Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 00:03
Előzmény: #71728  impudent
#71740
Így van.
Felháborító, hogy a gyermektelenek, vagy 1 gyermekesek, vagy akik nem házasodtak össze fizetik a nagycsaládosok jólétét.
Ha Miniszterelnök lennék, azonnal csökkenteném a támogatást, illetve visszamenőleg is szednék be pénzt (akik kaptak CSOK-ot és egyebeket, azt részben fizessék vissza..). A végtörlesztést is felül vizsgálnám és visszavennék pénzt. A TAO-t megszüntetném, a cégeket, akik támogatták pénz befizetésre kötelezném. A támogatottaktól a pénzt visszavenném. A KATA-t és társait felülvizsgálnám, modosítanám, és utólag pénz befizetésére köteleznék bizonyos vállalkozókat. 
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 00:02
Törölt hozzászólás
#71739
capillatus 2020. 05. 12. 23:44
Előzmény: #71736  elemerorsos
#71738
Nem az érdeklődésen volt itt a hangsúly, hanem a hitvallásán.
Murdoch 2020. 05. 12. 23:39
Előzmény: #71731  elemerorsos
#71737
Az agyament áremelkedés majd jól el is fog tűnni, mán az új építésűeknek is kell mielőbb a kp.
https://ingatlan.com/xi-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/budapest+11+kerulet/30513574
elemerorsos 2020. 05. 12. 23:21
Előzmény: #71734  capillatus
#71736
Annak írom, akit érdekel. Miért ne adtam volna el válságban? Vettem helyette jobbat.
impudent 2020. 05. 12. 23:16
Előzmény: #71731  elemerorsos
#71735
Irány a Garibaldi.
500 eft per m².
Sporulsz 1 milcsit m² enkent.
capillatus 2020. 05. 12. 23:11
Előzmény: #71733  elemerorsos
#71734
Válságban eladtad és ezt pont Tihamérnak írod?🤣
elemerorsos 2020. 05. 12. 23:07
Előzmény: #71731  elemerorsos
#71733
Hozzáteszem én is akarok venni, mint eddig is, örülnék a jó vételeknek. Egyelőre még nem láttam egyet sem. Olyat látok, ami év elejéhez képest egész jó, de még nem annyira, hogy érdekeljen. Látok a belváros és Buda egyes részein kimondottan jó vételt, de ott meg a környék nem érdekel :-) A 20% alkut én komolytalannak tartom, eladói és vételi oldalon is. Reálisan árazott lakásnál még a 10%-ot is. Én pl. mindent fix áron adok el. Reálisan árazom, és nem szoktam engedni. Mégis elvitték válságban is.
Columbo99 2020. 05. 12. 23:06
Törölt hozzászólás
#71732
elemerorsos 2020. 05. 12. 23:03
Előzmény: #71708  tihamer
#71731
Most nem érdemes nézni a piacot, nincs tranzakció. Ha nyáron visszatér az élet, a diákok, a turizmus valamennyire, akkor látunk világosan. Az nyilvánvaló, hogy a tavaly év végi-idei év eleji árszinteken nincs kereslet vírus nélkül sem. Én végig vettem a piacot minden évben, és engem is meglepett, hogy a legdurvább emelkedés 2019Q1-2020Q1 között volt az elmúlt 5-6 évben. Új építésűek 1 év alatt 30-35%-ot mentek, használtak is belvárosban és Buda egyes részein 20-25%-ot. Új építésűeknél negyedévente jöttek árak és minden negyedév kb. 10% emelés volt, nem hittem a szememnek. Ezért nagy kérdés, hogy az esést honnan nézzük. Ha a januári árakhoz képest, akkor simán benne lehet 10%, akár 15% is, de még akkor sem leszünk a 2018-as szinteken, max a 2019 eleji szinteken... Ettől többet meg nem várok, mert nincs elhúzódó gazdasági válság, akárki is állítja, plusz rengeteg vevő fog megjelenni a maitól kicsit alacsonyabb szinteken, akik a 2019-es boom-ban árazódtak ki.
impudent 2020. 05. 12. 23:03
Előzmény: #71729  Zedisdead
#71730
Füzesd a rezsiket !
A renoválást és az idődet se hagyd ki.
Ingatlan pénztemető.
Zedisdead 2020. 05. 12. 22:55
Előzmény: #71707  CyrusTheGreat
#71729
Ja adtam már ki lakást. Azért ha nem akarom halálra keresni magam vele, és megválogatom a bérlőt, meg képes vagyok elviselni az esetleges lyukakat, nem olyan gáz az.
Alapvetően az inflációs folyamatok erősödésére számitok, ezért szerintem jó döntés a jelenlegi alacsony kamatok mellett eladósodni, mert az infláció úgyis lecsökkenti a hiteltartozás reálértékét.
Ugye, ha abból indulok ki, hogy infla lesz, ami elég biztosnak tünik, akkor már csak az a kérdés, mi fog inflálódni gyorsabban, az ingatlan vagy CPI. A részvények szinte biztos jó vételek a 2020as mélypontról, mert a cégek árbevétele, nyeresége követi az inflát.
A hitelfelvétel meg mindenképpen nyerő, mert ha az ingatlan inflálódik gyorsabban, akkor most jobb ingatlant tudok venni, mint 10 év múlva, ha meg a CPI megy gyorsabban, akkor meg a hitelt fogom röhögve kicsengetni, mert bérinfláció is lesz.
Olyan giga depresszióra nem számitok, hacsak háború nem lesz, ami megjósolhatatlan, mert a giga depressziót épp most éljük át a következő 1-2 évben. Ez után 10 év felfelé lesz jó eséllyel. 
impudent 2020. 05. 12. 22:39
#71728
Mi lenne ezekkel hátszél nélkul ez a sok polgár csokos hiteles tamogatott anyámasszony katonája kezetcsókolhat a vezérnek a támogatásert.
Nem a 3 millió koldus orszaga vagyunk mint a Horty rendszerben hanem a 3 millió támogatott ingyenélőé akik az ország és a többi ember javait élik föl.
Törölt felhasználó 2020. 05. 12. 22:36
Előzmény: #71726  Törölt felhasználó
#71727
De a mukoveset megkovetem abbol a szempontbol, hogy az egy korrekten dokumentalt lakas, csak az arkepzese finoman szolva is mondjuk ugy jovobe mutato.
Törölt felhasználó 2020. 05. 12. 22:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#71726
Kb olyan az a hirdetes mint a 60 millios kep nelkuli lakas, vagy az arban picit alatta levo mukoves rettenet.
Valoban allatorvosi lo, vagy inkabb kerekitesi hiba.
Igy hogy nem sikerult egy ertelmes de annal ellentmondasosabb, igencsak informacioszegeny hirdetest kirakni nem tudom mit kell rajta ennyit "lovagolni".
Kb egy ora alatt ennel ket nagysagrenddel igenyesebb, de legalabbis siman normalis hirdetest lehetne feltenni.
Ha a hirdeto szellemi korlatai miatt ilyen a hirdetes, akkor az azert nem valami kecsegteto, egyeb esetben meg tovabbra is csalilakas.
Törölt felhasználó 2020. 05. 12. 22:29
#71725
Összességében a család támogatások jó része (CSOK, stb.) nem azt a réteget érték el, akit el kellett volna érni.
Mindenki tudja, kiket ért el leginkább : a már korábban gyermekkel rendelkező, diplomás, 
jellemzően egy multinacionális cég irodájában ülő, pénzes szülők által megtolt állampolgárokat. És persze az ingatlan eladókat, hisz ők kapták a pénzt a megdrágult ingatlanért.
És az eredmény az, hogy tulajdonképpen akik jól jártak ezzel az egésszel, talán ők sem lettek boldogok igazán. Vagy a boldogságuk kimerül abban, hogy "másnak nem jutott...".
De ez csak ideig-óráig elég, nem hiszem, hogy aki CSOK-ot kapott, az élete végéig jómódban fog élni. Eltelik pár év, és újra sorban állnak az emberek valamilyen támogatásért. Ez a borzasztó az egészben, hogy az emberek lemondanak mindenről, amihez többlet küzdelem kell (pl. tanulás, a jobb munkára való törekvés), és várják a támogatást.
Orbán Viktornak tulajdonképpen óriási ninbusza, legendája lett. De mire is ?  Teljesen groteszk az egész rendszer. Kialakult az országban egy teljesen téves ország történet, ami a jelenben azt mondja, hogy a "zsidók kirabolták Magyarországot, és azért van olyan rossz élet, mert a globális gazdasági elit (tehát a zsidók) nem engedi hogy az ország jobban éljen. Orbán küzd ez ellen, de nem tud győzni". Kimondva, kimondatlanul a lakosság nagy része a zsidókat nevezi meg a problémák forrásának. Orbánnak ez kedvező, szinten tartja ezt a vélekedést, ha éppen nem elég erős, akkor Sorosozik egyet.  
impudent 2020. 05. 12. 22:25
Előzmény: #71722  impudent
#71724
Ezek egy kis rezsiemelesre vagy kamatemelesre az anyukajukat hívjak sírva mert végük van
sakal83 2020. 05. 12. 22:19
#71723
Latom megy a vita itt:) bar nem ertem mirol. Ma korbeneztem az ingatlan.comon es a 13 4 15 18 keruletbrn mindenhol arcsokkenes van. 5-20% kozott. Es sok lakason latszik hogy kiadasra vettek es a kikoltozes utan nem kiadjak hanem for sale. Az ujszeruben a nagyi butor leleplezi oket:)
impudent 2020. 05. 12. 22:15
#71722
Nem köll itt szarvazás.
A kurmán ámálje mög a befektetui lakásadút 10 ezerrel mán szétszakad az egész mint a pinty.
Columbo99 2020. 05. 12. 21:57
Törölt hozzászólás
#71721

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók