• Mario Draghi, az EKB elnöke arról beszélt, hogy az ultraalacsony kamatok akkor kezdhetnek emelkedni, ha a magasabb bérek, a növekvő foglalkoztatás és az erősebb gazdasági növekedés az inflációt a 2%-os cél közelébe viszi, derül ki az ARD TV-ben közölt interjúból.
• Tegnap, és ma hajnalban több amerikai jegybankár is megszólalt, és a beszédekből világosan látszik, mennyire megosztott jelenleg a Fed a második kamatemelés optimális időpontját illetően. Janet Yellen jegybankelnök szerint a jelenlegi gazdasági helyzet a kamatemelés irányába mutat, azonban munkahelyteremtés terén még lenne mozgástér, és szükség is lenne további munkahelyekre. Nézete szerint a legtöbb jegybankár kamatemelésre számít még idén, de nincs eldöntött időrend, hogy ez mikor történik meg. Charles Evans – aki az idei évben nem szavaz – aláhúzta, hogy a tartósan alacsony kamatkörnyezet egyáltalán nem az Egyesült Államok sajátossága, a nemzetközi gazdaság jelenlegi fundamentumai alapján várhatóan még egy jó ideig nem fognak érdemben kamatot emelni a nagyobb jegybankok. Ezzel szemben Loretta Mester szerint – aki korábban utalt rá, hogy a szeptemberi ülésen kamatemelésre szavaz – azonnali kamatemelésre volna szükség, a munkaerőpiac kedvező helyzete, és az infláció várható alakulása alapján. Mester szerint ha a jegybank megvárja, amíg minden mutató eléri a várt szintet, minimum egy ütemmel a piac mögött lesz, ez pedig óriási károkat okozhat a későbbiekben. Esther George is utóbbi véleményen van, az amúgy is héja beállítottságú jegybankár szerint ha a jegybank sokáig vár, később agresszív lépésekre lehet szükség, mely könnyen pánikot, és zavart kelthet a piacon. Kedden egyébként John Williams is arra figyelmeztetett, hogy a jegybank túlságosan a munkanélküliség leszorítására törekszik, miközben indokolatlan a jelenlegi kamatszint
• A vártnál nagyobb mértékben esett vissza Japánban a kiskereskedelmi forgalom augusztusban. Éves összehasonlításban 1,8%-os csökkenést várt az előzetes konszenzus, ezzel szemben 2,1%-kal csökkent, mely tavaly április óta a leggyengébb adat.
Mai adatok, események
• ES – 9:00 Fogyasztói árindex változása (év/év), szeptember. Előző: -0,1%. Várt: +0,1%
• GE – 9:55 Munkanélküliségi ráta, szeptember. Előző: 6,1%. Várt: 6,1%
• GE – 9:55 Munkanélküliek számának változása, szeptember. Előző: -7e fő. Várt: -5e fő.
• US – 11:00 Fed-től Harker tart beszédet
• GE – 14:00 Fogyasztói árindex változása (év/év), szeptember. Előző: +0,4%. Várt: +0,6%
• GE – 14:00 Harmonizált fogyasztói árindex változása (év/év), szeptember. Előző: +0,3%. Várt: +0,5%
• US – 14:30 GDP változása (Q/Q), Q2. Előző: +1,1%. Várt: +1,3%
• US – 14:30 Tartós fogyasztási kiadások árindexe (PCE), Q2. Előző: +2,0%. Várt: +2,0%
• US – 14:30 Heti friss munkanélküli segélykérelmek száma. Előző: +252e fő. Várt: 260e fő.
• US – 14:30 Tartósan munkanélküliek száma. Előző: 2,113 m fő. Várt: 2,13 m fő.
• US – 14:50 Fed-től Lockhart tart beszédet
• US – 16:00 Fed-től Powell tart beszédet
• US – 16:00 Függőben lévő lakásértékesítések száma (hó/hó), augusztus. Előző: +1,3%. Várt: +0,3%
• US – 20:00 Fed-től Kashkari tart beszédet
• US – 22:00 Fed-től Yellen tart beszédet
• US – 22:15 Fed-től George tart beszédet
6 százalékot ugrott az olaj azt követően, hogy az OPEC országok megegyeztek az olajkitermelés csökkentéséről. A megállapodás szerint 32,5 és 33 millió hordó között limitálja kitermelését az OPEC a jelenlegi becsült 33,2 millió hordós napi kitermeléshez képest. Az egyes országok kitermeléséről a november 30-ai OPEC ülésen egyeztetnek a felek. A rendkívül jó piaci reakció ellenére nem egyhangú a fogadtatás, több elemző is túl alacsonynak vélte a nagyjából 2 százalékos csökkentést, ráadásul a konkrétumokra még lehet, hogy hónapokat kell várni.
Már a bejelentés előtt is erős volt az olaj, ugyanis az amerikai készletek közel 2 millió hordóval csökkentek, pedig az elemzők 3 millió hordós bővülésre számítottak. A jó hírek hatására a WTI 47 dollár fölé ment, míg a Brent már 49 dolláros szintet ostromolja.
Az olajpiaci hírek jó hatással voltak a globális részvénypiacokra is. Amerikában fél százalék körüli pluszban zárt az S&P 500 és a Dow Jones index is, és hasonló pluszokat lehetett látni tegnap az európai tőzsdéken is. A jó hangulat ma is kitarthat, jelentősebb emelkedéssel nyithatnak az európai indexek.
Kifejezetten örültek az amerikai energiaszektorban a kitermelés limitálás hírének, 4,5 százalékot tudott erősödni tegnap a szektor egésze. A nagyok közül hasonló pluszban zárt az Exxon Mobil, de a ConocoPhillips például 7 százalékot ugrott, és a Chevron is 3 százalékot emelkedett.
ja igen! szépet esett 7 nap alatt 1300 pontot)) az igazság szerint lenne még hova esnie 5%-t, ta" )))
mondjuk hó vége lesz és 3/4 év vége is
a bableves is elfogyott ))
strucc tolásaidra vigyázzál kincsem megtapossa link
)))
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link