Fáj? Messze még a fájdalomküszöb, szerintem semmit sem csinálnak, mindössze 5 forinttal lejjebb került a sáv.
Ahogy a 330-350 is értelmetlen és túlzó célárfolyam volt, ugyanez igaz a 270-290-es "most ennyinek kellene lennie" céláraknak.
ÐÐ
• Stanley Fischer, a Fed alelnöke tegnap egy washingtoni egyetemen tartott előadást. A jegybankár elmondta, hogy nem szeretné, ha túl gyorsan emelkedne az amerikai kamatszint. A munkaerőpiacon igen kedvező folyamatok indultak el, lényegében sikerült elérni a teljes foglalkoztatottságot, hamarosan béroldali inflációs nyomás jelentkezhet. Fischer korábban többször aláhúzta, hogy a növekedés, és a munkaerőpiaci folyamatok alapján hamarosan itt lehet az ideje a második kamatemelésnek. Legutóbb szeptember 21-én az amerikai jegybank a kamattartás mellett döntött, de három tanácstag már az emelésre szavazott.
• John Williams – az idei évben nem szavazó – jegybankár szerint a kamatemelés nem veszélyeztetné az amerikai gazdasági fellendülést, a folyamatos tétlenséggel többet árthatnak. Az interjúban Williams elmondta, hogy intenzív vita folyik a jegybankon belül is a következő lépésről, de reálisnak, és szükségszerűnek tartja az idei kamatemelést. Kitért rá, hogy nem érte váratlanul Trump vádja, a republikánus elnökjelölt szerint Obama elnöklete alatt a Fed már nem kockáztatja a kamatemelést, mert a demokraták felé húz a jegybank.
Mai adatok, események
• CH – 9:00 KOF konjunktúra indikátor, szeptember. Előző: 99,8. Várt: 100,6.
• US – 14:30 Tartós cikkek rendelésállományának változása (hó/hó), augusztus.
Előző: +1,3%. Várt: -0,4%
• US – 16:00 Fed-től Yellen tart beszédet
• US – 16:10 Fed-től Bullard tart beszédet
• EU – 16:30 EKB-tól Draghi tart beszédet
• US – 19:30 Fed-től Evans tart beszédet
• US – 22:35 Fed-től Mester tart beszédet
Szeptember 29. csütörtök:
• US – 1:15 Fed-től George tart beszédet
• JP – 1:50 Kiskereskedelmi forgalom változása (év/év), augusztus. Előző: -0,2%. Várt: -1,8%
• JP – 8:35 BoJ-tól Kuroda tart beszédet
Nincs határozott irány ma reggel a tőzsdéken, holott tegnap az USA-ban azért látványosan jó volt a hangulat, köszönhetően a hétfői vitának Trump és Clinton között. Ma egyébként már az ázsiai piacokon sem látszódott az optimizmus, javarészt visszacsúszást mutattak az indexek.
Leginkább az olajpiaci fejlemények mozgatják most a befektetőket, az algériai kitermelői találkozóról várják a híreket. Magyar idő szerint 4 órakor egyébként az OPEC országok is beszélgetést folytatnak majd egymással, vélhetően egy esetleges kitermelési befagyasztás, vagy csökkentés kapcsán. Az utóbbi órákban egyébként relatíve stabil volt az olaj árfolyama, a tegnap délutáni 46 dollár közeléből nem igazán mozdult el a Brent.
Csak a Magyar Telekomban volt erő tegnap a nagyobb magyar papírok közül, 0,5 százalékot tudott erősödni az árfolyam. Közben a Mol 1,4 százalékos mínuszba csúszott, amivel alaposan lehúzta a BUX indexet is, ami a régiós társaihoz képest is gyenge teljesítménynek számít.
Alacsony az eladósodottság, erős a készpénztermelés, és ha a Mol akarná, az osztalékfizetés valósággal felrobbanhatna. És még felértékelődési potenciál is van a részvényben. Röviden így foglalható össze, hogy miért vagyunk annak ellenére is optimisták a Mol részvényére, hogy az árfolyam az elmúlt egy évben már jelentős mértékben (40%-kal) emelkedett. Mivel azonban rövid távon kevés olyan katalizátort látunk, ami az árfolyam emelkedéséhez vezetne, egyelőre várunk a (kereskedési jellegű) vételi ötlet megfogalmazásával.
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link