Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 19:40
Előzmény: #8719  pitcairn2
#8720
Míg nincs belőle infláció, addig csak passzív mérlegtétel.

)
pitcairn2 2015. 11. 07. 18:03
Előzmény: #8716  Törölt felhasználó
#8719
és gondolom ez is zuhanórepülésbe fog átváltani a teóriád szerint:)

US money supply M0
link

de nyugodtan javíts ki ha esetleg tévednék:)
fxboy
fxboy 2015. 11. 07. 16:41
Előzmény: #8716  Törölt felhasználó
#8718

Most látom a -7 -et....
...hát, november 7. van...
:)

fxboy
fxboy 2015. 11. 07. 16:39
Előzmény: #8716  Törölt felhasználó
#8717
Kösz. Megjegyeztem!
:)

Könyvtárból kivettem a Toldi trilógiát. Szégyenlem, de nincs meg itthon.

Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 11:46
Előzmény: #8715  fxboy
#8716
Szerintem 11.740 körül várható majd a (mostani) alja egy brutálisan "megkoreografált" hajnali vagy hétvégi öntés (leszúrás) képében.

Aztán sokéves, buktatókkal, hirtelen kirázásokkal teli izzadt erőlködés jöhet valahová 30-35 közé. Aztán vissza 11.7 alá, szintén évek alatt.

Mivel nem spekizek vele, mindenféle mögöttes érdek nélkül tudom szemlélni a chartját.

)
fxboy
fxboy 2015. 11. 07. 06:48
Előzmény: #8714  Törölt felhasználó
#8715
...és szerinted mi az alja?
10,xxx? 8,5xxx?

Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 20:05
Előzmény: #2722  Törölt felhasználó
#8714
A tavaly szeptemberi előrejelzésnek megfelelően eddig (kétszer) már szépen hárított a 161.8-as fibó 14.284-nél: link

Idén november végéig illendő volna neki 14.00 usd alá szakadnia.

)
Törölt felhasználó 2015. 10. 08. 02:12
Előzmény: #8707  Törölt felhasználó
#8713
teszt jelleggel elindítottam 2 "kapcsolgatós" portfóliót.(élesben, valódi pénzzel:))
link
link
ami - a múltbeli- hozamok mellett szimpatikus, hogy a korreláció a rv.piaccal (sp large cap és midcap)41 ill 18%.
bár most épp találtam egy elég jó cagr/dd portfoliot 0,03-as korrelációval, ami ahhoz képest, h rv etf és kv.etf között kapcsolgat, elég baráti- mármint hogy a magas hozam ellenére nem korrelál a rv.piaccal.
ami jól látható ezeken a kapcsolgatós rendszereken (rv és kv között vált)hogy a profitot jórészt úgy termeli, hogy kimarad a nagy rv piaci esésekből.(ált. kötvényre vált., és marad is benne az esés végéig.)
amiért a 2x ill 3x leveraged etf-ekkel tesztelek, annak az az oka, hogy az áttétel nélkül etf-ek esetén viszont az esésből való kimaradás "ára" az emelkedés jó részének kihagyása, amit a leveraged etf-ek kiküszöbölnek.
persze itt sincs ingyenebéd: ezek a rendszerek a tesztek szerint 2008-tól teljesítenek jól, előtte kb. az sp500 hozamát tudták. mivel én nem látok a jövőbe, majd 1-2 év múlva kiderül, működnek-e hosszabb távon élesben, és nem csak backteszteken...
Törölt felhasználó 2015. 10. 03. 12:46
Előzmény: #8711  Törölt felhasználó
#8712
"2026-2028 táján" [természetesen évszámok]

))
Törölt felhasználó 2015. 10. 03. 12:22
Előzmény: #4179  Törölt felhasználó
#8711
xau/usd-ben hetes TF-en nincs még kész a "lekör".

968-1000 usd/oz. táján várható a hetes [A] lezáródása, mely után több éves technikai korrekció jöhet 1500-1550 tájára [B].

Utána újabb sokéves lekör következik a hetes [C] képében, melyből végül 550-630 között padlózhat.

Újabb sokéves "időkorrekciós" helybentopit követően 2026-2028 táján újabb 15-18 éves longkör indulhat.

:Ð)
Mikieger85 2015. 09. 28. 00:29
Előzmény: #8709  Mikieger85
#8710
Adalék: olaj-réz grafikon: link - hányadost is tudtam kreálni - igaz nem pont ezekből az adatokból, hanem az IMF commodity-s excel-táblájából:

link (szimpla WTI helyett a háromkomponensű átlagot: Brent-WTI-Dubai használtam)

forrásadat: link

Hogy hogyan értelmezze az ember a hányadost, jó kérdés, a héten elmélkedem még rajt'...
Mikieger85 2015. 09. 27. 13:49
Előzmény: #8708  Mikieger85
#8709
(időhorizontot nem írtam: szóval egy éven belül várnék a réznek aljat 1.4-1.5 között)
Mikieger85 2015. 09. 27. 13:47
#8708
Továbbra is rézben gondolkozom, aljkeresés címszó alatt. A napi-t (meg általában a sajtó 90%-át) kontraindiként ismerem, most jött ki ez az érdekes cikk: link

Tény, hogy jól elmagyarázza a LEZAJLOTT, nagyrészt beárazott folyamatokat (ha 50%-nál nagyobb az áresés, akkor csakis "nagyrészt beárazottnak" tekinthetjük:)), viszont a publikálása azt jelenti, hogy nincs messze a nyersanyagpiac alja.

Ha már egyszer szuperciklusról beszélünk, ahhoz dukál egy hosszútávú grafikon - nagynehezen találtam egy 25-éveset rézre, elég beszédes: link

Ezekszerint legutoljára 95-ben volt a mostanihoz némileg hasonló dinamikájú lassú lecsorgás, ami 4év alatt talált aljat, amit 2001 novemberében visszatesztelt. Úgy nézem, hogy a réz respektálja a hosszabbtávú szinteket, mert ezen kívül a visszateszten kívül pl 2009-ben pont a '95-ös maximum fogta meg. Tippem tehát, hogy a rezecske korábbi szokásaihoz híven röviden meglátogatja a 95-ös szintet, és utána jöhet újra a többéves kánaán, amit ha minden jól megy, pár rezes részvény birtokában szeretnék eltölteni:)
Törölt felhasználó 2015. 09. 27. 13:11
Előzmény: #8706  Törölt felhasználó
#8707
ez lemaradt
ugyanez a rendszer SSO/UBT (2x áttételes etf-ek)kombóval:
link
Az évesített hozam duplájára nőtt, a dd viszont a vizsgált időszakban(2011-2015, mert ezekre az etf-ekre nincs adat ezen időpont előtt)spy/tlt esetén 16,26%; SSO/UBT-nél 21,52%. tehát a hozam duplázott, a dd viszont "csak" 32%-kal nőtt.
mára ennyi, van ebben lehetőség, de az látszik, h itt sincs ingyenebéd.
folyt köv.:)

Törölt felhasználó 2015. 09. 27. 12:58
Előzmény: #8702  Törölt felhasználó
#8706
elkezdtem nézegetni a "kapcsolgatós" portfólióban lévő lehetőséget.(sajnos időm nem sok).
az első "kísérlet": 10 hónapos MA használata: váltás spy és tlt között.
az első ami látható, h igazából ez a rv/kv között váltó pf. igazából 2008 utáni időszakban teljesít jól, előtte kb.sp500 teljesítményét tudta(persze ez is jó)
link
ami pozitív a buy and hold-hoz képest, h a DD a vizsgált időszakban sokkal jobb, mint a benchmark sp500 esetén.
ami még feltűnő, h a hozamelőnyt úgy hozta össze a dinamizált portfólió, h a 2008-as crash idején pontosabban 2008 jan-2009 jun között tlt-ben volt, ezért ott az sp -37%-ához képest +7% körül hozott. a többi időszak kb. az sp500 hozamát tudta.
ez nekem már csak azért is szimpatikus, mert pont olyan szisztémát keresek, ami tudja hozni az sp500 átlagos piaci hozamát, de lehetőleg maradjon ki a nagy esésekből.
ami kissé aggasztó, h a tlt több é(tizedes) csúcs körül van,-meg fed kamatemelés előtt is állunk?- így egy esetleges hónapokig tartó tlt-ben lévő portfolio a jövőben nem rejt akkora lehetőséget, mint az elmúlt években.
egyenlőre ennyi,folyt.köv:)
Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 12:42
Előzmény: #8702  Törölt felhasználó
#8705
nem az opcio kiirasban van a problema, hanem ahogy az opciok ara, erteke meg van hatarozva...
(gondolom tisztaban vagy vele hogyan kerulnek meghatarozasra)...
es csodalatos dolog mindenfele strategiakat felallitani 1 feltetel rendszerre mindaddig amig bizonyos feltetelek fenn allnak...
a piac es a reszvenyek ara sincs megfeleloen meghatarozva, mert nem matematikai modellek alapjan dontenek a befektetok, hanem erzelmi ill. hianyos informaciok alapjan....
ebbol pedig csak az kovetkezik, hogyha nem megfeleloen vannak arazva a reszvenyek akkor az abbol szarmaztatott termekek sem lesznek megfeleloen arazva...
ha pedig ezt elkepzelhetonek tartod akkor szerinted melyik oldala az opcio kereskedesnek okozhat nagyobb problemat...

az ahol a kockazat fix ill. pontosan meg van hatarozva vagy esetleg az ahol a kockazat merteke nincs pontosan elore meg hatarozva...???
(magyarul hianyos informaciok alapjan hozol te is en is kovetkezteteseket, amire megprobalunk valamilyen kereskedest felepiteni..., szoval mondjuk ugy eleg jelentos hiba hatarral dolgozunk)
minnel nagyobb a lehetseges kockazat a tokeattetel miatt annal jobban szamit hosszabb tavon hogy melyik oldalt kereskeded...)
es ha esetleg meg pontosan sikerulne is felepiteni 1 tokeletesen kiszamitott kereskedest, a piacon levo szereplok akik nem a tokeletes rendszer vagy ar alapjan hoznak dontest siman eltolhatjak az arat extrem szintekre....

szoval nem az okozhat problemat hogy nincs eleg tapasztalatod esetleg nem rendelkezel megfelelo tudassal, hanem hogy eppen csak azt az aprocska tenyt figyelmen kivul hagytad, hogy hol valoszinubb hogy hibasan mered fel a kockazatot....es mivel opcio kiirast kereskedsz igy ha hibazol a hibadert ill. pontatlansagodert sokszorosat fizeted, ha pedig nehany ilyen hiba elofordul nem tul rovid idon belul komoly problemakat okozhat...
(es a tortenelem ezt mar bizonyitotta)

es megint sikerult kiolvasni olyan dolgot a hsz-bol ami egyebkent egyaltalan nem volt benne....

szoval elengedheted az opcios temat, bar en piciket elgondolkoznek a leirtakon....
(talan nehany nap mulva konnyebb lenne es vedd ugy hogy nem neked irtam), csak altalanosagban az opcio kiirasrol ill. az opciok arazasarol....

meg az is lehet hogy valami informaciot talalnal benne ami folott piciket elsiklottal...

es ha figyeltel, az hogy ki mit gondol ill. erez a masikrol szinte teljesen mindegy kereskedes szempontjabol...

Kerlek ne az egyes szavakra koncentralj hanem a mondanivalom lenyegere....

OPCIO KIIRAS ES KOCKAZATAI
OPCIO VASARLAS ES KOCKAZATAI

Nem vakitalak; egyebkent velemenyem irom le,de jo hogy mar neked a munkahelyre se kell bejarnod...
;)

Legyen szep hetveged!

u.i.: gyonyoru short beszallok lesznek az amcsi piacokon...;000
Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 12:38
Előzmény: #8699  Törölt felhasználó
#8704
" es mivel megint ponttlan es figyelmetlen voltal es mellebeszeltel igy be kell fejeznunk a kommunikaciot addig amig fel nem nosz a feladathoz... "

összeszámoltad már hányadik nickkel kell befejezned a kommunikációt az ittléted óta?

bizonyára nem véletlenűl,hiszen kivétel nélkűl értelmes emberek!

lassan már csak a foltod marad,aztán ha már önmagaddal is be kell fejezned a kommunikációt,akkor jön el ez : link
Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 11:53
Előzmény: #8702  Törölt felhasználó
#8703
bocs, de az utolsó mondatot nem futottam át helyesírás ellenőrzővel...
Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 11:50
Előzmény: #8696  Törölt felhasználó
#8702
nézd el nekem, h csak felületesen futottam át:)
tényleg röviden: amíg nem érted meg, h opciót kiírni jövedelmezőbb, mint venni, addig nincs közös nevező.
gondolj úgy a kiírásra, mintha egy biztosítótársaság "lennél".sok kis díjbevételért vállalod a ritka, de nagy(obb) volumenű kifizetést. és ha okosan csinálod, nem olyan rossz üzlet az;)
azt meg köszi, hogy féltesz, h egyszer majd a homályba vesző jövőben jól megszív(hat)om:) ha a 90-es évek brazil, ázsiai, orosz válsága, majd 2000, 2008 után még talpon vagyok, akkor bizakodóan tekintek előre!(de nem elbizakodottan:))
én innen elengedném ezt az opciós témát....

passzív portfolio:erről a kapcsolgatós verzióról 4-5 hónapja olvastam először, és mivel semmibe nem ugrom fejest, nézd el nekem, h csak elméleti szinten foglalkozok vele(még).
tiszta sor, h minden mechanikus rszer kimúlik egyszer, ezért vmilyen irányba el kell indulnom, h ha az enyém is bedobja az unalmast, ne akkor kezdjek kapálózni...Tazsomaru spy/tlt pf-ójáról jutott ismét eszembe.
mivel nem költséges letesztelni pl. néhány ilyet ezért elkezdem.
az aktív portfóliókezelőkk mesés teljesítményével meg engem konkrétan nem kel vakítani, arra ott vannak a mókusok:)))
link

Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 11:48
Előzmény: #8696  Törölt felhasználó
#8701
tegnap csak 200,ma már 300 sor,holnap több ezer lesz?? neked tényleg nincs más dolgod,te nagyon h...e?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek