Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemerorsos 2020. 03. 24. 23:04
Előzmény: #65016  Törölt felhasználó
#65020
Tibor, én nem tudom, milyen lakásoknál alkudtál 20-25%-ot, de azt tudom, hogy a válság alatt is vettem lakásokat, és a jó lakásoknál nem volt komoly alku akkor sem. Annyira kevés JÓ lakás volt a piacon (jó ház, jó elosztás, világos, stb), hogy az ilyeneket akkor is elvitték, max 5-10%-os alkuval, pár nap alatt.
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 23:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#65019
2013-ban 50 meg 100e forintokkal foglalóztunk, te nem? örült a tulaj, hogy valaki hajlandó foglalózni
sakal83 2020. 03. 24. 22:58
Előzmény: #65005  Dwayne.Hicks
#65018
Tovabbra sem ertem a problemadat. Ha jol ertem kineztel egy hazat amit kozvetve az aglos hazad eladasabol es a panelbol plusz hitelbol meg tudsz venni es beraktal 10mot. A felesegednek valtozott a bere de azzal te nem szamoltal. Tehat ez sem valtozott. A hazad eladtad mai szemmel jo aron. Munkat valtottal meg a virus elott tehat az sem valtozott. Az egyetlen valtozas ami hipotetikus hogy a panelt nem tudod annyiert eladni mint tervezted. De ez is meg csak felteves. Tehat gyakorlatilag csak a kulvilag negativizmusa hat rad semmi objektiv dolog. Valoszinu hogy nem is akartal valtani es vissza akarsz fordulni:) nem akarok beleszolni es beszolni de ez most nyavalygas egy kicsit. 100x rosszabb helyzetu emberek vannak... ha nem akarod megvenni mert felsz attol amitol a virus elott is feltel akkor vegyel egy olcsobb hazat:) 
teglaherceg 2020. 03. 24. 22:58
Törölt hozzászólás
#65017
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#65016

Tégla, ha nem akarsz eladni akkor neked édesmindegy vagy ez most valamiféle paneles tulajok összetartó csoportja?
Figyeld csak, hogy meg fogom villantani jövőre a -20-25%-t úgy érzésre, hogy melyik tulajról gondolom azt, hogy már elege van a végtelen hosszúságú eladásból.
A 2. vh-ban történt, hogy Churchill leutazott a francia hadszintérre, hogy kirúgja Montgomeryt a lassú haladás meg a kudarcok miatt. A ravasz Monty felvázolt neki egy tervet, hogyan lehet a háborút gyorsan megnyerni, amivel meglepte Churchillt. Churchill azonnal elfelejtett mindent, azt is, hogy kirúgja a Montyt, amikor megcsillantották neki, hogy vége lehet a sok éves szenvedésnek és már másról se beszélt utána. A ravasz Monty a helyén maradt.
Ha te vettél kéglit 2013-ban, akkor hogyan hogy nem futottál össze ilyen helyzetben levő eladókkal? Akik már nagyon hosszú ideje sikertelenül árulták a kéglit? Az én eladómat már 2 hiteles nagy varázsló is besz.vatta, több hónapos reménykedés után, egyik se kapta meg a hitelt. Szerinted? Persze okosan kell ezt, szegíny legény vagyok, ennyit tudok összekaparni, de azt gyorsan tudom adni, itt a lehetőség lezárni a sok hónapos herce hurcát és megcsillantani a kiutat a tulajnak. Működik.
ruiz 2020. 03. 24. 22:39
Előzmény: #64989  Törölt felhasználó
#65015
Jesszus. :o
Ez a fickó amúgy az iflgroup nevű blog szerzője, valami pénzügyi ügynök... Talán unitlink biztosítást árul.
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 22:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#65014

Tégla, a paneleket, amiket egészen konkrétan a listámra tettem, ez 2 utca meg a béke tér környéke és a legtöbbet már hónapok óta látom, szeptember óta, de ez csak az az időpont, amikor elkezdtem arról fantáziálni, hogy felveszem a szabad felhasználású hitelt a kéglire, mert akkor estek be az olcsó szabad felhasználású hitelek. Nem ismertem a paneleket, ismerősöm szólt akkor, hogy ezeknek milyen qrva jó a beosztása. 3 külön szoba. Béke tér környékén van tengernyi belőle, meg a váci út felé is.
Ezeket árulják, mert néha megpiszkálják az árat, kb 2 havonta 1 mihályt szelidítik, persze még mindig teljesen irreális szinteken van.
10-12 darab van, szinte tökegyforma eladó a duplikáció kiszűrése után egy utcában. Néha egyik-másik lekerül majd felkerül, nem tudom milyen megfontolásból, de már képről megmondom, hogy melyik. Le még egy se került közülük, de a csoporthoz jöttek újabbak januárban.
Ha szerinted ezeket gyorsan eladják, akkor milyen lehet az eladási sebesség a többi ingatlan esetében :)
teglaherceg 2020. 03. 24. 22:28
Törölt hozzászólás
#65013
teglaherceg 2020. 03. 24. 22:21
Törölt hozzászólás
#65012
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 22:19
Előzmény: #65004  Dwayne.Hicks
#65011

Ez vállalható terv. Még akár jól ki is jöhetsz belőle.
Én a helyedben nem vetném el azt a variációt sem teljesen, hogy felvenni a maximum szabad felhasználású hitelt a panelre és kp-val kitömve keresni valami kéglit. Legalábbis meg kell nézni, hogy nem járható-e ez az út is. Végig kell számolni a matekot, de ha van rá esélyed, hogy megtartod és kiadod a panel kéglidet, akkor próbáld meg úgy végig vinni. A 2030-as éned meg fogja köszönni majd neked ezt. A gyerekeid is :)
A kp-s vásárló nagy előnyben lesz a közeljövő ingatlan piacán. A rengeteg problémás, hitelképtelen, trükköző, okoskodó vásárló között. 1-2 év múlva nem úgy fog kinézni az alku, mint most hogy 5-10%, hanem kp megvillant és -20-25%. Ha valaki már 1,5-2 éve hirdeti majd az aglós házát, lehet, hogy megtörik -15-20% sávban, mert megcsillantod neki a lehetőséget, hogy akár már 1 hónapon belül kezdhet költözni 1-2 év hirdetés és eladási küzdelem után. 10% feletti alku már nagyon masszív, kp nélkül elég esélytelen. kp-val a 20% se lehetetlen, lásd az én esetemet. 25%-ról indítottam, de akkor láttam, hogy a tulaj nyúl a valami ütő fegyverért, ezért szelidítettem az alkumon és 20%-ra némi rádumálás után igent mondott. Főleg, hogy megcsillantottam neki a lehetőséget, hogy a pénzéhez juthat 1 héten belül.
Zsolt90 2020. 03. 24. 22:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#65010
Ja mert teteny az budapest szive.. 
En utalom az agglot, de budapest is delrol kelenfoldon veget er, pesten ferencvarosnal, keleten az orsnel. Tobbi az gyakorlatilag agglomeracio Budapest tablaval felcimkezve
teglaherceg 2020. 03. 24. 22:05
Törölt hozzászólás
#65009
teglaherceg 2020. 03. 24. 22:02
Törölt hozzászólás
#65008
Zsolt90 2020. 03. 24. 21:54
Előzmény: #65005  Dwayne.Hicks
#65007
Igen ez a masik, csak magatokra hallgassatok!!!!
Nem tudom hol laktatok aggloban, de budateteny az kb ugyanaz, mint solymar pecel god.Csak annyi, hogy budapest tablan belul van.a varos maga egy ora tetenyrol..
Zsolt90 2020. 03. 24. 21:54
Előzmény: #65005  Dwayne.Hicks
#65006
Igen ez a masik, csak magatokra hallgassatok!!!!
Nem tudom hol laktatok aggloban, de budateteny az kb ugyanaz, mint solymar pecel god.Csak annyi, hogy budapest tablan belul van.a varos maga egy ora tetenyrol..
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 24. 21:45
Előzmény: #65003  Zsolt90
#65005
Hát ez az hogy meg volt a nyugalom az agglóban. Az egészet nem kellett volna elkezdeni. Szerintem túl jó volt Budapest marketingje...a család nyomta hogy nem jó ott nektek, be kell jönni...nesze neked...
-
aggódós vétel -> agglós vétel
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 24. 21:41
Előzmény: #65002  Törölt felhasználó
#65004
Úgy értettem hogy 5-6 évig nem bírnánk itt. 1-2 év az még ok. Azon belül már csak akadna értelmes aggódós vétel, után panel elad, és mehetne állampapírba. ;)
Zsolt90 2020. 03. 24. 21:25
Előzmény: #64981  Dwayne.Hicks
#65003
Igazan sajnalom a helyzetedet, de itt tenyleg kepbe lep az "addig nyujtozkodj, amig a takarod er". Sajnos en is azt latom a kornyezetemben, hogy mindenki tul sokat akar mutatni. rengetegen tulfeszitik korlataikat es ha a szeker nem ugy megy, abba rengeteg hazassag belerokkan.
Oszinten kivanom, hogy kikeveredjetek az egeszbol, ha egy tanacsot elfogadsz: gondold at, hogy neked mi az IGAZAN fontos az eletben. Szerintem nem egy 100millios haz fogja meghozni a vart boldogsagot, megnyugvast, elegedettseget. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 20:56
Előzmény: #64997  Dwayne.Hicks
#65002

Hát ember, nagy a gond itt, gyakorlatilag nincs megoldás, mert mindegyik nagyon kockázatos vagy nem felel meg nektek.
Bérlés átmenetileg? Ha kiadod a panel kecót, akkor a bevételt szembe lehet állítani a te kiadásoddal és akkor nem kell adót fizetned. Meg hátha szerencséd lenne és találnál valamit, ami nem horror áron van, de a gyereknek jó lenne iskolába járni. Ráfizetsz valamennyit, aztán jól van.
A paneleknek én úgy tudom, hogy extra hosszúságú az eladási ideje. Ha tervezed, hogy eladod érdemes minél hamarabb elkezdeni a folyamatot és inkább bérelj utána átmenetileg, mert azt szinte lehetetlen lesz majd különben összehozni, hogy határidőre eladd. Főleg ha amúgy se bírnátok ki benne sokáig.
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 19:50
#65001
Nektek is tele az árfigyelőtők Airbnb-s lakásokkal? Fel év kiesést se birnak ki🤣🤣🤣

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek