Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Marina5
Marina5 hétfő, 15:03
#96980
Vételi DbV. Ár    Eladási ÁrE. Db
601,9071,918618
4691,9061,920509
991,9041,9211,072
3601,9021,923261
3,2711,9011,924793
3,8381,9001,9301,000
2,0001,8981,9355,000
2001,8951,939470
2,1451,8941,9404,770
2701,8921,944490
Piaci információk
Napi min1,892 HUF5 napos vált.-4.40%
Napi max1,960 HUF13 hetes vált.-36.27%
Nyitó ár1,926 HUF26 hetes vált.-54.15%
Utolsó kötés1,912 HUF52 hetes vált.6.46%
Utolsó kötés ideje2026.06.22. 15:02YTD árfolyam vált.-54.15%
Napi változás (HUF)-45.0000052 heti min. záró1,600 HUF
Napi változás (%)-2.3%52 heti min. dátuma2026.05.15.
Előző záró1,957 HUF52 heti max. záró4,965 HUF
Forgalom (db)27,20152 heti max. dátuma2025.11.12.
Forgalom (HUF)52,252,77310 napos átl. forg.100 e db
Piaci kapitalizáció572 Mrd HUF3 havi átl. forg.4,820 M db
PiacBÉTBéta (S&P500-hoz mérten)0.62
DevizanemHUF
tschi- hétfő, 15:00
Előzmény: #96978  tschi-
#96979
Fun fact: az orosz-ukrán háború miatt...
tschi- hétfő, 15:00
Előzmény: #96970  jofej
#96978
Leírtam már itt néhányszor! NEM KELL NYÍLT KÖZBESZERZÉS!
A veszélyhelyzet miatt hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást ír elő az EU-s rendelet. Ha úgy tetszik: ez egy EU-s veszélyhelyzeti rendelet.
tschi- hétfő, 14:56
Előzmény: #96958  cashflow
#96977
Mindenkinek javasolnám először a SAFE rendelet elolvasását, mielőtt ilyeneket jelentet meg...
Nagy erőkkel haladunk afelé, hogy ne legyen hazai fejlesztés és gyártás és hitelből más országok gazdaságát erősítsük. Tipikus magyar mentalitás.
hun4ever hétfő, 14:55
Előzmény: #96941  Audax1
#96976
én is így látom és ezzel érvelek magamnak, ami miatt nem jó mégsem, az április 12-én kiderült. Egyszerűen nem lehet megúszni a kemény melót a sikerért, aki mégis megússza, az nem tud tartósan sikeres lenni, kiöli belőle az éhséget, ami hajtja a mind jobb teljesítményre. De a nemzeti nagy vállalakozó, tőkés réteg kellett, nagyon egyedül volt Sanyi bácsi. De miért nem fékezték ezt az arroganciát, gőgöt?!
Getup
Getup hétfő, 14:41
Előzmény: #96973  BigD21
#96975
Hát valamitől biztos ha az árfolyam 5krol 2k alatt van..szerintem nem csak ugy esett 3k,t..es még itt is harmat gyenge..
Kata726
Kata726 hétfő, 14:37
#96974
R 1923
BigD21 hétfő, 14:34
#96973
Nagy különbségek vannak hazai szereplők között.Csak egy példán keresztül mutatnám, érzékeltetném a dolgot. Ez az OPUS és 4iG.
1. 4iG Nyrt. – Ernst & Young (EY) & Domoszlai Rita
Az EY a világ egyik legnagyobb professzionális szolgáltató cége, így a 4iG mögött hatalmas nemzetközi módszertani háttér és globális garancia áll.
A személyében felelős könyvvizsgáló (Domoszlai Rita): Az EY Magyarország Könyvvizsgálati üzletágának partnere (Partner, Assurance). Több mint két évtizedes (kb. 25 éves) szakmai tapasztalattal rendelkezik a nemzetközi és hazai számviteli standardok (IFRS és magyar számvitel) terén.  
Főbb szektorspecifikus referenciái: Kiterjedt tapasztalata van a gyártás, a kis- és nagykereskedelem, az autóipar, valamint az olaj- és gázipar területén. Emellett az EY-on belül kiemelten foglalkozik a fenntarthatósági és klímaváltozási (ESG) szolgáltatásokkal, ami a tőzsdei cégek modern jelentéstételénél ma már kulcskérdés.  
Egyéb tőzsdei / nagyvállalati referenciák: Nevéhez fűződik többek között a Graphisoft Park SE tőzsdei ingatlancég éves beszámolóinak auditálása is az EY kötelékében. 
2. OPUS GLOBAL Nyrt. – Quercus Audit Kft. & Tölgyes András 
A veszprémi székhelyű Quercus Audit egy klasszikus hazai középvállalkozás (éves árbevétele nagyságrendileg 70-80 millió forint körüli), amely az elmúlt években vált ismertté a tőkepiacon azáltal, hogy a kormányközeli gazdasági holdudvar (Mészáros Lőrinc és köre) egyik kiemelt bizalmi könyvvizsgálójává lépett elő.
 A személyében felelős könyvvizsgáló (Tölgyes András József): Tapasztalt hazai könyvvizsgáló, aki a kamarai adatok szerint bejegyzett pénzügyi intézményi, kibocsátói (tőzsdei) és költségvetési minősítéssel is rendelkezik – ezek elengedhetetlenek ahhoz, hogy ekkora holdingokat ellenőrizhessen.  
Főbb referenciák és beágyazottság:  OPUS Csoport: Évek óta ők végzik a hatalmas ipari, energetikai és mezőgazdasági portfólióval rendelkező OPUS GLOBAL Nyrt. egyedi és konszolidált auditját.  
MBH-kör és alapkezelők: A cégcsoport (Quercus Audit RB Kft.-ként is) feltűnik a korábbi jegybankelnöki körhöz, illetve az MBH Bankcsoporthoz köthető magántőkealapok és alapkezelők (pl. az MBH Befektetési Alapkezelő) környékén is.  
Korábban a szintén Mészáros-érdekeltségbe tartozó, azóta beolvadt Status Capital és más holdingelemek könyvvizsgálatát is ők gondozták. 
Összegzésül A 4iG egy klasszikus, nemzetközileg is elfogadott "Big 4" minősítést vásárol meg az EY-tól, ami elengedhetetlen a külföldi kötvénykibocsátásaikhoz és a nemzetközi terjeszkedésükhöz. Az OPUS ezzel szemben egy szigorúan dedikált, hazai bizalmi partnert választott a Quercus Audit személyében, amely méretéhez képest rendkívül fajsúlyos, de koncentrált ügyfélkört kezel a magyar piacon.
Megjegyzés: A 4iG Nyrt. könyvvizsgálatát a világ négy legnagyobb auditcége (a Big Four) közül az Ernst & Young (EY) végzi!
Tartanunk kellene valamitől???
Minden rendben a könyvelésben!
Kata726
Kata726 hétfő, 14:32
Előzmény: #96971  Rellim
#96972
Oldalazás van, egyelőre még ne kiálts világvégét!
Rellim
Rellim hétfő, 14:17
Előzmény: #96964  Kata726
#96971
Én egy kicsit többet vártam a mai naptól. 
Szarul indul a hét. Ha megint jön a napi 2-3% mínusz, nem olyan nehéz kiszámolni, hogy hol lesz az árfolyam pénteken. 
jofej hétfő, 14:16
Előzmény: #96959  Yoakedvem
#96970
Teljesen érthető, ha a hadipari szerződéseket kiveszik a közbeszerzési kötelezettség alól. Ezek nyilván titkos információk, nem lehet világ/közszemélre kitenni egy hadipari beszerzés részleteit. Ezek átesnek a ló másik oldalára, hogy mindenben legyen átláthatóság, ezzel is bizonyítva a hozzá nem értésüket.
majomszamár
majomszamár hétfő, 14:12
Előzmény: #96967  BT55
#96969
Kár hogy a satuhülyék lehetnek ebben az országban ilyen gazdagok.
Megbizhatoacs
Megbizhatoacs hétfő, 14:08
Előzmény: #96957  Getup
#96968
De csak azért, mert kurva jó cég! ;) Valaki írta a zseniális hadipari gyártást. Valami lejött már amúgy a gyárszalagról?
BT55
BT55 hétfő, 14:06
Előzmény: #96965  majomszamár
#96967
Azert belole az orszag leggazdagabja lett elmondasod szerint satu hulyen, te meg munkaidoben itt osztod az eszt. Szerintem bkvval jobb esetben gyalog mentel dolgozni, amig o jachjan henyel  es zebrasteaket eszik vagy ep Andit kenyezteti. Szaradjatok. 
Megbizhatoacs
Megbizhatoacs hétfő, 14:04
#96966
Látom, még mindig van egy-két kitartó, akinek nem esett le az április 12-i tantusz, mi is történt akkor az országban. :) 
majomszamár
majomszamár hétfő, 14:03
Előzmény: #96964  Kata726
#96965
A Lölő nen ért hozzá. Támasztani az árfolyamot. Azt sem tudja mi az.
Kata726
Kata726 hétfő, 13:51
Előzmény: #96962  Getup
#96964
Ezt én se értem, talán Lölö támasztja az opust, SRV, csak találgatok, tényleg hihetetlen.
Csaba75 hétfő, 13:49
#96963
Ez a papír olyan mint a fagyasztó.....jegelve egy időre....
Getup
Getup hétfő, 13:40
Előzmény: #96961  Kata726
#96962
Persze ez tiszta..de ML szóba kerult ismét mint mindig..az opus miert nem szakad..ez szoba se jott es lejott 900 alá..nekem ez nem tiszta mi megy itt...
Kata726
Kata726 hétfő, 13:31
Előzmény: #96957  Getup
#96961
40 milliós forgalom, komolytalan. Ha feltennék 1990re ugyanekkora forgalommal, az se jelentene ugyanúgy semmit. Lényegében a 2000el küzd, ami szomorú.

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek