Topiknyitó: Portfolio 2013. 10. 07. 15:18

Jogerősen nyert pert egy devizahiteles az OTP-vel szemben - Reagált a bank  

Ugrás a cikkhez
Először nyert pert jogerősen devizahiteles ügyfelét képviselve Léhmann György, a hétszáz hasonló ügyben egyszerre eljáró siófoki jogász - írta hétfőn a Somogyi Hírlap. Az OTP közölte: az ügy nem értékelhető precedensként, és várhatóan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=190174
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:39
Előzmény: #278  bigyula
#280
Döbbenet, hogy jelenleg ott tartunk, hogy a % számítást kell itt magyarázni és azt, hogy egy %-os változás miként értelmezendő és kezelendő...

Én egyelőre be is fejeztem, ilyen szintű hozzá nem értéssel, úgy hogy nem tanulni akar és kérdez, hanem tudatlanul támad, nincs értelme itt vitázni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:37
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#279
És, hogy ez most ide?
bigyula 2013. 10. 09. 11:37
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#278
"Tegnap Te írtad a saját kezeddel ! VÁLTOZATLAN kamatok mellett a bank TÖBBET keres az árfolyamváltozással.. ma meg már nem keres többet?"

Az attól függ, hogy százalékosan nézed, vagy forintosítva! Ha eladsz valamit 100 Ft-ért, illetve 200 Ft-ért, és a hasznod mindkét esetben 10%, akkor az egyik esetben kerestél 10 Ft-ot, a másikban meg 20 Ft-ot.
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:37
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#277
Figyi, foglalmam sincs már mit akarsz megmutatni, mert össze-vissza zagyválsz.

A tény az - innen indult a vita -, hogy a bekövetkezett árfolyamemelkedés sokkal nagyobb mértékben növelte a törlesztőket, mint a bankok kamatemelése.

Az átlagtörlesztőnövekedés 67.7%. A banki kamatemelés átlag kb. 20%-al növelte a törlesztőket. Ez tény.

Az, hogy neked lövésed sincs a pénzügyekhez, arról nem tehetek.

Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:34
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#276
Tegnap Te írtad a saját kezeddel ! VÁLTOZATLAN kamatok mellett a bank TÖBBET keres az árfolyamváltozással.. ma meg már nem keres többet? Saját magadnak mondasz ellent!
"Kettő a dolog, ami ezt az "elvet" egy picit torzítja.
- Az egyik a kezelési költség, ami az árfolyamemelkedéssel nő, viszont ha nem csak a hitel szigorúan vett tranzakcióis költségeit tartalmazza (amik tényleg keletkezhetnek devizában), hanem egyéb költségelemeket is (amik Ft-osak a banknak), akkor bizony itt egy picit többet keres a bank.
- A másik a banki kamatmarzs. Ha ugyanazt a kamatmarzsot teszi rá a kamatokra nagyobb árfolyamnál is, akkor Ft-ban itt is többet keres a bank, miközben a költségeinek szintén csak egy része devizás, nagyobb része nem"
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:33
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#275
"Azt szeretném bizonyítani, hogy a bank a terheket DUPLÁZTA(árfolyam változás+THM emeléssel)! Ezt pedig csak úgy tudom bizonyítani, hogy kiszámolom hogyan alakult a THM mértéke!"

A THM egy ARÁNYSZÁM. Azt mutatja meg, hogy egy hitel után milyen kamat+egyéb állandó díjak kerülnek felszámításra és ezt viszonyítja a TŐKÉHEZ. Ez a tőke azonban VÁLTOZIK az árfolyammal, a kamatokat pedig a megváltozott tőkéhez számolják. A THM bázisa tehát folyton változik. Nincs állandó THM, az egy pillanatnyi, előremutató arányszám.

Baszki, úgy nem lehet vitázni egy gazdasági fórumon, ha a vitapertner ilyen szinten nincsen tisztában az alapokkal.
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:32
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#274
Nem tudtam h a THM forrásköltségből áll "csak" :)
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:28
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#273
De nem érted, hogy ez BAROMSÁG?

Tudod, 2+2=4. Te pedig most azt "ugatod", hogy 5. És még mindig nem érted meg, hogy a matematika szabályai szerint nem annyi.
bigyula 2013. 10. 09. 11:28
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#272
Pénzügyi alapismeretek tankönyv. Van belőle elég sok a piacon, és mindegyikben ugyanúgy van leírva a kamat, a kamatos kamat, a törlesztőrészlet-számítás, a jelenérték, valamint a jövőérték számítás. Nem politikai oldalhoz kötött, ugyanis ez színtiszta matematika...
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:27
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#271
"a felvett kölcsön összeg után megtöbbszöröződött a fizetendő kamat összeg..."

Ft-ban. De Ft-ban a bank forrásköltsége is nő (ugyanakkora kamat, de növekvő árfolyam mellett).

Gyerekek a kamat %-os. Ha megnő a bázisa, akkor összegben bizony többet kell fizetni. De ez a bázis a másik oldalon is megnő, mert a bank is %-ban fizet.

Tudod, ha duplájára nő a kenyér gyártói ára, akkor a boltban is megnő az ára. A boltos ettől még nem keres többet, ha ugyanazt az árrést teszi rá, mert beszereznie is többe kerül...

Ez komoly, hogy ezt egy gazdasági fórumon kell magyarázni?
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:26
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#270
Pontosan!!!! Ezt ugatom!
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:25
Előzmény: #263  bigyula
#269
Engem nem a havi törlesztőrészlet érdekel... fogd már fel!
Azt szeretném bizonyítani, hogy a bank a terheket DUPLÁZTA(árfolyam változás+THM emeléssel)! Ezt pedig csak úgy tudom bizonyítani, hogy kiszámolom hogyan alakult a THM mértéke!
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:22
Előzmény: #266  bigyula
#268
Gyerekek nem tudom hol kupálódtok, de csak javasolni tudom, alakítsátok meg a Bankszövetség civil érdekvédelmi egyesületét. Menjetek ki októberben tüntetni transzparenssel a bankok mellett, nagy sikeretek lesz bizonyára!
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 11:19
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#267
Bántás nélkül, az felvett kölcsönre nézték meg a kamat összeget. Teljesen nonszensz, hogy az árfolyamváltozást követően, a megnövelt tőketartozás után, még a kamat mértékét is növelte a bank. (Csökkenő kamatkörnyezetben.) Ennek megfelelően a felvett kölcsön összeg után megtöbbszöröződött a fizetendő kamat összeg...
bigyula 2013. 10. 09. 11:07
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#266
"De nem érted, hogy az az x tőke az NŐ az árfolyammal?"

Nem, nem érti. Én egyébként a bankok részéről lehetővé tenném, hogy az adott részletet CHF-ben fizesse az ügyfél. Lemondanék a váltás/konverzió "hasznáról", és azt mondhatnám, hogy az ügyfél törlesztőrészlete fix (CHF-ben). De, az Ő dolga, hogy mennyiért és honnan szerzi be...

bigyula 2013. 10. 09. 11:07
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#265
"De nem érted, hogy az az x tőke az NŐ az árfolyammal?"

Nem, nem érti. Én egyébként a bankok részéről lehetővé tenném, hogy az adott részletet CHF-ben fizesse az ügyfél. Lemondanék a váltás/konverzió "hasznáról", és azt mondhatnám, hogy az ügyfél törlesztőrészlete fix (CHF-ben). De, az Ő dolga, hogy mennyiért és honnan szerzi be...

Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 10:57
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#264
A THM gyakorlatilag a kamat. A tőke meg az árfolyam növekedésével nő. (és te ezt akarod figyelmen kívül hagyni)

Bántás nélkül: nézz utána az alapvető fogalmaknak, mert teljes kavar van a fejedben. Így meg nem csoda, ha hülyeségeket írsz és nem is érted. Nem szégyen a nem tudás, csak tudatlanul ne kezdj vehemensen állítani semmit, mert az nevetséges.
bigyula 2013. 10. 09. 10:55
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#263
Tanulmányozd a 256-os hozzászólásban szereplő példát!
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 10:55
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#262
"Van x összegű tőketartozásod.
Van egy THM, amiért ezt az x összeget kaptad. (átlag évi 6,5%)
Ennek a THM-nek változására vagyok kiváncsi"

De nem érted, hogy az az x tőke az NŐ az árfolyammal? És azt is fizetheted vissza. És ez a növekmény nincs benne a THM-ben.
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 10:55
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#261
" Ki akarja tehát venni a leginkább árfolyamfüggő tételt"
Miért.. a THM nem árfolyam függő???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek