Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokipompos
tokipompos 2020. 09. 11. 09:15
Előzmény: #54531  KKR13
#54540
Oké, és mi az oka szerinted annak, hogy például szerény kisvárosomnak nem kevés pénzt magamhoz képest fizetve iparűzési adó formájában miért nem dübögtetem, az önkormányzat ajtaját, hogy de mit kapok a pénzemért? Egy köszi esetleg? :)
Aki meg jóval kevesebbel járul a közösbe, veri az ajtót, átmeneti koronás segélyért folyamodik, de szídja a rendszert.
 
tokipompos
tokipompos 2020. 09. 11. 09:11
Előzmény: #54536  1378
#54539
Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ahol két ember között jön létre ,,szerződés'' és senki más nem figyelheti, és ,,titok''-ban maradhat a munka akkor ez van. Tipikus építőipar, de mondhatnám az összes szolgáltatást is (autószerelés, szépségipar, kertészet stb-stb.)
Erre lenne jó a kata, de ez se olyan formában mint most van, hanem sokkal nagyobb terhekkel.
Az áfával meg ideje lenne már b.szni valamit, mert mocskosul fáj a tisztán kiszámlázott know-how számlámból 27%-ot befizetni csak, áfa címen. Persze újat nem mondok, de a bejelentett béred utáni járulékokon felül, ééééééésss még társasági adó ééééésss vele szinkronban iparűzési adó, deee mééééég  ezekután a full full full leadóztatott jövedelmed után még fizess 15 % osztalékot..... És mindjárt Hányinger néha ha rágondolok.  Sokan meg a házipénztárban görgetnek évek óta több 10-100 millió forintot. De ha egyszer jön egy ellenőrzés, kérem bemutatni a házipénztárt akkor gondok lesznek :D
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 11. 09:00
#54538
Nyitó 235,5 Ft 1003Db
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 11. 08:52
#54537
235,5
1378 2020. 09. 11. 08:43
Előzmény: #54531  KKR13
#54536

Az adózás nem csak rajtad múlik. Cégben belső felújítást csináltattam, csak és kizárólag minden szaki feketén akart dolgozni!! Pl mondja nekem: ennek a résznek lecsempézése x forint. Az x ft simán is horror árnak tünt nekem. Mondom ezt akkor áfásítsuk és számlát kérek róla. (gondoltam 1,27x és annyi). Válasz: akkor ára 2x mert neki abból még adóznia is kell, tb-t fizetnie stb. stb. Miközben büszkén mesélte, hogy egy lakóparkban van bejelentve hivatalosan mint karbantartó, de oda havonta 1 nap megy, többi idejében mellékvállalkozásban csempézik reggeltől-estig ( nagyjából feketén). A villanyszerelő kerek perec megmondta vagy fekete munka vagy ki sem jön keressek másikat.  Ha ragaszkodsz a hivatalos úthoz nem bírod kifizetni vagy nem találsz ilyen kisebb munkára embert. A NAV-nak volt egy sztorija, hogy kibéreltek egy lakást és elkezdték felújíttatni. 47 vállalkozót hívtak ki. Parkettacsiszolótól, redőnyösön, burkolón, asztaloson, villanyszerelőn, festőn, vizesen stb. keresztül ablakosig senki nem adott számlát nekik!! Egyet emeltek ki, egyedül a rovarirtó adott számlát a 47 kihívott vállalkozóból. A tapétázó először nem hitte el hogy navosok még meg is fenyegette őket, hogy ne akarják őt átverni.
Van nálunk egy olyan vállalkozói réteg ahol a vállalkozók egy jelentős része egyszerűen (asztalostól-burkolóig, festőtől-kőművesig) rákényszeríti az embert arra, hogy ne hivatalosan végeztesse az ember vele a munkát.
Nem tudom ezt a réteget mikor lehet utolérni.
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 11. 08:31
#54535
234 
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 11. 08:28
#54534
Jó reggelt Mindenkinek !  
1378 2020. 09. 11. 08:25
Előzmény: #54523  mindmegette
#54533
Ez kérem skandalum. Lopás! Trixi tavaly július 1 már megmondta, következő év a szinergiák kihasználásáról szól. Pont. Új igazgatónk 1 év és 2 hónap mulva pont ugyanennyit tud mondani. Szinergiák. Elképesztő. A Scopenak meg beadták, hogy növekedés lesz. ( Lehet a Titásszal etették őket, de az meg már 1 éve köztudott.)
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 07:58
Előzmény: #54513  Törölt felhasználó
#54532
Ez miért nem Opusba került?
Édes fa..... mit művelnek ezek..
KKR13
KKR13 2020. 09. 11. 06:57
Előzmény: #54526  tokipompos
#54531

Igen, mert közel felére csökkentették az adó, közteher mértékeket (sőt némelyeknél a kedvezményeket figyelembe véve nagyobb az arány), de jobban is behajtják azokat.
Ügyesen a fogyasztásra helyezték a hangsúlyt, bár a vagyon alapuló adóztatást senki sem meri (inkább akarja) meglépni. Az is nevetséges, hogy 5 év után elévülnek amúgy is a dolgok.
Továbbá megszoktam azt is, hogy mindig azok a leghangosabbak az adók felhasználását illetően, akik a jövedelmükhöz képest a legkevesebbet teszik a közösbe vagy kiskapuznak.
A szavazást is ahhoz kötném, hogy valaki legalább 5 évet viseljen rendesen közterhet, ne évtizedekig eltartottként legyen a leghangosabb a jövőt fitogtatva.
Az ingyen tanulók, eltartottak (amikor mások már az Ő korukban rég dolgoznak) is mindig a legnagyobb egóval süketelnek, sőt manapság már válogatnak is, lassan a tanárokat és az intézmény vezetőket is ők neveznék ki. Én sem reklamáltam annak idején a felsőoktatási intézményben, hogy egy párttitkár és famíliája vírgonckodik az oktatási intézmény élén, holott én munka mellett költségtérítést fizetve tanultam.
KKR13
KKR13 2020. 09. 11. 06:48
Előzmény: #54526  tokipompos
#54530

Mit vághatna mondjuk a kommunista csökevényen alapuló "jól privatizált" OTP részvényesek fejéhez, ha az Opust induláskor lopáson alapuló részvénynek tartja, de mondhatjuk példának a MOL-t is, csak hogy a legnagyobbaknál maradjunk. A politikát elfelejtve, az OTP már színtiszta vadkapitalistaként a régi idők (egyvonalas) útján kialakult megszokásból, bizalomból (= félelemből) ott forrást képező Mari nénik megtakarításáért szép fityiszt mutatott évtizedeken keresztül, míg  másik oldalon szép kamatokért helyezte ki ezeket a forrásokat.
oldmotter
oldmotter 2020. 09. 11. 00:03
Előzmény: #54397  BUXopoly
#54529
"És ez az ami szürreális. Az a kereskedési napok több mint 80%-ban esik a papír."
Ez a reális. Állítólag a tőzsde a jövőt árazza. Miért nem hiszed el neki? Csak álmodozol, hogy a zsiványok majd az öledbe szórják a lopott szajré egy részét. Ezek még lopni sem tudnak, nem még adni. Ami náluk van az sem az övék. Inkább menj dolgozz a cégedben. Minek koszolod össze magad világnak csúfjára? 
oldmotter
oldmotter 2020. 09. 10. 23:50
Előzmény: #54520  Törölt felhasználó
#54528
"diverzifikáció, szervezeti, működési szinergiák kiaknázása, hatékonyság javítása"
Betanulták a szakszavakat, most kiböfögték. Ezzel 10-12 hónapra készen is vannak a munkával. 
Komoly cég, komoly vezetőséggel.
Még jó, hogy az árfolyam igyekszik mindezt tükrözni.
sprint53 2020. 09. 10. 22:39
Előzmény: #54526  tokipompos
#54527
A cégemben én is így csináltam, ( igaz, nem az elejétől ) de megtanultam, hogy jobb így élni és nyugodtan aludni !
tokipompos
tokipompos 2020. 09. 10. 22:26
Előzmény: #54524  KKR13
#54526
Meg egy ember aki becsuletesen adozik? Vagyunk sokan, hidd el. De meg mindig nem elegen. Szerintem egyre fejlodo tendenciat mutat az adozott eredmenyek novekedese. 
tokipompos
tokipompos 2020. 09. 10. 22:19
Előzmény: #54519  Törölt felhasználó
#54525
Rendben. Az Kina. Itt meg mit latunk? A tozsdehez teljesen hulyenek is latszik hogy itt is teljes manipulalas van megpedig ezen az arszinten. Uj vevo nem jon, akik megunjak ezt a nihilt azoktol megveszik a reszvenyt, de csak is ebben a 230-260 savban tartva az arfolyamot. De MIERT??????? Unalmas mar nagyon, mind ,, kintfentesek'' vagyunk. Pozitiv voltam, nem hibaztatok senkit, en nyomtam a vetel gombokat. De basszus, ilyen vagyonnal, cegertekekkel a holdingban semmi azaz lofasz tortenik az tenyleg felhaborito. Mekkora sztorit lehetne pedig ebbol cainalni pedig basszus ha erre torekedne a vezetoseg. 
KKR13
KKR13 2020. 09. 10. 22:13
Előzmény: #54518  mindmegette
#54524

Rablás, hát igen, arról lehetne mesélni, amiről nekem a családi vonalon információm van, az az, hogy már a kommunisták évtizedekkel ezelőtt megtették nálunk az első lépést (nagyszülők), aztán jött a rendszerváltás, ott sem lett jobb a helyzet (szülők), majd nem sokkal később munkavállalóként én is belekerültem a körbe, amikor is agyonadóztatva folyamatosan kiröhögött a környezetem, hogy miért nem akarok szimplán adót csalni.
A számlát először a haverjaidnak, szellemi mentoraidnak, annak leszármazottjainak szeretném először benyújtani, utána jöhet a mostani elit, igaz senki sem fog fizetni.
mindmegette 2020. 09. 10. 22:13
Előzmény: #54520  Törölt felhasználó
#54523
https://privatbankar.hu/cikkek/vallalat/meszaros-lorinc-lanya-elarulta-mire-keszul-az-opus-senki-se-fog-meglepodni-326980.html
"A lapnak Mészáros Beatrix úgy nyilatkozott: a 2018-as évre az akvizíciók, a tőkeemelések, valamint az összeolvadás előkészítési időszakaként tekintenek, míg az ideire a stabil értéknövelés, a szinergiák realizálási periódusaként."
2019.07.01
zotyó 2020. 09. 10. 22:04
Előzmény: #54521  zotyó
#54522
Bocsánat, nem ide szántam.
zotyó 2020. 09. 10. 22:01
#54521
Csak egy kis színes hír:
A bitcoin a 6. legnagyobb “pénz” a világon
https://mycryptoption.com/hu/news/a-bitcoin-a-6-legnagyobb-penz-a-vilagon/

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek