Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 02. 11. 00:32
Előzmény: #107217  Törölt felhasználó
#107220
Annyiban pontositanám, hogy:
tény hogy eddig is előirták a lakásépitésekor a lakások számával megegyező számú gépkocsi beálló megépitését.
De az is tény, hogy az nem feltétlenül egy fedett, zárt garázs, vagy mélygarázs kellett hogy legyen, ami legalább a bővitett szerkezetkész állapot fajlagos költségeivel járt. Ezért sokan a telken belüli beállókkal oldották meg a dolgot. Van olyan önkormányzat, ahol - ha ez nem megy - akkor meg lehetett váltani a gépkocsi beálló hiányát.
Főleg kis lakásszámú társasházaknál tapasztalható vagy a mélygarázsok teljes vagy részleges hiánya.
Az OTEK változása most meg fogja drágitani azokban a kerületekben az épitést, ahol nincsen ilyen helyi előirás (szerintem ez azért ritka.)
De tekintettel arra, hogy a belvárosi kerületekben iszonyú tumultus van az utcákon, ahol az utcákat azért kellett egyirányusitani, hogy minél több kocsi parkolót lehessen kialakitani a járda mellett , de sokszor a járdákon is, ott én üdvözölném ha a ritka foghij beépitések esetében mostantól az 1,5 beálló/ lakás arányt irnák majd elő.
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 22:06
Előzmény: #107218  tihamer
#107219
"Ptk. 6:223. § alapján indított perben annak bírósági megállapítása érhető el, hogy az alperesek által kötött szerződés a felperessel szemben hatálytalan. Ezáltal az elővásárlásra jogosult felperesnek kötelmi igénye keletkezett a szerződés teljesítésének követelésére is, amelyhez azonban – akár már a hatálytalansági perben – további marasztalásra irányuló kereseti kérelmek előterjesztése szükséges, amelyek elemzése nem tárgya a jogegységi eljárásnak."
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 21:58
Előzmény: #107216  lohran
#107218
Ez is egy vélemény a http://www.kiszamolo.hu
"gondolom egy osztatlan közös tulajdonú teremgarázshelyet “kínálták fel” azaz postai levélben értesítettek az eladási szándékról és hogy élhetsz vele (Máshogy elvben nem lehet eladni), abban bízva, hogy nem akar senki élni az elővásárlási joggal.Nem jött össze 🙂
Szerintem visszaléphetnek az ügylettől ha még nincs szerződés.
Nem lesz még egy teremgarázsod. Az se triviális, ha a tiédet akarod eladni az elővásárlásra jogosultak körén kívül bárkinek.
Törölt felhasználó 2021. 02. 10. 21:42
#107217
"EGY ÚJ LAKÓPARKNÁL ÁTLAGOSAN 5 MILLIÓ FORINTÉRT LEHET BEÁLLÓT VENNI, AMIT A FEJLESZTŐ GÉPKOCSIRA LEBONTVA 8-9 MILLIÓ FORINTÉRT TUD MEGÉPÍTENI"
lohran 2021. 02. 10. 21:23
Előzmény: #107214  tihamer
#107216
Neked mint elővásárlásra jogosultnak nem ajánlották fel az eladást ergo szerintem nem tud érvényes adásvételt kötni mással Veled pedig nem köteles az érvénytelen szerződésben foglalt feltételekkel megkötni szvsz.
Ő sem tud lépni és Te sem.
Én így érzem.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 10. 21:22
Előzmény: #107208  discotechhh
#107215
" hogyan tudom megállapítani/kiszámítani egy kiadásra szánt garázs/lakás havi bérleti díját? "
A válasz egyszerű! Úgy hogy kiadod...
Az ennyinek meg annyinak kellene lenni sz*rt sem ér. Az van hogy kiadod amennyiért tudod és akkor kiderül mennyi az annyi.
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 21:08
Előzmény: #107212  lohran
#107214
Ha valaki él az elővásárlási jogával, de utólag kiderül, hogy még nem volt adásvételi szerződés, csak szóbeli megállapodás a vásárlási árról, akkor az elő vásárlásra jogosult hoppon marad, ha az eladó visszalép.
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 21:02
Előzmény: #107211  tihamer
#107213
Bár még tavaly is volt olyan garázsvételem, amit vásárlás után pár nap alatt kiadtam t6 %-al❗😃
lohran 2021. 02. 10. 21:02
Előzmény: #107205  tihamer
#107212
Miután Veled nem kötött szerződést ezért nem élhetsz a jogoddal.
Nem hiszem ,hogy Ő köteles lenne Veled szerződni mert kötött egy érvénytelen szerźődést.
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 20:59
Előzmény: #107208  discotechhh
#107211
Garázsnál legalább 8 % legyen a hozam.
Lakásnál minimum 5-6 % .
Törölt felhasználó 2021. 02. 10. 20:51
Törölt hozzászólás
#107210
Törölt felhasználó 2021. 02. 10. 20:50
Törölt hozzászólás
#107209
discotechhh
discotechhh 2021. 02. 10. 20:49
#107208
Sziasztok, 
egy ideje olvasom már a topikot és a tapasztaltabbak segítségét kérném. Környezetemben nem igazán van aki tudna érdemben segíteni, ezért is írok ide. Új is vagyok az ingatlan témában, szóval ha hülyeséget kérdezek, ennek (is) tudható be. Félig off a kérdésem de hogyan tudom megállapítani/kiszámítani egy kiadásra szánt garázs/lakás havi bérleti díját? Esetemben most a garázsra értendő a kérdés mert az aktuálisabb de a lakás része is érdekel természetesen.
Törölt felhasználó 2021. 02. 10. 20:37
Törölt hozzászólás
#107207
Zoom1
Zoom1 2021. 02. 10. 20:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#107206
Majdnem, 80nm/36M. Hasznàlható méret, valószínűleg marad sajátnak, és lesz egy másik, ami kitermeli a hirtelt. Egy vagy 1,5 szobás garzon, ilyesmi van tervbe... 
Egyébként nem egy emeleti kis garzonról volt szó? 
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 20:21
Előzmény: #107203  tihamer
#107205
"6:223. § [Az elővásárlási jog megszegésével kötött szerződés hatálytalansága](1) Ha a tulajdonos az elővásárlási jogból eredő kötelezettségeinek megszegésével köt szerződést, az így megkötött szerződés az elővásárlási jog jogosultjával szemben hatálytalan."
Csak hát ugye, ha nem volt adásvételi szerződés, akkor az eladó visszavonhatja az eladási szándékát következmények nélkül.
Így hiába él valaki az elővásárlási jogával, ebben az esetben nem lesz üzlet.
Jól értelmezem?
Zoom1
Zoom1 2021. 02. 10. 20:06
Előzmény: #107154  ncseed!
#107204
 Kellemes, egyszerű megoldás, egy kis lakásban....
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 20:05
Előzmény: #107201  tihamer
#107203
Ptk.6:222.§(1)
Törölt felhasználó 2021. 02. 10. 19:51
Törölt hozzászólás
#107202
tihamer
tihamer 2021. 02. 10. 19:47
#107201
http://www.kiszamolo.hu egyik legújabb cikkében egy érdekes hozzászólásra bukkantam, idézem:"
  • Üdv Mindenkinek!
    Egy gyors kérdés.
    Egy garázsrol kaptam elő vásárlási jogot, amivel írásban (két tanú) éltem is.
    Az eladó 1 hét után visszalépett az eladástól. Ezt megteheti?
    Vagy köteles eladni nekem, mint tulajdonostársnak.
    Köszönöm a válaszokat.
  • Elővásárlási jog2021-02-10 at 16:00“Egy garázsrol kaptam elő vásárlási jogot, amivel írásban (két tanú) éltem is.
    Az eladó 1 hét után visszalépett az eladástól. Ezt megteheti?
    Vagy köteles eladni nekem, mint tulajdonostársnak.”Elővásárlási jog esetén aki a jogosultak közti rangsorban elsőként él a jogával, a szerződés közte és az eladó között jön létre, ugyanazokkal a feltételekkel ahogy az eredeti vevővel szerződtek.De szerintem ez csak akkor áll, ha az eladó ténylegesen eladja valakinek az ingatlant, elővásárlási jog ide vagy oda az eladásra nem kötelezhető a tulajdonos. Azonban nem kizárt, hogy a tulajdonos az elővásárlási jog kijátszása céljából lépett vissza. Szerintem egy ingatlanra szakosodott ügyvéddel kéne mihamarabb konzultálni, nem hiszem hogy egy blogon a részletek ismerete nélkül érdemi választ tudnának adni erre a kérdésre.
  • 2021-02-10 at 16:55Köszönöm, holnap megyek ügyvédhez.
    Ma tudtam meg az eladó ugyvédjétől, hogy nem volt adásvételi szerződés. Ezzel azt hiszem megfoghatnak.
    Vélemény?
« Korábbi hozzászólások

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek