Óránként negyedmillió forintba kerül az a luxushelikopteres út, amivel Rogán Antal és családja a hétvégén egy Szabolcs megyében tartott lakodalomba ment -írja a Népszabadság.
A Népszabadság rákérdezett a propagandaminiszternél, aki először ezt letagadta ("biztos összetévesztették valakivel"), majd amikor képeket is elküldte neki a lap, akkor már nem válaszolt.
A helikoptert üzemeltető cég vezetője második nekifutásra azzal állt elő: ő ajánlotta fel Rogán Cecíliának (Rogán feleségének) az utazást, merthogy barterszerződést kötött a felesége cégével. (Először a cégvezető azt állította, nem tudja, merre járt a gép és csak azután frissült fel a memóriája, hogy a lap elküldte Rogánnak a képeket.)
• Tegnap hajnalban ismerhettük meg a szeptemberi kínai feldolgozóipari beszerzési menedzser-index alakulását, mely a vártnak megfelelően 50,4 ponton állt, csakúgy mint augusztusban. A mutató idén februárban tudott visszatérni a bővülést/zsugorodást jelző 50-es határérték fölé, miután a tavaly augusztusban kitört kínai pánik során visszaesett alá.
• Theresa May, Nagy-Britannia miniszterelnöke tegnap ismét megerősítette, hogy ki fognak lépni az Európai Unióból, és most először ismertette a tervezett menetrendet: március végéig aktiválják a Lisszaboni szerződés 50. cikkelyét, tehát nem várnák meg a németországi parlamenti választásokat. Skóciával kapcsolatban elmondta, hogy a Brexit rájuk is vonatkozik, és nem fogja megengedni, hogy megosztó nacionalisták kikezdjék Nagy-Britannia egységét. Korábban a skót miniszterelnök egyértelművé tette, hogy ismét napirendre tűzik a függetlenség kérdését, így ebből komoly feszültség lehet a következő hónapokban.
• A japán jegybank módosítani kívánja inflációs előrejelzését, írják meg nem erősített források japán napilapokban. A 2017-es előrejelzést 1,7%-ról 1-1,4%-ra csökkenthetik, amely a monetáris politika szempontjából kulcsfontosságú, hisz Japán gazdaságát az elmúlt évtizedekben folyamatosan a deflációs trendek határozták meg.
Bekerült szombaton a jüan az IMF valutakosarába. Ilyen nagy jelentőségű esemény utoljára 1999-ben történt, amikor az euró került be az SDR devizák (különleges lehívási joggal rendelkező pénzek) körébe. Az IMF két szempont alapján dönt: azt vizsgálja, hogy az adott ország jelentős kereskedelmi partnernek tekinthető-e, és a deviza szabadon használható-e. Az IMF ötévenként esedékes kosár-revíziója során tavaly időt adott a kínai kormánynak, hogy reformintézkedései eredményt érjenek el. Az egyhetes kínai piacszünet kezdetére időzítették az első kereskedési napot, ezért az offshore deviza kurzusában alig volt változás.
• Vegyes adatok érkeztek ma hajnalban a japán feldolgozóiparból. A Tankan indexe (mely az árak relatív szintje alapján méri az általános üzleti feltételeket) a második negyedéves 6 pontról nem tudott elmozdulni, bár a várakozások 7 pontról szóltak. Az index jól mutatja a defláció problémáját, mely Japánt sújtja. Ugyanakkor a vártnál kedvezőbb képet mutatott a szeptemberi feldolgozóipari beszerzési menedzser-index. Az augusztusi 50,3 pont után ismét 50,3 pontot várt a konszenzus, ezzel szemben 50,4 ponton állt az index. Az elmúlt hetekben folyamatosan kedvezőtlen adatok érkeztek Japánból, melyek alátámasztották, hogy nagy szükség van a kormányzat, és a jegybank által korábban beharangozott, átfogó gazdaságélénkítő csomagra. A mai index ezen a borús képen javít, hiszen a feldolgozóipari optimizmus pozitív gazdasági folyamatok előszele lehet.
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link