Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
labdaszedo 2026. 06. 13. 15:31
#101120

Hétfőn tovább erősödünk ha kitör a béke USA és Irán között. Következő megálló 340.
Borisz 2026. 06. 13. 13:17
Előzmény: #101117  N0MAD
#101119
igaz
kjanek
kjanek 2026. 06. 13. 12:56
Előzmény: #101106  FR73
#101118
Persze hogy rendben volt, igaz hogy Hanta Hankó Balázs sem tudta megindokolni hogy ki miért kapott pénzt, a lényeg az volt hogy bizonyíthatóan hithű fideszes legyen. Mága Zlotyi is jól lejáratta magát, 10 év alatt kapott 5,4 milliárdot. Fityesz sajtó folyamatosan nyomta a csömört hogy a Zlotyi micsoda derék ember, orrba-szájba szervezi a jótékonysági koncerteket, a háttérben meg érkeztek a számlájára a milliárdok. Van itt olyan aki szerint az elmúlt 16 évben minden a legnagyobb rendben volt, soha nem volt még ilyen jó helyzetben az ország, csak a Deutsch Tamás kritikán aluli angolján akadt fenn egy kissé. :D 
N0MAD 2026. 06. 13. 11:43
Előzmény: #101116  Borisz
#101117
"gy 36 000 eurós osztrák nettó/bruttó ár erős (pl. 380 Ft-os) forintárfolyamon számolva"
de nem 380 dadus!
Borisz 2026. 06. 13. 09:59
Előzmény: #101112  bronz
#101116
Gúgli AI így látja, és eszerint nem reális alternatíva az ausztriai vétel és magánimport - akkor viszont a magyar kereskedő nincs rászorítva, hogy csökkentsen:
Ha az erős forint ellenére a magyar autókereskedők nem mennek lejjebb az új autók áraival, reális lehetőség-e az autót mondjuk Ausztriában megvásárolni, és magánimportban behozni? Vegyünk példának egy 12 millió forintos Skoda Octavia kombi 150 LE benzinest!
Nem, az erős forint ellenére sem reális lehetőség egy teljesen új autó magánimportja Ausztriából, mert a magyar adózási szabályok és a kinti alapárak miatt a folyamat végén szinte biztosan drágább lesz az autó, mint itthon.Bár a használt autóknál az árfolyamnyereség sokat számít, az Európai Unióban az új autók (amelyek 6 hónapnál fiatalabbak VAGY 6000 km-nél kevesebbet futottak) beszerzésére teljesen egyedi és szigorú szabályok vonatkoznak. [1]A gazdasági és jogi háttér a következőképpen alakul egy 12 millió forintos, 150 LE-s benzines Skoda Octavia Combi példáján: [1]
1. Az osztrák alapárak magasabbakA Skoda osztrák importőre alapvetően magasabb eurós listaárakkal dolgozik, mint a magyar. Ausztriában a legolcsóbb (gyengébb motoros) Octavia Combi is 32 580 eurótól indul, míg a 150 LE-s, jobb felszereltségű változatok listaára hamar eléri a 35 000 – 39 000 eurót. [1, 2, 3, 4, 5]
  • Példa: Egy 36 000 eurós osztrák nettó/bruttó ár erős (pl. 380 Ft-os) forintárfolyamon számolva is 13,6 millió forint körül mozog, ami már alapból magasabb a 12 milliós magyar árnál.
2. A "Kettős ÁFA" csapdája (és a 27%-os rekord)Az EU-s jogszabályok szerint új autó vásárlásakor a forgalmi adót (ÁFA) abban az országban kell megfizetni, ahol az autót forgalomba helyezik (vagyis Magyarországon).
  • A folyamat: Ausztriában az autót nettó áron (a 20%-os osztrák MwSt nélkül) kellene megvásárolnod.
  • A valóság: Az osztrák kereskedők magánszemélyeknek rendkívül ritkán (vagy szigorú kaukció ellenében) adják oda az autót nettó áron, mert félnek az áfacsalásoktól. Ha kint kifizettetik veled a 20%-ot, itthon a NAV-nál akkor is kötelezően be kell fizetned a 27%-os magyar áfát, és a kinti adót csak utólag, bonyolult bürokratikus úton tudod visszaigényelni Ausztriából.
  • A hazai 27%-os áfakulcs a világon a legmagasabb, így a magyar adóteher mindenképpen rárakódik az osztrák nettó árra.
3. Ausztria speciális adója: A NoVAAusztriában minden új autó árára rárakódik a NoVA (Normverbrauchsabgabe), egy szén-dioxid-kibocsátás alapján számított regisztrációs adó. Bár ezt elvileg export esetén (ha az autó nem lesz osztrák forgalomba helyezve) nem kellene megfizetni, a kinti márkakereskedői készletautók (pl. szalonautók, azonnal elvihető modellek) ára ezt már tartalmazza, és a papírmunka visszatérítése magánszemként nehézkes. [1]4. A plusz importköltségek (Magyarországi forgalomba helyezés)Az autót haza is kell hozni, és itthon is le kell papírozni, ami az alábbi fix költségekkel jár:
  • Regisztrációs adó: Egy 150 LE-s (110 kW), modern Euro 6-os benzines Octaviára ez viszonylag kedvező, kb. 45 000 - 85 000 Ft.
  • Szállítás: Trélerrel vagy kinti ideiglenes (zoll) rendszámmal és biztosítással: kb. 150 000 - 250 000 Ft.
  • Magyarországi vizsgáztatás és okmányok: Műszaki vizsga, honosítás, törzskönyv, rendszám: kb. 100 000 Ft.
  • Vagyonszerzési illeték: Új autó itthoni vásárlásakor nincs, de külföldi importnál a közigazgatási rendszer gyakran kiveti (kW alapú teljesítmény szerint egy 150 LE-s autóra ez kb. 61 000 Ft), kivéve, ha igazoltan gyári újként, első tulajdonosként hozod be, de a hivatalok rugalmassága változó. [1]
ÖsszegzésHa a magyar piacon egy Skoda Octavia Combi 150 LE ára 12 millió forint, akkor az erős forint ellenére egy osztrák import ugyanebből a modellből a magasabb kinti listaár, a 27%-os magyar áfa és a hazaszállítási/papírmunka költségek miatt a végén legalább 13,5 - 14 millió forintba kerülne.A magyar importőrök az árazást eleve a magas hazai ÁFA-tartalomhoz és a piaci környezethez igazítják, így az új autóknál nincs meg az a profitrés, ami a használt autóknál az árfolyammozgások miatt kialakulhat. [1]
Borisz 2026. 06. 13. 09:52
Előzmény: #101112  bronz
#101115
Az rengeteg, az kábé 20% di sconto a magyarhoz képest?
Borisz 2026. 06. 13. 09:51
Előzmény: #101110  Boby
#101114
gúgli AI:
Szlovákiában a kávé (ideértve a pörkölt, koffeinmentes kávét és a kávéhelyettesítőket is) áfája 19%. [1, 2]
Bár a szlovák általános áfakulcs (DPH) 23%, a szlovák áfatörvény az élelmiszerek egy jelentős részére – köztük a kávéra és a teára is – a 19%-os kedvezményes, köztes adókulcsot alkalmazza. [1, 2, 3, 4]
Ha Szlovákiából rendelsz kávét vagy kint vásárolsz, a blokkon már ezt az alacsonyabb kulcsot fogod látni a termék árában. [1]
bronz 2026. 06. 13. 09:34
Előzmény: #101110  Boby
#101113
Ezt az egész magyar adórendszer be kellene szántani és egy tök újat csinálni argentin módra.
bronz 2026. 06. 13. 09:33
Előzmény: #101109  Borisz
#101112
Én egy Octaviát néztem a konfigurátorral, 2,6 millió Ft a különbség Ausztria javára.
Úgyhogy van honnan csökkenteni, eleve pletykák szerint 410-es árfolyam környékére rendezkedtek be ők is és abból lett nemrég egy 5-6%-os csökkentés, de ez még mindig kevesebb, mint amennyi indokolt lenne.
Boby
Boby 2026. 06. 13. 09:28
Előzmény: #101110  Boby
#101111
Az erős forint okán olyan szélesre nyílik az árak között az olló, hogy az ársapkás üzemanyaggal egyre távolabbról éri meg a határon túlra járni bevásárolni. 
Boby
Boby 2026. 06. 13. 09:22
Előzmény: #101105  bronz
#101110
Tegnap néztem szlovák lidl katalógust. Nyilván nem reprezentatív,de egy Magnum fagyi 350 forint,itthon 1000. 1kg-os Lavazza és Segafredo kávék 4900,- forint, itthon 8000,-?
Borisz 2026. 06. 13. 09:14
Előzmény: #101105  bronz
#101109
Valószínűtlennek tartom a csökkentést, amíg a piac rá nem kényszeríti őket. 
Viszont az utóbbi hetekben elkezdtek a csapból is autóreklámok folyni (nem az említett márkákra gondolok, hanem mindenre is). Szemlátomást most szeretnének, éspedig ezen az áron eladni, és szépen kaszálni. 
FR73 2026. 06. 13. 08:50
#101108
Vagy csak Fásy Zsúlikénél nem b-szták el az indoklát olyan nyíltan, mint Mága Zoltán?
bronz 2026. 06. 13. 08:50
Előzmény: #101106  FR73
#101107
Kedvenc fideszes nyugdíjasunk szerint ez is rendben volt, mert a Fidesz adta.
FR73 2026. 06. 13. 08:48
Előzmény: #101102  kkv14
#101106
Most ezzel azt akarod sugallni, hogy az NKA-nál minden rendben volt?
bronz 2026. 06. 13. 08:43
#101105
351.
Aki új Volkswagent, Skodát akat venni, az jobban jár, ha a szomszédos országokban veszi meg, mert ilyen árfolyammal már kint jelentősen olcsóbb, mint amennyiétt itthon az importőr Porsche Hungária kínálja a hálozatán belül.
Lassan ideje lenne megint árat csökkenteniük.
N0MAD 2026. 06. 12. 17:57
Előzmény: #101102  kkv14
#101104
nem, millárdos nagyságrendről beszélt.
Érdemes tisztában lenni tíz hatvánnyaival tizes számrendszer használata esetén. Szerintem érdemes lenne megtanulnod.
EURHUF_goes_to_haven 2026. 06. 12. 16:30
Előzmény: #101102  kkv14
#101103
Soha nem szabad fullban tolni a kretént ;)
kkv14 2026. 06. 12. 16:02
Előzmény: #101093  FR73
#101102
Ilyenre gondolsz?                  A 444 portál az ezzel a hírrel kapcsolatos cikkek elején helyreigazítást tett közzé.  Valótlanul híreszteltük, hogy a Nemzeti Kulturális Alap százmilliós támogatásokat nyújtott volna Fásy Zsüliett dokumentumfilmjére
bronz 2026. 06. 12. 15:23
Előzmény: #101100  Boby
#101101
Soros ellopta, meg a migránsok és az ukránok, plusz a dollárbaloldal.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek