Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 29. 21:40

Tréder Topik :o)  

megnyitok egy remek kis kókuszos, lecsós, halacskás topikot. reméljük ez is hosszú életű lesz mint a régi, ami hat évet élt..



hát mindenkinek jó horgászatot! ))

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2020. 02. 10. 09:49
Előzmény: #144817  _Macika_
#144820
qrva jó képek :) 
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 09:39
#144819
ricster 6850
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 09:36
#144818
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 09:21
#144817
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 09:06
Előzmény: #144815  _Macika_
#144816
opusz tl pápá 2500 (70-76)
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 09:05
Előzmény: #144814  tibbi60
#144815
🙃
tibbi60
tibbi60 2020. 02. 10. 09:00
Előzmény: #144813  -bubu-
#144814
köszi..új centik ersténél..13350 és 14350...a 36-ok működnek
-bubu-
-bubu- 2020. 02. 10. 08:55
#144813
Erre figyelünk a héten: Gyorsjelentések, Kína, GDP
Úgy tűnik egyelőre vége a koronavírus miatti riadalomnak a tőzsdéken, az S&P 500 új csúcsra ment a múlt héten, és bár végül nem a csúcson, de közel 100 pontos pluszban zárta a hetet. Az európai piacok is jól teljesítettek, a DAX index majdnem 4 százalékot emelkedett, ezzel megközelítette a korábbi történelmi csúcsot is. Ázsiában a Shanghai Composite nagy eséssel kezdte az ünnepek utáni első kereskedési napot, ezt követően azonban minden nap pluszban tudott zárni, és ma reggel is fél százalékos emelkedésben van. Az európai határidős indexek pici mínuszban állnak ma reggel.
KÍNÁRA FIGYEL A VILÁG
A legfrissebb adatok szerint azért már több mint 900 halálos áldozata van a koronajárványnak, ezzel megelőzte ebben a 2003-as SARS-járványt is. A fertőzöttek száma pedig a 40000 főt is átlépte. A vírus elleni küzdelem is jelentős, több forrás szerint is jól állnak az ellenszerek kifejlesztésével, Kína pedig eddig már több mint 4,5 milliárd dollárt költött a járvány megfékezésére.
Egyre több elemző figyelmeztet a járvány negatív következményeire is a kínai gazdaságban. Az Enodo elemzője szerint a mostani járványnak súlyosabb következményei lesznek mint 2003-ban a SARS vírusnak, és akár technikai recesszióba is süllyedhet a kínai gazdaság. A többi elemző azért növekedésre számít ebben a negyedévben is, a Goldman Sachs 4 százalékos bővülésre lát kilátást az első negyedévben a korábban várt 6 százalék helyett, míg az UBS és a Citi 5,5 százalékos emelkedésre számít.
Múlt héten bejelentette Kína, hogy 75 milliárd dollárnyi amerikai árucikkre felére csökkenti a vámokat február 14-től kezdődően. Ezekre az árukra még 2019 szeptemberében vetette ki a vámokat Peking. A közlemény nem említi, hogy a koronavírus miatt hozták volna meg a döntést, helyette a stabil külkereskedelmi kapcsolat erősítését emelik ki az Egyesült Államokkal. Február 14-én egyébként az amerikaiak is felére csökkentik a vámokat 120 milliárd dollárnyi árura.
Átfogó stratégiát indított Hszi Csinping kínai elnök a pénzügyi szektort bevonva, hogy ellensúlyozzák a koronavírus negatív gazdasági hatásait. Ennek keretében a bankok olcsó finanszírozást nyújtanának a leginkább érintett régiókban, valamint a vírus miatt fizetésképtelenné váló cégek különleges elbírálásban részesülhetnek. A befektetési bankok segítenének a vírus ellen küzdő cégek kötvénykibocsátásaiban, az alapkezelők pedig beszüntethetik az érintett értékpapírok eladását.
ELINDULT AZ AMERIKAI ELŐVÁLASZTÁS
Kudarcba fulladt a múlt hétfői, első demokrata előválasztás Iowa államban. Problémák léptek fel a szavazatszámlálásnál, így az eredmény közzététele rengeteget csúszott, ez pedig Trump elnök malmára hajthatja a vizet. A több nap késéssel megérkező hivatalos végeredmény alapján egyébként Pete Buttigieg és Bernie Sanders jelöltek végeztek az élen. Buttigieg liberális politikus, és piacbarát irányvonalat képvisel, míg Sanders demokratikus szocialistaként a vállalati adóterhek emelésének a híve. Ezen a héten kedden New Hampshire-ben tartják a következő előválasztást, amelyen Sanders az esélyes.
A második ciklusáért kampányoló Donald Trump elnöknek a republikánus előválasztás csak formalitás, természetesen nagy fölénnyel nyerte az iowai voksolást. Az alkotmányos felelősségre vonási eljárás (impeachment) is lezárult a múlt héten, a Szenátus felmentette az elnököt, így szinte biztos Donald Trump novemberi újraindulása.
DÜBÖRÖG A GYORSJELENTÉSI SZEZON
Rengeteg nagyvállalat teszi közzé a negyedéves gyorsjelentéseit ezekben a hetekben, az elmúlt napokban mi is kielemeztük a legfontosabbakat:
  • Google: Némileg elmaradt a várakozástól a negyedév, de a jelentésből első ízben tudhatták meg a befektetők a YouTube számait.
  • Snapchat: A negyedéves bevétel és az előrejelzés is csalódást okozott, továbbra is meglehetősen veszteséges a vállalat.
  • Infineon: Kihívásokkal teli 2019-es évet zárt az Infineon, azonban a profitabilitás javult, és a kilátások is kedvezőbbek.
  • Disney: A vállalat negyedéves eredményei hozták a várakozásokat, a legnagyobb pozitívum a Disney+ erős indulása.
  • Twilio: Hatalmas növekedést és pozitív meglepetést hoztak a negyedéves eredmények, az előrejelzés viszont csalódást keltő.
  • Twitter: A jelentés felemás lett, a bevétel és a felhasználószám bővülése pozitívum, viszont a költségek elszálltak.
  • Activision, Take-Two: Az Activision negyedéve felülmúlta a céges terveket és az elemzői konszenzust is, a Take-Two számai viszont jelentősen elmaradtak a várakozásoktól.
Ezen a héten tovább folytatódik a pörgés, az amerikai és az európai piacokon is lesznek érdekes jelentések.
  • Amerikai részvénypiac: Allergan, Hilton, Hasbro, Under Armour, Pepsi, Alibaba
  • Európa: Daimler, Heineken, Linde, Airbus, Thyssenkrupp
Nem bírt magával múlt héten a Tesla részvénye, kedden egészen 970 dollárig masírozott az árfolyam, ami új történelmi csúcs. A volumen óriási volt, kedden már 61 milliós lett, holott alig 180 millió Tesla-részvény van csupán (ebből közel 34 millió Musk kezében a Bloomberg szerint). A január közepi shortállomány továbbra is a legutolsó friss adat, ez alapján 25 millió részvény volt short alatt, kérdés ez hogyan változott mostanra. Közben az is kiderült, hogy a szaúdiak eladták a több mint 8 milliós kitettségüket, igaz, ezt még a tavalyi negyedik negyedévben. A hét második felére azért lefordult a csúcsról az árfolyam, pénteken 748 dolláron zárt.
A GDP-RE IS FIGYELHETÜNK A HÉTEN
Múlt héten számos izgalmas makrostatisztikai adat érkezett a fejlett gazdaságokból, és ezen a héten is több fontos közzétételre van kilátás.
Múlt héten:
Egyesült Államok:
  • Nagy meglepetést okozott múlt héten az amerikai ADP munkaerőpiaci adat, miszerint 291 ezerrel emelkedett a foglalkoztatottak száma januárban, a várakozás csak 157 ezer volt.
  • A nem-mezőgazdasági foglalkoztatottak száma 225 ezerrel nőtt januárban, a várt 165 ezer helyett.
  • A munkanélküliségi ráta 3,6 százalék lett a várt 3,5 helyett, egyúttal az aktivitási ráta 63,4 százalékra emelkedett a korábbi 63,2-ről.
  • Az átlagos órabérek 3,1 százalékkal nőttek januárban éves összevetésben.
  • Szintén kellemes meglepetést okozott az ISM szolgáltatóipari index januári 55,5-ös értéke, amely augusztus óta a legerősebb adat.
Európa:
  • Az Eurózónában a felülvizsgált PMI adatok is erősnek bizonyultak, a szolgáltatóipari adat 52,5 lett, a kompozit pedig 51,3.
  • Németországból gyári megrendelési adatok érkeztek, mely szerint decemberben 2,1 százalékkal csökkentek a megrendelések novemberhez képest a várt 0,6 százalékos bővüléshez képest. Év/év alapon 8,7 százalékos volt a csökkenés.
Ezen a héten:
  • Kínából inflációs számok érkeztek ma hajnalban, a 4,9 százalékos konszenzust jelentősen felülmúlva 5,4 százalékos az éves árdrágulás
  • Januári CPI inflációs adatok érkeznek csütörtökön az Egyesült Államokból.
  • Szintén az amerikai piacról januári kiskereskedelmi és Michigan hangulatindex adatok jönnek pénteken.
  • Negyedik negyedéves GDP adatok érkeznek Németországból, az Eurózónából és az Egyesült Királyságból a hét folyamán.
NEM GYÓGYULT MÉG KI A VÍRUSBÓL AZ OLAJ
Múlt héten Bécsben zajlott az OPEC+ találkozó, ahol a tagok a koronajárvány miatti olajárcsökkenéssel kapcsolatban egyeztettek. Egyetértés azonban nem alakult ki, Oroszország a jelenlegi korlátozás időtartamát hosszabbítaná meg, míg Szaúd-Arábia tovább csökkentené a kitermelési kvótákat. Várhatóan februárban már nem tartanak új találkozót, hanem az eredetileg is beütemezett márciusi eleji csúcs lesz a következő alkalom. A hét elején némileg még emelkedtek az olajárak, de ez OPEC+ döntés hiányában nem tartott sokáig, az árfolyamok továbbra is éves mélypontjuk közelében mozognak. A WTI ma reggel 50,3 dollár, míg a Brent 54,4 dollár.
Nagy lendületben van a Bitcoin, a kriptodeviza árfolyama a múlt héten átlépte a 10000 dolláros lélektani határt, közel 10 százalékot is emelkedett pár nap alatt. Legutóbb szeptemberben volt ilyen szinteken a Bitcoin. Ma reggelre azonban ismét 10000 dollár alá került az árfolyam, jelenleg 9965 dollár.
ÚJABB MÉLYPONTRA KERÜLT A FORINT
Ismét nem fogadott el ajánlatok a hétfői FX-swap tenderen az MNB, amely likviditásszűkítő, azonban a forint erre mérsékelt elmozdulással reagált csak a hét elején. Hétéves csúcsra erősödött a cseh fizetőeszköz az euróval szemben miután a cseh jegybank csütörtökön váratlanul kamatot emelt. Az alapkamat így 2 százalékról 2,25-re emelkedett, a korona pedig 25 alá jött le az euróval szemben. A forint mindeközben tovább gyengült, pénteken első ízben a 339-et is elérte az EURHUF, amely ma reggel 338,1.
Gyengére sikerültek a hazai ipari termelési adatok, decemberben 3,7 százalékkal csökkent a termelés az egy évvel korábbihoz képest. A KSH adatai szerint a járműipar teljesített legrosszabbul, ami a legjelentősebb ipari szektor Magyarországon. Részletesebb adatok ezen a héten érkeznek, amikor a visszaesés szerkezete is megismerhető lesz. 2019 egészében azért erős volt a magyar ipar, 5,4 százalékos volt volumenbővülés.
Csütörtökön a januári inflációs számokra figyelhetünk, az elemzői konszenzus 4,4 százalékos árdrágulást vár, amely további gyorsulást jelentene a korábbi 4 százalékos adat után. Pénteken pedig az előzetes negyedik negyedéves GDP-adatot tudhatjuk meg, a várakozás szerint a gazdaság 4,3 százalékkal bővülhetett.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 08:43
Előzmény: #144811  -bubu-
#144812
relax
-bubu-
-bubu- 2020. 02. 10. 08:39
Előzmény: #144809  sly36
#144811
úgy látszik :o) még jó, hogy nem szakadt :o))
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 08:37
#144810
Crude Oil50.25-0.07-0.14%
Natural Gas1.7990-0.0590-3.18%
Gold1575.60+2.20+0.14%
Dow29059.00+15.00+0.05%
S&P 5003328.75+3.25+0.10%
Nasdaq 1009419.75+10.25+0.11%
sly36
sly36 2020. 02. 10. 08:34
Előzmény: #144808  -bubu-
#144809
“0,5 százalékot zuhant”
Ez már zuhanásnak számít? :o))
-bubu-
-bubu- 2020. 02. 10. 08:19
#144808
február 10. nyitás előtt Allergan US
-bubu-
-bubu- 2020. 02. 10. 08:19
Előzmény: #144806  -bubu-
#144807
 
 
Nemzetközi részvénypiaci hírek
 
Csökkenéssel zárták a hetet az amerikai tőzsdeindexek, a Dow Jones 0,9 százalékot, az S&P 500 index 0,5 százalékot és a Nasdaq Composite is 0,5 százalékot zuhant a pénteki kereskedési napon. A koronavírus körüli aggodalmak látszódnak ma reggel is az ázsiai tőzsdeindexeken. A Nikkei 0,6 százalékos, a Hang Seng 0,5 százalékos mínuszban van, míg a Shanghai Composite 0,3 százalékot emelkedik. A határidős árfolyamok alapján jelentősebb mozgás nélkül kezdhetik a napot az európai tőzsdeindexek.
 
Megkaphatja az EU-s támogatást a Tesla. Berlintől 35 kilométerre, Grunheide mellett építi meg első európai gigagyárát a Tesla. A tervek szerint évente 500 ezer jármű készülhet el az üzemben, 12 ezer fő alkalmazása mellett. Emellett akkumulátorok gyártását és ezzel kapcsolatos kutatást is tervez végezni itt a cég. Elon Musk a beruházásához azonban részesedni szeretne európai uniós támogatásban, melyhez már be is nyújtotta a kérelmét, amivel igencsak megosztotta a német közvéleményt és politikát, tekintve, hogy jelentős konkurenciát jelent a nagy német autógyártóknak. A német gazdasági miniszter szombaton úgy nyilatkozott, hogy ahhoz, hogy a Tesla megkapja a kért támogatást, több feltételnek is meg kell felelnie, elsősorban kutatás-fejlesztés területén, de amennyiben ezek teljesülnek, akkor természetesen megkapja a kért támogatást.
 
Újrakezdheti a gyártást az iPhone-ok összeszerelését is kivitelező kínai cég. Korábban szárnya keltek híresztelések, hogy a Foxconn Shenzhen-bent található legnagyobb gyárának újraindítását nem engedélyezik a helyi hatóságok a koronavírussal kapcsolatos kockázatok miatt. A vállalat hivatalos kommunikációban közzétette, hogy biztonsági ellenőrzések folynak a vállalat több gyárában is, ezt követően újraindulhat a gyártás. A több ezer alkalmazottnak az üzemben egészségügyi maszkot kell viselnie és a nap folyamán többször is megmérnék a testhőjüket.
 
Kína üzent Franciaországnak: ne diszkriminálják a Huawei-t az 5G hálózat bővítésénél. A kínai vállalatra politikai csatározások központjába került miután az Egyesült Államok arról akarja meggyőzni a szövetségeseit, hogy tiltsák ki hálózatukból a mobilgyártót, mert azok adatokat szolgáltathatnak a kínai kormánynak. Franciaország az 5G hálózat kiépítésének korai szakaszában van, ugyanakkor több francia lap is arról értesült, hogy több városban is korlátozásokra számíthat a Huawei. A kínai nagykövetség aggodalmát fejezte ki és Macron elnök korábbi nyilatkozataira hivatkozik, ahol az elnök arról biztosította a piacot, hogy minden vállalat egyenlően lesz kezelve.
 
50 százalékkal több embert küldhet el a Daimler. A német Handelsblatt információi szerint az autógyártó kedden prezentálásra kerülő gyorsjelentése során 15 ezer fős leépítést jelenthet be, szemben a korábban említett 10 ezer fős tervvel. A létszámcsökkentésnek köszönhetően éves szinten 1,4 milliárd eurós költségcsökkentést érhet el a cég. Emellett a vezérigazgató a veszteséges üzletágak értékesítését is szorgalmazza, az információk szerint vevőt keres a berlini fejlesztési központjára, a Lab 1886-ra is.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Wall Street Journal, Portfolio.hu, Equilor Elemzés
 
Devizapiaci, makrogazdasági hírek
 
Várt felett a kínai infláció. Januárban 5,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak éves bázison, jóval meghaladva a 4,9 százalékos várakozást. 2011 októbere óta nem mértek ilyen magas inflációt, melyben szerepet játszott az élelmiszerárak jelentős, 20,6 százalékos emelkedése. Az afrikai sertésinfluenza-járvány miatt a sertéshús ára 116 százalékkal emelkedett 1 év alatt. A koronavírus-járvány nem okozott érdemi hatást, mivel a kormány számos intézkedést hozott a túlárazások megelőzése érdekében. A kínai jegybank ma hajnalban 129 milliárd dollárnyi likviditást pumpált a pénzügyi rendszerbe, 2,4-2,55 százalékos kamatszint mellett, de az intézkedésnek nincs hatása, mivel pontosan ugyanennyi, korábbi fordított repo-ügylet járt le. A jegybank közleménye szerint a lépés célja a likviditási helyzet fenntartása.
 
97-en haltak meg tegnap Kínában a koronavírus miatt. A kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság ma hajnali jelentése alapján 918-ra emelkedett a betegségben elhunytak száma Kínában, a fertőzöttek száma pedig 40 171. Az Egészségügyi Világszervezet kutatócsoportja Kínába tart, hogy segítse az ottani szakemberek munkáját. Január végén egyeztettek a csoport felállításáról a kínai elnökkel, azonban két hétbe telt, míg a csoport összetételét jóváhagyta a kínai vezetés. Egy londoni kutatóintézet matematikai modellje szerint a 10 millió lakosú Vuhanban a fertőzöttek száma elérheti az 500 ezer főt, mire a járvány február közepén-végén tetőzik.
 
Jelentős kockázatok az olasz gazdaságban. Ignazio Visco, az olasz központi bank elnöke, és az Európai Központi Bank Kormányzótanácsának tagja szerint a kínai koronavírus-járvány visszafoghajta a globális gazdasági növekedést, mely a törékenynek mondható olasz gazdaság szempontjából kritikus lehet. A jegybankár szerint a GDP növekedése az egész évben rendkívül alacsony lehet, fennáll a recesszió lehetősége. A tavalyi negyedik negyedévben az előzetes adatok szerint 0,3 százalékos lehetett a visszaesés az előző negyedévhez képest, amennyiben az idei első negyedévben sem sikerül növekedést elérni, technikailag beköszönt a recesszió. A Fitch Ratings pénteken megerősítette Olaszország BBB besorolását, negatív kilátással. Az osztályzat az utolsó előtti, még befektetésre ajánlott kategória, hasonlóan a Standard&Poor's minősítéséhez. A Moody's-nál ugyanakkor eggyel alacsonyabb, Baa3-as besorolás van érvényben 2018 októbere óta.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Equilor Elemzés
 
 
Hazai hírek
 
Negatív korrekcióval indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. Pénteken folytatódott az emelkedés, azonban a nemzetközi befektetői hangulat ma reggelre ismét némileg elromlott a kínai koronavírus-járvány további terjedése miatt. Az OTP árfolyamában 14 500 forintnál található támasz, míg 15 000 forint közelében ellenállás. A MOL továbbra is a 2 600-2 700 forintos tartományban mozog, ebben nem is várható változás a következő néhány napban. A Richter piacán a negyedéves jelentést követően egész napos vételi nyomás alakult ki, végül a 6 790 forintos ellenállási szint közelében zárt az árfolyama, támasz pedig 6 600 forintnál húzódik. A Magyar Telekom jegyzése továbbra is a 450 forintos támaszt tesztelgeti, melynek szignifikáns letörése esetén 440 forintig eshet vissza, míg rövid távú ellenállási szint 455 forintnál látható.
Új forintmélypont. Az euró-forint árfolyama pénteken új rekordot döntött, 339,24-nél állította be az új csúcsszintet. Érdemi fordulatra utaló jelzés továbbra sem látható a grafikonon, a mai napon a jegybank devizaswap-tendere lehet piacmozgató, azonban a korábbi tapasztalatok alapján inkább rövid távú hatásokra számíthatunk. Amennyiben ma is csökken a jegybanki swapállomány, némileg visszakorrigálhat a hazai fizetőeszköz árfolyama.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Világgazdaság, Financial Times, Equilor Elemzés
-bubu-
-bubu- 2020. 02. 10. 08:05
Előzmény: #144804  _Macika_
#144806
sp futi látom hajnali merengésben 3302 ig lenézett 
most 3329
tibbi60
tibbi60 2020. 02. 10. 08:01
Előzmény: #144800  sly36
#144805
Jó reggelt, igen, már elég uncsi, mehetne a céláradra......... Gizi csak elmegy le a centiért
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 08:00
Előzmény: #144803  -bubu-
#144804
usa futi oldalas
-bubu-
-bubu- 2020. 02. 10. 07:52
Előzmény: #144802  _Macika_
#144803
álmos jó reggelt , tchiboval :)
sok longos hír megint de jóó...
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 10. 07:35
Előzmény: #144800  sly36
#144801
jó reggelt🤸‍♂️
pöstön nincs szél /még/
gizi -3% ejha

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek