Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 14:48
Előzmény: #35699  Törölt felhasználó
#35700
utóbbi számok CSOK ra  értendőek használtra. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 14:47
Előzmény: #35697  lohran
#35699
10 m ft csok jár a jelenlegi 3 gyerekes szülőknek alanyi jogon szintén és 15 mft kamatkedvezményes kölcsönt is kaphat.. (Újra ) . Használtra is jár 10 kamat támogatott és 3 gyerekre vagy 2,5 MFT  , (2 gyerekre csak 1,5 mft  stb..)
Nincs mindenből kihagyva egy jelenleg gyerekkel rendelkező pár sem! 
ncseed 2019. 02. 21. 14:47
Törölt hozzászólás
#35698
lohran 2019. 02. 21. 14:40
Előzmény: #35696  Törölt felhasználó
#35697
milyen szabályokat ? a kormánypropagandát ,végig követtem minden alantas intézkedésüket.
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 14:28
Előzmény: #35693  lohran
#35696
Nem ismered a szabályokat kicsit nézz utána..  3 gyerekesnek is jár CSOK ( nézz utána  mennyi  ) és kamat támogatott hitel (10-15 mFT ) bár igen ha több gyereket nem vállal. Csak az új kamat mentes hitelből vannak kizárva, de a cél a több gyerek  és nem a meglévők tovább támogatása . Családi adókedvezmény nem annyira kevés  2 gyerekre se ( 40 ) bár 3 ra több   (99 e ft)   - Arányosan 33 e f tot kapsz 1 gyerekre ha 3 van ha csak 2 db akkor 20 e f tot valahol ösztönözni kell egy elfogyó társadalomba, hogy ne csak az anya -apa reprodukciója valósuljon meg, hanem legyen legalább 1 plusz fő .. Egyáltalán nem igazságtalan  bár én is jobban örülnék ,ha alanyi jogon járna a kamat mentes hitel 3 gyerekre😊 2 minimálbérből már 94 e ft adó kedvezményt vissza lehet igényelni ( gondolom nem tudtad)  - GYED ből szintén ami több mint a minimál bér. .  1 minimál bérből valahol 47 e ft körül tudsz adókevezményt vissza igényelni.. Nem tudom miről tetszik beszélni innentől kezdve..
lohran 2019. 02. 21. 14:26
Előzmény: #35694  lohran
#35695
Nem azért dolgozom ,hogy más gazdagodjon rajtam.
lohran 2019. 02. 21. 14:25
Előzmény: #35690  Törölt felhasználó
#35694
a kormány ne transzferálgasson a tőlem levont adóból elvéve az életteremet a lehetőségeimet ,odaadva olyanoknak akik talán tejbe.vajba fürödnek.
lohran 2019. 02. 21. 14:20
Előzmény: #35689  lohran
#35693

Egyébként az összes intézkedésük hasonlóan gusztustalan és a természetes ésszel ellenkező, kifacsarták az emberek lelkét, agyát.
Azt adták be az embereknek ,hogy az természetes ami természetellenes és igazságtalan.
Az természetes akinek 2 gyereke van az kevesebb adókedvezményt kap mint akinek 3 gyerekenként jóval kevesebbet , miért differenciálnak gyermek és gyermek közt.
Miért kap vissza többet az a gyerek akinek a papája szellemi munkát végez és többet keres.
Miért kap az 40 milliót aki most szül és akinek már van gyermeke az semmit ha szegény ha gazdag.
A végletekig sorolható az agyrém amit ezek itt bemutattak.
mamoka47
mamoka47 2019. 02. 21. 14:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#35692
 További áremelkedést várok.... DE!!!!!! Én az örök optimista is lassan elgondolkodom a 2014-ben vett egyik lakásom eladásán,ha az áremelkedés ebben az évben is meghaladja a min 10%-ot  Most még ez a fedezet nélküli 10 milla is....... hát nem tudom! Ha ennek egy része is beépül a pesti panel árakba akkor lehet hogy mind a 3 lakásból kiszállok. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 14:19
Előzmény: #35689  lohran
#35691
A társadalom javát szolgálja ha valaki gyereket nevel , mert adó fizető állampolgárok lesznek és   fizetni tudják majd a nyugdíjad ( ha sok az aktív népesség lesz normális nyugdíj, ha nem akkor majd lesz ami lesz ) . Pont erről szól ez az egész  valamint nagyon sokan ecsetelték már, hogy a gyerek nevelés nem csak anyagi hanem fizikai- szellemi áldozattal is jár. Majd megtudod.. Egyébként meg nem baj ( már sokszor leírtam  ) hogy nem a nyomor telepekre születnek azok a gyerekek.. Véleményem szerint a migrancsokkal nem sokra megyünk, ha egy magyar gyereknek 18 év kell legalább a munkába álláshoz  akkor hogy tudná az arab-fekete migrancs bitang nehéz magyar nyelvet elsajátítani és szakmát szerezni és dolgozni – adózni?    5-10 évig fizethetnéd nekik a szállást – az oktatást  a kaját (és utána se biztos dolgozna )  a mi adó fizetőnkből  nekem meg ebből lenne elegem.. 
Igazi agymosott vagyok :-)
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 14:16
Előzmény: #35680  lohran
#35690
A kormány pénzt transzferál a gyermektelenektől a gyereket vállalókhoz és jól teszi.
lohran 2019. 02. 21. 14:09
Előzmény: #35687  Törölt felhasználó
#35689

Amikor egy szaros kormány beszedi az adót a fizetésemből ,nem keveset,akkor megszabja mit mikor tegyek ha azt akarom ,hogy kapjak pénzt tőlük és ne fizessek adót ha 3 gyerekem lesz legalább.
Ha pedig nem vagyok résen akkor Én tartsam el Őket ha szegények ha nálam sokkalta gazdagabbak.
Agyrém.
lohran 2019. 02. 21. 14:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#35688

Pont Te vallasz sematikus gondolataidról amikor ilyeneket írsz.
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 14:03
Előzmény: #35686  lohran
#35687
Nagyon sok indulat van benned fiatalember... :-)
lohran 2019. 02. 21. 14:01
Előzmény: #35684  Törölt felhasználó
#35686

Ne keverjünk egy igazságtalan politikai döntést a fiatalsággal és azzal ki mit tervezett és mikor az életében jó ?
A piszkos politikusok kimosták az emberek agyát.
ncseed 2019. 02. 21. 13:57
Törölt hozzászólás
#35685
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 13:54
Előzmény: #35683  lohran
#35684
Nem ez az élet realitása.. 30  as éveid felé közeledve majd elgondol az élet rejtelmeiről , meg arról , hogy jó lenne ha  öreg korodra legalább 1 utódod lenne akinek átadod a vagyont és gondoskodik  rólad esetleg lesz aki megsirat ha meghalsz.. persze tudom ilyen filozófikus kérdésekre legyintenek a libsi társadalom hívői.. 
lohran 2019. 02. 21. 13:46
Előzmény: #35682  Törölt felhasználó
#35683

"tessék családot alapítani úgyis az a jövő ..aki fiatal kikerül 22 -24 évesen az iskola padból nem hiszem ,hogy 1 gyereket az életbe össze se akarna hozni.. "
Ezt viccnek szántad ? vagy valami szánalmas kormánypropaganda.
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 13:43
Előzmény: #35680  lohran
#35682
Most ezzel az ingyen hitellel már  én sem tudok élni  ( most jön a harmadik és  ennyi volt  ) , de áttételesen még az ingatlanok áremelkedéséből profitálhatok. 2,5 MFt támogatás  nagycsaládos autó viszont jól jön , mert egy ütött kopott 15 éves pici autóm van és már lassan nem férünk bele 😊 Kimaradt réteg pedig rázza az öklét nyilván.. tessék családot alapítani úgyis az a jövő ..aki fiatal kikerül 22 -24 évesen az iskola padból nem hiszem ,hogy 1 gyereket az életbe össze se akarna hozni..  Gyakorlatilag 27-29 éves koráig kell meglennie az első ( vagy utolsó ) gyerekének kb. nekem is akkor lett meg..
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 13:38
Előzmény: #35678  Criscito
#35681
Igen lesz és reméljük nem fog „balul” elsülni a kísérlet..  Kína nem véletlenül növekszik annyira.. pumpálják a pénzt ezerrel a gazdaságba a károgó  nyugati szirének pedig nyomják na majd most omlik össze végre , de ennek már 10 éve és semmi baj nem történt. Ettől függetlenül mi kis ország vagyunk óvatosnak kell lennünk nagyon függünk a „nemzetközi tőkétől” nem mindegy milyen kamat környezet  alakul ki a magas infláció miatt. Majd meglátjuk én optimista vagyok ha még pörög a gazdaság fejlődik az ország akkor az ingatlanok árai is feljebb fognak menni 😊  Vissza esés biztos lesz csak a kérdés mennyi , de jelentősre nem taksálnám és rövid távon (1-2 év ) biztosan még kitart a bull..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek