Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 05. 19:13

Véleményt mondott az EKB: mulasztott a magyar kormány (2.)  

Ugrás a cikkhez
A magyar parlament nem tudta figyelembe venni az Európai Központi Bank véleményét az első devizahiteles mentőcsomag elfogadásakor, a módosító javaslatokat nem véleményezhette az EKB, ezért a kormány kötelezettséget szegett - áll az Európai Központi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=202210
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:14
Előzmény: #37  banyaiz
#40
az EKB hogy jön ide??
na látod ezt nem értem...miért kellene annak valamit úgy megmondani,amiben az EB már döntött....de az EKB-tól mit vársz?? gondolom azt, hogy orbán mondjon le és fizesse tovább mindenki azt amit a bankok mondanak...,de ettől miért lesz jobb?? írd le ide....
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:11
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#39
engem nem kell finanszíroznia már senkinek,mert nincs semmim...a multik és bankok utálása előtt volt az tudod, hogy ők utáltak minket...az ördög a legszebb ruhájában mutatkozott....a 250 -es euro árfolyamot nem gondolod komolyan, hogy mi tudnánk elérni???te viccelsz??
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:08
Előzmény: #33  elemes
#38
na akkor 3 csövőn nézünk a demokratikus kapitalizmusba??
banyaiz 2014. 08. 06. 11:07
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#37
A probléma kezelése politikusok által, ami a magyar történelembe majd a gonosz bankozós időszakként fog bevonulni, mint a sötét középkor kb. :)

Szóval nincs kedvem róla sokat írni annyit röviden, hogy összevisszaság, átgondolatlanság, egymásnak ellentmondó nyilatkozatok, zűrzavar stb stb.

Szóval összefoglalva olyan szintű balfaszkodás amit csak politikus követhet el azonnali "büntetés" nélkül. Mert a gazd életben ez azonnali "halál". Egy politikusnál más szempontok lehetnek első helyen. Amivel jól el lehet lavírozni adott szitukban sőt. :) Lásd ennek a témának a kezelése.

Lásd akár csak ez az EKB-val való egyeztetés hiánya szintén egy olyan amatőr hozzáállást sugall ami félelmetes.

Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:07
Előzmény: #32  banyaiz
#36
világos, értem....de akkor miért lettem lehurrogva itt pár hete, hogy ez egy piramisjáték volt a javából??
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:05
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#35
hogyan basztak nekünk oda??
menj ki az utcára aztán nézz körül...ja, hogy nem vagy itthon??de nekem ne gyere azzal,amit a multik építettek nálunk saját maguknak
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:04
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#34
a gazdaságpolitika nem szeretet kérdése.de gondolkodjál már kicsit:250-es eurhuf-nál mennyi lenne a chf? na ugye..lefordítom csak a kedvedért:ha "szeretjük" a bankokat, multikat,(vagy legalább nem teszünk keresztbe nekik nagyon durván) nem gyengül ennyit a ft, ergo tudod fizetni a hiteledet.akkor devhiteles mentés se kellene, és neked is meg lenne a paneled meg a suzukid.a többieknek meg, akik nem vettek fel hitelt, nem kellene téged finanszírozni a gyege ft-on keresztül...az összefüggések felfedezése ugye nem az erősséged?
egyébként nem kell szeretni senkit, még a bankokat sem, inkább kiszámítható gazdaságpolitika kell, mert a tőke azt szereti.ha nincs nem jön ide.nem olyan bonyolult ez.
elemes
elemes 2014. 08. 06. 11:01
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
macska csőlátása és a te csőlátásod távol áll az én csőlátásomtól :)
banyaiz 2014. 08. 06. 10:57
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
3 szereplős a játék a felelősség kérdésében:

1. Politikusok (ország mindenkori irányítói) rövid távú pol érdekeikkel felülírták a gazdaságilag logikus lépéseket.

Kezdve Fidesz eszetlen módon államilag támogatott Ft hitelével 2000 környékétől, egészen a Gyurcsány féle időszakig ahol távolodtunk az eur bevezetéstől illetve felfutott a chf hitelezés.

2. Bankok akiknek a profitérdekek és a pörgő világgazdaság miatt kényelmes volt a kockázati szempontokat úgy alakítani az ne gátolja igazán a hitelezést

3. A hitelfelvevők akiknek a fogyasztási szándéka miatt kényelmes volt szintén a kockázati szempontokat háttérbe szorítani.

Jött egy rossz vg-i időszak aztán bukott a mutatvány.

Az a balfék hozzáállás ahogy ezt a válság kitörése óta kezelik a politikus(bűnözők) az megérne egy másik misét is. Kb ennyi a történet.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 10:34
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
Hogyan is basztak oda nekünk az elmúlt 25 évben?
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 10:33
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
A csőlátásod itt is jól megfigyelhető, mert nyilván ha le merem írni, hogy ha odabaszunk a multiknak, akkor hosszútávon magunknak is ártunk rendesen, akkor mindjárt jön, hogy én csak a multikat és a bankokat látom.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 10:31
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#29
ja értem,mert ,ha szeretjük a bankokat és a multikat ,akkor lesz 250 az euro...világos...értem ...fasza
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 10:29
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#28
ha a bankok és a multik basztak nekünk oda minden ok nélkül az elmúlt 25 évben, akkor szerinted kinek kellene odabaszni, illetve mi okunk lenne jóban lenni azokkal, akik minket basztatnak 25 éve??
egyébként a csőlátást nálad látom,mert a te csövedben csak bank és csak multi van
elemes
elemes 2014. 08. 06. 10:23
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
Lehet persze 340 is, bár 50 milliárd dolláros devizatartalék és évi 6-8 milliárd dolláros folyómérleg-többlet mellett nem fenntartható ez az árfolyam. A forintshortolók megint nem nézik a fundamentumokat és aztán abajognak ha buknak.
elemes
elemes 2014. 08. 06. 10:20
Előzmény: #9  Peterbond
#26
Azér, kedves Peterbond, ebben van néhány félreértés.

Idemásoljuk megint a rafi híres papapapapapapa reklámját?

A bankok hivatalból ismerhették a kockázatokat. A hitelfelvevők hivatalból a kenyérsütéshez, villanyszereléshez stb értenek, nem a bani termékekhez, hatvanoldalas apróbetűs szerződésekhez.
elemes
elemes 2014. 08. 06. 10:14
Előzmény: #20  Bekre_Pal
#25
A gazdpol rész miatt pórul járunk eléggé.

De ez nem érv amellett, hogy a bankok törvénytelenkedhessenek.

Az EKB pedig konzultáljon az európai bírósággal, mielőtt a magyar bankok érdekképviseletét próbálja eljátszani.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 09:24
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
így van, de nyugi a 340-es eurhuf majd kijózanítja a zembereket...de ezekről kár is írni, ezek úgy sem értik, ez már túl bonyuolult összefüggés:)
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 09:12
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
A "zemberek" amiatt fogják legjobban beszopni hosszútávon, mert olyan csőlátásúak, mint te vagy, kommunistákat juttattak hatalomra, akik szintén csőlátásúak, és azt gondolják, hogy ha odabasznak a bankoknak és a multiknak, akkor itt mindenkinek jobb lesz. Pedig pont nem.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 09:05
Előzmény: #19  Peterbond
#22
végre valami párbeszédet hallok szavaidból...egyébként a devhitel miatt dőltem össze a családommal, ugyanis a vásárlóinknak volt devhitel problémája...a forgalmunk azért omlott össze, mert a bankokba hordták a lóvét....a bankoktól indult a válság és nem is tőlünk, hanem az usa-ból....akkor??
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 09:02
Előzmény: #20  Bekre_Pal
#21
értem...köszönöm.....,de az emberek itt a fórumon igen alúlmaradnak egyes véleményekben...a bank a fontos, a nyugatnak van igaza, a fidesz a hibás,de az mszp nem annyira, stb.....közben az emberek úgy mennek a lecsóba, hogy a többi ember még drukkol is, hogy menjenek csak tönkre 5-10 év devizahitelezés miatt, meg nyugodtan veszítsenek el 10-40 évi munkából származó mindent, még azt is aminek semmi köze a hitelhez

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek