Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 05. 19:13

Véleményt mondott az EKB: mulasztott a magyar kormány (2.)  

Ugrás a cikkhez
A magyar parlament nem tudta figyelembe venni az Európai Központi Bank véleményét az első devizahiteles mentőcsomag elfogadásakor, a módosító javaslatokat nem véleményezhette az EKB, ezért a kormány kötelezettséget szegett - áll az Európai Központi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=202210
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
banyaiz 2014. 08. 06. 12:17
Előzmény: #59  csendben
#60
:) nem ilyen indulatbeszédekre gondoltam, hanem egy számok tények nyugodtan higgadtan elvtársak ez volt az volt elqrtuk. :)

Ezzel sem tudunk szembenézni, indulatok dominálnak, politikusok sütögetik ezen a pecsenyéjüket, aztán ennyi.

Egyébként nem kell csodálkozni azon kialakult ez a chf probléma, elég megnézni a kezelése közbeni eseményeket.

Azt kell mondjam ilyen közegben törvényszerű volt, hogy problémák alakuljanak ki. Ha nem chf akkor más. Ennyi ésszel.
csendben 2014. 08. 06. 12:12
Előzmény: #58  banyaiz
#59
"Nem hallottam még politikusoktól egy átfogó helyzetértékelést arról miért alakult ki ez a helyzet."

Öszödi beszéd?

:-)
banyaiz 2014. 08. 06. 12:09
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Nem látom azt be, hogy egyeztetési kötelezettségek betartása miért hátráltatná a magyar érdekek képviseletét.

Szimplán Mekk mesterkedést mutat.

Nem hallottam még politikusoktól egy átfogó helyzetértékelést arról miért alakult ki ez a helyzet. Egy részletes aprólékos elemzést, ki miben hibázott , mit kell elkerülni a jövőben stb.

Pedig ez az első lépés. Mi már a 25.-nél tartunk a "kezelésben". :) Olyan is.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:59
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#57
Nyilván ha csak betanított munkásnak vagy jó, akkor a multik sem fognak jó fizetést adni neked, mert miért adnának?

Egyébként meg piacképes tudással multinál és nem multinál is jól lehet keresni, nyilván a hazai bérszínvonalhoz viszonyítva.

"de azt sem érted, hogy amit építettek nálunk, azt maguknak építették nálunk és nem nekünk...."

De ki mondta, hogy nekünk építették? Ez azt sem zárja ki, hogy nekünk is előnyös legyen (vagy éppen hátrányos). A multi semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint más vállalkozás.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:55
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Rettenetesen csőlátó vagy.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:51
Előzmény: #52  banyaiz
#55
a történet az árfolyamrésről szól..a történet mondanivalója meg arról szól, hogy a magyaroknak ne a magyar kormány mondja meg, hogyan kellene, mert a magyar kormány mindenkinek rosszat akar az EU EKB EB meg mindenkinek jót akar, csak a magyar kormány ezt nem engedi
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:49
Előzmény: #51  banyaiz
#54
a bankok nem akartak megegyezni semmiben, sőt szerintük semmi probléma nem volt, csak közben a 30 %-a már nem is törlesztett....ja, meg olyan emberek vettek fel gonosz módon hiteleket,akik el akartak veszteni mindent,még azt is amit előtte vettek hitel nélkül...
banyaiz 2014. 08. 06. 11:45
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
Na mindegy, én így látom a kérdést kb ahogy írtam róla.

Ennyit tudok mondani a dologról.
banyaiz 2014. 08. 06. 11:44
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
De nem csak az árfolyamrésről szól ez a történet.

Gondolom , hogy az EKB-nál jobb programjuk is lenne mint ilyen agybetegekkel levelezgetni , hogy megint elfelejtettek egyeztetni törvényalkotás előtt.

Bár lehet ez a hobbijuk, hogy levelezzünk egy jót a magyar kormánnyal, az annyira vicces szokott lenni. :)
banyaiz 2014. 08. 06. 11:40
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#51
Megoldásban akinek az egészet össze kell fognia az kormányzat.

A többiek jogalkalmazók. Nyilván egy bank is saját hatáskörben tehet lépéseket, jogszabályoknak megfelelően.

De egy ilyen problémánál eléggé döntő, hogy a kormányzat , hogy áll hozzá milyen jogszabályok, megegyezések stb stb.

Végiggondolod az elmúlt 4 év ámokfutását ezen a téren, hát ..... :)

Persze egyszerű annyival elkönyvelni, hogy gonosz bankok, csak hát ennél bonyolultabb a helyzet.

Úgy tűnik sokan nem fárasztják magukat gondolkodással. :) Ezt hozzáállást erősíteni kormányzati szinten az szerintem nem jó irány, hogy finoman fogalmazzak.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:37
Előzmény: #49  banyaiz
#50
az árfolyamrésen nincs mit egyeztetni...azt nem lehet másképp számolni...ennyi...vagy azt is egyeztessük, hogy reggel felkelünk és járni fogunk mégpedig nem a kezünkön, hanem a lábunkon....ők meg szólnának, hogy kézen kéne menni.....
banyaiz 2014. 08. 06. 11:30
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Egyeztetés mibe kerül?

Van egy világos koncepciónk akkor egy eszmecsere.

Aztán a kifogások megvitatása, és utána mikor tiszta a nyilvánosság elé kerül.

Nálunk, nincs világos koncepció, összevissza pofázás , már az érintettek azt sem tudják most kisfiúk vagy kislányok a sok egymásnak ellentmondó szövegtől.

Aztán jön a fájdalmas jajveszékelés az EKB-tól, hogy ez mi a lófasz gyerekek mit műveltek már megint.

Kb csak ennyi a baj, amúgy rendben van. :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:26
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
nem látod?? érdekes....mondom, hogy az ördög a legszebb ruhájában mutatkozik....a multik úgy alkalmaznak minket, hogy a 80 ezernél nem látnak tovább....de azt sem érted, hogy amit építettek nálunk, azt maguknak építették nálunk és nem nekünk....
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:23
Előzmény: #44  banyaiz
#47
az EB döntött ,így nincs mit egyeztetni...az árfolyamrésen nincs mit egyeztetni....
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:23
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#46
Körülnéztem én az egész országban bizony, de nem látom azt a nagy pusztítást, amit a multik műveltek, sőt általában éppen azok az országrészek a legelmaradottabbak, ahol viszonylag kevés a multi.

A multik is profitorientált cégek, nyilván nem a két szép szemünkért építettek ide gyárakat, bankokat, üzleteket, hanem azért, hogy profitáljanak. Nyilván sokkal jobb lenne, ha ezek mind magyar tulajdonban lennének, csak ha kommunista módon megpróbálja megkaparintani az állam, akár magának, akár haveroknak, akkor hosszútávon csak rosszabb lesz. Igencsak szűk látókörű gondolkodásra vall, hogy basszunk oda nekik, mert szerinted ők odabasztak nekünk. Ez persze nem lenne baj, hanem az a fő gond, hogy nagyon sok hozzád hasonló választó van, aki az orráig sem lát, csak a vak gyűlölet hajtja. Nyilván a te szemszögedből mindenki a multikat, bankokat élteti, aki kicsivel is árnyaltabban látja a dolgokat...
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:21
Előzmény: #41  banyaiz
#45
hát lehetett volna mit tenni,mert ugye a 30 % nem teljesítő hitel sem úgy lett, hogy hétfőre virradóra....egyébként ebből a 30-as számból látni, hogy agyilag gyökér volt mindenki a bankoknál és kormányzati szinten is....a 30 az úgy lett, hogy 1,2,3,4,5,6,7,stb....a meglepi meg az lesz, hogy a megoldás után jön a 31,32,33,34 % nem teljesítő...na akkor lesz ám jajveszékelés...
banyaiz 2014. 08. 06. 11:20
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
Mindössze arra gondoltam , hogy ha tagjai vagyunk EU-nak ahol közösen elfogadtak egy "szabályt" arra hogyan kell eljárni olyan kérdésekben ahol az EKB-val egyeztetés szükséges akkor az alap, hogy úgy járunk el.

Ez kb olyan téma mint bármilyen törvény betartása. Képzeld el mi lenne ha mindenki a maga egyéni módján értelmezné pl azt, hogy embert ölni tilos stb. :)

Anarchia , káosz. Minden tagállam elkezdi ezt így művelni mi értelme van akkor az egésznek?

Csak erre gondoltam. Megint a rövid pol érdekek felülírnak mindent.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:20
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#43
anno annyira utáltak engem a benkok, hogy pusztán kib@szból ingyen vezették a számlámat,ingyen vettem fel pénzt atm-ből, meg a folyószámlán lévő pénzre még kamatot is adtak( a mocskok..)
a 250 tényleg vicc, de te kezdted a viccelődést:)
elemes
elemes 2014. 08. 06. 11:19
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
nem 3 hanem kb hét-nyolc millió (csak a magyar népességet tekintve). az emberek túlnyomó többsége nem képes sajátjától eltérő csövön át nézni a világot (kis időre sem). ezért is válik süketek párbeszédévé a legtöbb vita.
banyaiz 2014. 08. 06. 11:15
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#41
Tipikusan az a történet ami a történelem során ezerszer megtörtént már, és gazdasági válságokhoz vezetett.

Minden fontos szereplő háttérbe szorította a kockázatokat és a rövid távra koncentrált.

Az megint egy másik történet amikor már látszott, hogy nyakig leszünk/vagyunk a szarban lett volna arra lehetőség egy jól átgondolt precíz az érintettek által közösen (politika, bankok, adósok) megállapodással (amit nem változtatnak 2 hetente) enyhíteni a károkat.

Szóval volt egy pofon a dev hitelezés miatt, aztán a kezelése a témának is nagyon jól sikerült.

Ez az eredmény.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek