Nem minden negyedévben van bejelentés 150 milliárdos befektetésrol. Az ár a bejelentés után nem éri el a szeptemberi 860-at. Elobb vagy utobb az ár is helyre jon.
A kérdést úgy kellene feltenni, szerintem, hogy miért ad el valaki néhány részvényt áron alul zárás után. Ertem, hogy mindenki csinálhat amit akar, de ha, feltételezuk, eladok 10 OTP részvényt zárás után , utolsonak , 100 FT olcsobban annak nagy a kihatása mindenkire, még ha csak a napi elszámolást érinti.
Nekem az a BET-tel a problémám, hogy a 1 vagy 10 részvényel 17 ora után le vagy feltolják az árat. Ha a BET 17.00 zár akkor hogy lehet 17.07-kor még kereskedni. Nem tudom hogy a DAX vagy LSE is ez igy megy, de a NYSE biztosan nem.
Nekem nagyon nem tetszik, ami a magyar szokás, hogy 10 darab részvényel a végén lenyomják vagy felhúzzák a záro árat. Most nem az OPUS-rol mondom, mert van még néhány részvényem. Eletem nagyobb részét USA-ban toltottem, tozsdéztem, ott ilyen manipulácio elképzelhetetlen. Ez, szerintem, nem vall jot a BET-rol. Az ember talán még azt is képes gondolni, hogy a BET is korrupt, mint az egész magyar társadalom.
Holnapra mindenki felmenést vár, kissebb nagyobb réssel, magam is. Ez lenne a logikus, szerintem, a srv hír után. Már megszokhattuk, hogy sokszor az Opi nem úgy tesz ahogy az várhato volna. Egy dolog talán bizonyos, hogy február 29-én magasabban leszunk mint ma.