Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 26. 12:19

Zsiday rajong Orbán legújabb csomagjáért  

Ugrás a cikkhez
Sok dologban nem ért egyet a jelenlegi kormány gazdaságpolitikájával, azonban a kormány legújabb családtámogató intézkedései üdvözlendõk - írja legújabb posztjában Zsiday Viktor befektetési szakember. Szerinte még bátrabban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 14:29
Előzmény: #52  gambadoro
#60
Kis magyarázat az #55-höz: én nem azt akartam bizonyítani, hogy OKOS ember abból lesz, aki ennek megfelelő neveltetést kap. Hanem azt, hogy bárkiből lehet aljas és/vagy a társadalom számára káros ember, ha olyan neveltetést kap, olyan impulzusok érik, stb. Eredetileg a felelőtlen emberekről volt szó ugyebár, csak "memetikai drift" áldozata lett az eredeti gondolat :) Mea maxima culpa, ha ez miattam következett volna be. A lényeg, hogy most már egy nyelvet beszéljünk.
gambadoro 2017. 05. 26. 14:29
Előzmény: #55  upgrayeddAKS
#59
én annyit állítok kutatásokra hivatkozva, hogy a neveltetés a habitust, IQ-t nem befolyásolja ha nem tanulsz 180 is lehet az IQ-d lexikális tudásod nem lesz DE: valszeg sikeres életed igen ha tanulsz és alacsony a kapacitásod, talán lesz belőled egy átlagember, esetleg szakbarbár betonfejű ha nem tanulsz és a kapacitásod is alacsony: nézz körül a fidesz szavazók között:)
nemoland 2017. 05. 26. 14:27
Előzmény: #46  upgrayeddAKS
#58
....igen...de a genetikai kérdés + logika elvisz az IQ és 'rassz' kérdéshez...onnantól pedig a PiiSzíí... beszéd szerint már 'rasszista' az ember... ...jelenlegi 'szép, liberális kettős mérce' -> (EU) világunkban pedig nem az igazság a lényeg, hanem a PiiSzííí.... beszéd ;o) "csóri" genetikusok lassan nem is mernek a munkájukról nyilvánosan beszélni....
exmnbs1 2017. 05. 26. 14:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#57
Nem, jobb iskolákban is van csomo
gambadoro 2017. 05. 26. 14:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
magyarázd el, miért nem elég 5 millió ember ide? nyugdíjat hagyjuk, mert az alapjövedelem kötelező lesz 10-15 éven belül
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 14:24
Előzmény: #52  gambadoro
#55
Abban egyetértünk, ha ezt akartad mondani, hogy a genetika beszűkítheti a lehetőségeket. Buta gyerekből nem lesz igazán okos még "tápláló" környezetben sem: nevelkedhet a gyerek a Kodály-módszerrel, tanulhat kismillió nyelvet, stb. - de legjobb esetben is "csak" egy művelt és korrekt ember lesz belőle, amikor felnő. Hát, nabumm :) De a Polgár-lányokból, akikről konkrétan tudjuk, hogy magas az IQ-juk, mi lett volna, ha mondjuk Al Capone megfelelője neveli őket? Valószínűleg zseniális bűnözők. (De lehetett volna másokat is mondani.) Q.E.D. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 14:23
Előzmény: #50  exmnbs1
#54
Még nem, de kikeresem. Kösz.
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 14:22
Előzmény: #45  exmnbs1
#53
a felsőbb körökben igen, de falun.... idehaza nálunk a városokban a gond a gyerekvállalás, vidéken nem, mert ott kiöregedtett a lakosság városokban a pénz, a munkaidő, a sok elfoglaltság a gond az lenne a megoldás sztem hogy 2 gyerek után a feleség kapja meg a teljes fizetését, ha ilyen nincs, akkor a minimális bér x2 mondjuk romáknál mi lészen, az más kérdés, de csak a munkavállaló családokat segíteni az kevés
gambadoro 2017. 05. 26. 14:21
Előzmény: #42  upgrayeddAKS
#52
ki beszélt a romákról? ezeréves vita, hogy genetika vagy tapasztalás alapvetően genetika, de nem mindenható romák: persze, ott is sok a tehetség, csak ők ugyebár elfáradnak úgy 30-35 éves korukra ez pedig genetika szerintem gondolom, te is láttál buta gyereket elit iskolában én láttam pedig az apja zseni volt de a gyerek buta mint a föld, hiába kapott kiemelkedő oktatást
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 14:21
Előzmény: #47  exmnbs1
#51
Kösz a nagyon jó példát arra, hogyan lehet rossz környezetben elpazarolni a tehetséges embert :) Ami btw. az én hipotézisemet erősíti :) Kismillió buktató van, amin bárki elcsúszhat, és egy vérengző fax válik belőle. Lehet, hogy Temüdzsinből egy olyan politikus vált volna a XX. században, aki Konrad Adenauerre és Winston Churchillre is "köröket ver" minden pozitív tekintetben. Amúgy pont ezért fontos a gazdasági fejlődés: minél több háztartásra igaz az, hogy nem nélkülöznek a gyerekek semmiben, annál egészségesebb (főleg mentálisan) felnőttek lesznek majd. Csak ugye a sok "komcsi" nem fogja fel ésszel, hogy mennyire fontos az a nyamvadt GDP meg ilyenek. (Nyilván a konzumidióta hozzáállás a másik véglet, aminek van ellenszere, és ismerik is ezt valamennyire a németek, japcsik, kínaiak, stb.)
exmnbs1 2017. 05. 26. 14:20
Előzmény: #48  upgrayeddAKS
#50
Május 21A főnök beszél....
exmnbs1 2017. 05. 26. 14:18
Előzmény: #46  upgrayeddAKS
#49
viszont a példájuk eleg veszélyes. Sajnos sok olyan gyerek van akiket szinten nem járatnak iskolába. Aztan jo esetben elérik az FM szintet es ott toporognak évekig.....Rosszabb esetben a 2000-ig sem jutnak el......
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 14:12
Előzmény: #37  exmnbs1
#48
Melyikre gondolsz?
exmnbs1 2017. 05. 26. 14:12
Előzmény: #42  upgrayeddAKS
#47
Sorozatgyilkosok kozt sok a kifejezetten magas intelligenciáju egyen.(A többit elobb elkapják))))))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 14:11
Előzmény: #41  exmnbs1
#46
Abban egyetértünk, ha ezt akartad mondani, hogy a genetika beszűkítheti a lehetőségeket. Buta gyerekből nem lesz igazán okos még "tápláló" környezetben sem: nevelkedhet a gyerek a Kodály-módszerrel, tanulhat kismillió nyelvet, stb. - de legjobb esetben is "csak" egy művelt és korrekt ember lesz belőle, amikor felnő. Hát, nabumm :) De a Polgár-lányokból, akikről konkrétan tudjuk, hogy magas az IQ-juk, mi lett volna, ha mondjuk Al Capone megfelelője neveli őket? Valószínűleg zseniális bűnözők. (De lehetett volna másokat is mondani.) Q.E.D. :)
exmnbs1 2017. 05. 26. 14:11
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Afrikában, arab államokban a bizalom hiány az oka hogy a cegek családtagokbol állnak. Ehhez viszont nagycsalád kell
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 14:07
Előzmény: #41  exmnbs1
#44
ott ahol magas a gyerekhalandóság, ott magas a születések száma - pl afrika de a vallás is sokat nyom a dologban ... pénz, paripa csak a fejlett országokban a "lényeg" ez ügyben
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 14:07
Előzmény: #41  exmnbs1
#43
ott ahol magas a gyerekhalandóság, ott magas a születések száma - pl afrika de a vallás is sokat nyom a dologban ... pénz, paripa csak a fejlett országokban a "lényeg" ez ügyben
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 14:06
Előzmény: #32  gambadoro
#42
Felőlem mondhatjátok a romákra, hogy reménytelenek. Én meg tudom, hogy azért van kevés kiemelkedő tudású roma, mert nem megfelelő környezetben nevelték. Az én hipotézisem cáfolatára egyetlen példa nem elég, a másik hipotézis cáfolatára viszont igen :) Na, melyiket lesz könnyebb megtalálni a kismillió, akár egymásnak is ellentmondó kutatási anyagok között? :) Nem azt akarom mondani ezzel, hogy azok a kutatók hülyék, akik nem azt hozzák ki, amit "látni szeretnék". (Különben sem szeretnék látni semmit, csak objektív számokat...) Csak azt, hogy Albert Einstein is lehetett volna egy olyan fószer, mint Dzsingisz kán, ha olyan közegbe születik. (Temüdzsin amúgy állítólag tisztára zseni volt, de a korszellem miatt egy vérengző fax is egyúttal.)
exmnbs1 2017. 05. 26. 14:03
Előzmény: #38  upgrayeddAKS
#41
Szerintem a genetika a legfőbb meghatározó, a nevelés, külső körülmények másodlagosak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek