Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
teglaherceg 2020. 03. 16. 22:22
Törölt hozzászólás
#63780
teglaherceg 2020. 03. 16. 22:20
Törölt hozzászólás
#63779
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 22:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#63778

Értő olvasás level 2.0 - revoluton nem lehet venni magyar részvényeket.
Revoluton csak egy töredék teslát veszek meg még az EPR vonz, hogy kipróbáljam, milyen a rendszeresen osztalékot fizető részvény. Lehet kellemes érzés gyakran osztalék beérkezését látni a számlámra. Nem az összeg a lényeg, mert az alacsony, hanem a gyakoriság. Gyakori payday, jót tesz a léleknek.
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 22:15
Előzmény: #63775  Törölt felhasználó
#63777

Ja, tőzsde lakás helyett, bátyám mondja ma, miért nem tolok be inkább 20 mihályt a tőzsdébe lakás helyett?
Érdekes gondolat és egyre jobban foglalkoztat, de mivel a maci piacok is legalább fél évig tartanak, szerintem érdemes kicsit várni, hogy csillapodjon a csapkodás. Úgy kisebb lesz a nyereség, de most úgyis szépek lehetünk, de okosak nem. Az alját én nem keresem, mint a sok szerencsétlen a koboldok aranyát, úgyis csak szerencsével lehet eltalálni.
Hát igen, a tőzsde most sokkal szexibb befektetés hosszú távra, mint túlárazott sz.r kégliket vadászni és a bérlőkkel tölteni az időmet, bár én szeretem a lakást intézni, de tényleg könnyen lehet, hogy tőzsdén most sokkal többet ki lehet kaparni, ha 5-8 évben gondolkodom.
teglaherceg 2020. 03. 16. 22:10
Törölt hozzászólás
#63776
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 22:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#63775

Holnap bevásárolok. MÁK-ból elindítottam a suskát, hogy reggel valamikor átérjen, mert kifelé ugyanolyan lassúak maradtak, mint voltak, csak befele működik az azonnali.
Jól árazott magyar részvény, osztalék fizető. Molly, MTel, Any. Nem gondolom azt, hogy nem mehet még lejjebb, nehogy valaki félre értse, sőt ha megy, akkor veszek majd még ott is. MTelt mondjuk lehet, hogy nem veszek, hogy így megrántották, de szerintem ott is csúnya lesz az indulás holnap.
Hosszú távra veszek most részvényeket, úgy érzem jól fog termelni ez a pakk majd a jövőben.
Otit én 5-6e sávba várom, ott veszek majd, fölötte nem érdekel.
Váltok 50e forintért és veszek teslát a revoluton, ott lehet töredék részvényt is venni, de csak poénból. Az ilyen durván speka részvényeknel lehet, hogy kell 1 év is, mire ki lehet belőle szállni. Ennyit azért rászánok a tőzsdei szórakozásra. Izgalmasabb úgy nézni a zárfolyamokat, hogy van pozim, mégha ilyen nevetségesen kicsi is.
teglaherceg 2020. 03. 16. 21:57
Törölt hozzászólás
#63774
1kor13
1kor13 2020. 03. 16. 21:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#63773
Nem keresem vissza, de mindenki tudja, hogy hazudsz.
teglaherceg 2020. 03. 16. 21:51
Törölt hozzászólás
#63772
teglaherceg 2020. 03. 16. 21:46
Törölt hozzászólás
#63771
1kor13
1kor13 2020. 03. 16. 21:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#63770
Aki rád hallgatott az utóbbi két évben, és felvette a hatalmas hitelt, az ezekben a napokban nagyon szarul alszik, haver! A te dumád már büntetőjogi kategória kéne hogy legyen. 
Bandi_ujonc 2020. 03. 16. 21:32
Előzmény: #63768  Batiszkáf
#63769
Az open office faszságot én sem értem.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 03. 16. 21:20
Előzmény: #63763  Törölt felhasználó
#63768
A legtöbb helyen már régóta a nyitott irodákat erőltetik, amikhez képest a panel félszobája maga a mennyország. 
masseduction
masseduction 2020. 03. 16. 21:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#63767
Ncseed, kognitív képességeidben erőssel kifogásolható állapotban vagy, azaz javaslom, hogy az alapvető  felnőtt, intellektuális kommunikáció alapjainak elsajátítása után szíveskedj csak kommenteket írni. Nem muszáj új profilt kreálni, mivel nincs letiltva a másik fiókod sem. Légy felnőtt.
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 21:10
Előzmény: #63765  pitcairn2
#63766

Hát amikor a kisgyerek félpercenként rohan be, hogy apu ez mi az, az mi meg játsszál, meg elakadtam meg így meg úgy.
Nekem van dolgozóm szigetelt ajtóval és még külön leválasztottam ezt a részét a háznak, de amikor kisebbek voltak a gyerekek és úgy alakult a home office, hogy gyerekek itthon voltak, mondjuk szünet miatt vagy betegek, akkor sokszor kerültem kínos helyzetbe megbeszéléseken, mert behallatszott a gyerek visítás és nem hallották amit mondtam. Volt aki poénra vette, de nem mindenki volt poénos kedvében ilyenkor, ha mondjuk 15 perc megbeszélésből lett 25 emiatt, hogy mindent el kellett ismételnem, meg kimennem rendet tenni és már a következő banda ott hallgatott minket.
Ha mondjuk vannak ketten és az asszony tv-t néz csöndben, akkor rendben, kis lakásban is lehet home office-t bevállalni, de gyerekekkel mindenről fog szólni csak nem  a munkáról.
pitcairn2 2020. 03. 16. 21:02
Előzmény: #63763  Törölt felhasználó
#63765
sokan jóformán bárhol képesek dolgozni, van egy olyan érzésem, hogy a portfolios cikkek jó része is így készül:)
Bandi_ujonc 2020. 03. 16. 21:00
Előzmény: #63763  Törölt felhasználó
#63764
Az igaz, hogy az aranyáron vesztegetett modern kaptárak csak túlélni jók, max 10 óra alvással együtt. Regi panel dettó.
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 20:55
Előzmény: #63756  Criscito
#63763
Home officehoz kéne olyan kégli is, ahol van külön dolgozó szoba. A többség jó poénnak gondolja a home office-t, aztán nem halad a munkával, mert mindig van aki feltartja. Gondolkodós feladatok szintén esélytelenek dolgozó szoba nélkül.
Criscito 2020. 03. 16. 20:36
Előzmény: #63761  pitcairn2
#63762
Ehhez is fel kell még nőnünk szerintem. Az emberek többsége szerintem alkalmatlan arra, hogy otthon dolgozzon, mert azonnal drasztikusan leesik a hatékonysága. De a jövő ez, ezt adom. 
pitcairn2 2020. 03. 16. 20:32
Előzmény: #63758  Criscito
#63761
nem hinném, hogy a felülről elrendelt home office annyira "OFF" lenne mivel egyébként is nagyon gyorsan terjed és radikálisan formálja át az életvitelt
+ némi gyakorlattal dolgozni is lehet így

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek