Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ragarda
ragarda 2021. 10. 22. 21:32
Előzmény: #7519  yossarian78
#7520
Ez ám a szép kilátás. Ne az erős gazdaság által legyen erős pénzünk, hanem az Uniótól érkező pénz váltásával majd lenyomjuk! 
Szép gondolatok! 
yossarian78
yossarian78 2021. 10. 22. 21:22
#7519
https://hu.euronews.com/2021/10/22/von-der-leyen-az-eu-nem-ad-penzt-szogesdrotra-es-falakra
Ez megfordíthatja a forintgyengülést. Egyelőre nem állítják le az uniós támogatásokat
Fsociety
Fsociety 2021. 10. 22. 18:10
Előzmény: #7517  vegyesz
#7518
Sztem nem probalkoznak semmivel. A piacot nem lehet megverni. Tovabbra is tartom, hogy ha nekifut a 370nek,akkor az a 4.probalkozasa lesz, es akkor eldurranhat. Az inflacio lesz a szög a koporsóba, az ugyanis nem fog megallni, es ez kifejezetten rossz hir a forintnak. Sztem ev vegere csunya arfolyamot fogunk latni. 
vegyesz 2021. 10. 22. 17:58
#7517
Nézegetem az EUR/HUF árfolyamgörbéjét. A nagy tüskék az erősödés irányába nem azt jelentik, hogy az mnb intervencióval próbálkozik? Nem nagy sikerrel.
Fsociety
Fsociety 2021. 10. 22. 17:47
Előzmény: #7515  greg92
#7516
Tenyleg nem lenne rossz, ha a topic arrol szolna, amire hivatott...mindenkinekegvan a problémája, ez a hely arrol kene hogy szoljon, hogy az eur huf milyen irányba megy. Minden másra ott vannak mas topikok, ahogy az emlitve volt korabban. Lehetne? 
greg92 2021. 10. 22. 15:30
Előzmény: #7509  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#7515
Edesanyam altalanos iskolai tanar es igazgatohelyettes. Nem vagyunk kibekulve a kormany oktataspolitikajaval es a tanari beremelesekkel sem, foleg hogy felesegem pedig óvónő. De ha jól emlekszem elotte sem volt kolbászból a kerites, vagy elotte a tanari fizetes fej-fej mellett mozgott a managerekevel? 🤔Amugy o nok 40nel megy nyugdijba jovore es bar a vezetoi pozicioja miatt mas teszta mint a te anyukad de neki olyan 350-400ezres nyugdijat kalkulaltak apammal. De azon nem fogunk osszeveszni, hogy emelni kene a berukon. A jobban elunk alatt pl a rezsikoltsegeket ertem hogy egy kezzelfoghato peldat hozzak.
greg92 2021. 10. 22. 15:24
Előzmény: #7513  Törölt felhasználó
#7514
Igen, teny hogy ezek összefüggnek de azert nalam mar neha kiveri a biztositekot egy-ket kormany szidalmazas. A megint mennyit lopnak stb szoveg azert nem elemzes. Az elemzesek hasznosak meg a kitekintesek a kornyekbeli jegybankok tevekenysegeire, ezt alairom. Vilagbeke😉meg azert november kozepeig lekoszonhetne 360ala az eurhuf, hogy ne bukjak a poziciomon 😄
Törölt felhasználó 2021. 10. 22. 14:11
Előzmény: #7505  greg92
#7513
Kedves Greg, tul.képpen Te magad leírtad, hogy miért kerül szóba itt is a politika, az ország gazdasági és az emberek anyagi helyzete: "nalam tajekozottabbak segitsenek osszefuggesekkel eldonteni, hogy eurhuf longot vagy shortot nyissak."  Hát pont erről van szó. A Forint árfolyamát nem lehet minden mástól elvonatkoztatva, önmagában szemlélni. A magyar kormány tevékenysége, intézkedései pontosan beletartoznak az "összefüggésekbe". Különben a fiúk gyakran szoktak chart-elemzésekkel is segíteni. Amit nagyon köszönünk.
Egyébként pedig Világbéke, Sandra Bullock után szabadon. :-) 
new1 2021. 10. 22. 13:43
Előzmény: #7511  wawa1
#7512
biztos nem ismersz kata- s , és egyéb trükkös adózót . tudod mekkora igény van még mindig borítékra a postán ?
wawa1 2021. 10. 22. 13:26
Előzmény: #7498  longforewer
#7511
https://novekedes.hu/tozsde/mnb-tobb-mint-egymilliard-euro-a-folyo-fizetesi-merleg-hianya
Nektek okos embereknek. És az osztogatások, béremelések miatt egyre csak növekszik a hiány. Ezért értékelik le a forintot állandóan, de nem akarjátok elhinni, hogy a vacak magyar gazdaság nem tud ekkor béreket kifizetni.
new1 2021. 10. 22. 13:19
Előzmény: #7505  greg92
#7510
sokat szidott eu rengeteg forrást biztosított .szép számmal nyugat eu - ban dolgoznak , ő hazautalásaik nem elhanyagolandó tételek.  több multi fejlesztett az országban , az alvállakozoi kör is sokat profitált ebből .  kelet europa más országai is növekedtek . semmi csoda nem történt .
ausztriáiban kurz- egy bízonyitott bagatell összeg miatt távozni kényszerült . nem az első eset az utóbbi években.  lakosság polarizálása mo-n sikerült . hal mindig a fejétől .. . 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 10. 22. 12:56
Előzmény: #7505  greg92
#7509
Ha edesanyad valoban tanar lenne, ilyet nem irnal le. Vagy ti nem beszelgettek? Az orszam novekedes, tanar hiany miatti allando tulterheles, a fizetes pedig fixalva lett valamikor 2014-ben es azota se nagyon emelkedett. Az en anyam is tanar, mindjart nyugdijba megy, a kategoriak csucsan keres netto 270-et baszki. Mennyire szanalmas ez mar?? Es erre lesz majd neki kiszamolva valami 180 ezres nyugdij, amit szepen elinflalnak a nathas ´csaba es majd tarthatom el en oreg koraban, miutan ledolgozott egy eletet ennek a mocskos orszagnak. gyalazat!!
Balin2020
Balin2020 2021. 10. 22. 12:45
Előzmény: #7503  geza77
#7508
Ha levonod belőle az 5% feletti magyar inflát, megkapod rá a választ.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 10. 22. 12:39
Előzmény: #7495  geza77
#7507
tokeletes osszefoglalas!
greg92 2021. 10. 22. 12:35
#7506
Illetve en alapvetoen azert jarok ide, hogy nalam tajekozottabbak segitsenek osszefuggesekkel eldonteni, hogy eurhuf longot vagy shortot nyissak. Ha kormanyszapulo forumba vagyom van itt egy par a pfen ugy lattam. 
greg92 2021. 10. 22. 12:23
#7505
Geza a kerdeseidre valaszolva nyilvan az a fontosabb hogy mennyi benzint tudsz megvenni a fizudbol. Nyilvan a masik kerdessel meg arra utaltal, hogy Ausztria magasabb fejlettsegrol nem tud egykonnyen annyi %ot fejlodni mint mi lentről. Ezeket en ertem, bar nem vagyok közgazdász csak gyogyszeresz. Viszont azt nem fejtetted ki nekem, hogy pontosan mikor eltel jobban a rendszervaltas ota. Mert mi kozeposztalybeliek(apam gépész, anyam tanar) jobban elunk 2010 ota. Tudom a korrupcio stb.. Engem is zavarnak ezek a dolgok csak nem latok igazan jo alternativat a politikai palettan. A sardobalast reszemrol befejezem, csak mar nagyon faraszt neha ezt a frocsogest olvasni, hogy itt mennyire szar minden.
Törölt felhasználó 2021. 10. 21. 23:15
#7504
Gyerekek, ne mááááár! Annyira jól csinálja a jelenlegi hatalom ezt az "oszd meg és uralkodj" témát, hiszen bárhová tévedek mostanság (mindenféle fórumokra gondolok, a nyavalyás fészbukról nem beszélve) csak az első néhány hozzászólás foglalkozik a feldobott témával, utána egymást osztják, szapulják, döngölik földbe az emberek. :-( Nem jó ez így, nem vezet sehova. Géza kommentjéhez: mi is fontolgatjuk már évek óta, hogy távozunk és minket is az tart vissza, hogy ha az ember meg az ember lánya felépítette kínkeservvel azt a minimális egzisztenciát, amit nem vegetálásnak nevezünk, akkor elkezd osztani-szorozni oda-vissza lóugrásban. És felmerül a kérdés, hogy miért? Miért kell azon agyalni, hogy távozni jobb lenne, holott ledolgozott már X évet és elvégre itt született, itt kellene boldogulni! Miért adjon fel mindent, még azt a keveset is csak azért, mert akikre rábíztuk az országot az elmúlt évtizedekben, azok mindennel foglalkoztak, csak azzal nem, amiért a fizetésüket kapták/kapják. Akik nettómillió forintot visznek haza havonta, vagy valamilyen más okból olyan szerencsések, hogy vasvillával hányják a pénzt  egyik sarokból a másikba a kastélyukban, azoknak jó itt élni. A többieknek pedig nem igazán. Ezen lehet vitatkozni, csak nem érdemes, és szerintem nem az a megfelelő reakció, hogy "akkor miért nem mész el innen?". Jóccakát és ne veszekedjünk, attól nem lesz jobb! 
geza77
geza77 2021. 10. 21. 22:36
Előzmény: #7500  greg92
#7503
Mennék én, de hátba szúrtak ezek a pedofilmosdató, ereszmászó, tolvajbanda!!
Gondolkodj el pl azon, hogy mekkora értékvesztést szenvednék el csak azon, az elmúlt 11,5 évben ! Ha most felszámolnék mindent és el szeretnék indulni innen, abban a pillanatban írnám alá a 40 %nyi értékvesztést, amikor is le szeretném váltani az összeget euróra!
Ha ezt odaadod nekem ill leváltod nekem azon a szinten,ahol átvették, amit a velünk hasonló csehek meg tudtak őrizni azóta, sőt erősíteni is tudtak, többet nem írom ide a valóságot, hagyom, hogy a félretájékoztató propaganda elhitesse és hagyja ködbe veszni az igazságot.
Igen, volt jó itt élni, de egy ideje nem az, pedig ezektől vártam én is reménykedve a szép új jövőbe, a fejlődést, de itt csak urambátyám-haveri fejlődés van, a többieket meg max alapjáraton elketyegtetik.
Kérdésem lenne, mert arra nem reagáltál:
Az számít, hogy ugyanannyi itt is, mint ott az üzemanyag, vagy a egységnyi fizetésből megvásárolható mennyiség számít?
másik kérdés      :                           GDP %os növekedés jó mérőszám? 
Melyik a nagyobb 2-3%os Osztrák vagy a 6-7%-os magyar Gdp%-os növekedés?
wawa1 2021. 10. 21. 20:15
Előzmény: #7495  geza77
#7502
(Elnézést a kirohanásért, csak felidegesitett Nagy Márton.)
longforewer 2021. 10. 21. 19:50
Előzmény: #7499  wawa1
#7501

Itt üt vissza az elmúlt 11 év elqrt gazdaságpolitikája és az oktatás lezüllesztése!
A béremelés (feltéve ha nem rabszolga(bér)munka) és az erős forint elfér(ne) egymás mellett!
Magas hozzáadott érték, szervezettség, hatékonyság, minőségi munka, de az elmúlt 11 év a forint elinflálásáról és arról szólt, hogy a vállatok elkényelmesedtek ebben, legalábbis az exportra termelők.
Az illiberális gazdaságpolitika gyümölcse beérett és most csodálkozol a helyzeten!
Tekints nyugatabbra, magas bérek, erős deviza, pl.: Svájc

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók