Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:49
Törölt hozzászólás
#130160
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:48
#130159
Sziasztok!
Egy fontos kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
Sorházban lakom és a szomszéd sorlakást ( ami iroda ) elárverezik
".A kiírásba  úgy szerepel az ingatlan, hogy  "közművesítettség foka: teljesen közművesítet"
Tudomásom van róla mivel a házban lakom, hogy ez a tényállás nem igaz , mert a szomszéd nevén villany óra ami ráadásul ideglenes. 4 lakásos társasházban  mindenki a szomszédnak fizeti a cehhet.
Ezt a tényt jeleztem a felszámolónak , hogy javítsa a kiírást, de nem tette meg hanem hibásan kíírta újra.
Jeleztem nekik töröljék a licitet ez nem szabályos  ( honlap árverés szabályzatában benne van közművekre ki kell térni )  , de nem tette meg email re nem válaszol.
Többet között azért nem fair ez , mert  szomszédban lakók szeretnék, ha a nyertes pályázó számolna azzal, hogy itt új villanyóra kiépítés  vezetékelés bontási költségek fognak felmerülni ami több millió FT is lehet aminek a költségébe szeretnénk ha beszállna a leendő tulaj, de a kiírásba ezt nem szerepeltette.
Ez a licitálók megtévesztése véleményem szerint vagy az ideiglenes szomszéd nevén lévő villany óra is jogilag megfelelő megfelel a tényállásnak, hogy az ingatlan teljesen közművesített?
Az árverést végző honlap jelezte a bíróságon tudok fellebbezni ezt hogy lehet?
Fontos megjegyezni a liciten én is részt vettem  jelenleg is folyamatban van.
A licit egészen példátlan  és elcsalt   , ezért az ideglenes árammal megblokkolnám a jelenlegi licitet.
Méghozzá a következő történt az előző kiírásban ( ahol szintén nem volt kíírva, hogy  a licit ár villany közmű nélkül értendő )
Első licit interneten :
Ingatlan értéke 20 MFT
betették licit kezdésekor 1 percen belül :   22 MFT ra
Majd 45 FT ra  irreálisan magas áron  licitáltak egy másik profillal újra.
Az ingatlan árverési előlege ( ez a feltétel a részvételen ) 500 e ft amit elbuksz ha nem adod meg a licit árat viszont a következő legjobb nyertes megkapja az ingatlant  így akarták megszerezni és én köztes árat nem tudtam betenni.  Szerencsére megtudtam , hogy ez nem lehetséges  mert licit lépcsővel csökkentett második árnak kéne lenni ( -200 e ft )
Így kénytelenek voltak törölni. De  a felszámoló nem  vette el az 500 e ft ot a 45 MFt os licitálótól hanem egyből törölte és újat írt ki rá 2 hónapra.   ( Ebből tudom bennfentes érdekköre nem büntette meg azt aki licitált )
Mostani második licitnél nem gondoltam volna de újra megcsinálták ezt a trükköt !
Viszont már óvni nem tudok , mert én is licitáltam 20 MFt al és 25 re betették a másodikat és 45 el lezárták 1 percen belül a licit követően  úgy, hogy a tisztességes licit 2 hétig tartana.  ( hogy nehogy tudjak többet tenni rá . tehát ugynazok ugyanazokkal a számokkal .
Mindegy hosszú a sztori a kérdés csak az ideglenes szomszéd nevén lévő villany óra ( ami nem írható át a leendő tulaj nevére - extra több milliós átépítési költség lesz - udvar bontás stb mert a jelenlegi órág nem ELMŰ kompatibilisek rosszul lett kiépítve  ) megfelel a teljes közművesítésnek és a bíráságon panasszal élhetek a felszámolónál?
Töröltetni szeretném a licitet és szeretném ha tisztességes licit verseny lenne az ingatlanért már valós minden árbefolyásoló tényt közölve .
Köszi az építő jellegű tanácsokat előre is!
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:42
Törölt hozzászólás
#130158
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:39
Törölt hozzászólás
#130156
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:33
Törölt hozzászólás
#130154
tihamer
tihamer 2021. 08. 26. 15:30
Előzmény: #130148  Törölt felhasználó
#130153
Ez jó.
A megfontolásból hozott döntés általában nyereséget hoz,
Míg a kapkodás által hozott döntés sokszor veszteségbe torkollik.
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:30
Törölt hozzászólás
#130152
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:27
Törölt hozzászólás
#130151
tihamer
tihamer 2021. 08. 26. 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#130150
"Tihamer nem hallgatott ram most foghatja a fejet ".
"Van 5 eve vasarolt lakasa eladja adomentesen , "
Én évtizedek óta nem adok el ingatlant. (1998. óta)
Buy amd Hold.
Válságban vásárolni ❗😄
Maniában tartani ❗😃
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:22
Törölt hozzászólás
#130149
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:20
Előzmény: #130145  tihamer
#130148
Nekem ez a kedvencem: "A tőzsde egy eszköz, a pénz eljuttatására a türelmetlenektől, a türelmesek felé."
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:19
Törölt hozzászólás
#130147
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:09
Törölt hozzászólás
#130146
tihamer
tihamer 2021. 08. 26. 15:07
Előzmény: #130086  berlini
#130145
"Abban igazad van, hogy tihamer és ncseed is eszerint dönt, habát tihamer mintha vett volna valamit 2018 körül."
Sőt! 
Tavaly még behúztam 2 db garázst.
És hidd el, hogy elfog jönni az idő mikor is a likvid pénz lesz a nyerő, mert akkor eljön a vételi lehetőségek kora.
Az időt és a pénzt uralni kell.
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:07
Törölt hozzászólás
#130144
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 15:01
Törölt hozzászólás
#130143
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 14:58
Törölt hozzászólás
#130142
tihamer
tihamer 2021. 08. 26. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#130141
Szép teljesítmény❗
Ügyes ❗
Így tovább ❗👍
Mert aki nem fejlődik, az előbb utóbb halott lesz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók