Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2026. 06. 14. 22:21
Előzmény: #101139  Boby
#101140
Azt hiszem itt húzódikegy félreértés.
Nem azért akarunk eurót mert olyanunk van, hanem mert azzal kiszámítható fizetőeszközünk lenne az eddigiek után.
Amúgy tökmindegy, ha lecövekelnék a forintot az euróhoz (és hinnénk is ebben) akkor a forint is megbízható lenne, kormányoktól függetlenül, mindegy is lenne hogy forint van. De ebben nehezebb bízni mint az euróban, úgyhogy hajrá euró. Azt hogy milyen árfolyamon lehet a forintot stabilizálni évekig azt majd a gyakorlat megmutatja, nem a kommentszámon fog múlni. (és vélhetőleg ez közelebb van a jelenlegihez mint a kilengés csúcsához)
Boby
Boby 2026. 06. 14. 20:35
Előzmény: #101138  Boby
#101139
Ez a fontos, nem 2030-as,2031-es euró,bármit is szajkózzon a finánctőke.
"A következő években ezért a legfontosabb mutató talán nem az infláció lesz. Nem a GDP. Nem a forint árfolyama.Hanem az, hogy egyre többen akarják-e itt elképzelni a jövőjüket.Mert a bizalomnak van egy egyszerű mérőszáma. Az, hogy az emberek maradni akarnak-e. És hogy azok, akik egyszer már elmentek, elkezdenek-e gondolkodni a hazatérésen. Ha ez megtörténik, akkor nemcsak a befektetők bíznak majd Magyarországban.Hanem végre újra a magyarok is."
Boby
Boby 2026. 06. 14. 20:33
#101138
Felföldi József facebook poszt:Az elmúlt napokban több gazdasági elemzés is arról szólt, hogy a pénzpiacok kedvezően fogadták az új magyar kormány hivatalba lépését. Erősödött a forint, csökkentek az állampapírhozamok, a befektetők egy része pedig láthatóan úgy gondolja, hogy érdemes kivárni, mit hoznak az előttünk álló hónapok.Ez alapvetően egy nagyon jó hír.De érdemes tisztázni valamit, mégpedig azt, hogy a piacok most nem az eredményeket jutalmazzák. Hiszen azok még nem léteznek. A piacok jelenleg egy lehetőséget áraznak be. Azt, hogy talán egy kiszámíthatóbb, átláthatóbb, normálisabban működő ország következik.A bizalom azonban furcsa dolog. Sokkal gyorsabban el lehet veszíteni, mint felépíteni.Mi magyarok ezt jól tudjuk. Az elmúlt két évtizedben (nyilván nem számolva a forrás blokkolás időszakát) rengeteg pénz érkezett az országba. Soha korábban nem látott mennyiségű uniós forrás, beruházás és állami támogatás állt rendelkezésre. Ennek ellenére ma nehéz lenne azt mondani, hogy a társadalom többsége bizakodóbb, mint tizenöt évvel ezelőtt volt.Nem azért, mert az emberek ne látták volna az új utakat, a felújított tereket vagy a gyárakat.Hanem azért, mert a bizalom abból épül, hogy az ember úgy érzi, ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindenkire. Hogy ha dolgozik, előrébb juthat. Hogy ha vállalkozik, nem kell attól tartania, hogy valaki politikai kapcsolatokkal elé kerül. Hogy a gyereke számára Magyarország nem csak szülőföld, hanem jövő is.Az új kormány előtt ezért nem egyszerűen gazdasági feladat áll. Valójában bizalomépítési feladatuk van. Most sokan megszavaztuk, előre odaadtuk ezt a bizalmat, de ezt meg is kell tartani, sőt építeni szükséges. A befektetők szempontjából ennek az első és legfontosabb eleme a kiszámíthatóság. A tőke ugyanis nem szereti a meglepetéseket. Nem szereti a péntek este bejelentett különadókat. Nem szereti az egyik napról a másikra átírt szabályokat. Nem szereti, amikor a politika beleül a gazdaság nyakába, és hetente új játékszabályokat talál ki.Egy tőkés oda viszi a pénzét, ahol biztonságban érzi azt. Ha pedig Magyarország beruházásokat akar, akkor a jogbiztonságot és a kiszámíthatóságot ugyanúgy exportcikknek kell tekintenie, mint az autóipari kapacitásait vagy a földrajzi elhelyezkedését.Az is fontos kérdés, hogy mi van akkor, ha a befektetői érdek és az állampolgári érdek nem ugyanaz?Mert bizony előfordul. (Előfordult ez a Fidesz esetén is, és ott láttuk a választ. Pont vastagon nem törődtek az állampolgári érdekkel és igényekkel.) A befektető gyakran alacsonyabb adókat szeretne. Az állampolgár jobb egészségügyet és oktatást. A befektető olcsó munkaerőt szeretne. A munkavállaló magasabb fizetést. A befektető gyors engedélyeztetést szeretne. A helyi közösség szeretné tudni, mi épül a szomszédjában. A befektető profitot akar. Az ország pedig hosszú távú fejlődést.Ezek valódi konfliktusok. Az elmúlt évek egyik problémája éppen az volt, hogy gyakran úgy beszéltünk a beruházásokról, mintha azok önmagukban sikert jelentenének.Pedig nem minden beruházás egyformán hasznos.Nem attól lesz sikeres egy ország, hogy minél több gyár épül benne. Attól lesz sikeres, hogy a megtermelt értékből mennyi marad helyben, mennyi jut a dolgozóknak, mennyi jut az államnak, és végső soron mennyi javítja az emberek életminőségét.Az új kormánynak ezért nem a befektetők és az állampolgárok között kell választania. Hanem olyan szabályokat kell alkotnia, amelyek mellett mindkettő jól jár.A befektető kapjon stabil jogi környezetet. Az állampolgár kapjon működő egészségügyet és oktatást. A vállalkozó kapjon kiszámítható adórendszert. A munkavállaló kapjon tisztességes bért és kiszámítható jövőt.Az ország kapjon valódi versenyt.Mert a bizalom nem attól épül, hogy mindenki elégedett. Olyan ország nincs.A bizalom attól épül, hogy az emberek igazságosnak érzik a rendszert még akkor is, amikor nem minden döntés nekik kedvez.Az elmúlt tizenöt év egyik legnagyobb tanulsága talán éppen ez.A korrupció nemcsak pénzt vesz el. A részrehajlás nemcsak igazságtalan. A kivételezés nemcsak erkölcsi probléma.Mindegyik ugyanazt rombolja: a hitet abban, hogy érdemes becsületesen játszani.És amikor ez a hit eltűnik, akkor nemcsak a befektető kezd el más ország után nézni. A fiatal is. A szakember is. A vállalkozó is.A következő években ezért a legfontosabb mutató talán nem az infláció lesz. Nem a GDP. Nem a forint árfolyama.Hanem az, hogy egyre többen akarják-e itt elképzelni a jövőjüket.Mert a bizalomnak van egy egyszerű mérőszáma. Az, hogy az emberek maradni akarnak-e. És hogy azok, akik egyszer már elmentek, elkezdenek-e gondolkodni a hazatérésen. Ha ez megtörténik, akkor nemcsak a befektetők bíznak majd Magyarországban.Hanem végre újra a magyarok is.
bronz 2026. 06. 14. 12:32
Előzmény: #101136  TheSnake2020
#101137
Most jó határ közelében lakni..
Bármerre indulsz el, jobban jársz, ha venni akarsz valamit, mint itthon.
TheSnake2020 2026. 06. 14. 12:30
Előzmény: #101110  Boby
#101136
Bizony és lassan Ausztria is olcsóbb jó néhány dologban.  Nem beszélve a balatoni árakról,  ahol a 20 Euros fő étel körettel,  teljesen normális étteremben.  (Ja nem szerintem).
TheSnake2020 2026. 06. 14. 12:27
Előzmény: #101116  Borisz
#101135
Ez pont igy van, de ahogy nem új autó,  onnan lényegesen olcsóbb a német import egy jóval nagyobb kinalatbol.  Persze a magyar autó árak is mennek lefelé rendesen,  alku előtt.  Mert azért komoly vásárlás esetén néhány százalék alku  benne van.
bronz 2026. 06. 14. 12:17
Előzmény: #101130  Bandita
#101134
Szar lehet így az élet, hogy hónapok óta nyomja a Tisza rettegést és el is hiszi a nagy géniusz Orbán minden hazugságát, mert ő, a felcsúti vezér azért dolgozott közösen az MNB-t kirabló Matolcsyval, a zsenivel, hogy Magyarország ne legyen gyarmat. :))))
bronz 2026. 06. 14. 12:10
Előzmény: #101131  N0MAD
#101133
:))
N0MAD 2026. 06. 14. 11:24
Előzmény: #101131  N0MAD
#101132
de úgy látom itt lebzsel már downvoteolt is :D
N0MAD 2026. 06. 14. 11:18
Előzmény: #101130  Bandita
#101131
szerintem amilyen régi sztorikkal jön német márkát is stratégiai tartalékozott, várja a kiolvadást.
Lehet ezért is szít az eu ellen.
Bandita 2026. 06. 14. 10:33
Előzmény: #101129  N0MAD
#101130
Bukóban van a csoda tartalék 354-es készletével is már. 
Nehéz hetek-hónapok.
N0MAD 2026. 06. 14. 08:59
Előzmény: #101128  bronz
#101129
tényleg, a (másik?) nyugger még be se nézett hogy mi van lányok a forinttal orbánnak hála, holy hole-y, sakrivalenojti.
bronz 2026. 06. 14. 07:54
Előzmény: #101127  Bandita
#101128
Szerintem se, de az nem lenne rossz, ha stabilizalódna itt 350 körül. A fidesz által behozott gagyi összeszerelő üzemek, akkugyárak sosem fognak normális bért adni, így azokért egyáltalán nem kár, ha eltakarodnak innen.
Ráadásul az lesz majd szép, ha ez a rengeteg környezetszennyező és vízzabáló akkugyár által előállított akksik majd szépen visszajönnek majd ide 1x év múlva és meg kell oldani a sorsukat. Vissza a feladónak jeligére annak az országnak kell majd megsemmitítenie, ahol gyártották ezeket a szarokat.
Köszönjük a felcsúti Putyin szopodár hazaárulónak, hogy szép nagy hulladéklerakót csinál az országból tizenéves távlatban, de a kedvenc fideszes  nyugdíjasunknak gondolom ez is tetszeni fog, ahogy a fideszes pedofilok.
Bandita 2026. 06. 14. 07:13
Előzmény: #101125  bronz
#101127
Szerintem sok már nincs benne amúgy. 
N0MAD 2026. 06. 14. 07:08
Előzmény: #101125  bronz
#101126
merjünk nagyot álmodni, paritás!
Eddig bejött a mondás, ne veszítsük el a hitünket!!!!!!
bronz 2026. 06. 13. 20:17
Előzmény: #101124  Bandita
#101125
Merjünk nagyot álmodni, 
300.  :))
...és akkor az emberek visszakapnák javarészt azt ezzel, amit a zsebükből a Pedofidesz kilopott a szándékos forintgyengítéssel 16 év alatt.
Bandita 2026. 06. 13. 19:35
#101124
Trumpuram, béke, 350
Hát ez is eljött:DDD
Boby
Boby 2026. 06. 13. 16:33
#101123
https://www.youtube.com/live/eW4JjW-PTEs?is=VngM4-pBSgrpgm9k
Barnit is úgy futtatják a médiában mint szakértőt,mintha nem is akkor lett volna 25% infláció az országban,amikor ő volt a matolcsy jobbkeze. Az már csak hab a tortán, hogy némi guba is eltűnt abban az időben a jegybankból. Gondolom,nem is hallott róla,ez a remek szakember!
bronz 2026. 06. 13. 16:31
Előzmény: #101121  Boby
#101122
Varga Mihály KISZ titkár, fideszes káder, a bukott költségvetések megalkotója Járai nyomában halad egyelőre.
Boby
Boby 2026. 06. 13. 16:23
Előzmény: #101120  labdaszedo
#101121
Eddig mindegy volt, jók vagy rossz hírek jöttek,erősödés volt rá a válasz. Ki tudja,lehet hogy a béke kitörésére nem emelkedés hanem esés jön. Fait accompli,André Kostolány.Bár igazából nem erre kellene várni,hanem hogy a jegybank végezze a gazdaság érdekében a dolgát. Egyelőre lóf@sz kis esti fénnyel amit csinálnak.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek