Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 05. 19:13

Véleményt mondott az EKB: mulasztott a magyar kormány (2.)  

Ugrás a cikkhez
A magyar parlament nem tudta figyelembe venni az Európai Központi Bank véleményét az első devizahiteles mentőcsomag elfogadásakor, a módosító javaslatokat nem véleményezhette az EKB, ezért a kormány kötelezettséget szegett - áll az Európai Központi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=202210
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2014. 08. 07. 08:34
Előzmény: #78  nemoland
#80
Az EKB-nak véleményezési joga van, ez nem egy erős jog, de ismerten ragaszkodnak hozzá, értelmetlen pofonokba szalad bele a kormány. Az ilyen értelmetlen arrogáns fasságokkal csak ellenszenvet keltenek magukkal szemben, aminek aztán akkor issza meg a levét az egész ország, amikor lényeges kérdésekben lenne szükség irányunkban rugalmasságra vagy jóindulatra.
nemoland 2014. 08. 07. 08:18
Előzmény: #78  nemoland
#79
A liberális demokrácia értelmezésében valójában EZT jelenti a "független jegybankok feletti szervezet" - hogy beleszólhat egy ország törvénykezésébe...

Akkor mitől független egy ország/kormány ?!

talán ezért nem szeretik a lib. demokráciát az emberek...
nemoland 2014. 08. 07. 08:15
Előzmény: #52  banyaiz
#78
link

helyes! :)

Az EKB-nak SEMMI joga sincs beleszólni a törvénykezésébe amennyiben az a jegybankot nem érinti. PONT.

Azért ők megtették volna...mint ahogy az EB is tavaly a szívünknek kedves 'bulldog arcú' Reding biztossal az élen...

Szóljunk az EKB-nak, hogy legyen szíves beleszólni a német-görög-francia és UK törvénykezésbe is aggódva a deficit miatt...ahhoz is kb. annyi köze van, mint ehhez...
Törölt felhasználó 2014. 08. 07. 06:50
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
... majd nyomták tovább a kötvényeket
s putyin szankciokrol álmodtak
akkor lesz baj mikor a fed nyomtatók
leállnak akkor vége a penznyelőnek
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:37
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#76
"ha esetleg csak betanított munkásnak lennék jó az sem változtat azon atényen, hogy nálunk sem a betanított sem a tanult munkás nincs megfzetve.."

Mit jelent az, hogy nincsen megfizetve? Nem adnak neki bért? Vagy túl keveset adnak? Mihez képest?

"hogy jön ide a betanított munkás és az, hogy azért keres rosszul,mert betanított munkás?? "

Úgy, hogy valami 80 ezerről beszéltél. Az a multiknál a betanított munkás fizetési szintje. Ja, persze a közszférában a pályakezdő diplomás is ennyit keres, de akkor is szemét multik.

"te most azt mondtad, hogy a betanított munkás rosszul él nyugaton...mi van??"

Nem, ezt te mondod, én egy szót sem beszéltem nyugatról. Persze nyilván szemétségből fizetnek nálunk kevesebbet a dolgozóknak, és még véletlenül sem azért, mert nálunk alacsonyabb a bérszínvonal, és egyébként éppen ezért jöttek ide...
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:33
Előzmény: #72  elemes
#75
Oké, de ezzel mit is akarsz mondani? Hogy Gyurcsány hülye volt, hogy túl nyíltan beszélt? Tényleg nem értem, mit akarsz ezzel mondani. Az egész GG írást úgy harangoztad be korábban, mint ami teljesen megváltoztatja az egész 2006 őszi eseményekről eddig alkotott képet. Hát semmit nem változtatott meg az, amit eddig bemásoltál. És egyéltalán nem is érteni, hogy mit akarsz kihozni.

Azt meg tényleg ne minősítsük, hogy "tudok egy durvábbat is, de nem mondom el", mert arra a nevetséges egy gyenge jelző.
elemes
elemes 2014. 08. 06. 13:22
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#74
"Őszödöt vetítette elő" -- az újságírók számára "Öszöd" illetve "öszödi beszéd" a szeptember közepi felforduláshoz kapcsolódik.
elemes
elemes 2014. 08. 06. 13:20
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
(GG szerintem elég összeszedetten fogalmazott az aug 17-i rendezvénnyel kapcsolatban, én nem láttam időparadoxont)
elemes
elemes 2014. 08. 06. 13:19
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
"ilyen környezetben, melyik az a hülye politikus, amely NYILVÁNOSAN józan helyzetértékelésbe kezd?"

csak ezt akartam mondani.

és még politikus sem vagyok, mégis mit kaptam :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:07
Előzmény: #67  elemes
#71
Minek kell folyton titokzatoskodnod? Se kódfejtő, se gondolatolvasó nem vagyok. Írd már le világosan, amit akarsz, vagy akkor minek fórumozol, ha nem akarod leírni, amit gondolsz?
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:01
Előzmény: #58  banyaiz
#70
nem látom be, hogy az egyszeregyen lenne mit egyeztetni...az EB mondta a frankót...te azt sem érted, hogy nem lehet másképp számolni ugyanazt és ezért nincs miért egyeztetni
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:00
Előzmény: #64  elemes
#69
És ebből te milyen következtetést vontál le?
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:59
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#68
nem értem ezt a csőlátást..ti mondjátok ,hogy az EU mondja a frankót, hát akkor kinek a szeme előtt van cső??
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:59
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Q.E.D.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:58
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#66
ha esetleg csak betanított munkásnak lennék jó az sem változtat azon atényen, hogy nálunk sem a betanított sem a tanult munkás nincs megfzetve...hogy jön ide a betanított munkás és az, hogy azért keres rosszul,mert betanított munkás??
neked van fogalmad miről beszélsz?? te most azt mondtad, hogy a betanított munkás rosszul él nyugaton...mi van??
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:57
Előzmény: #63  elemes
#65
Ebben két dolog is erősen géz:

1. Ez a megbeszélés augusztus 17-én történt, az Öszödi beszéd ugyan 1 hónappal később került nyilvánosságra, de májusban zajlott! Ez a beszéd aligha sarkalhatott bárkit is arra, hogy egy korábbi eseményt felvegyen... (ha pedig korábban már valaki felvett egyet, ezt miért nem?)

2. Nevetséges az egész, amit bemásoltál. Ez a duma, hogy "én ismerek egy durvábbat is, de nem árulom el"... Ne nevettesd ki magad. Mi ez óvoda? Ugye nem várod el tőlem, hogy ezt érvként bármiben is elfogadjam, ill., hogy ezt tényként kelljen kezelnem és ebből következtetéseket levonnom?
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:51
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
folytatás

"Szeptember elején nyugodtnak semmiképpen nem volt nevezhető a közélet - közeledtek az önkormányzati választások, és Orbán vissza akart vágni a tavaszért, erre pedig minden esélye megvolt -, de arra, ami jött, senki sem számított. Egy héttel az őszödi beszéd kiszivárgása előtt csak a bulvárrovatok kiszínesei közé tudott bekerülni az a rövidhír, hogy ismeretlenek CD-t juttattak el több szerkesztőségbe, amin egy ismeretlen hang azt mondja, néhány napon belül lángokban fog állni a város. Pedig ez a lemez lett később a bizonyíték arra, hogy a durva történések biztosan nem spontán módon indultak, hanem szervezetten. Már csak az a kérdés, hogy ki szervezte őket.

17-én, vasárnap, amikor megindultak a futárok a titkos Gyurcsány-beszéd felvételeivel a szerkesztőségekbe, én otthon voltam, és nem is mozdultam semerre. Hallottam én már ennél különbet is a miniszterelnöktől, gondoltam, és nevettem magamban, hogy hogyan lehetett ennyi esze ennek a szegénynek, hogy még a szoci frakcióülésen, a saját halálos ellenségei között is így kiszolgáltatja magát."

...

"Természetesen ott a helyem, gondoltam - a helyszínre küldött tudósítóinkkal amúgy sem sikerült kapcsolatot teremteni, nem árt, ha ott vagyok a biztonság kedvéért, ahol történik esetleg valami. Átmentem a legrövidebb úton, és közben láttam, hogy a környező utcák még a sötétben is feketéllettek a rendőröktől, hatalmas erőkkel voltak jelen a rendfenntartók. De persze a tüntetők is sokan voltak.

Amikor átértem, a következőket tapasztaltam: körülbelül két-háromezres passzív, szintén középosztályos, Fidesz-gyűlésekről jól ismert karakterű, passzív tömeg, előttük pedig száz-kétszáz focihuligán-jellegű alak, akik időről időre nekiszaladnak a székházat védő rendőrkordonnak. A kordon egyáltalán nem tűnt akkor gyengének a tényleges támadó erőkhöz képest, és sűrűn használták a könnygázas palackjukat is. Egy darabig szemléltem az eseményeket, de igazából baromi unalmas volt - a huligánok pár percenként nekiszaladtak a sorfalnak, aztán lepattantak róla, majd, megint, és megint és megint.

Tekintve, hogy a környező utcák tényleg zsúfolásig tele voltak rendőrrel, a küzdelmet egyenlőtlennek ítéltem meg, és elhagytam a helyszínt. Azt tippeltem, amit a három hónappal azelőtti bajnoki döntőn már megtapasztaltam: a rendőrcsapatok majd egyszer csak támadásba lendülnek, és szétkergetik a zavargókat és a passzív tömeget is - már csak az a kérdés, hogy mikor. Ilyet már láttam a meccsen, nyeltem is elég könnygázt, nem hiányzik még egyszer, gondoltam.

Beültem a kocsiba, és hazaindultam - már majdnem hazaértem, amikor egy barátom hívott telefonon (késő éjjel volt ekkor), hogy kapcsoljam be a hírtévét, mert olyat látok, amit eddig még nem. Ez a barátom éjszaka soha nem hív, így tényleg bekapcsoltam a tévét, és tényleg nem hittem a szememnek az égő tévészékház láttán. Elképzelni sem tudtam, hogy történhetett mindez. Most már tudom, hiszen a korábban már méltatott Debreczeni József megírta tényfeltáró könyvében, hogy a rendőri csapatok, amiket a környező utcákban láttam, ott sem voltak"
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:43
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
előkerestem GG beszámolójának egy ideillő részletét:

"Őszödöt vetítette elő egy másik esemény is, Gyurcsány Ferenc látogatása a Szeretem Magyarországot klubban. Ezt a társaságot egy évvel azelőtt a szigetes Gerendai Károly szervezte össze barátaiból, üzletfeleiből, pártszimpátiától függetlenül, ide kapott meghívást a régi-új miniszterelnök a győztes választást követően szinte azonnal.

A találkozóra a Vista éttermében került sor a Paulay Ede utcában, augusztus 17-én, a klub valóban vegyes közönsége előtt - tévedés az a jobboldali lapokban előkerülő feltételezés, hogy csupa baloldali ült ott a körben. Bizony, fideszesek is szép számmal érkeztek, még a vezérkar kommunikációs stábjának közeléből is.

Gyurcsány elképesztően jó fej volt és laza, viszont én egyszerűen nem akartam elhinni, hogy mennyire... óvatlan? - talán ez még nem is elég jó szó annak a visszaadására, hogy milyen magas labdákat adott fel olyan ismert arcok társaságában, akikről köztudottak, hogy politikai halálos ellenfelét erősítik. Ha akkor és ott valaki hangfelvételt készít a beszélgetésről - mondanom sem kell, hogy semmilyen ellenőrzés, motozás nem volt -, akkor ma egyáltalán nem ismernénk az őszödi beszédet, helyette a Paulay Ede utcai beszéd került volna a történelemkönyvekbe. Mivel tartom magam a klub elvéhez, hogy ezekről a beszélgetésekről semmi nem kerül nyilvánosság elé, így most, sok év után sem árulok el az ott elhangzottakból semmit sem, csak egy rövid célzást engedek meg: egyáltalán nem lepett meg később, hogy párttársai az őszödi beszéd kiszivárogtatásával végülis megbuktatták saját vezetőjüket, mivel Gyurcsány ott, akkor, azon a helyen, szinte idegenek előtt is nagyon furcsán beszélt róluk."
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:40
Előzmény: #58  banyaiz
#62
"Nem hallottam még politikusoktól egy átfogó helyzetértékelést arról miért alakult ki ez a helyzet"

ha egy tudományos felismerésből pénzt lehet csinálni, hónapok alatt átkerül a gyakorlatba. ha rövid távon nem lehet pénzt csinálni belőle, akkor évtizedek után is csak kételkedés, "nem így szoktuk" stb

a modern pszichológia legtöbb felismerésének gyakorlati alkalmazása nem hoz gyors hasznot. mondok egy (szándékosan megosztó) példát: a Hoffmann Rózsa által beterjesztett eredeti oktatási reform nagyon sokat kívánt a gyakorlatba átültetni a pszichológia, sőt, az agykutatás elmúlt 10-20 évének eredményeiből. minden politikai irányzatból durva támadások érték, a javaslatok tartalmával, hátterével szinte senki nem foglalkozott.

szóval, ilyen környezetben, melyik az a hülye politikus, amely NYILVÁNOSAN józan helyzetértékelésbe kezd?

ugye.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:39
Előzmény: #60  banyaiz
#61
"ez volt az volt elqrtuk"

Ez mondjuk pont benne volt:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek