Azt hiszem itt húzódikegy félreértés.
Nem azért akarunk eurót mert olyanunk van, hanem mert azzal kiszámítható fizetőeszközünk lenne az eddigiek után.
Amúgy tökmindegy, ha lecövekelnék a forintot az euróhoz (és hinnénk is ebben) akkor a forint is megbízható lenne, kormányoktól függetlenül, mindegy is lenne hogy forint van. De ebben nehezebb bízni mint az euróban, úgyhogy hajrá euró. Azt hogy milyen árfolyamon lehet a forintot stabilizálni évekig azt majd a gyakorlat megmutatja, nem a kommentszámon fog múlni. (és vélhetőleg ez közelebb van a jelenlegihez mint a kilengés csúcsához)
Nem azért akarunk eurót mert olyanunk van, hanem mert azzal kiszámítható fizetőeszközünk lenne az eddigiek után.
Amúgy tökmindegy, ha lecövekelnék a forintot az euróhoz (és hinnénk is ebben) akkor a forint is megbízható lenne, kormányoktól függetlenül, mindegy is lenne hogy forint van. De ebben nehezebb bízni mint az euróban, úgyhogy hajrá euró. Azt hogy milyen árfolyamon lehet a forintot stabilizálni évekig azt majd a gyakorlat megmutatja, nem a kommentszámon fog múlni. (és vélhetőleg ez közelebb van a jelenlegihez mint a kilengés csúcsához)
EUR/HUF
Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
Real:313 (ma volt 314,7 is)