Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 05. 19:13

Véleményt mondott az EKB: mulasztott a magyar kormány (2.)  

Ugrás a cikkhez
A magyar parlament nem tudta figyelembe venni az Európai Központi Bank véleményét az első devizahiteles mentőcsomag elfogadásakor, a módosító javaslatokat nem véleményezhette az EKB, ezért a kormány kötelezettséget szegett - áll az Európai Központi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=202210
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
banyaiz 2014. 08. 07. 15:08
Előzmény: #97  elemes
#103
Ez látható a rendszerváltás óta. Mármint, hogy nehéz ebből a csapdából kikerülni.

Mondjuk egyszer csak az érdekesség kedvéért megnéznék egy olyan politikust mire megy , aki kizárólag racionális gazdasági érvek alapján hoz döntést mintha egy céget irányítana, technokrata módon, és ezt úgy szemtől szembe belemondaná a nyilvánosság arcába, hogy ez van ezért meg ezért kellemetlen de ezt kell lépni.

Mi lenne a sorsa? Mártírhalál. :)

Ezek ilyen utópiák, de mennyivel egyszerűbb és hatékonyabb lenne, mint ez a szarpaszírozás. Ehhez is kell egy tehetség mert én megőrülnék tőle 2 hét alatt.

banyaiz 2014. 08. 07. 14:57
Előzmény: #96  nemoland
#102
Előtte pedig a nyerjük meg a választást gondolatsor utsó 1 évben. Ki ér rá ilyen fontos dolgok közben egy normális törvényre egyeztetésre 1 év alatt, az nem sok idő ilyen komoly dolgokra. :) Néhány nyilatkozat pávatánc azért belefért közben.
banyaiz 2014. 08. 07. 14:55
Előzmény: #95  elemes
#101
Ez rendben van, csak mindentől elvonatkoztatva elképzelem kinek szólhat egy egy ilyen politikusi "eszmefuttatás".

Kik azok akiket megérint és azonosulni tud ezzel a "logikával". :)

Kb egy Mónika showban összeverekedő iq bajnok társulatot tudok elképzelni mint célközönséget. De még ez is necces.

elemes
elemes 2014. 08. 07. 12:01
Előzmény: #98  nemoland
#100
vannak azért bevált módszerek, nem is bonyolultak.
nemoland 2014. 08. 07. 11:51
Előzmény: #97  elemes
#99
...és MO. csak kis hal a nagy (globális) tengerben...
nemoland 2014. 08. 07. 11:49
Előzmény: #95  elemes
#98
Ugyanaz a probléma mint egy másik csoportosítás szerinti 2 embertípusnál
1. Hogyan lehet ?
(megoldáskereső konfliktusokkal is)
2. Miért nem lehet ?
(megoldáskerülő, konfliktusok nélkül)

De meglepődni nem kell az emberiség már az ősközösségek óta mindig követ valakit/törzsfőnököt/vezetőt.
Mert könnyebb a csoporttal tartani,mint meghatározni az irányt és vállalni ennek felelősségét/ütközéseket.
Hit - papok (pápa)
Terület - királyok (nemesek)
Társadalom - politikusok (országok)

A kérdés az,hogy az a 10-15% aki 'meghatározó/aktív/irányító' hogyan tudja az akaratát elfogadtatni ('rákényszeríteni') a többivel.
A diktatúrán kívüli mód erre egyedül a kommunikáció (amelyet azért szeret mindenki kézben tartani - 2008 előtt 10-90% az egyik oldalnak, most meg a másik törekszik erre)

MINDIG 10-15% irányít csak kérdés mi a módszer...
elemes
elemes 2014. 08. 07. 11:44
Előzmény: #94  banyaiz
#97
a 2002-es buktából tényleg nem nagyon lehet más következtetésre jutni, illetve hát az adott kereteken BELÜL nem lehet más következtetésre jutni.

két versengő fél közül az egyik (inkább) a konstruktív versengés elveit követi, a másik a destruktív versengést. a kettő között nagy vonalakban az a különbség, hogy a konstruktív versengésnek vannak szabályai és elvei, mint a boxban az övön aluli ütés tilalma, fociban a felvágás, les, kezezés tilalma. a destruktívan versengő felmentést ad magának ezen szabályok alól. ezzel viszont olyan előnyre tesz szert, ami a konstruktív versengő felet is kényszerhelyzetbe hozza.

a konstruktív versengés során általában az a helyzet, hogy a győztes fél jobb helyzetbe kerül, de nem csak a vesztes féllel szemben, hanem abszolút értékben is. a destruktív versengés viszont általában oda vezet, hogy mindként résztvevő egyre rosszabb helyzetbe kerül, csak a relatív pozíciójuk lehet jobb mint azé, aki alulmaradt.

ebből a csapdából nehéz ám kikerülni. a kereteket állandónak tekintve nem is lehet (a destruktívan versengők általában végül felemésztik az erőforrásaikat, majd jön egy külső hódító, aki egyszerűen bekebelez mindent). lehet azonban tágítani a kereteket, hogy a versengés ismét szabályok és keretek közé kerüljön - de nem könnyű.
nemoland 2014. 08. 07. 11:39
Előzmény: #91  banyaiz
#96
...az biztos, hogy az 'elmegyek szabira na fejezzünk be mindent előtte' - bürokrata gondolatsor volt a mozgatórugó :)
elemes
elemes 2014. 08. 07. 11:31
Előzmény: #90  banyaiz
#95
"azt nem hiszem , hogy az emberek ennyire egyszerűek mint amivel etetik őket."

neeem, nem ennyire egyszerűek. csak azt látják, hogy ez van, a saját kis vagyonkájukat ebben a helyzetben kell gyarapítani.

amiben viszont TÉNYLEG ennyire egyszerűek, az a passzív/szenvedő attitűd. ennek az attitűdnek a képviselői a kihívást jelentő helyzetekben keresnek egy felelőst, akit hibáztathatnak a nehézségért és kezüket széttárják, hogy NEKI KELLENE VALAMIT TENNIE.

az aktív cselekvő attitűd képviselője azt mondja, hogy ez a helyzet, MIT TEHETEK ÉN.

magyarországon kb 70-75% a passzív szenvedő és 11% az aktív cselekvő. EZEN nem lehet a bankrendszer magyarosításával változtatni. hosszú távon az oktatáson keresztül, rövid távon a cselekvő attitűd jutalmazásán keresztül.
banyaiz 2014. 08. 07. 10:46
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Ez vszínű.

2002-es buktából azt szűrték le nagy vonalakban, hogy az ország népe annyira egyszerű, hogy a legprimitívebb módon kell politizálni, és totális focit kell alkalmazni.

Utcai megmozdulásoktól kezdve egész addig mindenkit lesöpörni aki bármit ellentmond.
Kőkeménység. :)

Politikailag eddig sikeres a dolog, az, hogy mindez hová fog vezetni az már más kérdés. Vannak aggályaim elnézve amit képviselnek.
Törölt felhasználó 2014. 08. 07. 10:35
Előzmény: #92  banyaiz
#93
A Fidesz pont a Békemenettel árulja el, hogy 2006-2010 között is felülről szervezett akcióik voltak, csak ellenirányban és azt nem ők neevzték el Zavargásnak... Ügyesek, ráálltak a "lakossági" utcai megmozdulásokra, most pro, akkor kontra.
banyaiz 2014. 08. 07. 10:29
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Zavargások jól jöttek Fidesznek. Nem lepődnék meg rajta ha felülről irányították volna, legalább a tv székházas sztorit.

Mert egyébként mi lett volna? Néhány tüntetés aztán el van felejtve. 2010-es 2/3-ban ez a zavargás téma is szerepet játszott.

Fidesz alatt ilyen nem fordulhat elő mert az emberek oldalán állnak, szóval minek mennének zavarogni? Megoldódtak a problémáink, főnyeremény ez nekünk. :)

banyaiz 2014. 08. 07. 10:23
Előzmény: #78  nemoland
#91
Még annyit a témához nem ezen múlik a világ, vagy az ország sorsa, hogy időben tájékoztattuk e az EKB az őrületeinkről.

Ezek "kis" dolgok . Csak jellemző dolgok minőségi szempontokból. Időzavar, kapkodás, össze vissza tákolás . Most el akartak menni nyári szünetre gyorsan előtte tákolni kellett hát így sült el megfelelő tájékoztatás nem fért bele.

Mondom kis dolgok, de kb a törvény átgondoltsága is ilyen minőséget mutat.
banyaiz 2014. 08. 07. 10:18
Előzmény: #87  elemes
#90
Sajnos én is hasonló következtetésre jutottam ez a 22-es csapdája szitu.

Azért bármennyire lesújtó véleményem van , azt nem hiszem , hogy az emberek ennyire egyszerűek mint amivel etetik őket. De sokáig látom még elhiszem. :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 07. 10:11
Előzmény: #84  banyaiz
#89
Lehet, hogy így volt, lehet, hogy nem. De ebben az elméletben sincs semmi új, már akkor is szó volt erről a lehetőségről is. Ráadásul az itteni vitákban a 2006-os események a ZAVARGÁSOK okán szokott előkerülni. A tekintetben meg teljesen lényegtelen, hogy Őszödön ki vette fel a beszélgetést...
banyaiz 2014. 08. 07. 10:10
Előzmény: #78  nemoland
#88
Nézd most is egyeztettünk velük. Csak a magunk egyedi módján. :)

Ami annyit jelentett a gyakorlatban elküldtük az első verziót választ meg sem várva 25 helyen módosítva elfogadtunk egy törvényt.

Szóval az egyeztetési kötelezettséget nem vitatja senki a mi részünkről. Hanem emberkedünk, hogy az "emberek oldalán áll a kormány". Még jó, hogy nem az állatok oldalán. Nagyon tartalmas szöveg ez a részünkről gondolom az EKB-nál a hajukat tépik ettől a süket dumától.
elemes
elemes 2014. 08. 07. 10:09
Előzmény: #85  banyaiz
#87
mindkét eset oda vezet, hogy a politikus azt tudja elmondani, amire befogadókészség van. és a politikusainkat mi választjuk magunknak, a hozzánk hasonló gondolkodásúakat, magunk közül. tehát ha aki a politikusra haragszik az a népre haragudjék, aki a politikust akarja leváltani, annak a népet kellene leváltania.

de azt meg nem lehet, csak tanítani. a tanítás viszont nem hoz gyümölcsöt egy választási cikluson belül. we're doomed.
elemes
elemes 2014. 08. 07. 10:06
Előzmény: #83  nemoland
#86
azért nem szeretném kibővíteni, mert ez nem analógia vagy példa, hanem ténylegesen elvégzett megfigyelések eredménye (nem egyedi, hanem tipikus esetekről van szó. az óvónők többsége sokkal okosabb annál, mint amit a szülők hisznek róluk, és az óvoda sokkal több, mint gyerekmegőrző.)

egyébként 5-6 éveseknél az óvónéninek kicsi befolyása van arra, hogy ki a csoport domináns szereplője, inkább csak észrevenni tudja és bölcsen kihasználni. de mondom, nem érdemes ebben az irányban feszegetni a párhuzamokat. (az óvodák világában általában nincs közvélemény, sajtó, kormányzati lobbierővel bíró bankrendszer, korrupció, parlament stb).
banyaiz 2014. 08. 07. 10:03
Előzmény: #62  elemes
#85
Többféle oka lehet ennek, hogy így járnak el.

1. Úgy ítélik meg nincs rá igény a közönség túlnyomó részéről. Ezt sajnos lehet, hogy jól érzik szétnézve a világban. :)

2. Ennyire balfaszok. Ebben is látok részigazságot sajnos, vagy ha nem akkor jó színészek.
banyaiz 2014. 08. 07. 10:01
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#84
:) Gyurcsány részéről az egy párton belüli harc volt. Nem a legjobban sült el.
nemoland 2014. 08. 07. 09:35
Előzmény: #81  elemes
#83
jó analógia :)

de bővítsük ki :)

A csoport gyerek (ahová a domináns gyermeket teszik) igazából a tanárnénire hallgat (domina ;) aki pl. 'megmondja' kire figyeljenek, ki legyen a 'vezető' gyermek (akkor is ha az nem domináns) és mit tehet és nem tehet (főleg ettől nem az)

Az 'új' domináns gyerek 2 dolgot tehet beilleszkedik és dicsérik mert bólogat
(és sosem lesz vezető, mert a tanárnéni mindig azt jelöli ki akinek a szülei sok ajándékot adnak neki)
Vagy lázad, mert látja, hogy a "kijelölt vezető' nyomi és rosszul vezet...és ő jobban tudná (ekkor persze mindenki fújol amíg tanárnéni részt vesz a 'kijelölésben'és nem úgy van ahogy ő akarja)

A probléma tehát nem a gyermek ilyen-olyan reakciójával van (hiszen ez természetes), hanem azzal, hogy a mostani példában a 'tanárnéni' (EKB), aki meghatározta a befogadó csoport hogyan viselkedjen, mit tehet és mit nem...

De nem az óvodai belépő okiratban (EU szerződés)foglaltak szerint (és szellemében), hanem MINDEN esetben amikor neki nem tetszik valami...

Mivel már óvódás korunkban is 'megtanítanak' minket a kettős mércére...miért lenne ez másként felnőttként ;)
Törölt felhasználó 2014. 08. 07. 08:59
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#82
az általad felvázolt verzióban soha nem lesz jobb bér, hiszen azok kezében a bérszínvonal, akik pont azért vannak itt,mert alacsony...ne is haragudj, de a tanult amber nem azért van megfizetve,mert töbet kap a másik bérénél....szerinted a 130 az több a 80-nál, vagy a 200 több a 130-nál??...ha így gondolkodunk ,akkor soha nem lesz itt semmi....a nyugati és nálunk tapasztalható bérek között nem különbség, hanem szakadék van...ismerősöm fél éve ment ki és a 480 ezer amit kap az nem több, hanem rettenetes különbség ahhoz képest, amit itt kapott , mert az 80 volt....ugyanazt csinálja ,mint itthon és semmit nem tanult ....maradt betanított munkás...egyébként nem értem ,hogy jön ide a tanulás, hiszen a 480 tanulással is elérhetetlen...
elemes
elemes 2014. 08. 07. 08:46
Előzmény: #79  nemoland
#81
Jah, kérlek, olyan nincs, hogy az előnyöket kérjük bele a talicskába, de a kötelezettségeket kiskanállal sem adjuk.

ÓVODÁS csoportokban is vannak már komoly dominancia-harcok. Végeztek felméréseket arról, mi történik, amikor egy csoportban domináns helyet elfoglaló ötéves átkerül egy másik csoportba.

Két karakteresen eltérő pályát figyelhettek meg. Az egyik pálya: a (korábbi csoportjában domináns) gyerek az új környezetben eleinte csendes megfigyelőként vesz részt, és fokozatosan kapcsolódik be a játékokba. Ez a gyerek néhány hét után megközelíti vagy átveszi az új csoport vezető helyét (ami ötéveseknél azt jelenti, hogy ha a mászóka felé fut, a csapat nagy része mászókázni kezd, ha pisszeg, mert nem hallja az óvónénit aki mesét olvas, mindenki elhallgat.)

A másik karakteres pálya: a (korábbi csoportjában domináns) gyerek az új csoportban is próbálja eljátszani a domináns szerepet. konfliktusokba kerül a csoport összeszokott tagjaival, akik kiállnak egymás mellett, így az új gyerek rendre vesztesen kerül ki a csatákból, és ha nem ébred fel idejében, spontán kiközösítik (egyedül játszik, bármit mond, lehurrogják stb).

Öt-hat éves óvodásokról beszéltem, minden áthallás a te asszociációid műve.
elemes
elemes 2014. 08. 07. 08:34
Előzmény: #78  nemoland
#80
Az EKB-nak véleményezési joga van, ez nem egy erős jog, de ismerten ragaszkodnak hozzá, értelmetlen pofonokba szalad bele a kormány. Az ilyen értelmetlen arrogáns fasságokkal csak ellenszenvet keltenek magukkal szemben, aminek aztán akkor issza meg a levét az egész ország, amikor lényeges kérdésekben lenne szükség irányunkban rugalmasságra vagy jóindulatra.
nemoland 2014. 08. 07. 08:18
Előzmény: #78  nemoland
#79
A liberális demokrácia értelmezésében valójában EZT jelenti a "független jegybankok feletti szervezet" - hogy beleszólhat egy ország törvénykezésébe...

Akkor mitől független egy ország/kormány ?!

talán ezért nem szeretik a lib. demokráciát az emberek...
nemoland 2014. 08. 07. 08:15
Előzmény: #52  banyaiz
#78
link

helyes! :)

Az EKB-nak SEMMI joga sincs beleszólni a törvénykezésébe amennyiben az a jegybankot nem érinti. PONT.

Azért ők megtették volna...mint ahogy az EB is tavaly a szívünknek kedves 'bulldog arcú' Reding biztossal az élen...

Szóljunk az EKB-nak, hogy legyen szíves beleszólni a német-görög-francia és UK törvénykezésbe is aggódva a deficit miatt...ahhoz is kb. annyi köze van, mint ehhez...
Törölt felhasználó 2014. 08. 07. 06:50
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
... majd nyomták tovább a kötvényeket
s putyin szankciokrol álmodtak
akkor lesz baj mikor a fed nyomtatók
leállnak akkor vége a penznyelőnek
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:37
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#76
"ha esetleg csak betanított munkásnak lennék jó az sem változtat azon atényen, hogy nálunk sem a betanított sem a tanult munkás nincs megfzetve.."

Mit jelent az, hogy nincsen megfizetve? Nem adnak neki bért? Vagy túl keveset adnak? Mihez képest?

"hogy jön ide a betanított munkás és az, hogy azért keres rosszul,mert betanított munkás?? "

Úgy, hogy valami 80 ezerről beszéltél. Az a multiknál a betanított munkás fizetési szintje. Ja, persze a közszférában a pályakezdő diplomás is ennyit keres, de akkor is szemét multik.

"te most azt mondtad, hogy a betanított munkás rosszul él nyugaton...mi van??"

Nem, ezt te mondod, én egy szót sem beszéltem nyugatról. Persze nyilván szemétségből fizetnek nálunk kevesebbet a dolgozóknak, és még véletlenül sem azért, mert nálunk alacsonyabb a bérszínvonal, és egyébként éppen ezért jöttek ide...
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:33
Előzmény: #72  elemes
#75
Oké, de ezzel mit is akarsz mondani? Hogy Gyurcsány hülye volt, hogy túl nyíltan beszélt? Tényleg nem értem, mit akarsz ezzel mondani. Az egész GG írást úgy harangoztad be korábban, mint ami teljesen megváltoztatja az egész 2006 őszi eseményekről eddig alkotott képet. Hát semmit nem változtatott meg az, amit eddig bemásoltál. És egyéltalán nem is érteni, hogy mit akarsz kihozni.

Azt meg tényleg ne minősítsük, hogy "tudok egy durvábbat is, de nem mondom el", mert arra a nevetséges egy gyenge jelző.
elemes
elemes 2014. 08. 06. 13:22
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#74
"Őszödöt vetítette elő" -- az újságírók számára "Öszöd" illetve "öszödi beszéd" a szeptember közepi felforduláshoz kapcsolódik.
elemes
elemes 2014. 08. 06. 13:20
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
(GG szerintem elég összeszedetten fogalmazott az aug 17-i rendezvénnyel kapcsolatban, én nem láttam időparadoxont)
elemes
elemes 2014. 08. 06. 13:19
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
"ilyen környezetben, melyik az a hülye politikus, amely NYILVÁNOSAN józan helyzetértékelésbe kezd?"

csak ezt akartam mondani.

és még politikus sem vagyok, mégis mit kaptam :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:07
Előzmény: #67  elemes
#71
Minek kell folyton titokzatoskodnod? Se kódfejtő, se gondolatolvasó nem vagyok. Írd már le világosan, amit akarsz, vagy akkor minek fórumozol, ha nem akarod leírni, amit gondolsz?
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:01
Előzmény: #58  banyaiz
#70
nem látom be, hogy az egyszeregyen lenne mit egyeztetni...az EB mondta a frankót...te azt sem érted, hogy nem lehet másképp számolni ugyanazt és ezért nincs miért egyeztetni
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 13:00
Előzmény: #64  elemes
#69
És ebből te milyen következtetést vontál le?
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:59
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#68
nem értem ezt a csőlátást..ti mondjátok ,hogy az EU mondja a frankót, hát akkor kinek a szeme előtt van cső??
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:59
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Q.E.D.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:58
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#66
ha esetleg csak betanított munkásnak lennék jó az sem változtat azon atényen, hogy nálunk sem a betanított sem a tanult munkás nincs megfzetve...hogy jön ide a betanított munkás és az, hogy azért keres rosszul,mert betanított munkás??
neked van fogalmad miről beszélsz?? te most azt mondtad, hogy a betanított munkás rosszul él nyugaton...mi van??
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:57
Előzmény: #63  elemes
#65
Ebben két dolog is erősen géz:

1. Ez a megbeszélés augusztus 17-én történt, az Öszödi beszéd ugyan 1 hónappal később került nyilvánosságra, de májusban zajlott! Ez a beszéd aligha sarkalhatott bárkit is arra, hogy egy korábbi eseményt felvegyen... (ha pedig korábban már valaki felvett egyet, ezt miért nem?)

2. Nevetséges az egész, amit bemásoltál. Ez a duma, hogy "én ismerek egy durvábbat is, de nem árulom el"... Ne nevettesd ki magad. Mi ez óvoda? Ugye nem várod el tőlem, hogy ezt érvként bármiben is elfogadjam, ill., hogy ezt tényként kelljen kezelnem és ebből következtetéseket levonnom?
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:51
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
folytatás

"Szeptember elején nyugodtnak semmiképpen nem volt nevezhető a közélet - közeledtek az önkormányzati választások, és Orbán vissza akart vágni a tavaszért, erre pedig minden esélye megvolt -, de arra, ami jött, senki sem számított. Egy héttel az őszödi beszéd kiszivárgása előtt csak a bulvárrovatok kiszínesei közé tudott bekerülni az a rövidhír, hogy ismeretlenek CD-t juttattak el több szerkesztőségbe, amin egy ismeretlen hang azt mondja, néhány napon belül lángokban fog állni a város. Pedig ez a lemez lett később a bizonyíték arra, hogy a durva történések biztosan nem spontán módon indultak, hanem szervezetten. Már csak az a kérdés, hogy ki szervezte őket.

17-én, vasárnap, amikor megindultak a futárok a titkos Gyurcsány-beszéd felvételeivel a szerkesztőségekbe, én otthon voltam, és nem is mozdultam semerre. Hallottam én már ennél különbet is a miniszterelnöktől, gondoltam, és nevettem magamban, hogy hogyan lehetett ennyi esze ennek a szegénynek, hogy még a szoci frakcióülésen, a saját halálos ellenségei között is így kiszolgáltatja magát."

...

"Természetesen ott a helyem, gondoltam - a helyszínre küldött tudósítóinkkal amúgy sem sikerült kapcsolatot teremteni, nem árt, ha ott vagyok a biztonság kedvéért, ahol történik esetleg valami. Átmentem a legrövidebb úton, és közben láttam, hogy a környező utcák még a sötétben is feketéllettek a rendőröktől, hatalmas erőkkel voltak jelen a rendfenntartók. De persze a tüntetők is sokan voltak.

Amikor átértem, a következőket tapasztaltam: körülbelül két-háromezres passzív, szintén középosztályos, Fidesz-gyűlésekről jól ismert karakterű, passzív tömeg, előttük pedig száz-kétszáz focihuligán-jellegű alak, akik időről időre nekiszaladnak a székházat védő rendőrkordonnak. A kordon egyáltalán nem tűnt akkor gyengének a tényleges támadó erőkhöz képest, és sűrűn használták a könnygázas palackjukat is. Egy darabig szemléltem az eseményeket, de igazából baromi unalmas volt - a huligánok pár percenként nekiszaladtak a sorfalnak, aztán lepattantak róla, majd, megint, és megint és megint.

Tekintve, hogy a környező utcák tényleg zsúfolásig tele voltak rendőrrel, a küzdelmet egyenlőtlennek ítéltem meg, és elhagytam a helyszínt. Azt tippeltem, amit a három hónappal azelőtti bajnoki döntőn már megtapasztaltam: a rendőrcsapatok majd egyszer csak támadásba lendülnek, és szétkergetik a zavargókat és a passzív tömeget is - már csak az a kérdés, hogy mikor. Ilyet már láttam a meccsen, nyeltem is elég könnygázt, nem hiányzik még egyszer, gondoltam.

Beültem a kocsiba, és hazaindultam - már majdnem hazaértem, amikor egy barátom hívott telefonon (késő éjjel volt ekkor), hogy kapcsoljam be a hírtévét, mert olyat látok, amit eddig még nem. Ez a barátom éjszaka soha nem hív, így tényleg bekapcsoltam a tévét, és tényleg nem hittem a szememnek az égő tévészékház láttán. Elképzelni sem tudtam, hogy történhetett mindez. Most már tudom, hiszen a korábban már méltatott Debreczeni József megírta tényfeltáró könyvében, hogy a rendőri csapatok, amiket a környező utcákban láttam, ott sem voltak"
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:43
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
előkerestem GG beszámolójának egy ideillő részletét:

"Őszödöt vetítette elő egy másik esemény is, Gyurcsány Ferenc látogatása a Szeretem Magyarországot klubban. Ezt a társaságot egy évvel azelőtt a szigetes Gerendai Károly szervezte össze barátaiból, üzletfeleiből, pártszimpátiától függetlenül, ide kapott meghívást a régi-új miniszterelnök a győztes választást követően szinte azonnal.

A találkozóra a Vista éttermében került sor a Paulay Ede utcában, augusztus 17-én, a klub valóban vegyes közönsége előtt - tévedés az a jobboldali lapokban előkerülő feltételezés, hogy csupa baloldali ült ott a körben. Bizony, fideszesek is szép számmal érkeztek, még a vezérkar kommunikációs stábjának közeléből is.

Gyurcsány elképesztően jó fej volt és laza, viszont én egyszerűen nem akartam elhinni, hogy mennyire... óvatlan? - talán ez még nem is elég jó szó annak a visszaadására, hogy milyen magas labdákat adott fel olyan ismert arcok társaságában, akikről köztudottak, hogy politikai halálos ellenfelét erősítik. Ha akkor és ott valaki hangfelvételt készít a beszélgetésről - mondanom sem kell, hogy semmilyen ellenőrzés, motozás nem volt -, akkor ma egyáltalán nem ismernénk az őszödi beszédet, helyette a Paulay Ede utcai beszéd került volna a történelemkönyvekbe. Mivel tartom magam a klub elvéhez, hogy ezekről a beszélgetésekről semmi nem kerül nyilvánosság elé, így most, sok év után sem árulok el az ott elhangzottakból semmit sem, csak egy rövid célzást engedek meg: egyáltalán nem lepett meg később, hogy párttársai az őszödi beszéd kiszivárogtatásával végülis megbuktatták saját vezetőjüket, mivel Gyurcsány ott, akkor, azon a helyen, szinte idegenek előtt is nagyon furcsán beszélt róluk."
elemes
elemes 2014. 08. 06. 12:40
Előzmény: #58  banyaiz
#62
"Nem hallottam még politikusoktól egy átfogó helyzetértékelést arról miért alakult ki ez a helyzet"

ha egy tudományos felismerésből pénzt lehet csinálni, hónapok alatt átkerül a gyakorlatba. ha rövid távon nem lehet pénzt csinálni belőle, akkor évtizedek után is csak kételkedés, "nem így szoktuk" stb

a modern pszichológia legtöbb felismerésének gyakorlati alkalmazása nem hoz gyors hasznot. mondok egy (szándékosan megosztó) példát: a Hoffmann Rózsa által beterjesztett eredeti oktatási reform nagyon sokat kívánt a gyakorlatba átültetni a pszichológia, sőt, az agykutatás elmúlt 10-20 évének eredményeiből. minden politikai irányzatból durva támadások érték, a javaslatok tartalmával, hátterével szinte senki nem foglalkozott.

szóval, ilyen környezetben, melyik az a hülye politikus, amely NYILVÁNOSAN józan helyzetértékelésbe kezd?

ugye.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 12:39
Előzmény: #60  banyaiz
#61
"ez volt az volt elqrtuk"

Ez mondjuk pont benne volt:)
banyaiz 2014. 08. 06. 12:17
Előzmény: #59  csendben
#60
:) nem ilyen indulatbeszédekre gondoltam, hanem egy számok tények nyugodtan higgadtan elvtársak ez volt az volt elqrtuk. :)

Ezzel sem tudunk szembenézni, indulatok dominálnak, politikusok sütögetik ezen a pecsenyéjüket, aztán ennyi.

Egyébként nem kell csodálkozni azon kialakult ez a chf probléma, elég megnézni a kezelése közbeni eseményeket.

Azt kell mondjam ilyen közegben törvényszerű volt, hogy problémák alakuljanak ki. Ha nem chf akkor más. Ennyi ésszel.
csendben 2014. 08. 06. 12:12
Előzmény: #58  banyaiz
#59
"Nem hallottam még politikusoktól egy átfogó helyzetértékelést arról miért alakult ki ez a helyzet."

Öszödi beszéd?

:-)
banyaiz 2014. 08. 06. 12:09
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Nem látom azt be, hogy egyeztetési kötelezettségek betartása miért hátráltatná a magyar érdekek képviseletét.

Szimplán Mekk mesterkedést mutat.

Nem hallottam még politikusoktól egy átfogó helyzetértékelést arról miért alakult ki ez a helyzet. Egy részletes aprólékos elemzést, ki miben hibázott , mit kell elkerülni a jövőben stb.

Pedig ez az első lépés. Mi már a 25.-nél tartunk a "kezelésben". :) Olyan is.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:59
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#57
Nyilván ha csak betanított munkásnak vagy jó, akkor a multik sem fognak jó fizetést adni neked, mert miért adnának?

Egyébként meg piacképes tudással multinál és nem multinál is jól lehet keresni, nyilván a hazai bérszínvonalhoz viszonyítva.

"de azt sem érted, hogy amit építettek nálunk, azt maguknak építették nálunk és nem nekünk...."

De ki mondta, hogy nekünk építették? Ez azt sem zárja ki, hogy nekünk is előnyös legyen (vagy éppen hátrányos). A multi semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint más vállalkozás.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:55
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Rettenetesen csőlátó vagy.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:51
Előzmény: #52  banyaiz
#55
a történet az árfolyamrésről szól..a történet mondanivalója meg arról szól, hogy a magyaroknak ne a magyar kormány mondja meg, hogyan kellene, mert a magyar kormány mindenkinek rosszat akar az EU EKB EB meg mindenkinek jót akar, csak a magyar kormány ezt nem engedi
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:49
Előzmény: #51  banyaiz
#54
a bankok nem akartak megegyezni semmiben, sőt szerintük semmi probléma nem volt, csak közben a 30 %-a már nem is törlesztett....ja, meg olyan emberek vettek fel gonosz módon hiteleket,akik el akartak veszteni mindent,még azt is amit előtte vettek hitel nélkül...
banyaiz 2014. 08. 06. 11:45
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
Na mindegy, én így látom a kérdést kb ahogy írtam róla.

Ennyit tudok mondani a dologról.
banyaiz 2014. 08. 06. 11:44
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
De nem csak az árfolyamrésről szól ez a történet.

Gondolom , hogy az EKB-nál jobb programjuk is lenne mint ilyen agybetegekkel levelezgetni , hogy megint elfelejtettek egyeztetni törvényalkotás előtt.

Bár lehet ez a hobbijuk, hogy levelezzünk egy jót a magyar kormánnyal, az annyira vicces szokott lenni. :)
banyaiz 2014. 08. 06. 11:40
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#51
Megoldásban akinek az egészet össze kell fognia az kormányzat.

A többiek jogalkalmazók. Nyilván egy bank is saját hatáskörben tehet lépéseket, jogszabályoknak megfelelően.

De egy ilyen problémánál eléggé döntő, hogy a kormányzat , hogy áll hozzá milyen jogszabályok, megegyezések stb stb.

Végiggondolod az elmúlt 4 év ámokfutását ezen a téren, hát ..... :)

Persze egyszerű annyival elkönyvelni, hogy gonosz bankok, csak hát ennél bonyolultabb a helyzet.

Úgy tűnik sokan nem fárasztják magukat gondolkodással. :) Ezt hozzáállást erősíteni kormányzati szinten az szerintem nem jó irány, hogy finoman fogalmazzak.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:37
Előzmény: #49  banyaiz
#50
az árfolyamrésen nincs mit egyeztetni...azt nem lehet másképp számolni...ennyi...vagy azt is egyeztessük, hogy reggel felkelünk és járni fogunk mégpedig nem a kezünkön, hanem a lábunkon....ők meg szólnának, hogy kézen kéne menni.....
banyaiz 2014. 08. 06. 11:30
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Egyeztetés mibe kerül?

Van egy világos koncepciónk akkor egy eszmecsere.

Aztán a kifogások megvitatása, és utána mikor tiszta a nyilvánosság elé kerül.

Nálunk, nincs világos koncepció, összevissza pofázás , már az érintettek azt sem tudják most kisfiúk vagy kislányok a sok egymásnak ellentmondó szövegtől.

Aztán jön a fájdalmas jajveszékelés az EKB-tól, hogy ez mi a lófasz gyerekek mit műveltek már megint.

Kb csak ennyi a baj, amúgy rendben van. :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:26
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
nem látod?? érdekes....mondom, hogy az ördög a legszebb ruhájában mutatkozik....a multik úgy alkalmaznak minket, hogy a 80 ezernél nem látnak tovább....de azt sem érted, hogy amit építettek nálunk, azt maguknak építették nálunk és nem nekünk....
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:23
Előzmény: #44  banyaiz
#47
az EB döntött ,így nincs mit egyeztetni...az árfolyamrésen nincs mit egyeztetni....
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:23
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#46
Körülnéztem én az egész országban bizony, de nem látom azt a nagy pusztítást, amit a multik műveltek, sőt általában éppen azok az országrészek a legelmaradottabbak, ahol viszonylag kevés a multi.

A multik is profitorientált cégek, nyilván nem a két szép szemünkért építettek ide gyárakat, bankokat, üzleteket, hanem azért, hogy profitáljanak. Nyilván sokkal jobb lenne, ha ezek mind magyar tulajdonban lennének, csak ha kommunista módon megpróbálja megkaparintani az állam, akár magának, akár haveroknak, akkor hosszútávon csak rosszabb lesz. Igencsak szűk látókörű gondolkodásra vall, hogy basszunk oda nekik, mert szerinted ők odabasztak nekünk. Ez persze nem lenne baj, hanem az a fő gond, hogy nagyon sok hozzád hasonló választó van, aki az orráig sem lát, csak a vak gyűlölet hajtja. Nyilván a te szemszögedből mindenki a multikat, bankokat élteti, aki kicsivel is árnyaltabban látja a dolgokat...
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:21
Előzmény: #41  banyaiz
#45
hát lehetett volna mit tenni,mert ugye a 30 % nem teljesítő hitel sem úgy lett, hogy hétfőre virradóra....egyébként ebből a 30-as számból látni, hogy agyilag gyökér volt mindenki a bankoknál és kormányzati szinten is....a 30 az úgy lett, hogy 1,2,3,4,5,6,7,stb....a meglepi meg az lesz, hogy a megoldás után jön a 31,32,33,34 % nem teljesítő...na akkor lesz ám jajveszékelés...
banyaiz 2014. 08. 06. 11:20
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
Mindössze arra gondoltam , hogy ha tagjai vagyunk EU-nak ahol közösen elfogadtak egy "szabályt" arra hogyan kell eljárni olyan kérdésekben ahol az EKB-val egyeztetés szükséges akkor az alap, hogy úgy járunk el.

Ez kb olyan téma mint bármilyen törvény betartása. Képzeld el mi lenne ha mindenki a maga egyéni módján értelmezné pl azt, hogy embert ölni tilos stb. :)

Anarchia , káosz. Minden tagállam elkezdi ezt így művelni mi értelme van akkor az egésznek?

Csak erre gondoltam. Megint a rövid pol érdekek felülírnak mindent.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 11:20
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#43
anno annyira utáltak engem a benkok, hogy pusztán kib@szból ingyen vezették a számlámat,ingyen vettem fel pénzt atm-ből, meg a folyószámlán lévő pénzre még kamatot is adtak( a mocskok..)
a 250 tényleg vicc, de te kezdted a viccelődést:)
elemes
elemes 2014. 08. 06. 11:19
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
nem 3 hanem kb hét-nyolc millió (csak a magyar népességet tekintve). az emberek túlnyomó többsége nem képes sajátjától eltérő csövön át nézni a világot (kis időre sem). ezért is válik süketek párbeszédévé a legtöbb vita.
banyaiz 2014. 08. 06. 11:15
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#41
Tipikusan az a történet ami a történelem során ezerszer megtörtént már, és gazdasági válságokhoz vezetett.

Minden fontos szereplő háttérbe szorította a kockázatokat és a rövid távra koncentrált.

Az megint egy másik történet amikor már látszott, hogy nyakig leszünk/vagyunk a szarban lett volna arra lehetőség egy jól átgondolt precíz az érintettek által közösen (politika, bankok, adósok) megállapodással (amit nem változtatnak 2 hetente) enyhíteni a károkat.

Szóval volt egy pofon a dev hitelezés miatt, aztán a kezelése a témának is nagyon jól sikerült.

Ez az eredmény.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek