Topiknyitó: Portfolio 2014. 07. 04. 17:40

Tiltakozik a bankszövetség a devizahiteles csomag ellen  

Ugrás a cikkhez
A bankszövetség a jogbiztonság fenntartása érdekében reméli, hogy a köztársasági elnök a devizahitelekről ma elfogadott jogszabályt nem írja alá, hanem elküldi az Alkotmánybíróságnak előzetes normakontrollra a tartalmi és formai hibák miatt. A...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=200986
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2014. 07. 06. 11:49
Előzmény: #39  elemes
#40
Akkor mégis multi-oligarcha barát az Orbán-párt?
elemes
elemes 2014. 07. 06. 07:13
Előzmény: #36  sanka
#39
a jelenlegi árfolyam kedvező az exportőröknek.
elemes
elemes 2014. 07. 06. 07:12
Előzmény: #36  sanka
#38
1. a CHF hiteleseket legalább ennyire megrázta az EURCHF változása. ez nem feltétlenül volt előrelátható, de (utólag) tanulságos - kis pénz, menedékdeviza, volatilis árfolyam.

2. pénzügyekben kicsit is jártasak számára is nyilvánvaló volt, hogy a 2008-ig tapasztalt forintárfolyam fényévekre van a fenntarthatóságtól (nagyon durva külker és folyómérleghiány, tartósan magas ÁHT hiány, meredeken növekvő államadósság).

ha a bankok ezt nem látták előre, akkor a bankszerűtlen viselkedés (rövid távú döntések), imprudens kockázatértékelés és az arrogancia mellett az inkompetenia is a rovásukon van.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 22:06
#37
Elgondolkodtató az a felelősség,politikai pénzügyi,gazdasági,amelynek kapcsán a forint árfolyama,oda jutott ahol jelenleg van!
Mely érdekek vitték erre a szintre,hisz ahogy a politikusaink,sőt a gazdasági,pénzügyi szakértők jelezték sok évvel ezelőtt a Népnek a NAGY FELZÁRKÓZÁST A NYUGATI FEJLETT TÁRSADALMAKHOZ,elhittük,a forint erősödni fog ,így jól járunk,alacsony kamat ,erősödő forint ,főnyeremény a devizahitel!!!!!!!!! Az árfolyam mit mutat.Közeledtünk vagy távolodtunk tőluk?Talán az árfolyam mesterségesen befolyásolt?Vagy mi van?
Amikor 2006-évben 134ft volt a svájci frank árfolyama,hogyan lehet ma ,252ft?Laikusként úgy gondolom,hogy a devizahitelesek alap problémája ez!!!A többi szinte ehhez képest jelentéktelen súlyú .
sanka 2014. 07. 05. 21:56
Előzmény: #34  elemes
#36
Pedig igaz.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 21:50
Előzmény: #32  watson
#35
a végtörlesztés történetének néhány vonatkozását meg az előbb összefoglaltam a #16-ban.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 21:48
Előzmény: #32  watson
#34
"Mit tegyen a bankrendszer amikor a kormány 265-ről 310-ig löki az EURót a szar kontár=unortodox gazdaságpolitikájával?"

ez csacsiság.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 21:47
Előzmény: #32  watson
#33
"Amúgy mit kellene megtanulniuk a bankoknak?"

mondjuk a bankszerű működés alapelveit.

- nem szabad hazudni.

- a hitelkihelyezéskor nem csak a negyedéves sales bónuszra kell hajtani, hanem a bank egészének hosszú távú működőképességére is figyelemmel kell lenni.

- az ügyfelek nem pénzügyi szakemberek, hanem ügyfelek, nem elvárható tőlük a háztartási pénzügyeknél több ismeret.

stb. de ezek nem olyan rendkívüli dolgok, van négy-öt törvény (pénzintézeti tv, gazdasági társaságokról szóló tv, számvitel rendjéről szóló tv, polgári törvénykönyv, fogyasztóvédelmi törvény és hasonlók) amelyekben ezeket leírják, általánosan (alapelvekként) és némelyiket részletesen is.

az olyan figurák, mint a banxövetség főtitkára, meg akarják kerülni az alapelveket és a korlátozó szabályokat, hangsúlyozottan nagyon rövid távon gondolkodnak.
watson
watson 2014. 07. 05. 19:10
Előzmény: #25  elemes
#32
3. jogbiztonságban szeretnének az emberek élni

4. a magántulajdon védelmét szeretnénk

5. igazságszolgáltatás előtti egyenlőséget szeretnénk politikusra, bankárra, ügyfélre egyformán...

Amúgy mit kellene megtanulniuk a bankoknak? hogy a kormány egy maffia bűnszervezet?
Sajnos egyénileg nincs annyi energiája és pénze az embereknek hogy az EU-ig elvigyenek ügyeket... a felügyeleteknek kéne működniük amelyek függetlenségét és szakmaiságát maga a fideszes kormány maffia irt ki szisztematikusan.

Mit tegyen a bankrendszer amikor a kormány 265-ről 310-ig löki az EURót a szar kontár=unortodox gazdaságpolitikájával? Mit tegyen amikor a kormány úgy tárgyal, hogy soroztaban rúgja fel az egyezségeket? Mit tegyen amikor jogorvoslat helyett végtörlesztéssel rabolják ki? Jópofán álljon hozzá amikor a jogorvoslatot is további kirablással együtt tálalják?
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 16:42
Előzmény: #30  humika
#31
mi a VIP részlegen?se kávé se üdítő se ügyintéző?vidéken élsz?
humika 2014. 07. 05. 16:23
Előzmény: #29  elemes
#30
én is tiltakozom, hogy a bankom egy rakás szerencsétlenség OTP és órákat kell várnom míg sorra kerülök, mert már alkalmazottaik sincsen
elemes
elemes 2014. 07. 05. 09:52
Előzmény: #27  jancsika
#29
"esélye a Bankoknak csak az EU-s bíróság előtt van. "

ez game már over. az EU bíróság döntését honosította a kúria, pont a bankok kárára. én inkább azt hiányolom belőle, hogy a banxövetség főtitkárával egy kategóriában levő arrogáns köcsögöket nem térdepeltetik kukoricán.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 09:47
Előzmény: #27  jancsika
#28
jó, ne mondjuk ki, hogy "a végtörlesztésre használt pénz eredetét", egyszerűen csak egy vagyonosodási és adóvizsgálatot.
jancsika 2014. 07. 05. 09:44
Előzmény: #19  elemes
#27
Elemes drága!

Ne zavarjon, hogy hoztak olyan jogszabályt is, ami tíltja a végtörlesztésre felhasznált pénz eredetét.

watson dr-nak van igaza. Ez bűnözés. Nekem az az érzésem, hogy esélye a Bankoknak csak az EU-s bíróság előtt van.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 09:04
Előzmény: #25  elemes
#26
az 1.pont rám is meg sokunkra érvényes lesz!a 2.pontot meg nem veszem annak csak eszme cserét folytatunk szerintem azért van a fórum.na léptem jó hétvégét.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:49
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
1. közvetett érdekeltségem van, adófizetőként.

2. imádok okoskodni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 08:43
Előzmény: #22  elemes
#24
ha nincs bankpapírod akkor miért tüntetsz?neked akkor nem mindegy?ne sértően értsd a kérdésem!
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:37
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
bocsánat, dadogott a szemem, akkor ez a kérdés az érintett topiktársra vonatkozik.
elemes
elemes 2014. 07. 05. 08:37
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
nekem nincs bankpapírom (sem).

a bankárokat úgy lehetne megfingatni, hogy a mostani törvény kapcsán előírnák, hogy a bankokra kényszerített veszteséget tőkeleszállításból kell finanszírozniuk, majd a banki működéshez szükséges tőkeemelésbe kötelezően a magyar állam szállna be és állami tulajdonrész kapnának minden bankban. ez valószínűleg kisebbségi tulajdonrész lenne, de pár év alatt jó haszonnal lehetne reprivatizálni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 05. 08:35
Előzmény: #19  elemes
#21
tko_ topik társ kérdéséből indultunk ki nem rólam van szó,én nem hajtottam végre végtörlesztést.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek