Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 21:16
Előzmény: #184695  LouMannheim
#184700
A főnök még nem érti, hogy lehetetlen fájdalommentesen leengedni. Összevissza kapkodnak, megy a rendeleti kormányzás. Az emberek szeptemberig kivontak 1000 mrd-ot az állampapírokból, ami azt jelenti, hogy megszűnt az olcsó forrás is. Élelmiszer árak szálltak el, az infláció legkellemetlenebb fajtája ez, mindenkit érint. EU hab a tortán. 
Tényleg kíváncsi leszek, ez hova vezet.
PBoborjan
PBoborjan 2022. 11. 17. 21:14
Előzmény: #184693  Törölt felhasználó
#184699
Ááá dehogy. Majd a befektetők megveszik kp-ra.
Repül-e a hangya a holdra?:)
LouMannheim
LouMannheim 2022. 11. 17. 21:13
Előzmény: #184694  Törölt felhasználó
#184698
Igen, így kellett volna.
Csakhogy a közmunkások nagy része sajnos már alkalmatlan bárminemű munkavégzésre. Leharcolt, fizikailag, egészségügyileg, és nem a fiatalabb korosztályhoz tartozik. Új készségeket felvenni már nem tud. Közmunka bér egyfajta szoc segély. Ha rendesen megjelenik munkavégzésre alkalmas állapotban az már jónak mondható. Erre szavaztak, mert ez legalább biztos addig míg adják. Addig is nem otthon nézik a tévét, ad egy napi rutint.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 11. 17. 21:13
Előzmény: #184692  gyula1971
#184697

Szerintem 5-10-15 milla amit most az átlag hitel nélkül ki tud csengetni (de valójában ez rohadtul nem az átlag), a teteje  nagyjából egy új autó ára, a zártkertek kb ebben az értékben vannak normál esetben és egy kis panel garzont átlag településen ezért kaptál (nm Budapesten). Ehhez képest kis panel garzon 20-25 milla között élhető vidéki várostól függően. (jelenleg 200db alatt van a 15 milla alatti kis panel garzon).
Gyula te is tudod, hogy ez a szint nem a level1, hanem a level0 !
PBoborjan
PBoborjan 2022. 11. 17. 21:10
Előzmény: #184694  Törölt felhasználó
#184696
Dehogy gáz. Némileg idealista. Én meg már nem. Lehet korból jön. Ennyi.
LouMannheim
LouMannheim 2022. 11. 17. 21:07
Előzmény: #184691  Murdoch
#184695
Túlfűtötték a kazánokat, és most próbálják a gőzt kiengedni. Jövő év kemény lesz. Kormányinfón majd Gyulyás Gergő elmagyarázhatja a helyzetet. Az nem látszik mégy hogy ez csak egy max fél éves kis leállás-lassulás lesz gazdaságilag, vagy egy nagyobb vihar közeleg.
Velux esetében arra számítanak hogy egy hosszabb átfutású baj jöhet.11 éve dolgozok üveggel, és akkor még javában tombolt a "válság". Akkor azt mondtam hogy milyen válság ez, hisz annyi a munka hogy nem lehet győzni. Első Covid satufék az tényleg satufék volt. Úgy fél évvel ezelöttig meg még ennél is rosszabb volt a helyzet. Valami olyan közeleg amit még senki sem látott, Én biztos hogy nem. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 21:00
Előzmény: #184685  PBoborjan
#184694
Úgy értem, hogy pl. nem 1 évet kellett volna dolgoztatni embereket közmunkán, hanem helyette pl. szobafestő, sofőr, kőműves, stb. képzésre kellett volna fizetni az embereket. Ez által az emberek szakmát és munkát kapnak, és a munkadíj árak is csökkennek, illetve a mondjuk 1 éves képzés után csökken a munkanélküliek száma. És erre a közmunka programra szavaztak a szavazók ?? Elég gáz. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 20:53
Előzmény: #184692  gyula1971
#184693
Kis lakás 30 milliónál kezdődik Budapesten, szerinted aki lakhatásra veszi, annak nem kell hitel?
gyula1971
gyula1971 2022. 11. 17. 20:49
Előzmény: #184686  J0hnnyEnglish
#184692

Jól látom, a kis zártkerti ingatlanokhoz,és a kislakásokhoz nem kell hitel,ezek piaca akkor tovább fennmaradhat.-
Balatoni nyaralóra leszek kíváncsi,amik ma  még nagyon elszálltak...
Murdoch 2022. 11. 17. 20:38
Előzmény: #184690  LouMannheim
#184691
Talán nem lett volna nagy gond, ha nem száll el minden az égbe, mondjuk ebben alaposan benne volt a kormány is. Lehetett volna értelmezhető mértékű árnövekedés, de nem, 30-50-75% kellett (a semmire). Amúgy ha lesz is az EU-s pénzekből valami, már nagyon azt mondogatják, hogy nem az első fél év lesz belőle. 
A szolgáltató szektor bizonyosan + turizmus, pedig az igazi áremelkedés most fog jönni. Már az is érdekes, hogy a pörgős harmadik negyedév is csak arra volt jó, hogy 0,4%-al csökkenjen a gazdaság.
LouMannheim
LouMannheim 2022. 11. 17. 19:50
Előzmény: #184689  Murdoch
#184690
Az évet még kihúzhatták volna szegények.Én ellenkezőleg azt tapasztalom hogy egy kicsit megnyugodott a piac, és ha picit is de emelkedik a megrendelésszám. Vigyázó szemünket Párizs helyett most Brüsszelre vessük.
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/ep-jelentes-magyarorszag-jogallamisagi-helyzet-orban-kormany.763439.html
Ez indíthat be komoly lavinát. Egy hónap múlva vége lesz a színjátéknak. Ha az ingatlan árak ezt nem is veszik tudomásul, de sokaknak fog fájni.
Felkészül a termelő-szolgáltató szektor.
PBoborjan
PBoborjan 2022. 11. 17. 18:19
Előzmény: #184660  tothjoco
#184688
Egyértelmű. Vannak erre szakosodott cégek, törvényesen megoldják. Nem olcsó, de 5 év ingyenlakás rezsivel az komoly fedezet. Persze intézhetné az álam is de szarik rá. A kockázati felár beépül a bérleti díjakba, a jóhiszemű gyerekes bérlő nem kap bérleményt. Evvan, a szarul működő állam egy icipici szelete. 
ehe
ehe 2022. 11. 17. 18:18
Előzmény: #184681  ncseed!
#184687
Jó, de nála az a helyzet, hogy kell valami csereingatlan, nem csak úgy eladja a nagyvilágba' az x-ediket...
Volt példul a festői Csobánka.
Ami persze romantikus helyen van nagyon valóban, de onnan mire beküzdöd magad megunod az életed 2x.
Kistarcsa kórházig kihévezni is egy örökkévalóság volt ma, ingáztam én eleget gyerekkoromban :D
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 11. 17. 18:11
Előzmény: #184657  gyula1971
#184686

Mindent nehéz lesz eladni amihez hitel kell. Minden a kamatszintektől függ. Mivel egybefonódik a gazdasági hitelezés is részben az ingatlannal így csak lefelé látok teret minden szegmensben.
Itt azért nagyon nem aprópénzekről van szó és a bázis rohadt magas, emiatt aki váltani akar pl: panel > tégla > családi itt alapból lehet számolni egy +30 millás sávval az ország normális helyein (30 millás panel, 60 millás tégla, 90 millás ház)
Az a 30 millió egészen addig nem sok, amíg nem kell érte megdolgozni/hitelben felvenni...
PBoborjan
PBoborjan 2022. 11. 17. 18:08
Előzmény: #184683  Törölt felhasználó
#184685
Azt gondolom ez elérhetetlen cél. Ha már vmi himihumi piaci munkát el tud csípni közmunkás élet iskolája végzettséggel, az már siker. A gyerekének már akár szakmája is lehet.
PBoborjan
PBoborjan 2022. 11. 17. 18:06
Előzmény: #184665  kukor-ica
#184684
Kell 3-4 év míg elhiszi. Ráadásul ennyi idő alatt már vannak változások (jó, rossz, érdeklődés változás) az  élethelyzetben, legalább érzésre a tulajok 15%-25%-ában.
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 18:00
Előzmény: #184682  Törölt felhasználó
#184683
Az állíthatta volna meg az ingatlan áremelkedést, ha a kormány a kozmunkasokbol építő ipari szakembereket képez, akik reális áron dolgoznak. De nem ez volt a cél. A politikai szavazó réteg kinevelesen kívül mi értelme volt százezreket hosszú ideig kozmunkaztatni ?
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 17:57
#184682
Ez az egész ingatlanpiaci "aranyláz" egyesek számára kb. annyira volt erkölcsös és tisztesseges, mint az Olajszőkítés nevű kelet európai sikersztori 
ncseed!
ncseed! 2022. 11. 17. 17:55
Előzmény: #184678  berlini
#184681
Te már csak tudod, hiszen láttad a lakást.... ja nem.
A hirdetések árai az esetek többségében vágyálmok. Lásd a korábbi kommentem.
Én eladtam. Ők hirdetnek. Ennyi.
******
Voltak problémáim a lakással, ezért szabadultam tőle mielőtt komolyabbra fordul a helyzet. 
Tavaly is jól jártam az eladással, ha előtte egy évvel adom el akkor is. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek