Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 04. 19. 11:08
Előzmény: #89719  Szolidan
#89720
ha tenyleg nincs ilyen kozzetetel amiben feljelentesrol van szo akkor siman meg lehetne lepni hogy erezzek a torodest ok is.
Szolidan 2021. 04. 19. 11:03
Előzmény: #89717  Szolidan
#89719
Viszont, ha nincs ilyen akkor talán érdemes lenne a hangulatkeltésre alkalmas fals információ közlése miatt feljelenteni a porfólió újságíróját?
Rockwood 2021. 04. 19. 11:00
#89718
Hybridbox-Fuso-OTTOne-?
Szolidan 2021. 04. 19. 10:50
Előzmény: #89716  Vicus2000
#89717
Ez megvan, de hol van ebben feljelentésről szó?
Vicus2000 2021. 04. 19. 10:47
Előzmény: #89715  Szolidan
#89716
A Magyar Nemzeti Bank H-JÉ-III-19/2021. számú határozata az OTT-ONE Nyilvánosan Működő Részvénytársasággal szemben intézkedések alkalmazásáról és tőzsdei termék tőzsdei forgalmazásának felfüggesztéséről Az OTT-ONE Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhelye: 1024 Budapest, Lövőház utca 2-6. IV. em.; cégjegyzékszáma: 01-10-046724) (Kibocsátó) feletti folyamatos felügyelet gyakorlása keretében a Magyar Nemzeti Bank (székhelye: 1054 Budapest, Szabadság tér 9.; telephelye: 1013 Budapest, Krisztina krt. 39.) (MNB) az alábbi h a t á r o z a t o t hozza. I. Az MNB figyelmezteti a Kibocsátót, hogy – a jogszabályi előírásoknak való megfelelés érdekében – mindenkor teljeskörűen és határidőben tegyen eleget a rendkívüli tájékoztatási kötelezettségének, egyúttal felszólítja a Kibocsátót, hogy haladéktalanul – de legkésőbb a jelen határozat kézhezvételét követő egy munkanapon belül – intézkedjen a könyvvizsgáló személyében bekövetkezett változás tényleges indokolásának rendkívüli tájékoztatás keretében történő közzétételéről. II. Az MNB rendkívüli adatszolgáltatási kötelezettség keretében előírja a Kibocsátó számára, hogy a jelen határozat kézhezvételét követő három munkanapon belül tájékoztassa az MNB-t a 2020. pénzügyi évről készített − független könyvvizsgálói jelentést is tartalmazó − éves jelentés jogszabályi határidőben történő közzététele érdekében megtenni kívánt intézkedéseiről. III. A Kibocsátó Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság (székhelye: 1054 Budapest, Szabadság tér 7. Platina torony I. épület IV. emelet) által működtetett szabályozott piacra (BÉT) bevezetett névre szóló, dematerializált, 18,- Ft névértékű törzsrészvényei (ISIN: HU0000149679; tőzsdei kategória: Standard) (Részvény) forgalmazását az MNB 2021. április 16. napján a kereskedési idő kezdetétől a 2020. pénzügyi évről készített – független könyvvizsgálói jelentést is tartalmazó – éves jelentés közzétételéig, továbbá az ezen időpontig esetlegesen keletkező valamennyi rendszeres és rendkívüli tájékoztatási kötelezettség Kibocsátó általi maradéktalan teljesítéséig felfüggeszti. Az MNB a felfüggesztésre okot adó körülmény megszűnését követően haladéktalanul intézkedik a Részvény tőzsdei forgalmazásának visszaállítása iránt. IV. Az MNB a jelen határozatban foglalt intézkedései jellegére tekintettel a Kibocsátóra vonatkozóan a honlapján nyilvános közleményt tesz közzé. Az MNB felhívja a Kibocsátó figyelmét, hogy a jelen határozat számát, rendelkező részét és a kiadmányozás dátumát, a közlést követően haladéktalanul, de legkésőbb egy munkanapon belül a Kibocsátóra vonatkozó rendkívüli tájékoztatási kötelezettség szabályai szerint közzé kell tenni. Az MNB felhívja a Kibocsátó figyelmét, hogy amennyiben a jelen határozati kötelezéseknek nem, vagy nem teljeskörűen, illetve késedelmesen tesz eleget, az MNB-nek jogszabályban biztosított intézkedések alkalmazására van lehetősége, ideértve a felügyeleti bírság kiszabását is.2 A döntés alapjául szolgáló tényállás megállapítása során eljárási költség nem merült fel. (…) Budapest, 2021. április 16. A Magyar Nemzeti Bank nevében eljáró Dr. Szomolai Csaba s.k., engedélyezésért és jogérvényesítésért felelős ügyvezető igazgató ELEKTRONIKUSAN ALÁÍRT IRAT
Szolidan 2021. 04. 19. 10:44
#89715
Lehet hogy rossz helyen keresem, de én egyszerűen nem találom azt az MNB határozatot , közzétételt amiben leírnák a feljelentés tényét! (Nem újságcikk, nem pletyka hivatalos közzététel!)
Mikor és hol jelent meg?
richman
richman 2021. 04. 19. 10:27
Előzmény: #89712  tipci007
#89713
Én is izgatottan várom a fejleményeket, igaz nekem a kuka-rv opció nem nem megfelelő.
tipci007
tipci007 2021. 04. 19. 10:24
Előzmény: #89710  Hamiskártyás_boy
#89712
Azt gondolnám, első körben beszakad az árfolyam, mindenki parázik, itt a dörgedelmes MNB, aki végre jól megregulázza a renitenseket, fejeket követelnek, meglesz a hangulatteremtés. Szóval mindenki az eladásra fog játszani, vevő meg az elején nem lesz. Be is fog szakadni az árfolyam, de ez is a cél, gombokért meg lehet majd venni a céget... 
Én azt néztem épp az imént, hogy már "csak" 19k részvényem van. 
Nyilván, nem örülnék neki, ha menne a kukába, de igazából belefér. 
Én kivárom, minden idegeskednék? Inkább izgatottan várom a fejleményeket. 
tzsdker 2021. 04. 19. 10:20
Előzmény: #89706  tipci007
#89711
Itt nagyon komoly dolgok lehetnek a háttérben. Ne felejtsük el a felügyelő biztottság felelősségét sem. Komoly emberekkel a tagok között. Simán lehetséges, hogy egy ellenséges felvásárlás egyik mérföldköve következett el. A recept egyértelmű: leküldeni az árfolyamot a béka .... alá, majd szépen kicsavarni a beijedt kis és más büfik kezéből. Aztán nagy tulaj bejelentés, és elszáll az árfolyam. Persze ez csak egy lehetséges irány. A másik meg az, hogy szimplán bűnözők a cég vezetői....(Amit én azért nem hiszek.)
Hamiskártyás_boy 2021. 04. 19. 10:16
#89710
Ha abból indulunk ki hogy a cég jó (parkoló business a világban, stb), illetve abból hogy másnak (Lölő?) sem tolja el magától a lóvét, akkor könnyen lehet hogy kitúrják őket. Ha így lesz, akkor nem lefele mozdul az árfolyam....  
nyuszibroker 2021. 04. 19. 10:15
Előzmény: #89708  Photo
#89709
Én is elképelhetőnek tartom ezt a Scenariot. Az a kérdés, hogy ha ez igy van, az ránk milyen hatással lesz. 
Photo 2021. 04. 19. 10:01
Előzmény: #89706  tipci007
#89708
Pont erre gondoltam, amit az utolsó bekezdésben írtál. Nem fogadták el a visszautasíthatatlan vételi ajánlatot.
Vicus2000 2021. 04. 19. 10:01
Előzmény: #89706  tipci007
#89707
Nagyon  jól látod a dolgokat, nekem is megfordult a fejembe
tipci007
tipci007 2021. 04. 19. 09:57
#89706
Egy dolgot ne hagyjon ki senki: ez itt nem az amerikai tőzsde, ez itt vadkelet. 
A mutyiaival, az ordító bennfentes kereskedésekkel (...) és ez csak felső(bb) jóváhagyással működik. 
Csak azok tehetik meg, hogy figyelmen kívül hagynak számos szabályt, akik ner közeliek, mert a többieknek egy betű félreütésért is komoly bírságot szabnak ki (a médiatanácstól a nemzet házmesteréig)... 
Azért nem temetném a dolgot, mert ismerve a cég ner közeliségét, nekem inkább pár tulaj/ott-hoz közeli ember megleckéztétésének tűnik ez az ügy. 
Kis cég, kis kapitalizáció (ugye emlékeztek, csak a topictagok között simán összejön 4-5-6%-nyi részvénytulajdon), érdemes lesz pár milliárdért lehajolni. Sokan ezt mellényzsebből megveszik, van a cégben  értékes tartalom... 
És mi van akkor, ha valakinek "kell" a cég? És nem adták? Megszerzik, ami nekik kell. 
atikasz 2021. 04. 19. 09:48
Előzmény: #89701  farkasfu
#89705

lehet ezt más papíroknál is meg kéne tenni.
"felülvizsgálat alá helyezzük az OTT-ONE részvények célárát"
Gogoma
Gogoma 2021. 04. 19. 09:48
Előzmény: #89703  farkasfu
#89704
Jajjj
farkasfu
farkasfu 2021. 04. 19. 09:45
Előzmény: #89702  shadow77
#89703
kuka kategóriába került, de nincs minden nap szemétszállítás ..:))
shadow77 2021. 04. 19. 09:42
Előzmény: #89700  farkasfu
#89702
lassna Mari néni is előbb reagál, mint maga az érintett....
farkasfu
farkasfu 2021. 04. 19. 09:33
Előzmény: #89700  farkasfu
#89701
A Magyar Központi Bank (MNB vagy Központi Bank) 2021. április 16-tól felfüggesztette az OTT-ONE részvényeinek kereskedését, mivel a kibocsátó nem hozta nyilvánosságra teljes körűen, hogy könyvvizsgálója 2021. április 15-én visszaadta megbízatását, és a rendkívüli értesítés. Bár a kibocsátó erről rendkívüli közleményben tett közzé információkat, a felmondás okát nem tette közzé, vagyis olyan információkat tartott el, amelyek potenciálisan befolyásolhatják a Társaság megítélését. A Központi Bank jelenleg felülvizsgálja az OTTONE nyilvánosságra hozatali gyakorlatát egy korábban elindított célzott felülvizsgálat során, és a rendelkezésre álló adatok alapján jelentést is készített - áll a Központi Bank közleményében. A felfüggesztés addig tart, amíg az OTT-ONE közzéteszi 2020-as éves jelentését, amelyet független ellenőrzési jelentés támogat. A tőzsdén jegyzett kibocsátóktól elvárják, hogy megbízható és valós információkat közöljenek eszközeikről, pénzügyi és jövedelmi helyzetükről a számviteli szabályok szerint. Az éves jelentéstétel elmulasztásának kockázata veszélyezteti a befektetők jogos érdekeit és a tőkepiac egyensúlyát. Az éves jelentés biztosítja, hogy a befektetők megbízható és reális képet kapjanak a kibocsátó jövedelemtermelő képességéről, eszközeiről, pénzügyi helyzetéről és jövőbeli terveiről. Jelen körülmények között az MNB úgy ítéli meg, hogy a befektetők nem rendelkeznek minden szükséges információval a megalapozott befektetési döntés meghozatalához, ezért az információs aszimmetria megszüntetéséig, azaz a 2020-as pénzügyi évre vonatkozó éves jelentés közzétételéig az MNB a felfüggesztés mellett döntött a részvények tőzsdei kereskedelme. Amíg a helyzetről további információkat nem hoznak nyilvánosságra, a korábbi célkamatot felfüggesztjük, és felülvizsgálat alá helyezzük az OTT-ONE részvények célárát

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek