Topiknyitó: Portfolio 2017. 06. 27. 09:57

Sorbanállás a postákon: már a személyit is kérik  

Ugrás a cikkhez
Tegnap lépett életbe a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni törvény, mely többek között lehetõséget ad arra, hogy akár otthonról is egyszerûen, online nyissunk bankszámlát. A postákon azonban úgy néz ki, egy új
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 06. 27. 16:17
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
"A migránsáradat az ARAB-TAVASZ hozadéka" Ez hazugság. "A terrorellenes intézkedések világszerte pedig a migránsáradaté" Nem. A terrorellenes intézkedések világszerte a terrorizmus következménye. "köztük rengeteg radikális ill. potenciális terrorista" Ez hazugság. "Bonyolult?" Számodra :-)
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 16:15
Előzmény: #14  kiegyezo
#15
A migránsáradat az ARAB-TAVASZ hozadéka, A terrorellenes intézkedések világszerte pedig a migránsáradaté (köztük rengeteg radikális ill. potenciális terrorista).Bonyolult?
kiegyezo 2017. 06. 27. 15:56
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Persze, érti mindenki. Soros. :-)
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 15:49
Előzmény: #8  ts3
#13
te lőttél mellé, és kettőnk közül én vagyok az, aki értem miről beszélek.
elemes
elemes 2017. 06. 27. 15:43
Előzmény: #9  signal2
#12
Itt van a bökkenő eltemetve: "képes a kedvezményezetten keresztül nyomon követni a pénzátutalást attól a természetes vagy jogi személytől számítva" Ezért kérik a személyit. De legalább csökken a készpénzforgalom.
szivacs
szivacs 2017. 06. 27. 14:56
Előzmény: #9  signal2
#11
OK, megyek csekket feladni és ezt majd felolvasom a postán, ha kérik a személyit! :-)
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 14:44
Előzmény: #9  signal2
#10
van egy magyar törvény is, amelybe átültették és ez vonatkozik ránk: link is szerepel a mentesség, de a posta hivatkozott hirdetménye is tartalmazza:"A törvényi mentességre a hatóságok által kibocsátott befizetési lapon nyomdai úton feltűntetett „M” megkülönböztető jelzés utal. Az „M” jelzésű nyomtatványon történő befizetéseket a Magyar Posta a Fizető fél és a Kedvezményezett azonosítása nélkül elfogadja.""Az „FM” jelzésű nyomtatványon történő befizetéseket a Magyar Posta a Fizető fél azonosítása nélkül elfogadja a 300 ezer forintos összeghatár eléréséig""A Magyar Posta Zrt. fenntartja a jogot, hogy az „FM” jelzéssel el nem látott bizonylatok esetén egyedileg vizsgálja a tagállami mentesség feltételeinek teljesülését." Most voltam egy postán, direkt kipróbáltam a csekkbefizetést, közüzemi számlákat fizettem be, de nem volt a csekkeken M, FM. Nem azonosítottak. Ennyit erről! Ez is csak egy kattintásvadász cikk!
signal2
signal2 2017. 06. 27. 14:14
Előzmény: #4  szivacs
#9
Hivatkozott EU rendelet 2. cikkely (5) bekezdése: "(5) Az egyes tagállamok dönthetnek úgy, hogy nem alkalmazzák ezt a rendeletet olyan, az adott tagállamon belüli pénzátutalások esetében, amelyek egy kedvezményezettnek a kizárólag áru- és szolgáltatásvásárlásra használható fizetési számlájára irányulnak, feltéve, hogy valamennyi alábbi feltétel teljesül:a)a kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatója az (EU) 2015/849 irányelv hatálya alá tartozik;b)a kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatója egy egyedi ügyletazonosító segítségével képes a kedvezményezetten keresztül nyomon követni a pénzátutalást attól a természetes vagy jogi személytől számítva, aki vagy amely a kedvezményezettel az áru- vagy szolgáltatásnyújtásra vonatkozóan megállapodást kötött;c)a pénzátutalás összege nem haladja meg az 1 000 EUR-t." Ezek a feltételek teljesülnek a sárga csekkre (kevés lehet az 1.000 EUR feletti csekk), tehát az EU rendelet alapján arra nem kellene alkalmazni az azonosítási követelményeket.
ts3 2017. 06. 27. 14:03
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#8
Mellé lőttél, köszönd viktor atyának.
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 14:00
Előzmény: #6  -bubu-
#7
ha a közüzeminél is kérik akkor a szokásos marhaság.. értelmezni se képesek a szabályokat majd észbekapnak csak a fidesz
-bubu-
-bubu- 2017. 06. 27. 13:56
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
gondolom a postás kisasszonyok ránéznek a csekkre és ha látják, hogy közüzemi számla akkor nem kérik el az iratokat ............ Tőlem tegnap nem kérték el igaz esélye se lett volna mert telefonáltam folyamatosan a lányommal , miközben befizettem az 1500 ft os gázszámlát
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 13:50
Előzmény: #2  morci
#5
+++
szivacs
szivacs 2017. 06. 27. 13:49
Előzmény: #2  morci
#4
"Életbe lépett tegnap a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvény, amely egy uniós szabályozás (EU 2015/847-es cikkely) alapján került a hazai jogrendbe." Az eu-ban élsz, vagy már nem szeretnél?
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 13:39
#3
Köszönjük ARAB-TAVASZ!
morci 2017. 06. 27. 09:57
Előzmény: #1  portfolio
#2
Érdekes, a mindenkit megállítani akaró kormányunk azt a barmot nem állítja meg, aki ilyet kényszerít ránk. A gázszámla sárga csekken történő befizetése terrorveszéllyel jár. Igaz, robbanásveszélyes....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek