Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Betsy
Betsy 2022. 08. 18. 10:00
Előzmény: #75690  pomperj
#75700
Én teljesen elbizonytalanodtam. Technikailag nézem az ábrákat, tök jó lehetőségeket látok vételre. Fundásan pedig úgy vélem, ez az egész "emelkedés" csak egy bulltrap. Mondanám, hogy a jó hírekre emelkedést várnék, de erre esik a piac, a rosszhírre meg esést várnék, erre emelkedik. Csak sajnos nem mindig, mert akkor legalább konzisztens lenne. nem tudom meddig emelkedünk, de augusztusra én kiléptem. Várom a szeptemberi bezuhanást, amibe benne van az infláció felett a németek iparának lassulása, amerika (direkt) gazdasági inkompetenciája és kína ingatlan problémája. Ezek a problémák nem oldhatóak meg kamatemeléssel, vagy csökkentéssel. Ilyen infláció mellett pedig még több pénzt pumpálni a rendszerbe meg öngyilkosság (ld, amcsik). Véleményem szerint, ha mi emberek nem adunk fel a "jóléti" szintből, ez sokkal nagyobbat fog bebukni. Mi magyarok, akik csutkán tartjuk az olcsó benzinnel a tankot, saját magunk alatt vágjuk a fát. De ezt nem látják be. Éltetjük a rendszert. A kormányok sose fogják meglépni, hogy a "jólétünkben" korlátozzanak, mert elvesztené a választásokat. Nekik csak az számít. A hangyás időszaknak vége. Ez most az az idő, ahol tücsöknek kell lennünk, mielőtt csótányokká válnánk.
Keffer 2022. 08. 18. 09:47
Előzmény: #75690  pomperj
#75699
Köszönöm az elemzést! Úgy gondolom, hogy a dollár erő miatti arany ár csökkenés egy közép távú folyamat (0,5-1,5 év), míg 2-5 éves időtávon én új csúcsot várok alsó hangon 2.500, de inkább 2.750-2.800 körül. Van a charton egy hatalmas fülecsésze, aminek vagy kész a füle, és most a korábbi "fülből való kitörést" teszteli éppen vissza, vagy még a fület rajzolja, nem tudom, de az ilyen alakzat kifejezetten hosszú, azaz több éves távon nagyon megbízható (állítólag), és ezt jó 10 éve rajzolja.
A dollár erővel egyébként teljesen egyet értek, 2 dolog szól esetleg ellene, az egyik, hogy a kínaiak, oroszok és barátaik egyre inkább próbálják elkerülni az effektív használatát, továbbá csökkentik a dollár-kitettségüket (Kína pl. leépíti az USA kötvényeit), és ezeknél az országoknál semmi perc alatt el lehet intézni, hogy a lakosság ne dollárba meneküljön, ha baj van. A másik tényező, hogy ha az USA feltolja a kamatot minimum 1 évig az infláció fölé, akkor gyakorlatilag létrehozzák az országukban azt az állapotot, amit egy orosz-amerikai nukleáris háború okozna, ezért szerintem bármit is mondanak, nem mernek ekkorát emelni, inkább szóbeli intervenciókkal élnek, és ha nagy a baj, akkor újra pénznyomtatással, meg persze le kell valahogy nyomni az olaj árakat, vagy éppen háborúzgatni valahol kicsit komolyabb szinten, mintegy figyelem elterelésként... Szóval ez az érem másik oldala, de ettől függetlenül dollár erőt várok én is, csak mellé olyan bizonytalanságot, ami kedvezhet az aranynak. (Persze az arany árát meg a nagy orosz készletek miatt kell lent tartani...)
Amit a magyar helyzettel kapcsolatban írtál: Hogy a törökök mit csinálnak mostanában, azt nem tudom, viszont olvastam pár hónapja egy argentín sráctól egy leírást, hogy ők hogyan éltek/élnek, és náluk mit eredményezett az épp aktuális gazdasági összeomlás, és mikor leírta, hogy mit tenne, ha tudná előre, és lenne lehetősége felkészülni, akkor a fegyver/golyóálló mellény, plusz szükséges gyógyszerek, élelmiszer, fejlámpák, konzervek stb. mellett nagyon kihangsúlyozta, hogy arany-arany-arany, mert mindig, mindenhol van olyan, aki fizikait akar venni, és ezért, ha aranyad van, akkor mindent meg tudsz szerezni/el tudsz intézni... Ilyen helyzetben pedig a legjobbak a numizmatikai értékkel nem bíró nem túl régi forgalmi érmék, mert azokat minden szakmabeli nagyon ismeri, ezért nem vizsgálgatják, és hamisítani sem hamisítja nagy iparilag senki (Kína). Meg persze 15 konzervért, vagy egy foghúzásért nem egy 250 grammos tömbbel akarsz fizetni, hanem egy 10 koronással, vagy egy ezüst pénzzel inkább...
Egyébként amellett, hogy véleményem szerint bőven megérdemelnénk (nem csak a kormány, hanem mi választók is), hogy bukjuk az eu-s pénzeket, annyiból logikátlannak tartanám azt, hogy ne legyen megegyezés, hogy ha nincs megegyezés, akkor nincs ellopható eu-s pénz, viszont van államcsőd, meg hiperinfláció, meg elégedetlen csőcselék. (A MÁP+-t be lehet tenni a dédi hadikötvényei mellé a fiókba, aranyat, kemény valutát a pórnépnek tilos tartani/be kell szolgáltatni, külföldi részvény/kötvény tranzakciók tiltása, csak a BÉT-en kereskedhetsz, meg egyéb finomságok... Ennél még egy EU Ügyészségbe való belépés meletti esetleges szűkített lopási lehetőség is jobb. (Csak azt kell kidumálni, hogy ok, belépünk, de tabula rasa, spongyát a múltra, visszamenőleg ne vizsgálódjon senki errefelé, mostantól meg becsszóra, jó fiúk leszünk...)
Viszont, ha nincs megegyezés, akkor érdemes már most kivinni minimum az osztákokig egy széfbe úgy 50-100 millát fizikai aranyban, meg dollár és euró kesben. A többit csak azért kell itthon tartani szintén fizikaiban, mert abból nagyon sok szép üzlethelyiséget, lakást, meg persze termőföldet lehet majd venni 2-3 év múlva... A bármilyen számlát meg szépen el lehet felejteni gyorsan minden magyar állampolgárnak.
Enzo
Enzo 2022. 08. 18. 08:46
#75698
Én is azt hallottam/olvastam, hogy egy idő után megint pénznyomtatásba fog a FED.
Feketefoton1
Feketefoton1 2022. 08. 18. 08:23
Előzmény: #75690  pomperj
#75697
János, ami előrejelzéseket eddig láttam, senki nem beszél ilyen magas kamatról. Szeptemberben is 50bp-t jósolnak és jövő évre már kamatcsökkentést jósolnak... aztán, majd ha odaérünk meglátjuk...
pomperj
pomperj 2022. 08. 18. 07:13
Előzmény: #75689  pomperj
#75696
1)SPY
A meme reszveny az, amelyiknek sajat kultusz-jellegu koveto tabora van valamelyik social mediaban.
A ket legismertebb  az AMC es Gamestop, mind a mai napig. A napi volumen akkora, hogy 10-15 nap alatt minden reszveny gazdat cserel. 
Mit csinaltak  az utolso napokban, amiota lefordulasi jelek vannak?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220818v00xuqdw.jpeg
.
Az SPY napos chartja es kilatasa  eleg hasonlo jeleket mutat. 
A ket fo ALT eset kozott a valaszto vonal a fibo38% koruli viselkedes lesz.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220818v00x0j5yu.jpeg
.
folyt. Olaj, NG
pomperj
pomperj 2022. 08. 17. 21:52
Előzmény: #75693  Boole
#75695
Ha megnezed, az SSPY500-at, akkor egyontetuen piros, 
szoval a breadth jo eros szeleskoru lefordulast mutat.
Harom dolog zold. AAPL, Eli Lilly (az uj fogyaszto injekcioja hatalmas siker), meg az energia.
Clint
Clint 2022. 08. 17. 21:49
Előzmény: #75690  pomperj
#75694
Ha a dollár erősödni fog, akkor az nem lesz jó a commodity szektornak, pl az olajnak. Jól gondolom?
Illetve az általad enlített 8,5 % + kamat jól betenne sok eladósodott olajos cégnek.
Boole 2022. 08. 17. 21:45
Előzmény: #75692  pomperj
#75693
Reméljük, hogy az arany nem az SP500-al együtt fog itt lefordulni.
pomperj
pomperj 2022. 08. 17. 21:43
Előzmény: #75691  Boole
#75692
Szerintem igen.
Boole 2022. 08. 17. 21:40
Előzmény: #75690  pomperj
#75691
Akkor a gold 1880 USD körül érdemes eladni az aranybányászokat?
pomperj
pomperj 2022. 08. 17. 21:32
Előzmény: #75684  Keffer
#75690
Szerintem a penzugyi piacok alaposan mellenyultak az utolso 3 heten, 
es alaposan felre ertettek a FED utolso ulese utani kommunikaciot.  Es tevhitben nekifogtak rallyzni.
.
A valos helyzet meg az, hogy az inflacio azert csokkent nagyjabol 0.8%-ot, le  8.5%ra,
mert a mult honapban visszaesetek az olajarak. Olcsobb lett az benzin, ennyi.
De a trend az inflacioban? abban lenyegeben semmi valtozas nincs.
,
AZ is  teljesen kizart, hogy 8.5%  USA inflaciot meg lehet fekezni a mostani 2.25% kamattal, 
de a kovetkezo 3.0% kamattal sem. Ahhoz 8% kamat kell majd, vagy tobb.
Es az sem igaz, hogy a kamatot, miutan felvittek, majd csak par honapig kell ott tartani.
A tapasztalat az, hogy jo egy evig kell az infla szintje felett tartani ahhoz, hogy meginduljon lefele.
.
Talan ebbol kell kiindulni, ha az Arany kozep/hosszutavos  kilatasara vagy kivancsi. 
Ha fenti a realitas?  es a kamatpalya ev vegere valahol  4.5-6.5% savban lesz?
Akkor a Dollar H2ben nem lesz gyenge. Plane, mert kinai gazd. problemak miatt csokkentik a kamatot.
Es akkor nem,  nem  lesz USD gyenge az  EUR/JPN -hez kepest se. Errol nemreg, hetvegen irtam.
,
Es ha a Dollar nem lesz gyenge? akkor az arany nehezen lesz eros. Nincs ra esely. 
Mert aki a penzet megorizni akarja, Eur es Dollart vesz. Azzal konnyebb uj allast keresni a Lajtan tul.
Ha megnezed a Dollar 0.99 csucsa ota,  nem gyengult sokat.  Eddig 1.02ig, vagyis kis korrekcio.
Az a gyanum, hogy latunk sokkal gyengebb EUR-t is. (nem HUFhoz kepest .-)
.
Vegul: ha a magyar kormany nem kap EU penzt? Akkor komolyabb fizetesi nehezsegei lehetnek.
Megeshet, hogy "atmenetileg" megszuntetik a konvertibiltast. Remelem, ennel rosszabbat nem lepnek.
De talan jo otlet megnezni, mit csinaltak a torokok es az argentinok nostanaban, ha fel akarsz keszulni.
pomperj
pomperj 2022. 08. 17. 20:58
Előzmény: #75676  pomperj
#75689
SPY daytrade
Ugy nezem, megvan wave(ii) csucsa, a vart  fibo62% korul, ami idealisan 4297,
nos, ugy 5 ponttal fole tudott menni, es 
ha jol sejtem,  innen elkezdodik a wave(iii) lefele. Az elso signal, hogy errol van szo, ha (i) ala esik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220817v02x581sn.jpeg
guantanamo
guantanamo 2022. 08. 17. 20:49
Előzmény: #75687  Sharkbait
#75688
Szerintem B hullam megy most fel aztan C le. Kesobb kiderul, hogy ez 12345 -e megiscsak.
Sharkbait 2022. 08. 17. 20:36
Előzmény: #75676  pomperj
#75687
nem bir esni ez a mocsok
Törölt felhasználó 2022. 08. 17. 19:40
Előzmény: #75657  mereszZenesz
#75686
Bárcsak minden részvényemmel ez lenne a problémám 😎
HuTi 2022. 08. 17. 19:15
Előzmény: #75681  magnezium
#75685
Amint megindul a szerződések felfutása, némileg elválhat egymástól az olajszerviz és az olajár. Mindenkinek az lenne a jó ha az olaj beállna egy "fenntartható" 60-90 dolláros sávba. Erre csak a kínálat növelésével van lehetőség. 
Keffer 2022. 08. 17. 18:36
Előzmény: #75674  Boole
#75684
Boole, Pomperj! Sokat foglalkoztok az arannyal, kíváncsi vagyok a véleményetekre W/M távon, hogy ti (és bárki más is itt) hogyan látjátok a W és a M chartot. Köszi előre is! (Csak gyűjtőknek esetleg a Gold/HUF chartot is megvizsgálhatnánk hosszabb távon ...)
lngnl 2022. 08. 17. 18:29
Előzmény: #75664  pomperj
#75683
Ennek ellenere az SLB es a HAL meg esik….
kajli_man
kajli_man 2022. 08. 17. 18:27
Előzmény: #75679  HuTi
#75682
https://www.investing.com/economic-calendar/eia-crude-oil-inventories-75
Egyszer plusz, másszor minusz. Teljesen használhatatlan adat nagyobb trendek megállapítására szvsz.
magnezium
magnezium 2022. 08. 17. 18:17
Előzmény: #75680  HuTi
#75681
en is igy gondolom, es inkabb alacsonyabb arszintet varnek ettol a hirtol a wti es ng eseteben is

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek