))) miért is nem lepődök meg?
Kócosnál új szelek fújnak, még mind akét pozija frankó. A lezárt pozícióknál viszont nem számol a kamatokkal, így egy kicsit csalóka az eredmény.
ÐÐ
• James Bullard – az idei évben szavazó Fed jegybankár – tegnap egy interjúban elmondta, hogy jelenleg az alapeseti forgatókönyv a decemberi kamatemelés. Bullard szerint novemberben azért nem lesz szigorítás, mert akkor nincs beütemezve sajtótájékoztató. A jegybankon belül számos tanácstag már "héja-állásponton” tartózkodik, és azonnali kamatemelést sürgetnek, ezzel szemben Bullard – aki egyébként alapvetően szintén héja – óvatosságra intett, és aláhúzta, hogy a kamatemelési ciklus során fokozatosan kell eljárni.
• Vegyes makrogazdasági adatok érkeztek ma hajnalban Japánból. A háztartások kiadásai augusztusban jelentősen visszaestek, havi bázison 3,7%-kal, miközben előzetesen csak 1%-os csökkenést vártak. Nem meglepő módon a fogyasztói árindex is csökkenést mutatott, 0,5%-ost, ez megfelelt a konszenzusnak. A munkanélküliségi ráta a várt felett alakult, 3,1% volt, és egyedül az ipari termelési adat okozott pozitív meglepetést, hiszen 1,5%-kal tudott bővülni a múlt hónapban. A mai fogyasztási adatok is alátámasztják, hogy nagy szükség van a gazdaságélénkítő-csomagra, és rendkívül hosszú folyamat lehet a deflációs spirálból való kilábalás.
• Továbbra is visszafogottan optimisták a vállalatok Új-Zélandon, a vártnál kedvezőbben alakult az üzleti bizalmi index szeptemberi értéke. Az ANZ által, 1 500 vállalat megkérdezésével végzett felmérés szerint 27,9 ponton áll a mutató, miközben 25 pontot vártak előzetesen.
• A vártnak megfelelően, 50,1 ponton áll a Caixin által felmért feldolgozóipari beszerzési menedzser-index szeptemberben, az augusztusi 50 pont után, tehát némi javulás látható. Az index júliusban tudott visszakapaszkodni az 50-es határérték fölé, miután a kínai kormányzat intézkedései kezdték kifejteni hatásukat.
• Szombaton bekerül a yuan az IMF SDR kosarába, ezzel elérve a nemzetközi fizetőeszköz státuszt. A rövid távú hatások várhatóan limitáltak lesznek, a döntésre már több mint egy éve készülnek a befektetési alapok és a világ jegybankjai. Ám a kínai kormánytól azt várják, hogy megváltoztatja devizapolitikáját, amely gyengülést okozhat a yüan kurzusában. Az IMF ötévenként esedékes kosár-revíziója során tavaly időt engedett a kínai kormánynak, hogy reformintézkedései eredményt érjenek el. Ilyen nagy jelentőségű esemény utoljára 1999-ben történt, amikor az euró került be az SDR devizák (különleges lehívási joggal rendelkező pénzek) körébe. Az IMF két szempont alapján dönt: azt vizsgálja, hogy az adott ország jelentős kereskedelmi partnernek tekinthető –e és a deviza szabadon "használható” –e mindeközben. Az első kritériummal nincs is probléma, de az megkérdőjelezhető, hogy egy krízis esetén mi történne a yüan kereskedésével, elegendő méretű likviditást biztosítanának –e a jelenlegi SWAP Line megállapodások. Más problémák is adódnak a szabad használattal kapcsolatban: a nemzetközi SWIFT rendszer nem csak nem támogatja a kínai karaktereket, de a kínai vezetés úgy véli, hogy túlzott dominanciára tör és alkalmas akár amerikai kémkedési célokra is. Ezért saját átutalási rendszert épít ki világszerte, a CIPS-et. Rögös tehát az út, de a folyamat következményeivel első körben a feltörekvő piaci devizáknak és gazdaságoknak, hosszabb távon pedig a dollárnak és más vezető devizáknak is szembe kell néznie.
Mai adatok, események
• HU – 9:00 Termelői árindex változása (év/év), augusztus. Előző: -2,3%
• HU – 9:00 Külkereskedelmi mérleg, július. Előző: 662 m EUR.
• GB – 10:30 GDP változása (év/év), Q2. Előző: +2,2%. Várt: +2,2%
• EU – 11:00 Fogyasztói árindex változása (év/év), szeptember. Előző: +0,2%. Várt: +0,4%
• EU – 11:00 Maginfláció, szeptember. Előző: 0,8%. Várt: 0,9%
• EU – 11:00 Munkanélküliségi ráta, augusztus. Előző: 10,1%. Várt: 10,0%
• US – 14:30 Személyes fogyasztási kiadások magárindexe (év/év), augusztus. Előző: +1,6%. Várt: +1,7%
• US – 14:30 Személyes jövedelmek változása (hó/hó), augusztus. Előző: +0,4%. Várt: +0,2%
• US – 14:30 Személyes kiadások változása (hó/hó), augusztus. Előző: +0,3%. Várt: +0,1%
• CAD – 14:30 GDP változása (hó/hó), július. Előző: +0,6%. Várt: +0,3%
• US – 15:45 Chicaco BMI, szeptember. Előző: 51,5. Várt: 52,0.
• US – 16:00 Michigan Egyetem fogyasztói bizalmi index, szeptember. Előző: 89,8. Várt: 90,0.
• US – 19:00 Fed-től Kaplan tart beszédet
Egyre jobban aggódnak a Deutsche Bank miatt a befektetők, és ez már a nemzetközi részvénypiacokon is érződik. A bank Amerikában jegyzett részvénye közel 7 százalékos eséssel történelmi mélyponton zárt tegnap. Ez nem csak az amerikai bankszektort húzta le, hanem a szélesebb részvényindexeket is, az S&P 500 és a Dow Jones index is 1 százalék körüli mínuszban zárt.
A Deutsche Bank esését az váltotta ki, hogy 10 befektetési alap is megszüntette partneri kapcsolatát a bankkal egyre nagyobb kockázatokra hivatkozva. Azt is ki kell emelni, hogy több mint 200 hasonló ügyfele egyelőre nem csökkentette kitettségét.
jó reggelt!
08:10 | Orbán Viktor háttéralkut kötött Angela Merkellel?
ez megy már pár éve, a törpe se hüle ha pénzről van szó mindenre))
"ne azt nézzék amit mondok, hanem amit csinálok"
jó reggelt!
08:10 | Orbán Viktor háttéralkut kötött Angela Merkellel?
ez megy már pár éve, a törpe se hüle ha pénzről van szó mindenre))
"ne azt nézzék amit mondok, hanem amit csinálok"
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link