Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2023. 04. 10. 18:09
Előzmény: #195298  Murdoch
#195300
Abszolút megértelek, pont így gondolkodtam róla amíg meg nem ismertem. Azt azért tudd, h német egyetemeken bizony diplomát lehet szerezni asztrológiáböl.
.
Tervező mérnök vagyok és a logikailag müködő dolgokat értem könnyedén.
Az asztrológia ilyen, csak sok a tév képzet vele kapcsolatban.
A tőzsde tanulása nehezen ment. 
Murdoch 2023. 04. 10. 18:04
Előzmény: #195297  emerald
#195299
Nem, köszi, van pár csillagász a rokonok között is, pontosan tudom miről van szó. Kiválóan lehet fogalmazni, majd a statisztika ráhúzható az áhítatos közönség 95%-ra. Nincs semmi látnivaló, bocs, én sem akarok bántó lenni, de nincsenek csodák. Ha vannak, jöhet a videó, fénykép, bármi, de nem lesz ilyen, még ha cigánykerekezünk sem. Szerencsére.
Murdoch 2023. 04. 10. 18:01
Előzmény: #195296  lacikonyha
#195298
Elhiszem, de ezotérikus mérnökök nincsenek, akik mondjuk összerántanának neked egy PC-t, internettel. Olyan dolog ez, mint a mostani ufo fényképek, hiába a mobil csúcstechnika, valahogy a képek mindig rossz felbontásúak. Az önámítás is veszélyes vívmány, ehhez még ner sem kell.
emerald 2023. 04. 10. 17:58
Előzmény: #195295  Murdoch
#195297
Abszolút van tudományos értéke, se több, se kevesebb mint a pszichológiának. 
.
Elfogadom hogy más erről a véleményed. Ám ha én, készítenék egy születési képletet, majd aztán elmondanám amit látok, az állad leesne. Hozzáteszem, soha pénzt nem kértem ezért. Sok a kókler, divatos ma mint az ezotéria, így hiteltelen emberek művelik anyagi előnyokért jobbára.
lacikonyha 2023. 04. 10. 17:57
Előzmény: #195295  Murdoch
#195296

jó sok szórakozás az élet értelme, anélkül kiszikkad a lélek
azt már száz éve ismerte a gondolkodó tudományos világ meg is lett a  lélekszikkadtság két öldöklésbe fordult eredménye
az orbán is a trump is ezt használja ki, tömi faszsággal a lelkeket nehogy kiszikkadjanak az értelem esetleges dominanciájától
Murdoch 2023. 04. 10. 17:48
Előzmény: #195294  emerald
#195295
Nem probléma, de tudományos tekintetben nulla értelme van. Szórakozásnak jó.
emerald 2023. 04. 10. 17:43
Előzmény: #195292  lacikonyha
#195294
Az asztrológia egy csodálatos tudomány. A nap jegy, önmagában még félrevisz. Ugyanis az aszcendenst mutatjuk kifelé( nyilas), a nap jegy a másik ami jellemző az egyéniségünkre(rák), ahol bojgó csoportosulásunk van(szűz, rák), illetve ahol a holdunk van(kos). Ezek az enyémek :)
Jellemzően mindenkinek négy fő elem adja az egyéniségét.
Aztán ezt árnyalja millió egyéb, ebbe nem mennék bele.
.
Ha nálatok az ikrek jegy így követi egymást, ez azt jelenti számomra h sok azonos tulajdonsággal rendelkeztek, értitek egymást.
A kedvenc nagymamámmal és a férjemmel, azonos napon születtem.
Ezek sem voltak  véletlenek :)
.
Bocsánat Mindenkitől, akit ez zavar, kibujt belőlem a féligképzett asztrológus. De igérem befejeztem!
TurpUrfi 2023. 04. 10. 17:22
#195293
Bocs, egy picit off - inkább jog területe. Családon belül tervezünk ajándékozással két telket átírni. Testvérek között az ajándékozás 2020 óta illetékmentes, úgy tudom. Viszont azt nem tudom, hogy hivatalos ügyvédi (közjegyzői) okiratot kell-e erről készíteni és hogy azzal NAV fele kell-e jelentkezni..
Bocs, csak elég ellentmondásosak az infók ezzel kapcsolatban. Esetleg van ezzel kapcsolatban valakinek első kézből tapasztalata, tudna segíteni? köszi
lacikonyha 2023. 04. 10. 17:16
Előzmény: #195290  emerald
#195292

férfi ágon harmadik generációs ikrek vagyok és az első fiam is az (zodiac)
a családot nagyban uralta (apámat az apját és engem aztán meg félkézből is) a nagymama aki vegytiszta skorpió volt, habárki csak arrafelé sandított amit ő a sajátjának gondolt,felszólítás nélkül azonnal mart
vigyázott is mindenki
lacikonyha 2023. 04. 10. 17:04
Előzmény: #195285  LouMannheim
#195291

úgy kb 20 éve amikor a gyerekeim intenzíven tanultak nyelveket, és én is, nem helyhez kötötten és nem fix időbeosztással  dolgoztam, sokat járhattam könyvesboltokba  mindenféle nyelvtanulási segédleteket venni
egy boltban a bejárattal szemben volt egy nagy kupac szótár a közepén egy héber-magyar szótárral, na ilyet még nem pipáltam, kézbe is vettem és elolvastam a bevezetőjét
volt benne arról szó, hogy az ókori héber nyelvben csak múlt és jövő idő volt, jelen idő nem létezett számukra, és volt hozzá magyarázat
ők a jelennek nem gondolták  hogy külön  értelmet adni, mert szerintük minden egy folyamat, és a folyamatot kell nyelvileg leképezni, a történések megértéséhez, az azonnal érvényüket vesztő pillanatfelvételek nem valók semmire
mindent úgy fogalmaztak meg hogy részletesen jellemezték az előzményeket és hozzátették az abból valószínűsíthető folytatásokat
tanulságosnak vélem
szerintem az ingatlanpiacon való célszerű gondolkodáshoz is elég jó, ha nem is kizárólagosan használandó minta, persze nem könnyű, mert kellő alaposság esetén ad csak leginkább jó vagy azt megközelítő megoldásokat
az sms-ben vagy közeli rokonain szocializálódott generációnak főleg nehézkes eljárás
emerald 2023. 04. 10. 16:59
Előzmény: #195286  lacikonyha
#195290
Neked például a skorpióba tippelném a merkúrt. Persze ezt egy személyes beszélgetes felül írhatja. Látatlanban nem túl szerencsés ez a tippelgetés.
emerald 2023. 04. 10. 16:55
Előzmény: #195286  lacikonyha
#195289
A kommunikációja alapján két dolgot tudsz inkább tippelni.
1. Hol van a merkúrja
2. Mi az aszcendense
Murdoch 2023. 04. 10. 16:42
Előzmény: #195286  lacikonyha
#195288
Az már szenzitív infó, be kell érned a tippeléssel. 
Pistike12 2023. 04. 10. 16:33
Előzmény: #195284  Pistike12
#195287
Gondoljatok bele ezek a cegek az NHPbol meg az NKPbol meg jo idoben brutal mennyiségű kvazi ingyenhitelt kaptak, amit most siman 16-18%on fialtatnak. Evekig elvannak kenyelmesen adofizetoi penzbol
lacikonyha 2023. 04. 10. 16:32
Előzmény: #195283  Murdoch
#195286

ne is foglalkozz vele, nem is azt kértem
ha nem tudod, nem baj ,elég egy hónap és nap amikor világra jöttél, a többit vállalom
LouMannheim
LouMannheim 2023. 04. 10. 16:31
Előzmény: #195281  Dango
#195285
Én nem várok enyhülést, bár ez személyes vélemény.
Még nagyon az elején vagyunk egy korrekciónak itt egy hosszabb idejű sírás-rivás kell, legalább az egész évnek ilyennek kell lennie, mint amilyen az első negyedév. A médiában persze nyomatják hogy baj van, mi lesz Istenem. Majd ha kutya nem akar venni semmit akkor kell lépni. Februári kisker adat -10% azért az szép.
Pistike12 2023. 04. 10. 16:30
Előzmény: #195281  Dango
#195284
En ott sem varok jelentoset bpen, csak abbol amibol sok van/tomegcikk, de tartja az inflacio a nominalis arakat. A cordia metrodom es tarsai belottek az arakat mar a kamatcsokkentesre es az inflara. 50nm 80-90m, n+3as lakasok 130-160m. 
Ami erdekes lesz az az albi dijak mert kilottek mint a golyo a magas kamatszint miatt. Akinek van "szaros" 30mja, a kamatbol kifizet egy 100mos haz berleti dijat. Egy ketszobashoz meg eleg 15.m Ft... 
Es sokan ezt csinaljak most, nem vesznek inkabb berelnek a kotvenybol, akkor lesz ez erdekes ha felezodik a hozam. 
Eladasi kenyszer nélkül nincs csökkenés. 
Persze ha 5-6 evig 9-10% lesz a lakashitelek kamata akkor 30% minusz lesz REALARON. 
Murdoch 2023. 04. 10. 16:27
Előzmény: #195271  lacikonyha
#195283
Asztrológiával nem foglalkozom, lévén természettudományos vonalon mozgunk,  xóval inkább meghagyom a spekulánsoknak. Bár még Kepler is művelte, de ő jó pénzért. 
fogpaszta
fogpaszta 2023. 04. 10. 16:24
Előzmény: #195243  lacikonyha
#195282
Ügyes vagy! 👍
Dango 2023. 04. 10. 16:19
Előzmény: #195278  Pistike12
#195281
Köszönöm a választ , ezek szerint a használ lakasoknál vártok ár csőkenést , szerintem az építő ipari oldalon is várható némi enyhülés anyag+ munka dij oldalon .

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek