Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 04. 23:29
Előzmény: #1697  Tibi0002
#1700
Ne "ostorozd" magad. :) Bikapiacban természetes, hogy csökken a jó célpontok száma, mert minden "repül", és nehéz alulértékelt céget találni.
2016-ban én is túl óvatos voltam amúgy :)
Én arra fogok nyitni, hogy egy-egy nagyon alulértékelt cégben folyamatosan bővítsem a pozit - "construction underway" még a rendszer, mindenesetre már bevállaltam nagyobb pozikat, mint normál esetben. Ez amúgy veszélyes gyakorlat, szóval valami ésszerű limitet kidolgozok rá magamnak. 1-1 alkalommal bejön az ilyen, de aztán beragadás lesz belőle később, ha gyakran művelem. Olyan ez is, mint a népi "bölcsesség": addig jár a korsó a kútra... 2013-ban is egy az egyben uez volt a szisztémád, mint most, vagy akkor még kevésbé volt diverzifikált a portfoliód?
Tibi0002 2017. 01. 04. 21:54
Előzmény: #1698  carcassonne
#1699
Időben elnyújtva vásárolgatok, kiegyensúlyozott megoldás.
carcassonne 2017. 01. 04. 21:29
Előzmény: #1697  Tibi0002
#1698
fel a fejjel.a value investing koncepciója mukodik.lehet hogy túl óvatosak vagyunk. amikor jo lehetoseg adódik lehet nagyobb pakkot erdemes venni. lasd az utóbbi években rbi.vi,pah3.de,fcx,wdr stb.
Tibi0002 2017. 01. 04. 10:38
#1697
2011. óta ezeket a - középszerű - hozamokat értem el:

link

Az utóbbi években a részvényarányom már csak 15-50% között mozgott, mert én hülye várom a válságot. Ilyen kevés részvénnyel sem komoly mélypont, sem normális eredmény nem várható. A következő hónapokban valószínűleg inkább vásárolok, hogy az arány elérje a 25%-ot. A 16% már nagyon kevés.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 15:29
Előzmény: #1695  Törölt felhasználó
#1696
Köszönöm a válaszod! Eleinte a Cameco és az URA ETF között gondolkodtam, de végül előbbit vásároltam meg, mivel úgy voltam vele, hogy ha a negatív spirál még több évig elhúzódna a szektorban, akkor könnyen lehet, hogy a kisebb cégek nagy része bedobná a törölközőt és akkor az URA jóval nagyobbat esne, mint a Cameco, amely a legstabilabb. Egyfajta pszichikai önvédelmi reakció ez tőlem, nehogy pánikszerűen eladjak, ha mondjuk még megharmadolódik az árfolyam bármelyik instrumentumnál. Valahol olvastam, hogy az alacsony árakra a legjobb gyógyír, az alacsony árak. Ez a nyersanyagpiacra mindenesetre igaz. A szektor legolcsóbba termelő, legstabilabb vállalata pedig csak nem megy csődbe.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 12:35
Előzmény: #1694  Törölt felhasználó
#1695
Szia,

Cameco "egy igazi blue chip" az uranium szektorban...ha lehet ebben a szektorban ilyenrol beszelni.
Jelenleg meg nics eleg informaciom, hogy komolyabb fundamentalis elemzesbe bonyolodjak,de nehany honappal ezelott elkezdtem a ceggel foglalkozni, mert az uranium szektrort erdekesnek tartom.
Jelenleg Cameco, Energy Resources Australia es Paladin energy-ben vannak pozicioim szemelyes es ceges szamlakon.
Cameco-n es ERA-n a poziciokon mar profit van, sot ma ERA-ban bovitettem nehany oraval ezelott.
Nem tudom milyen az angolod,de a:

Palaside Radio-n az elmult hetekben jo nehany cegben reszesedessel rendelkezo emberrel voltak interjuk...
(nem mondom, hogy ezek az informaciok elegendoek a sikerhez, de segitenek kisebb informaciohoz jutni a szektorban), nyilvan a cegek penzugyi jelenteseit erdemes evekre menoleg visszaolvasni es nem art a technikai alapon is megvizsgalni, hogy mikor es hol milyen szinteken erdemes beszallni...stb.stb..
kozep es hosszutavon erdekes dolgok lehetnek az uranium szektorban es kezd lassan kisebb mozgolodas lenni a szektorban, mintha komolyabb toke mozdulna ra a szektorra...

Mivel az uranium piac a tobbi piachoz, szektorhoz kepest rendkivul kicsi es az uranium arra kepes extra elmozdulasokat produkalni igy 1-2 kisebb ceg rv-nek arfolyama a kovetkezo bikapiacon kepes lesz 20,30,50 esetleg 100-szoros elmozdulasra...
Cameco eppen a ceg nagysaga miatt nem fog ekkora elmozdulast produkalni,de a jelenlegi szintrol konnyeden emelkedhet 3-5-szoros arra ugy 38-60$ koze...
az idotav kerdeses, lehet hogy eleg lesz 18-24honap de lehet, hogy minimum 3-5 evre is szukseg lesz ra hogy a celarat elerje....
(ha 5 ev alatt ernek el a celar also reszet akkor is ~25-30%-os eves hozamot adhat), szoval szamomra nem kerdes ez a kereskedes...
Ettol fuggetlenul probalok a szektorban a kisebb cegekrol is infokat szerezni mert ha sikerulne belenyulni 1 olyan cegbe aminek az ara 20-30-szorosara emelkedik az egy ujabb kereskedesi szamlaval ajandekozna meg.

Legyen szep heted!

u.i.: ha lesz tobb vagy erdekes infom majd irok rola...
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 11:45
Előzmény: #1689  Törölt felhasználó
#1694
Kisvuk!

Mi a véleményed a Cameco(CCJ)-ról! Én contrarian alapon és mert a távlati kilátásokat illetően pozitív várakozással tekintek az urán keresletére, ezért már rendelkezem benne pozícióval. Tudtommal az uránbányász iparág legnagyobb szereplője és ráadásul a cégtől származó információk szerint a világon ők rendelkeznek az egyik legolcsóbban kitermelhető készlettel rendelkező bányával Kanadában.
Tibi0002 2017. 01. 03. 10:17
Előzmény: #1689  Törölt felhasználó
#1693
Amíg nem jön legalább egy kis korrekció, addig alig követem a papírokat, mit lenne érdemes vásárolni.
Tibi0002 2017. 01. 03. 10:09
Előzmény: #1691  kvantitativ
#1692
Ez jól hangzik, de számolni kell a lehetőséggel, hogy az autóipari ciklus előbb utóbb leszáll, és akkor olyan lesz a Daimler, mint most a Deutsche Bank.
kvantitativ
kvantitativ 2017. 01. 03. 09:49
Előzmény: #1689  Törölt felhasználó
#1691
Nekem a kedvenceim a Bmw, és a Daimler, kb 4 százalékot fizetnek osztalékként és növelik folyamatosan, a fejlesztésekben is élen járnak, és a Béta piacon is vehető forintért.
McDee 2017. 01. 03. 06:21
Előzmény: #1688  tberki
#1690
Ebben egyetértünk. Kényelmesen tudja finanszírozni a kötelezettségeit.
Én inkább arra akartam utalni, hogy a fundamentumok trendszerű romlása indult el 2015 elején. link
link
link

Az osztalék mértéke általánosságban és szektoriális összevetésben is egészen elképesztő magasságban van. Véleményem szerint fő kérdés, hogy mennyire fenntartható a saját befektetési alapoka épülő üzleti modell. Az nem kérdés, hogy befektetési tanácsadóként lesz munktájuk továbbra is.
Egyelőre talán nincs baj, de nem árt figyelni.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 04:14
Előzmény: #1685  tberki
#1689
Na en nem ertek az autokhoz...es a kovetkezo nagyobb korrekcioban ill. recesszioban viszont szeretnek ebben a szegmensben is reszesedest szerzni....
Van nehany ceg amikben nagy fantaziat latok:
Kia ill. Hyundai, nyilvan figyelemmel kiserem az apple-t ami elobb-utobb elo fog jonni az autojaval mint a google, Tesla jelenleg is gyart ha nem is eszmeletlen volumenben....

Nem mondom hogy nem erdekel Volkswagen vagy Toyota,de ezekben csak akkor lehet komolyabb pozikat nyitni ha 1 hatalmas felfordulas kozepette vagyunk....

Mindenesetre engem nagyon erdekelne es velemenyem szerint masokat is ha reszletesen elemezned ill. kifejtened velemenyedet a kulonbozo autogyartokrol....
(talan nem is az a legfontosabb hogy mi a jo vetel vagy sem), sokkal inkabb, hogy a kulonbozo autogyartoknak milyen erossegei, elonyei vannak milyen nehezsegek ill. kihivasok ele neznek; minden informacio ami szerinted lenyeges lehet....
szerintem ezzel sok forum olvaso szamara hasznos informaciot szolgalnal...
Mondjuk a value investing toppikon belul auto szektor vagy autogyartok (targy-ban)...
vegig mehetnel a cegeken...

Kepzelheted milyen szintre sikerulne emelni ezt a toppikot ha szep lassan osszejonne 1 olyan csapat ahol olyan emberek fejtik ki a velemenyuket akik eppen 1 bizonyos szektorban dolgoznak....
Biztos vagyok benne, hogy te ill. Tazsomaru az autokkal kapcsolatban eszmeletlen mennyisegu hasznos informacioval tudnatok szolgalni....
en vallalom a nemesfem banyasz, esetleg uranium szektort, Tibi esetleg kifejthetne a biztositokat es igy tovabb...
(csak 1 otlet lenne a reszemrol)

Sok sikert es legyen szep heted!
tberki 2017. 01. 02. 22:29
Előzmény: #1687  McDee
#1688
Koszonom az informaciot.

En ugy latom hogy oriasi osztalekot fizet ami jelenleg az aktualis eps kb fele. Szoval van benne ter az osztalek finanszirozasara.
McDee 2017. 01. 02. 21:40
Előzmény: #1686  tberki
#1687
WDR ezt tudja pillanatnyilag: link
Én most szálltam ki belőle, amikor kitört 22 irányába és határozott véleményem, hogy nem fogom újra megkísérteni. Patinás cég és hosszú ideje fizet osztalékot is. Figyelmeztető jel viszont, hogy az osztalékemelést felfüggesztették. Saját befektetési alapjaikat értékesítik. Hírek szerint kifele megy belőle a tőke. Ha a passzív alapok térnyerése (jelenleg kb. 10%-a az aktívan kezelt alapoknak) tovább folytatódik, nem lesz nyerő. Úgy túnik, hogy a profitmodelljük kifulladóban van.
tberki 2017. 01. 02. 21:00
Előzmény: #1676  Tazsomaru
#1686
Szia Tazso!

Szép cégek. Érdekes hogy nálam ezeknek nagy része kiesett a szűrőkön, pedig hasonlóan értékelünk - merthogy jelenleg nincsenek is olyan áron ahol megvenném őket. A tanulság hogy a figyelőlistát be kell rendesen állitani, és nem csak időnként ránézni.

Nálam most négy cég van porondon:
Gamestop
Waddell&Reed
Ford
GM

Utána meglátjuk hogyan tovább.

tberki 2017. 01. 02. 20:52
Előzmény: #1684  Törölt felhasználó
#1685
Warren Buffett azt mondja azt vegyuk amihez ertunk. A bányászathoz nem értek, igy inkább olyan szegmensekben vásárolok amihez igen. De majd jövő ilyenkor meglátjuk mit csináltak a bányászok. Lehet addigra kitanulom :)
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 20:38
Előzmény: #1683  tberki
#1684
Ez igazan szep toled...
hat meg milyen szep talalat lenne ha mondjuk 1 nap 10000$-t erne 1BTC...(mondjuk 10 even belul)...

Nem egyenes ut vezet a sikerhez hanem kacsakringos rogos osveny....

A BTC fog meg esni is es fogjak meg temetni jo parszor, mint ahogy a nemesfemek es a banyaszok sem nepszeruek jelenleg....
es nem kell josnak lenni hozza, hogy ezen a forumon is fognak ezzel cukkolni, gunyolodni...az eppen csalodott emberek...
(sajonos erre nem lehet fogadni ill. kereskedest nyitni, pedig nagy valoszinuseggel igy lesz)...

Nezegesd az uraniummal foglalkozo cegeket, mert a kovetkezo 3-5evben erdekes dolgok lehetnek ebben a szektorban ha mar a value investing toppoikban valtunk velemenyt...

BUEK neked is!
tberki 2017. 01. 02. 19:37
Előzmény: #1682  Törölt felhasználó
#1683
BTC szep talalat volt.
Törölt felhasználó 2016. 12. 31. 21:37
#1682
BTC
GDXJ
ezust
es aztan jon csak a SPY...
persze lehet hogy a hiba az en keszulekembe van..
Törölt felhasználó 2016. 12. 31. 20:42
Előzmény: #1677  Tibi0002
#1681
Elnézést kérek, ha problémát okoztam, nem állt szándékomban. és egyúttal Boldog új évet kívánok minden fórumozónak!

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek