Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sprint53 2020. 09. 10. 08:51
Előzmény: #54398  galbubu
#54400
Látod, megy erz disztingváltan is ! :)
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 10. 08:46
Előzmény: #54397  BUXopoly
#54399
Hali ! 
Esés a béten  ? talán ez is nemkevésbé közrejátszhat, tekintettel arra, hogy a bét forgalmának több mint fele nem hazai , idézek  a napi.hu cikkéből.. :
 
Annak ellenére, hogy az Európai Unió tagja, Magyarország a befektetői világban még mindig a feltörekvő országok csoportjába tartozik (ami az egy főre eső GDP alapján indokolt is). 
Ezek részvényeinek alulsúlyozását javasolja egyelőre a világ legnagyobb vagyonkezelő cégének az elemzőcége, a Blackrock Investment Institute, mivel szerintük ezen országok közül nagyon sok még mindig küszködik a koronavírus járvánnyal.
A Balckrock Investment gyors infó : 
BlackRock  4 398 milliárd dollár
1988-ban alapították a BlackRockot, amely a világ legnagyobb alapkezelőjévé nőtte ki magát, kritikusai a "világ legnagyobb árnyékbankjaként" is emlegetik. Eleinte intézményi vagyonkezeléssel foglalkoztak, a jelzálogfedezett értékpapír-kereskedelem úttörőinek tartják őket. Mára az ETF-piac legnagyobb szereplőjévé nőtte ki magát a BlackRock, az iShares-sorozatuk népszerű befektetésnek számít lakossági és intézményi befektetők, sőt más alapkezelők körében is.
OPUS
Fundamentum / részvényár :  Teljesen elvált, alulértékelt ? Nem tudom. Hamarosan jelent az OPUS ki fog derülni mit teljesített félév alatt, eredmény van-e. 
Esés ? : Abszolút egyetértek veled. Én vételre fogok állni. De elendrukker vagyok, mert emelkedést várnék...talán összefüggés lehet a jelentés előtt ? vagy netán a CIGből most hogy bejutttak a székbe is, és belelátnak a beszámolókba, látják milyen árfolyamon lett a Keresztvásárlás ( CIG-KONZUM ) és ahhoz fogják igazítani az árfolyamot ? Nem tudom, találgattam...  
galbubu 2020. 09. 10. 08:43
Előzmény: #54397  BUXopoly
#54398
Pontosan így van.
Eközben Dákó folyamatosan hazudik, 2 éve még 500 ft-os realis árfolyamot tartott indokoltnak, ez évben 3-400 ft-osat, eközben állítólag a folyamatos értéknövelésen dolgoznak.
Beátrix szerint, kb 2 éve mondta, hogy mozgalmas időszak fog következni, nos azóta semmi pozitív nem történt, negatív viszont több.
A koronás időszakban amcsi indexek mind új csúcsokra mentek, dax sincs nagyon lemaradva, sőt a BUX részvények közül a legrosszabbul teljesítő papír az opus, közben meg BÉT első fúziós gigaholdingja.
Én mindezt a vezetés hozzá nem értésével, sőt teljes nemtörődömségével, alkalmatlanságával hozom összefüggésbe.
Ezek itt mindannyian egy nagy kalap szart érnek, csak a fizetésüket veszik fel a semmiért.
BUXopoly
BUXopoly 2020. 09. 10. 08:29
Előzmény: #54388  betgyuri
#54397
Gyuri, ez jó írás.
De, kérlek nézd meg azt is, hogy a magyar tőzsde mennyire más ívet jár be a Covid időszakban, mint a DAX, DOW, SP, NASDAQ sorolhatnám. Értem és igaz, hogy kihatással van ránk, de rájuk nincs? Akár mely országot nézem az indexek kapcsán minden adat rosszabb (munkanélküliség, fertőzött, halál, jelenlegi állapotok) mégis a BUX kb 40%-al lejjebb van mint ezek a tőzsdék. Ott lettek ATH-k itt meg április óta deathline van.
.
El kell engedni a víziókat sajnos az 5-6-700Ft-os árról. De az, hogy a tavalyi záróhoz képest -40%-ban vagyunk kb, az nonszensz. Az építőipar, kall, viresol mentek a vírus alatt is. Szóval ezt a mértékű esést a hírek mellett én nem tudom benyelni. Engem ez zavar. 350-400 felett is szar ügy, de annak kicsit több köze van a realitáshoz mint ennek most. 
De ez a tőzsde itt ez simán előfordulhat. Meg a 180-as ár is. A papír többet ér, és ezt az is tudja aki már nem vesz bele, mert eddig minden emelkedést valaki letört. És egész egyszerűen a 280-284-et nem tudja átvinni és megtartani a papír. Több április, májusi nyerőmet azért tartom, hogy betolom valahová, ha megindul. De nem indul. És nem csak ez, nézzétek MOL, Delta megrekedt, OTP 10-11 között küzd mióta. 
.
Unom ami az Opusban van, de most ez nem csak opus hiba, az egész BÉT problémás, pár milliárdos forgalommal... Ettől függetlenül most napi néhány 10K-val lehetne haladni felfele napi 2-3%-okat kényelmesen. De nekünk minden nap lefelé jut.  Az elmúlt 1 hónapban 16 MINUSZ és 2 PLUSZ kereskedési nap volt a papírban. És ez az ami szürreális. Az a kereskedési napok több mint 80%-ban esik a papír.
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 10. 08:03
#54396
Mindenkinek Jó reggelt 
cikcak
cikcak 2020. 09. 10. 00:27
Előzmény: #54388  betgyuri
#54395
+++
oldmotter
oldmotter 2020. 09. 09. 23:54
#54394
Nemsokára lesz itt mozgás.Nem kell elkeseredni. Előkerül a többi fizetett jóakaró. Akkor majd megint lehet veszteséges pozíciókat nyitni.
Dale
Dale 2020. 09. 09. 23:25
Előzmény: #54390  BrokerJozsi
#54393
Ma is volt eladója mind a 37474 db-os pakknak! Èn emiatt inkább negatív vagyok!
Dale
Dale 2020. 09. 09. 23:24
Előzmény: #54391  1378
#54392

A sort követve jövő ilyenkor hol fogunk állni?
Nyugi, a mihaszna vezetők addig is megkapják a vastag fizetésüket...
1378 2020. 09. 09. 22:45
#54391
Ha meggondolom, hogy 1 éve 39x volt az árfolyam, 2 éve meg 5xx, akkor jó sz.rul állunk.
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 09. 09. 22:42
#54390
Ma is volt vevő mind a 37474 db pakkra! Èn emiatt pozitív vagyok!
sprint53 2020. 09. 09. 22:02
Előzmény: #54388  betgyuri
#54389
Frappáns !
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 09. 21:36
Előzmény: #54386  galbubu
#54388
Nos Mészáros a Mészáros cégcsoportot fejleszti, kb 400 cég. 
Ebbe a Mészáros csoportba tartozik az OPUS GLOBAL NYRT a maga kis 40 kb cégeivel. Szóval szerintem az árfolyam tök lényegtelen. Függelem van. Mi a cégcsoporttól függünk szerintem. 
Csubakka ha aktívan is tárgyal, akkor kivárás lehet... mondtam : COVID miatt.....  És ez bár elszomorít, de megértem. Ki tudja milyen ágazatokban lesz fertőzés,,, most is kapok híreket, és nemcsak iskola, vagy sport  van érintve... és biztos ti is. Márpedig ha egy termelő, szállító vállalatnál leállás van tömeges megbetegedés miatt az érinti a cég bevételét. A Mészáros cégcsoportot alkalmazottai  COVID fertőzést kaphatnak mint mi, lehet elemezni az mivel járna...
Más : Aki tudja hogy hol épül a Kínai vasút szóljon, mert az a 150 milliárd nem lesz meg év végére... 
A Gigabank 2025 előtt nem lesz kész. 
Titász : Ár magas lehet... és biza azt az OPUS fizetné meg...a beszámolókat ismerik... szóval 50% az esély ármire.  Az Árfolyam továbbra is szar. 
Mi itt anyázhatunk, de ez max a düh, és csalódottság levezetésére alkalmas , és támogatom, mert van elég baj pl a COVID ( akár tagadjuk akár nem ) ami igenis kihatással van a tőzsdére, ránk is. Mit tehetünk ? Nos szidjük a vezetőséget a klasszikus formákban..... vagy kereskedünk. Én a magam döntését megírtam. 
Írásaim mind a magánvéleményemet tükrözik. Vállalva a teljes felelősséget érte, és újra megírom, hogy ez s szerintem más fórum is nem a tuti megmondó hely. A Tuti megmondó hely a Karmelita Kolostor lehet :) Szóval béke és szeretet. 
Ahogy anno Gpeti megírta : Itt mindenki hazudhat ( Még én is ) ...
Mindenkinek kívánok nyugodalmas jó éjszakát. 
Betgyuri 
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 21:24
#54387
Úgy látom, hogy a svédországi konyhai alkalmazott már végképp megzakkant. Pedig az irány régóta adott, és jóval 100 HUF alá mutat.
galbubu 2020. 09. 09. 19:35
Előzmény: #54385  betgyuri
#54386
Kommunikációs tévés csajt szerződtettek már vagy 2 éve, aki eddig még még sem szólalt.
Dákó a kapcsolattartó és vezérigazgató helyettes, aki a telefont sem veszi már fel.
Csubakka a befektetőket intézi ide, de még egyetlen kisbüfit sem fogott, nem még intézményit.
Röhej ez az egész gigaszar, legyen átkozott örökre aki ennyire lenyúlt bennünket.
Dög..ljön meg az összes aki ebben részt vett!
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 09. 19:19
Előzmény: #54378  Clemenza
#54385
Nem nem tippelek, nem is érdekem. 
Ami a Trixit illeti ha jól tudom Anyutól kapott pár millió részvényt.
Érdektelen az árfolyam abban egyetértek.  Hát most hasznosat nem tudok írni.... 
betgyuri
betgyuri 2020. 09. 09. 19:17
#54384
Nos lehet nem fogalmaztam jól : 
Kivezetés : Nem hiszem 
Csőd:  Eddig a cég nyereséges volt, szeptember végén jelent. Remélem lesz nyereség. A csöd nincsen. 
Vásárlás : Megírtam ha oda jut, akkot veszek részvényt. Ennyi .. 
zelcsi 2020. 09. 09. 19:01
Előzmény: #54382  Clemenza
#54383
Amúgy lehet azt akarta irni,  hogy annyi papírt vásárol,  hogy csődbe viszi. Persze zavaros a dolog
Clemenza 2020. 09. 09. 18:41
Előzmény: #54379  betgyuri
#54382
Inkább a csődben?? :((((
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 18:41
Előzmény: #54380  zelcsi
#54381
Becsődölni nem fog.
Nyrt eladja a holding cégeit, azért a HH ér pár milliárdot, az MM és R-kord is, mert tele van melóval, amit kormányváltás után is el fognak végezni, ha mégsem, akkor gondolom szép kis summa üti a markukat  (mint anno az M4-es ügye esetén is történt.)
Kall is működni fog tovább, azért is lehet kérni pár ft-ot. 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek