Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 26. 12:19

Zsiday rajong Orbán legújabb csomagjáért  

Ugrás a cikkhez
Sok dologban nem ért egyet a jelenlegi kormány gazdaságpolitikájával, azonban a kormány legújabb családtámogató intézkedései üdvözlendõk - írja legújabb posztjában Zsiday Viktor befektetési szakember. Szerinte még bátrabban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2017. 05. 26. 13:08
Előzmény: #16  gambadoro
#20
Ebben igazad van, talan felreertetted, amit ki akartam fejezni. Ugy ertem tobb lemondassal jar, ami ugye egyfajta "aldozat" a szulo reszerol. Abszolut becsulom es tisztelem, aki ma felelossen gyereket vallal, de ettol meg nem kellene a gyermekteleneket vagy 1 gyerekeseket uldozni lassan, mint a boszorkanyokat!
gambadoro 2017. 05. 26. 13:05
Előzmény: #17  szarvasvadasz
#19
szerintem a semmire vállalás lehet szeretetből az adómentesség miatt vállalás a probléma de továbbra is a lényeg az, hogy egy tökéletes társadalmi változás idején ilyen marhaságokat kár mondani, mint zsiday minden normális országban lesz alapjövedelem + 20 órás munkahét robotok nem értem, miért bagatelizálja ezt zsiday mondjuk az persze lehet, hogy itt marad a segédmunkás szint az is igaz
Tibi0002 2017. 05. 26. 13:04
Előzmény: #5  signal2
#18
A föld népessége növekszik, az usa népessége növekszik. Túlnyomórészt amcsi részvényeket birtoklok, azokból is a vezető vállalatokét.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 05. 26. 13:01
Előzmény: #6  upgrayeddAKS
#17
"...Sok a felelőtlen ember, aki (ahogy írtad) a semmire vállal néhány gyereket, és sajnos őket ugyanabban a felelőtlen mentalitásban neveli, amilyen ő maga..." Ezt emeltem ki, de teljesen egyetértek mindennel, amit írtál. És valóban nem etnikai kérdés, pár gondolat hozzá kiegészítésképp: elcsíptem pár hete pár percet valamilyen Jakupcsekes "keresem a családom" - műsorból, ahol egy USA-ban élő lány kereste a hazai gyökereit. Egészen pici korában került ki Magyarországról és egy normális amerikai családban nőtt fel. A család nem titkolta előtte, hogy nem ők a vér szerinti szülei. Értelmes, művelt, iskolázott felnőtt mosolygós nőt mutatott a kamera, aki magyarul sem tud, természetes érdeklődésénél fogva a nevelő szülők támogatásával kezdte el keresni a vér szerinti szüleit. Aztán létrejött a találkozás, ekkor a felvételen egy elképesztő nyomorból jövő fogatlan kövér roma asszonyt kell elképzelni, ő volt a megtalált édesanya. Nézőként elképesztő volt a felismerés és a kontraszt. Nem a romaság miatt írtam, lehetett volna magyar család gyermeke is. A családi minta miatt írtam, amit megpendítettél, hogy milyen közegben szocializálódik, nő fel egy gyerek Ez a lány valószínűleg ugyanott tartana, ha nem kerül egy másik családba - ennyit számít a minta.
gambadoro 2017. 05. 26. 12:58
Előzmény: #15  hellforceone
#16
de MIÉRT ÁLDOZAT a gyerekvállalás??????? a gyerek befektetés öreg leszel segít (vagy nem) stb. és a legnagyobb öröm a világon
hellforceone 2017. 05. 26. 12:56
Előzmény: #2  szarvasvadasz
#15
Abszolut egyetertek Szarvasvadasz meglatasaval es csak egy dologgal egeszitenem ki. Azok, akik nem, vagy csak 1 gyereket vallalnak - mindegy milyen megfontolasbol - most ugyebar ugyanugy fizetnek nyugdijjarulekot, rajuk ugyanugy vonatkozik, a Parlament altal elfogadott torveny, hogy gondoskodni koteles szuleirol, ha a nyugdij keves vagy eppen egyik naprol a masikra nem lenne... Magyarul azokat, akik nem vallalnak 2-3-4 gyereket, buntessuk meg, mert maskeppen mertek goldolkodni, habar most teljes jarulekot kotelesek fizetni, hogy a jelenlegi nyugdijasokra legyen penz. Megertem, hogy aki tobb gyereket vallal, az nagyobb aldozatot hoz, de mar lassan elegem kezd lenni, hogy a masik bunt kovet el, ha nem csinal gyereket erre a beteg vilagra! Akkor en meg azt mondom, hogy bizony fizessen csak az joval magasabb adot, aki jobban keres... Mert hat miert ne buntessuk meg azokat is, hogy mertek tovabbtanulni vagy eppen vallalkozni!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 12:54
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Lux Elvira beindít egy csatornát :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 12:52
Előzmény: #9  gambadoro
#13
A #10-ben lényegében erre is válaszoltam :) Valószínűleg a nagy részében egyet is értünk, így most nem részletezném.
settevoltesette 2017. 05. 26. 12:51
Törölt hozzászólás
#12
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 12:51
Előzmény: #7  upgrayeddAKS
#11
indul a szex politika a $oro$ozá$ után))) végre ! )))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 12:49
Előzmény: #5  signal2
#10
Amúgy 20-30 éves távlatban tényleg olyan alapvető változások jönnek, amikről most futurológusok (pl. Ray Kurzweil) beszélnek: nem csak a fiatalok fognak fogyasztani tehát, sőt. Persze azokat, akik gyerekeket vállalnak, és öntudatos, kreatív, jól felkészült (stb.) állampolgárnak nevelik a gyerekeiket, őket duplán-triplán jutalmazni kell - más kérdés, hogy ennek objektív kritériumrendszerével még adósak maradtak az eddigi kormányok, sőt nagyon úgy tűnik, hogy a "minőségi paraméterekben" ellenérdekeltek is. Pedig mennyivel hasznosabbak a társadalom számára az okos, kreatív (stb.) fiatalok, mint a buta, engedelmes droidok... (a "politikai "elit"" számára meg nyilván utóbbiak a "hasznosak".)
gambadoro 2017. 05. 26. 12:48
Előzmény: #6  upgrayeddAKS
#9
azon kéne elgondolkodni, miért a nyomorban van sok gyerek és megvan a válasz is nem gazdasági hanem szociológiai kérdés a gyerekvállalás de ez is tök mindegy: egy robotizált világban teljességgel megváltoznak az ellátórendszerek is ez ez egész megint egy olyan dolog, ami megtolja a migrációt innen vagy "ellesz" vagy nem maradsz itt aztán mindenki szül majd és nulla lesz az adó:)))))))
gambadoro 2017. 05. 26. 12:45
Előzmény: #2  szarvasvadasz
#8
ez az ember megbolondult egy olyan korszakban hadovál ilyeneket, ami közvetlenül megelőzi az alanyi jogú jövedelem korát zsidayt nem érdekli sem a robotizáció, sem az automatizálás és az sem, hogy ezek nem 50 év múlva következnek be hanem 10 éven belül akár amikor baromira nem lesz ennyi munkavállaló és a nyugdíj fogalma teljesen átalakul ez az egyik része a másik, hogy az én befizetésemből a mostani nyugdíjasokat tartják el ha nem fizet adót a 2 gyerekes, ki tartja el a MOSTANI nyugdíjasokat te szerencsétlen? aztán beszélhetünk arról is, h krva jó az adómentesség annak, akinek magas a jövedelme a többieknek meg nem annyira arról pedig ne beszéljünk, hogy a gyerekvállalás az egyik legszemélyesebb dolog de, ha már itt tartunk, akkor ne legyen nyugdíj: a gyerek majd eltartja a szüleit akinek nincs gyereke, mert mondjuk NEM LEHET, az rohadjon meg na még egy érdekes kérdés: akkor, ugye, a gyereket röghöz kötjük remélem, mert mi van akkor, ha elhúz innen és semmilyen adót nem fizet??????? zsiday, amióta felvette az ingatlan pozíciókat már csak erre tud gondolni semmi másra
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 12:41
Előzmény: #5  signal2
#7
A Föld népessége nem csökken, sőt... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 12:41
Előzmény: #2  szarvasvadasz
#6
Kiváló összefoglaló volt... nagyon jól leírtad a problémát. Annyit tennék csak hozzá, hogy a minőség rovására szokott menni a mennyiség erőltetése. A "túl kevés gyerek" problémát (tfh. elfogadjuk, hogy ez valódi probléma) amúgy sem célszerű úgy kezelni, ahogy eddig a kormányok tették. Sok a felelőtlen ember, aki (ahogy írtad) a semmire vállal néhány gyereket, és sajnos őket ugyanabban a felelőtlen mentalitásban neveli, amilyen ő maga. (Nem csak bizonyos romákról van szó, hanem nagyon sok magyarról is. Ez nem etnikai kérdés, ez mentalitás kérdése, ami "csak" korrelál bizonyos változókkal, pl. szegénység, stb.) Szóval mindebből az következik, hogy semmi jó nem sül ki abból, ha munkanélküli/munkakerülő, ráadásul jellemzően képzetlen emberek szülnek gyerekeket az állami apanázsért, és átadják nekik a rossz mentalitást. Én a gyerekeket sajnálom egyébként, azok nem tehetnek róla, hogy "kretének" a szüleik...
signal2
signal2 2017. 05. 26. 12:39
Előzmény: #3  Tibi0002
#5
Feltéve, hogy lesz hozama a részvénynek. Csökkenő népesség mellett az is valószínűtlen.
gyula1971
gyula1971 2017. 05. 26. 12:37
Előzmény: #2  szarvasvadasz
#4
Roma családoknál még több gyerek lesz majd.
Tibi0002 2017. 05. 26. 12:32
Előzmény: #2  szarvasvadasz
#3
Ha megérem a nyugdíjaskort, engem nem a hazai fiatalok fognak eltartani, hanem a részvényeim, vagyis a mögöttük lévő cégek dolgozói. :) Csupa nyugdíjasból és csekély számú dolgozóból is állhat egy ország, ha mindegyiknek van elég tőkejövedelme.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 05. 26. 12:19
Előzmény: #1  portfolio
#2
"...Egyáltalán nem ördögtől való azt mondani például, hogy akinek van legalább 2 vagy 3 gyereke, az mondjuk ne fizessen adót, hanem fizessenek azok, akiknek nincs, így járulva hozzá a saját későbbi nyugdíjukhoz, és az ország gazdasági stabilitásához..." Miért érzem ismét azt, hogy másodrendű állampolgár az, aki felelősséggel nem vállal vagy csak egy gyermeket vállal, mert gazdaságilag racionálisan éli az életét azok helyett, akik gondolkodás nélkül szülnek bele a vakvilágba 3-4-5 gyereket? Továbbá hogyan lehetne a Zsiday féle elképzelés igazságos ezekkel az emberekkel / családokkal szemben, ha a 15-20 évvel ezelőtti magyar valóságban felelősen meghozott döntésükért büntetné őket utólag egy ilyen rendszer? Más perspektívából közelítve a kedvezőtlennek tűnő demográfia folyamatoknak furcsamód akár élen járó nyertesei is lehetünk a robotizálás, a mesterséges intelligencia térnyerésével: egyre több területen gyűrűzik be a robottechnika, amely a mi esetünkben nem elveszi, hanem pótolja a hiányzó munkaerőt. A Bill Gates által felvetett gondolat, mely szerint "fizessenek adót a robotok is" egy lehetséges megoldás a hiányzó források pótlására, így járulva hozzá a saját későbbi nyugdíjunkhoz, és az ország gazdasági stabilitásához. Ebből a perspektívából nézve a népességcsökkenés nem egy aggasztó probléma, hanem a fenntartható élhető jövő evolúciós modelljének az egyik természetes előfeltétele. Nem azzal számol, hogy haljunk ki, hanem azzal számol, hogy a technológia fejlődés és a felelősen szaporodó ember együtt állítja be a természetes egyensúlyt - szerintem.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek