másik forint. Rheinmetall közel 350 000 HUf/reszveny még így is!
tomspice szerda, 13:28
Előzmény: #97201  Ecpec
#97202
Ezt fel nem foghatom, mint ahogy a CSG -t  sem
Ecpec
Ecpec szerda, 13:27
Előzmény: #97197  tomspice
#97201
Idén január végéhez képest van az 47 is! 🫤 
Ami igazán érdekes, miközben újabb gyárakat építenek és óriási rendelés állományuk van 2035-ig!
Na,ha ezt elmagyarázza valaki!...

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek