Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 08. 08:48
Előzmény: #3318  Tagore
#3320
ezek szerint akkor még elég messze vagyunk attól,hogy megfejtsük,hogyan működhetnek a nem földi eredetű "járművek" :),azok nélkül pedig meg vannak számlálva az emberiség napjai ,és könnyen lehet,hogy ez a cél,azért nincs előrehaladás,nem célja egy fejlettebb fajnak,hogy a fejletlen embert kiengedje a világűrbe olyan helyekre ahol azt tenné a lakókörnyezetével mint itt a földön,persze a földönkívüli fajok sem igazán kellenek ahhoz,hogy zsákutcába kerüljön egy forradalmian új energia forrás felfedezése,hisz a hagyományos energia források üzletében rengeteg pénz,anyagi haszon van egy szűk kis kőr kezében és elég sok pénz van a kezükben ahhoz,hogy elvágják vagy legalább lassítsák a fejlődés útját,de ha majd menekülni szeretnének a pokoli hellyé változó földről másképpen fognak gondolkozni
Törölt felhasználó 2021. 02. 08. 08:19
Előzmény: #3311  kukker
#3319
A fehér lovas,Jézust szimbolizálja,a többi lovas pedig,hogy mi jön majd utána
Tagore
Tagore 2021. 02. 08. 07:01
#3318
Egy elméleti lépés a Kardasev III. energia felhasználási szint felé........
https://raketa.hu/ha-idegenek-civilizaciok-kitermelik-a-fekete-lyukak-energiajat-akkor-ez-alapjan-akar-ki-is-szurhatnank-oket
Az alábbi cikk bővebben tárgyalja a fejlődés irányait.....lehetőségeit.
http://www.setiklub.hu/egy-civilizacio.html
Törölt felhasználó 2021. 02. 08. 00:30
Előzmény: #3316  kukker
#3317
"...akkor úgy megfogott..."   
 
Ennél többet nehéz volna kívánni. Minden bibliaolvasó embernek megvannak a "névre szóló" igehelyei. Ez már csak így marad a történet legvégéig.
kukker 2021. 02. 08. 00:10
Előzmény: #3315  Törölt felhasználó
#3316

Gyuszi.
Én nem néztem semmit.
Elolvastam csak.
És nem tudom, hogy már, hogyan jutottam oda a Példabeszédekhez, a Bibliát összességében talán 30-40%-ban olvastam eddig.
De amikor ezt elolvastam - a Szent Istvánét  - akkor úgy megfogott.....aztán átnéztem a többit is és ott is ez szerepelt, de ez csak kíváncsiság volt már, én ezt vallottam magaménak.
Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 23:46
Előzmény: #3312  kukker
#3315
Megnéztem közben a Septuagintában... καρδίᾳ áll a kérdéses szó helyén, így ezen a helyen a Károli-étól eltérő szövegek a "jobbak". Luther is "von ganzem Herzen"-t hoz ezen a helyen. Klassz tisztázat volt, köszi :)
 
5 ἴσθι πεποιθὼς ἐν ὅλῃ καρδίᾳ ἐπὶ θεῷ,ἐπὶ δὲ σῇ σοφίᾳ μὴ ἐπαίρου· 
 
Károli mentségére szólván a Varga Zsigmond-féle újsz. görög-magyar szótár ezt írja καρδίᾳ-ról: "...az ószövetségi gondolkozás- és kifejezésmód megfelelőjeként az értelem, gondolkozás "székhelyét" jelöli, így alapjelentése szív, azaz: mélyen átérzett, egzisztenciális gondolkozás
kukker 2021. 02. 07. 23:14
Előzmény: #3312  kukker
#3314

"Szíved minden bizalmát Istenbe vesd, saját értelmedre ne igen hagyatkozz"
Mennyiszer elmondtam ezt már magamban.....talán az egyik legnagyobb kapaszkodó és kötés hozzá.....
Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 23:12
Előzmény: #3308  pitcairn2
#3313
Nem értelek. A zsidóknál Jézus korában csaknem minden felnőtt férfi alaposan és jól ismerte az Írásokat. A vidéki zsinagógákban bármikor ki lehetett kérdezni a helyi rabbit bármelyik ószövetségi igehelyről... az Újszövetség több erre vonatkozó történetet is hoz. Mikor is élt Jézus? Gutenberg előtt vagy után?
kukker 2021. 02. 07. 23:12
Előzmény: #3310  Törölt felhasználó
#3312
Károlit ezért vetettem el, tudom illetve lehet, butaság:
  • Bölcs Salamonnak példabeszédei
  • 3. fejezet
  • 5 Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.
    Elme van.
    Más fordításban :Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (2014 Bízzál az ÚRban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj!
    Vagy a Szent István társulat:   Szíved minden bizalmát Istenbe vesd, saját értelmedre ne igen hagyatkozz
    A szívről beszélnek itt, nem az elméről.
    Teljesen más szellemiség számomra, ez nekem Isten. :)
    kukker 2021. 02. 07. 23:08
    Előzmény: #3303  Törölt felhasználó
    #3311

    "Volna előzménye... a XV-XVI. századig a római klérus nem is engedte az embereknek otthoni olvasásra a Bibliát. "
    Én már mondtam neked a múltkor.
    Az első lovas ideje van, a fehér lovasé.
    És minden, ami eddig volt a történelemben, az mind megtévesztése a Gonosznak.
    Hogy azt higgye az ember, már ezek megtörténtek és mégsem úgy volt utána, meg ha ez megtörtént - első és második világháború - akkor már a nagy nyomorúságnak is vége.
    Nem.
    Ez a megtévesztés és a hazugság.
    Most van itt az első lovas és következik a második.
    És kronológia van. 
    Annak kell lenni.
    Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 23:05
    #3310
    Ha valaki esetleg kedvet kapna a Biblia olvasásához, akkor a tanácsom: tartsatok ki Károlinál. Az időközben tucatnyi egyéb, ilyen-olyan-amolyan fordítás/ferdítés dacára máig messze a legautentikusabb, legjobb, legszebb magyar szövegű Biblia az övé.
    kukker 2021. 02. 07. 23:03
    Előzmény: #3303  Törölt felhasználó
    #3309

    "A két gyászba (zsákruhába) öltözött tanúról szóló idői prófécia erről az időszakról szól János Jelenéseinél. (11,3)"
    Filóztam sokat, hogy tavaly óta miért volt ilyen erős késztetésem arra, hogy mindnél gyorsabban beszerezzek egy Bibliát, végig az volt bennem, hogy be fogják tiltani, gyorsan-gyorsan vedd meg.
    Azóta meg begyűjtöttem vagy négyet, több fordítást.
    És nem értettem, miért van ez az érzésem, hogy be lesz tiltva, ebbe a részébe egyrészt nem mélyedtem kellőképpen el a Jelenések könyvében, másod sorban, mint mindenki, a Fenevad Bélyege után mentem és bár halottam ezt a proféciát is elemezve, nem figyeltem rá.
    De most , hogy mondod....
    És akkor most én a vörös lovasra várok.
    pitcairn2 2021. 02. 07. 23:01
    Előzmény: #3305  Törölt felhasználó
    #3308
    a könyvnyomtatás elterjedése előtt?
    Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 22:43
    Előzmény: #3303  Törölt felhasználó
    #3307
    Csontváry tökéletesen érzékelteti a szituációt... a figyelmes szemlélő egyebek mellett a két gyászruhába öltözött tanút is felfedezheti a képen: 
     
    https://bit.ly/3aHsYPt
    kukker 2021. 02. 07. 22:43
    #3306

    Iszlámról, Buddháról, stb-stb én nem tudok véleményt mondani, hogy mi és hogyan is pontosan, de nem is fogalakoztat.
    Viszont.
    A neten -YT-ben - nagyon sok mind Buddhista, mind Iszlámról megtért, akinek személyes tapasztalata volt Jézussal való találkozással.
    Fordítva nincs.
    Sehol.
    Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 22:35
    Előzmény: #3304  pitcairn2
    #3305
    Az araboknál a 8. századtól kezdve egész álló nap a könyvük különböző szúráit olvasták és recitálták a mecsetekben... a fiúgyerekeik többsége 14-15 éves korára szinte már kívülről fújta... (no persze, egyáltalán nem mindegy, hogy egy könyvnek mi a szövege és értelme).
    pitcairn2 2021. 02. 07. 22:27
    Előzmény: #3303  Törölt felhasználó
    #3304
    a könyvnyomtatás európai megjelenése előtt erre azért olyan nagy esély nem is volt:)
    Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 22:24
    Előzmény: #3300  kukker
    #3303
    Volna előzménye... a XV-XVI. századig a római klérus nem is engedte az embereknek otthoni olvasásra a Bibliát. 
    A két gyászba (zsákruhába) öltözött tanúról szóló idői prófécia erről az időszakról szól János Jelenéseinél. (11,3)
    kandras1983 2021. 02. 07. 22:23
    Előzmény: #3182  Törölt felhasználó
    #3302
    Talán él, fejlődik ... szüetik... meghal. Nekem olyan élő valamilyen szinten. Egy asztal kevésbé élő. 
    pitcairn2 2021. 02. 07. 22:18
    Előzmény: #3285  offshort
    #3301
    szerintem a kérdés helyesen:
    miért rekedt meg az iszlám világ a fejlődésben, míg a keresztény világ megalapozta a mai tudományos technológiai forradalmat?

    Topik gazda

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek