Magához az úgynevezett "evolúció"-hoz egy érdekes, vagy inkább jellemző adalék: Darwin leírja, hogy valahányszor a brit vidéken egy fácánt vagy pávát lát, sőt, ha csak egyetlen fácántollat egy vadászkalapra tűzve... "elfogja a remegés, és rögtön az ájulás kerülgeti"... hiszen a páva és a fácán per definitionem magának az úgynevezett "evolúciós" hipotézis alapkövének, az úgynevezett "természetes szelekció-nak a tökéletes megcsúfolása... ha volna evolúció, akkor a fácánok és pávák nem létezhetnének a vadonban.
Elnézést, nem jól fogalmaztam meg a dolgot, ez így nem jó, nem értelmezhető rendesen illetve nem jól értelmeztem a felvetést, majd nekifutok még egyszer, kis türelmet kérek... :)
Értem. Akkor megfogalmazom másképpen: Ahhoz, hogy eljusson az ember egy dolog tudásának megértéséhez - tudod, amiből lesz a könyvben szöveg, amire te célzol - na azt kapod Istentől. Amit te leírsz drága barátom, az a tanulás.
Amikor megszületsz, semmit sem tudsz. Mindent meg kell tanulnod. És a környezetedtől függ, hogy mit tanulsz meg. Később minden attól függ, hogy mennyi energiát fektetsz az adott tevékenységbe. Van még kérdésed? Felsőbbrendő ember.
a Mendel munkásságát lehetővé tevő Cyrill Napp Ágoston-rendi apát elsősorban juhtenyésztésben utazott "Abbot Napp soon became a leading and very influential member of the Moravian Sheep Breeders Society. By 1837, Abbot Napp was leading discussions on the question of ‘what is inherited and how?’" https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/jbg.12175 ezért érdeklődött igen élénken az örökléstan után...
Az evolúciós hipotézis - helyesebben szándékos tévelyegtetés arra szeretné rávenni az embereket, hogy fogadják el azt, hogy ők egyszerűen csak "csupasz majmok". Darwin fejszerkezetére rápillantva jónéhány embertársunk be is dőlt ennek a diabolikus átverésnek.
A tévhipotézis célja az volt, hogy az állatvilág olykor bestiálisan természetes megnyilvánulásait az Ember számára is legitimizálja. Ennek a téveszmének a dühöngése az emberi világ ma látható, de már nem túl hosszú ideig fennmaradó - véleményem szerint ez kevesebb mint 150 év - állapotában már végig fogja kísérni a történelmet. Akinek van füle, hallja.
"Nem szép dolog ekézni azt a tudományt, amelynek az életedet köszönheted."
7 A Lélek megnyilvánulásait mindenki azért kapja, hogy használjon vele.
8 Az egyik ugyanis a bölcsesség ajándékát kapja a Lélektől, a másik a tudás adományát ugyanattól a Lélektől,
9 a harmadik a hitet kapja ugyanabban a Lélekben vagy pedig a gyógyítás adományát szintén ugyanabban a Lélekben. A tudást Istentől kapod, önmagaddal eltelt barátom. Önmagaddal eltelt ember.
Mendel munkásságáig inkább közvetett bizonyítékokkal alátámasztott hipotézis volt... oszt a főképp istentagadásban élvezkedő proponensek egy kukott sem értettek meg Mendel erősen matematikai statisztikai alapokon álló kutatásaiból
Törölt felhasználó2021. 02. 07. 12:19
#3230
Érdekes ez a szavakkal való játék,de ha pld az ember elfogyaszt egy gabonát,vagy zöldséget vagy gyümölcsöt a fizikai test egyből tudja,hogy mi hova tartozik :)))Úgy tűnik,hogy nagyobb bölcsességgel rendelkezik mint a tudomány,és ki is találta ki és fejlesztette ki az emberi testet ? talán a tudomány ? :)))Szóval Te aki most emberi testben vagy köszönd meg szépen annak aki alkotta a tested hogy használhatod ,mert ha nem alkotta volna most nem írogathatnál a tudomány nagyszerűségéről :)
"over the last 300 years, more new plant species, primarily hybrid flowers, have materialized in Britain alone than are known to have gone extinct in all of Europe." Elkepeszto szamu uj novenyfajt hoz letre kozvetlenul az ember, tenyesztessel, nemesitessel. A speciaciorol, uj fajok letrejotterol, evoluciorol, kihalasrol egy szuper cikk: http://www.google.com/amp/s/amp.theatlantic.com/amp/article/503597/
Csupa tévelygés... enyhébb szóhasználattal: halandzsa. Persze a tévelygés nem tilos. Az iskolai tankönyvek még ma is tele vannak tévelygésekkel... enyhébb szóhasználattal: halandzsákkal.
Nem szép dolog ekézni azt a tudományt, amelynek az életedet köszönheted. Születésedkor és gyermekkorodban kaptál egy csomó védőoltást. Amelyeket tudósok fejlesztettek ki. Vagy ezt is a főnököd műve? :)))
*Elmult 50 ev termeszetesen, nem mintha a hivok hiedelmeit barmiben is befolyasolna... A hivok kozessege nem lehet tul vonzo, te sem maradtal tavol tolunk olyan sokaig, gyuszi :)
Ez is az elejetol a vegeig hulyeseg, de egeszsegedre... A valtozasok az elmult ev tudomanyos technologiai fejlodesenek koszonheto, mig 50 evvel ezelott csak kezdetlegesebb filogenetikai osztalyozasra volt mod, azota sokkal pontosabb molekularis genetikai, azaz DNS alapu vizsgalatok, osztalyozasok, szarmazas es rokonsag vizsgalatok lehetsegesek, kozvetlenul vizsgalva a genetikai alapokat.
Tudomány és Csillagászat